Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
НОВАТА ЕЛЕКТРИЧЕСКА КОЛА НА GM И "СЕГУЕЙ"
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:117 « Предишна Страница 5 от 6 3 4 5 6 Следваща
В.Лянча
09 Апр 2009 20:55
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
страна която изпрати космонавт от едно хале в малка совалка от композит следствие на двегодишен проект с контрол на полета от ремарке

Сандокане, комичният ефект и така е неотразим, както правилно си забелязал. Много го подсилваш, като до рикшите за луна-паркове слагаш и малката совалка, управлявана от ремарке.
mitkog
09 Апр 2009 21:05
Мнения: 5,063
От: Bulgaria
Честно казано долни дъбник даже не съм сигурен къде е на картата та ми е малко през сайдера.
Тука говорим за култура и начин на живот, евентуално енергийна ефективност и бъдещо развитие но далеч не за фешън, модни лидери, и прочие изгъзици.

Виж какво гозамбич:
1) аз пирмерно кавам кола 1.6 16v 126 коня - много / малко но това е. Мен ме оправя разход на гориво десетка.
2) Средната американска кола е с около 2х този двигател и средният ти съгражданин недоумява как може а) да се живее без кола б) колата да е с малолитражка с двигател под 2.5 литра
3) Никакви видоизменени голф колички няма да променят това положениеили мироглед каквито и заклинания да се пускат за "зелени технологии" и прочие парлама.
______
В тази връзка - segway и производните им са просто комедия и реално нямат приложение камо ли каквато и да е преспектива за "милиони продажби"(последното е цитат от твоят постинг).
San De Cannes
09 Апр 2009 21:12
Мнения: 2,778
От: United States
Не е така , когато си помислиш за Фиат 500 или за моделите на месершмит и BMW за YAWA и техния волорекс или MZ-ките триколки. Комичното е , че се дискутира на фона на успехите в България , на фона на това че сегуейя се продава поне от 8 години в САЩ и ще върши работа и занапред. Не е комично , защото жироскопа идва от навигацията ... защото днес дори Formula 1 има опция да използване KERS система. Не е комично , защото повечето от решенията не се крият в кашоните и боклуци на улицата , а в развитието на съвременните технологии. Не е комично, защото 3 милиарда населяващи две страни копират основно и нямат своя самостоятелна разработка ( ако не са Русия или САЩ да им помагат ) ... Ако фактите са комични ... вината не е моя ...
В.Лянча
09 Апр 2009 21:17
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Караваджо, първо: не е ГГЗ, а е БГЗ В смисъл, балига какво е искал да каже поетът. Може пък и така да е, не разбирам от акумулатори. Второ: нема да му земам думата, само защото аз не разбирам от батерии. Категорично, колкото и да се възмущаваш. По въпроса знам само, и то пак от специалисти, че "Тошиба" имат 10-годишен план за производството на милиарди бройки, все за задвижване на електромотори. Трето: не ме сравнявай с човекоподобни, моля.
В.Лянча
09 Апр 2009 21:34
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Сандокане,
Всеки живее, както може. Японците, германците и още 1-2 по-малки страни разработват нови технологии (+ фундаментална наука, разбира се), САЩ, Русия, Британия, Франция и още някои от по-малките наблягат на фундаменталната наука (+ технологии, кой повече, кой по-малко), трети предимно копират. Е, и?
И какво да направя, ако не си видял комичното в тази сладоледаджийска будка?
Cruella de Vil
09 Апр 2009 21:44
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
San De Cannes,
Пак си омешал различни понятия с което ми доказваш какво? Че подобно автомобилче има гоялмо бъдеще. Може, но нека предложат на пазара модел, който да се изкупува без държавни дотации и наистина да покаже, че е по-добър от сега съществуващите. Иначе и баба знае да лепне на една стока етикет "екологично"и да го продава на тройна цена или да иска държавата (данъкоплатците) да доплащат.
Засега един велосипед ми се вижда хем по-екологичен, хем по-полезен за здравето. И ако следваме същата логика велосипедистите са в правото си да поискат поне цената на карта за градския транспорт.
Ловкия
09 Апр 2009 21:47
Мнения: 56,087
От: Ghana
Американските космически програми се сблъскали с огромен проблем-мастилото в химикалките в условията на безтегловност просто се разпръсквало-почти невъзможно водене на записки...След похарчени няколкостотин милиона $ проблемът бил решен-създадена била "космическа" химикалка!
Руските програми се сблъскали със същия проблем...и снабдили космонавтите с моливи...
mitkog
09 Апр 2009 21:48
Мнения: 5,063
От: Bulgaria
Ловък

