Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Пейлин паникьосва републиканците
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:289 Предишна Страница 2 от 15 1 2 3 4 Следваща »
Sta
30 Сеп 2008 02:01
Мнения: 5,780
От: United States
Събитията дотук показват правилността на решението. Конгреса се оказа на необхоимата висота да не разреши(засега) кражбата на века. Решението ще има положителен ефект за инвестициите. Никой със здрав разум няма да си даде парите на пазар, където има имунизирани играчи, които никога не губят. Уолстрит загуби заради първоначалния шок, заради яростната пропаганда че света щял да се срути без този бил и заради това, че спекулантите, като не им се отвори парашута, почват да разпродават. Цената на нефта ясно показва, че решението ще отреже също и нефтовите "играчи", които както стана ясно са по съвместителство са и лапачите от бизнеса с моргиджите Най-добрия начин за справяне с кризата е като се затвори кранчето и се спука балона максимално бързо. Помощ - за хората и за гарантиране кредитите за дребния и среден бизнес. Може и повече от 700Б.
*
Разбира се, хората със сбъркани приоритети се радват, че това давало предимство на един или друг кандидат. По възможност, на техния. Ако може, де. Ма май нема да стане.
bearman
30 Сеп 2008 02:11
Мнения: 1,839
От: Bulgaria
Газанко, я осветли кой е правилния президент щото преди 2 дни когато бейлаута изглеждаше в кърпа вързан и двамата кандидати отминаваха интересния въпроса за или против защото се подразбираше че трябва да си "за" за да си добър американец след цялата масивна промивка на мозъци по медиите. И тия двата прескачаха направо да уточняват детайлите. Май Рон Пол изглежда все по-малко луд, а?
Изглежда грасрут усилията дадоха резултат. Днес имах имейл от нашенската сенаторка Даян Файнщайн, че 50 000 други като мен са и писали че са против бейлоута. Пусти страх да не изтървем местата в сената!
Точно за това писах преди 2 дни , че тоя вот е много много труден за републиканците и не много по-лесен за демократите. Затова раздедлеителната линия на съпротивата минава на хакерня през двете парии - 70% републиканци и 40% демократи са гласували против.
Фичока отдавна не е бил прав за нещо но тоя път е прав че демокрацията някой път работи.
paragraph39
30 Сеп 2008 02:11
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
SOFETO,
/:/ "Май се понамериха демократи и честни хора в США да защитят свободният свят от национализция и комунизъм...."
......................................... .....................................
В този случай комунистите щяха да извършат Експоприация/конфискация/, а НЕ национализация- Национализацията е ВЪЗМЕЗДНА/ заплатена/ за този, на когото се национализира имуществото!
И аз съм "Против!" да се заплаща на собствениците имуществото им, с което са причинили ВИНОВНО Щети на граждани и фирми или на държавата! Все едно пиян шофьор да причини щети, а държавата да му заплати стойността на МПС-то му, като му го изкупи?!?
НЕ Национализация, а Конфискация! КАЗАХ!
Gozambo
30 Сеп 2008 02:13
Мнения: 7,892
От: 0
Точно така, Фанта, здрав фундамент трябва. Друг фундамент. И шанс за Америка е, че една партия ще държи цялата власт поне за един мандат. За фундаментални реформи трябва цялата власт. Когато едните държат президентството, а другите конгреса, нищо не става.
Този закон бе нежелан и от двете партии.
paragraph39
30 Сеп 2008 02:16
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
Джон Маккейн обясни причините Камарата на представителите да не одобри финансовия план
30 септември 2008 | 00:33 | Агенция "Фокус"
Вашингтон. Кандидатът за президент на САЩ от Републиканската партия Джон Маккейн по време на среща с журналисти обясни причините за провала на плана за оздравяване на финансовата система на страната, предаде Си Ен Ен.
Маккейн заяви, че планът “не е бил прозрачен”, “носел е големи рискове”, “не се е погрижил за обикновените американци”. В същото време кандидат-президентът на републиканците призова администрацията на президента и Конгреса на САЩ да пристъпят незабавно към изработването на нов план за спасяването на националната икономика.

