Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
В САЩ и Германия бдят за всеки глас, у нас нехаят
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:257 « Предишна Страница 12 от 13 10 11 12 13 Следваща
Сократ-май
21 Апр 2009 22:12
Мнения: 30,841
От: Bulgaria
Малко встрани от темата, но понеже непрестанно се появяват агитатори за бойкот на изборите, нека си припомним къде е правено това напоследък:
* Sierra Leonean general election, 1973
* Burkina Faso presidential election, 1991
* Ghanaian parliamentary election, 1992
* Togolese presidential election, 1993
* Cô te d'Ivoire presidential election, 1995
* Cameroonian presidential election, 1997
* Malian presidential election, 1997
* Mauritanian presidential election, 1997
* Burkina Faso presidential election, 1998
* Algerian presidential election, 1999 (six of the seven candidates withdrew just before the election, citing fraud)
* Cô te d'Ivoire presidential election, 2000
* Beninese presidential election, 2001
* Gambian parliamentary election, 2002
* Guinean presidential election, 2003
* Venezuelan parliamentary election, 2005 (swept by parties allied with President Hugo Chá vez)
* Chadian presidential election, 2006 (boycotted by main opposition parties, though four relatively weak candidates remained on the ballot to challenge President Idriss Dé by Itno)
* Djiboutian parliamentary election, 2008 (swept by the pro-presidential coalition)

При тях ли ще се примъкнем и ние?
Бармалей
21 Апр 2009 22:15
Мнения: 15,926
От: Bulgaria
За най- голямо мое и по-малко ваше съжаление (за мое защото съм на попрището жизнено към залеза) не мога да дам оптимистичен рисунък на следващото управление...Когато през деветдесета се поведохме по акъла на Желю и дружина и не проведохме реална декомунизация, ние ви обрекохме на бавен и мъчителен еволюционен път Все още не съм решил ( за себе си) дали липсата на жертви си го заслужаваше Но като знам в какво обкръжение от "революционери" бяхме тогава Колкото и глупаво да изглежда стигнах до извода, е единственият начин да се ускорят промените са изборите...Колкото повече и по- начесто - по-добре...И няма значение кой ще ги спечели...По аналогия с биолозите получаващи нов сорт с желани качества, чрез смяна на поколенията и естественият отбор Сори...

_____________________________________ _________________________________________


Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
Тънката лайсна
21 Апр 2009 22:16
Мнения: 7,756
От: Bulgaria
Лянча,
имаш право, но написаното от теб важи за развитите държави, там където има традиции в създаването на реда и приидържането към неговите правила. Въпросъэт ми, може би неточенq касаеше преди всичко нашего брата. Всички знаем, че у нас трудно се създава ред - нека погледнем само законотворчеството ни. Един закон се преправя по сто пъти - това го няма никъде по света. Задавали ли сте си въпроса защо толкова трудно правим законите? Защо редът е тера инкогнита за нас?
Apolitichen
21 Апр 2009 22:21
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
в кошница си носим водата
Носим кошницата (партиите), защото такъв е редът; или искаме водата за да сме либерални някъде другаде?
Пред таз дилема или трябва бързо да се "извозват" кошниците преди водата да е изтекла; или да заприличаме на либерални камили с надеждата някой да ни яхне към "светлото бъдеще".
А може би е просто - редът да се "разсече", сиреч промени, кошниците с делви да се заменят, а ако си направим и канали, няма нужда и да носим - водата сама ще идва. Звучи утопично, както и че професионалният редник мисли и знае за създаването на реда (То така се говореше и за монетаристите - с контрол върху парите в обращение ще се движи икономиката, а тя взе, че зацикли). Все си мисля, че управлението трябва да е споделено знание. А в родната действителност все вождове съзираме, червени, сини, жълти, та и Брайтмана дори. И нито една практика от миналото да е взаимствана като добра. Излиза, че все грешно живеем. То и затова сме индивидуалисти, като грешници на покаяние.
Бармалей
21 Апр 2009 22:23
Мнения: 15,926
От: Bulgaria
Светлий Ще помоля Митев да ти обясни разликата межу демокрация, демократичен централизъм ( апропо след като е централизъм като как ще да се явява диктатура на мнозинството, след каро олицетворява волята на едного - намиращ се на върха на центъра на обществената пирамида) и народовластие...