Не са няколкостотин а точно пет милиона - примерът е христоматиен
Ловкия
09 Апр 2009 22:07
Мнения: 56,087
От: Ghana
По памет беше...
ЕГН-то...
hamel
09 Апр 2009 22:15
Мнения: 65,681
От: Bulgaria
Не че е много съществено, но жироскопът в случая няма навигационни функции. По-горе Oracle е прав - жироскопът се използва за стабилизация на сегуея. Сам по себе си, сегуеят е неустойчив, барабар с жироскопа (жироскопът също се прави неустойчив) правят неустойчива система с четна неустойчивост. Такава система е стабилизируема - има една теорема на Томсон-Тет. По подобен начин се стабилизират еднорелсовите вагони и т.н. Пише го в учебниците. Това е между другото.
В.Лянча
09 Апр 2009 22:17
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
И още нещо, Сандокане. Кой ви е излъгал, че електроенергията е екологична? При удобен случай ще ти го докажа с точни данни за САЩ, но веднага мога да ти кажа, че е по-"мръсна" от автомобилните горива. "Чисти" са ВЕЦ и АЕЦ. У нас дават 50% от тока, другият е предимно от кюмюр - двойно по-голям замърсител от леките течни горива и многократно от природния газ, автомобилното гориво на бъдещето. Само мимоходом, САЩ са 10 години след ЕС като дял на колите на метан и - дръж се за масата - поне 3 след България. Та виж структурата на електропроизводството в щатите и сам си отговори дали токът е екологичен или това са поредните "чуинг-гам" за невежите пиндостански маси.
rki
09 Апр 2009 22:17
Мнения: 20,973
От: Albania
During the first NASA missions the astronauts used pencils. For Project Gemini, for example, NASA ordered mechanical pencils in 1965 from Tycam Engineering Manufacturing, Inc., in Houston. The fixed price contract purchased 34 units at a total cost of $4, 382.50, or $128.89 per unit. That created something of a controversy at the time, as many people believed it was a frivolous expense. NASA backtracked immediately and equipped the astronauts with less costly items.

During this time period, Paul C. Fisher of the Fisher Pen Co. designed a ballpoint pen that would operate better in the unique environment of space. His new pen, with a pressurized ink cartridge, functioned in a weightless environment, underwater, in other liquids, and in temperature extremes ranging from -50 F to +400 F.

Fisher developed his space pen with no NASA funding. The company reportedly invested about $1 million of its own funds in the effort then patented its product and cornered the market as a result.

Fisher offered the pens to NASA in 1965, but, because of the earlier controversy, the agency was hesitant in its approach. In 1967, after rigorous tests, NASA managers agreed to equip the Apollo astronauts with these pens. Media reports indicate that approximately 400 pens were purchased from Fisher at $6 per unit for Project Apollo.

The Soviet Union also purchased 100 of the Fisher pens, and 1, 000 ink cartridges, in February 1969, for use on its Soyuz space flights. Previously, its cosmonauts had been using grease pencils to write in orbit.