Gozambo
30 Сеп 2008 02:19
Мнения: 7,892
От: 0
Каква "промивка на мозъците" бе, сульо? Много си чел и много си слушал!
Не виждаш ли, че 99 процента от населението са против? Ти тези промивки на мозъците ги имаш все едно са ти изтъркали задника в градска баня.
bearman
30 Сеп 2008 02:21
Мнения: 1,839
От: Bulgaria
Газанко, тая идея че се нуждаем от цялата власт се басирам че ти идва от днешното облъчване със маили на moveon.org че "We need to win and we need to win big!" Да не се докачиш, ей!
Пройчо
30 Сеп 2008 02:22
Мнения: 1,846
От: Bulgaria
Не е много логично да се обвинява Уол стреет че били алчни! Работата на корпорацийте е да бъдат алчни и да преследват възможно по - голяма печалба! Същото е и за банките!
Работата на държавата обаче е да регулира и да предпазва обикновенния потребител от прекалената алчност на корпорациите! Т.е. да налага правила!Проблема в САЩ е че политическата система е такава че чрез "лобизма" политиците и от там и държавата е под контрола на корпорацийте и обикновенния гражданин остава незащитен и често ограбен. В случая дерегулацията на финасовата система доведе до зачестяващи балони и последващото им спукване което е болезнено за всички!
Обама претендира да е независим от лобистите и успя да набере повече пари от фаворита на либатат Макейн, ще видим може пък и да настъпят сериозни промени в политическата система на САЩ!
bearman
30 Сеп 2008 02:28
Мнения: 1,839
От: Bulgaria
Драги ми Газанко, промивката вървеше така. Точно преди президентския дебат по PBS вървяха интервюта по улиците на Чикаго и от всичко около 10 души едвам 1-2 изказаха съмнения за необходимота на бейлоута. Така тънко върви индоктринирането и biasing на средния американец. Никой не иска да е извън стадото нали вътре е по-топличко и уютно. Независимо че е пазено от вълци. Вземам си думите назад. Галфон Непоръбен!
Муа-ха-ха!
Kotka
30 Сеп 2008 02:36
Мнения: 13,187
От: Aruba
Време е за една революциика в УСА. Да се конфискува имуществото на айдуците/елита и ето им пари за справяне с кризата.
Sta
30 Сеп 2008 02:37
Мнения: 5,780
От: United States
Снощи гледах някакво предаване с участие на конгресмени. Говореха за "онзи план". Единия, изглежда по-второстепенен демократ, каза, че щял да гласува против. Причина - не го бил чел. Обясни, че били излъчени групи да преговарят. Били близо до съгласие, ама него не благоволили да го запознаят с детайлите и да му го дадат в писмен вид. Каза, че няма начин до утре да го проучи внимателно. Втория(републиканец) каза, че по принцип имал друга идея за решение и съответно е против. Явно от алтернативната групичка. Третия изтъкна, че от гражданите на неговия щат получил огромно количество не-та и като техен представител бил длъжен да е против. Почти не коментира самия план. Четвъртия бил чел проектчето и изтъкна плюсове и минуси, но така и не каза в прав текст какво ще прави. Ама аз слушах с половин ухо, може да съм изтървал. Даже не разбах дали е конгресмен. Такива бяха снощи настроенията, изключая "преговарящите". При тях имаше лек патос и умерен оптимиъм, че щяли да се разберат. Ама без кръчмаря явно са правени сметките.
bearman
30 Сеп 2008 02:40
Мнения: 1,839
От: Bulgaria
Другари, издавам "buy" alert за Уелс Фарго. То комай друга банка дето всички български реднекове и знаят името няма не фалирала. А как бе щях да забравя BofA и Ситибанк! Ах, ама те пък бяха в категорията too big to fail.
sofeto
30 Сеп 2008 02:55
Мнения: 1,695
От: Bulgaria
PARA 39 проследих гласуването в сената след което изразих мнение и споделям че с удоволствие бих наблюдавал как на някои последните 100грама им отрязва краката до гушата.
Чичо Фичо
30 Сеп 2008 03:02
Мнения: 24,838
От: United States
Ста,
Не си прав. Никой не може да раздели Уолстрийт от Мейн стрийт. Спестяванията, пенсиите, източника на капитал за средните фирми и нагоре е на Уолстрийт.

В Уолстрийт джърнъл има много хубава статия как Полсън с нежеланието си да спаси Лиймън бил виновен за възникването на сегашната верижна реакция на паника, която ще причини много повече вреда, отколкото е обема на лошите кредити: тук

От друга страха съм съгласен, че трябват сериозни реформи, но не на голо поле. Пройчо е прав - работата на фирмите е да печелят, а работата на държавата е да не допуска алчността и риска да стигат до ексцеси, които застрашават общото благо.

Също не е правилно да се подценява важността на изборите. Сегашната криза, или решението на Фед да остави Лийман да падне, направи Обама президент. Иначе имаше реален шанс за още един мандат бушизъм. Предстви си, че падането на Лийман беше закъсняло с три месеца.
Васуки
30 Сеп 2008 03:02
Мнения: 3,605
От: India
Глей ти! В USrael било имало демокрация 8)
Bira
30 Сеп 2008 03:16
Мнения: 9,171
От: Bulgaria
демокрация, васуки, има само във суверенни държави.
Чичо Фичо
30 Сеп 2008 03:18
Мнения: 24,838
От: United States
Ами цял свят гледа, че има демокрация.
Морков
30 Сеп 2008 03:22
Мнения: 309
От: Bulgaria
Пол Уотсън обвини Федералния Резерв в монополизъм на финансовата и кредитна систетема на САЩ, отправи критики към Буш, че за преодоляването на кризата се консултира с кръговете които я предизвикаха.Според конгресмена
планът на "Буш и обкръжение" , щеше доведе долара до пълен срив
и да повлече към дъното и световната икономика.
Носят се слухове из форумите, че и National Citi Bank може да го отнесе.
April
30 Сеп 2008 03:34
Мнения: 345
От: Bulgaria
Искам да ви кажа нещо лично: като чета коментарите ви до тук, оптимизмът ми се връща. Радвам се, че имам сънародници като вас.

Bira
30 Сеп 2008 03:36
Мнения: 9,171
От: Bulgaria
и на мен ми се връща надеждата, че септември ще бъде май!
октомври опасно наближи...
Добави мнение   Мнения:289 Предишна Страница 2 от 15 1 2 3 4 Следваща »