_____________________________________ _________________________________________


Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
КОСТАДИНКА ИВАНОВА
21 Апр 2009 22:25
Мнения: 12,799
От: Bulgaria
Излиза, че все грешно живеем
***
Точно така. Според Каквото сте си избрали /или гъби набрали/ - така и ще живеете.
А ако някой поиска нещо да ПРОМЕНИ - смачкайте го! Може пък да поникнат повече ...гъби.
Бармалей
21 Апр 2009 22:27
Мнения: 15,926
От: Bulgaria
Миланецо, ами нали за това се чудя - кое е било по- правилно: Революция и като следствие голяма част от вас да не са заченати , или по бавният път, ама да сте живи И сега да пишете за избирателни права...То не, че гласувате де...

_____________________________________ _________________________________________


Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
Ловкия
21 Апр 2009 22:30
Мнения: 56,087
От: Ghana
Ех, защо не са повече като тебе, Бармалей, търсещи вина и у себе си...
Едва ли сте предполагали тогава че отрочето ще опита да ви погуби.
Други ще кажат след време доколко сте били настойчиви опитвайки така бързо да срежете пъпната връв.Според мен тогава нещата бяха извършени с необходимата мярка и това ни спести много кръв и мъка.
В.Лянча
21 Апр 2009 22:33
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Тцъ, Аполитичен. Свободата винаги е осъзната възможност. Да опознаеш един процес, да го осмислиш във всичките му аспекти, да предвидиш възможните му развития, да оцениш възможностите за постигане на резултат, да го организираш, да го ръководиш и да го контролираш. Тогава и само тогава си свободен да създаваш ред. Редът е твоята свободна воля, осъзнавана като необходимост от останалите.[/b]
Oraсle
21 Апр 2009 22:37
Мнения: 15,092
От: Bulgaria

КОСТАДИНКА ИВАНОВА
Излиза, че все грешно живеем
***
Точно така. Според Каквото сте си избрали /или гъби набрали/ - така и ще живеете.
А ако някой поиска нещо да ПРОМЕНИ - смачкайте го! Може пък да поникнат повече ...гъби.


***Все едно не си избра мадридското недоразумение навремето, ами на туй отгоре сега напъва да ни уреди с още по-голямо такова - ямболското недоразумение.
И на това отгоре се изживява като борец за промяна. Айде няма нужда.

Редактирано от - sybil на 21/4/2009 г/ 23:57:02

Mars Attack
21 Апр 2009 22:47
Мнения: 12,996
От: Bulgaria
Към Нежен полъх и другите, писали ми докато пътувах до Марс:


Възможно е да не познавам сегашната ситуация в БГ в дълбочина (макар че редовно ходя и чета форума всеки ден, когато имам достъп). И съжденията ми да се базират на това, как по принцип трябва да бъде у нас и Е в развитите демокрации, които познавам. Но ако почнем да "нагаждаме" общоприетите в тях "правила на играта" към "нашата специфика", не знам, дали изобщо ще се доближим, а после и стигнем до тях (което е целта на развитието ни, струва ми се). Приемам, т.е. уважавам и критиките, и мненията ви, без да със съгласен с всички, разбира се.


Според мен, за да се привлекат емигрантите да гласуват, трябва да има "привлекателна" (и убедитлна) "оферта". Ако тя липсва - участието ще е слабо. Кавал съм го неведнъж: след напускането ми НЕ съм гласувал за БСП (Виденов), гласувах за Костов, после за Симеон (срещу Костов) и НЕ гласувах за никой през 2005, защото не видях за кого (в офертата бяха все тези маскари). Сега не знам: не познавам добре нито ББ, нито Сидеров, а другите - още по-малко. Да рискувам ? ... Ще видим.


Бармалей:


"Когато през деветдесета се поведохме по акъла на Желю и дружина и не проведохме реална декомунизация, ние ви обрекохме на бавен и мъчителен еволюционен път: Все още не съм решил ( за себе си) дали липсата на жертви си го заслужаваше".

Ето в това бе заложено развитието ни от 1989 досега: тогава НЕ се разгради (декомунизира) на 100% обществото, престъпниците останаха в полит. живот и във властта, и им сърбаме попарата 20 г. Не казвам, че тогава обезателно трябваше "кръв да се лее", но силен натиск и общи действия на хората (обществото) и полит. партии извън БКП-БСП бе задължително. Не стана.