Both American astronauts and Soviet/Russian cosmonauts have continued to use these pens.
Ловкия
09 Апр 2009 22:30
Мнения: 56,087
От: Ghana
100 % от бг бакшишите карат с алтернативни горива, от тях може би 60 към 40 са метан към пропан бутан.Бутилката за метан е тежка и се монтира на автомобили с по-здраво задно окачване, докато тези за газ масово ги слагат на малолитражките.И като странична връзка-повечето модели след 96 -та година изискват монтаж на газов инжекцион заради преминаването от метални към пластмасови колектори.Проблемът донякъде се решава чрез мейд ин бг решението да се снабдят колекторите със клапани-ако чуете на светофар пукот изпод капака на такси, от това е.
San De Cannes
09 Апр 2009 22:46
Мнения: 2,778
От: United States
Първо това возило не е нищо ново за САЩ , новото е само че ще го поизвеждат в по-големи количества. Второ ... може да се окаже по-дълготрайно от всякакви тати и мати и измислици, по качество ... а от тук по-икономическо изгодно ( засягам проблема качество само )
Трето GM работеше без дотации до скоро и поради обяснявани от мен причини гушка босилека с право. Лошото е , че GM e по-гоялм от проблемите на GM ... т.е. ефекта на падането на GM ще е голям и унищожителен за много други бизнеси в САЩ.
Четвърто примерите за държавни дотации в САЩ ми ги давате в сравнение с какво !? Боинг срещу Аеърбус-а , ... 2500 евро хвърлени за всеки нов автомобил в момента в Германия и следващите ще са Франция и Италия най-вероятно , Нокия получила милиони от Германия за да си отвори филиал там, Сименс за да не закрие, ... медицинските застраховки , които тук се наричат социалистически , ами образованието ... Кое и кой ми дава този пример, Крю ? Ами селското стопанство в Европа не е ли на дотации изцяло ? Ако става за въпрос държавната намеса в Европа е по-силна от колкото САЩ , така че Крю ... това с дотациите ти е малко пресилено ... и съвсем неточно казано. Дотаци в САЩ имаха само фемерите и сега ние, пролетариата, спасяваме ... вас радетлите за свободния и некотрлолируем пазар към които спадаш и ти разбира се.
Тази "купчина от ламарини" не е с основата на цивилизацията и тя отразява само отачянието на GM ... нито пък е химикалката затворена под налягане за която сигурно са похарчени 5 милиона ... но като си знам и критиците и то за страна от която нямат представа разбирам защо България е толкова окаяна.
Gozambo
09 Апр 2009 22:50
Мнения: 7,892
От: 0
Крюела като си намери работа като охрана на паркинга на МОЛ-а или на Уолмарт, където обиколката на паркинга е една миля и я качат на един велосипед /за по-здравословно/ със задачата да обиколи паркинга сто пъти и тогава въпросната количка ще започне да й харесва. Ако отиде като поддръжка в някай апартмен комплекс, чиято обиколка е също една миля и майсторът я разкара десетина пъти но работилницата я за клещи, я за компресия, и това автомобилче отново ще й хареса.
Миткоу пък иска с една студентска бригада да опознае Америка и да направи маркетинга за автомобилчетата. Казах- за продажбите ще говорим след време.
Gozambo
09 Апр 2009 22:54
Мнения: 7,892
От: 0
Ловкия,
по подобен начин руснаците решиха въпроса с космическата тоалетна и сега руските космонавти са осрани до ушите. Този пример също е христоматиен.
Руснаците не са похарчили пари за нови химикалки, защото моливът им свършил работа, но и досега произвеждат само молив.
Никакви пари за нови изобретения не са нахалост.
San De Cannes
09 Апр 2009 22:58
Мнения: 2,778
От: United States
Лянча , не е необходимо да ме убеждаваш , аз знам че това е така. Друг е въросът как трябва да измъкваш една страна от заблудата създадена заради печалбите от фосилните горива ! Прозиводството на батерии не е екологичкески чисто , а и зареджането им ще е след като се мине през всички други загуби на електричество по една или друг причина докато се запълни капацитета им. Това не е решение също съгласен съм .
Gozambo
09 Апр 2009 23:07
Мнения: 7,892
От: 0
От постнатата от Чики-Рики статия се вижда, че всъщност няма христоматиен пример за руската находчивост, защото и руснаци и американци са започнали с моливи. Има христоматиен пример за руска пропаганда, която от руската неспособност да направят химикалка за космоса, манипулира фактите, за да изкара руснаците хитри, находчиви и икономични. Нещата се представят, все едно американците никога не са се сетили да ползват молив и се мъчат да изобретяват скъпи химикалки, и през това време няма с какво да пишат. Идва руският гений на помощ и в космоса се появява най-обикновен карандаш, с което руснаците натриват носа на американците. Когато се изясни, че в първите си мисии и американци и руснаци са ползвали моливи и христоматийния пример изчезва.
Gozambo
09 Апр 2009 23:10
Мнения: 7,892
От: 0
Особено при условие, че впоследствие руснаците стават клиенти на американците за писалки.
Ловкия
09 Апр 2009 23:11
Мнения: 56,087
От: Ghana
Не знам колко и докъде са осрани руските космонавти, но виж откога руснаците поддържат орбитални комплекси и чий е рекордът по престой на човек в орбита.Не искам да принизяваме спора до това кой е по-по-най.Факт е, че руснаците намират по-прости и евтини, но работещи решения.
Добави мнение   Мнения:117 « Предишна Страница 5 от 6 3 4 5 6 Следваща