Смятам, че и сл. избори ПАК няма да го постигнат. Може да е "черна" прогнозата, но - такова усещане имам.


Редактирано от - Mars Attack на 21/4/2009 г/ 22:52:27

Тънката лайсна
21 Апр 2009 22:51
Мнения: 7,756
От: Bulgaria
Да опознаеш един процес, да го осмислиш във всичките му аспекти, да предвидиш възможните му развития, да оцениш възможностите за постигане на резултат, да го организираш, да го ръководиш и да го контролираш. Тогава и само тогава си свободен да създаваш ред. Редът е твоята свободна воля, осъзнавана като необходимост от останалите.

Лянча, донякъде съм съгласен с теб. С една забележка. Защо редът да е само "твоята собствена воля ...", а не на повече хора, наблюдавали съответните процеси. Опитът на повече хора, обединяващи разумно усилията си, би довел до създаването на по-добър ред.
San De Cannes
21 Апр 2009 22:52
Мнения: 2,778
От: United States
Каравджо, аз си представям всичко художествено - "Мадоната с младенеца" - Ирена Кривогъзова и Делян Пеевски гушнат в нея , ренесанс или ... извъзраждане .
КОСТАДИНКА ИВАНОВА
21 Апр 2009 22:55
Мнения: 12,799
От: Bulgaria
През 2001 година Симеон Борисов беше единствената алтернатива за промяна. ФАКТ!
Поради този ФАКТ, за него гласуваха повече от 50% от избирателите, въпреки че в последствие намалиха резултата на НДСВ до 49% за да "залепят към тях ДПС.
Обеща промяна и първия му пакет законопроекти да е за съдебната /на И.Костов/ система. Вместо това - първия закон който приеха бе за ... хазарта.
Симеон в последствие излъга и за много други неща заради което бе "уволнен" още на 100-тния ден.
Очевидно със Симеон не се получи.
Още по-очевидно е, че тези, които не са мижитурки и нещастна рая тръгнаха да дирят ПРОМЯНА чрез друг и други.
Не е писано на един червей да разбере това. Той е роден да пълзи.
Apolitichen
21 Апр 2009 22:56
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
А ако някой поиска нещо да ПРОМЕНИ - смачкайте го!

Е, БКП се промени на БСП. Живи и здрави са.
Демократите уж промениха собствеността. И те са живи и здрави, само дето собствеността фалира;
Фотографите се промениха на Лидери, само дето отразяват, подчертавам - не създавата, а отразяват непроменени неща.
Има едно предаване "Пълна промяна", притургат разни силикончета, та след време пак да се наложи пълна промяна. Атака с какво е по-различна от туй предаване?
Колкото до гъбите - всеки път съм принуден да избирам по-малкото зло и не съм се отказвал от избора. Все пак това е една възможност

да оцениш възможностите за постигане на резултат, да го организираш (по необходимост), да го ръководиш (по необходимост) и да го контролираш(по необходимост)
И редът става моята воля, подчинена на тези необходимости. И ако резултатът е желаният резултат, пък мога и да се почуствам свободен.

КОСТАДИНКА ИВАНОВА
21 Апр 2009 22:59
Мнения: 12,799
От: Bulgaria
Точно така... всичко Живо се променя
Само червея си остава пълзящо, а дървения философ - още по-дървен.
В.Лянча
21 Апр 2009 23:03
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Марсе, гласуването в РИК "Чужбина" през 2005 изобщо нищо ли не ти говори? При цялото ми уважение, към тебе лично и към всеки нормален български човек - където и да е!, но някак си не мога да видя нито милионните "емигрантски" маси, нито борбата им със статуквото:
Кандидат Действителни гласове Преразпределение
"КОАЛИЦИЯ ЗА БЪЛГАРИЯ - БСП, ПБС, ПД - СОЦИАЛДЕМОКРАТИ, ДСХ, П. "РОМА", КПБ, БЗНС - АЛ. СТАМБОЛИЙСКИ, ЗПБ" 6125 8.91 %
НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ СИМЕОН ВТОРИ (НДСВ) 13432 19.54 %
"ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯ" (ДСБ) 5026 7.31 %
ДПС "ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ" 40626 59.09 %
ОДС - СДС, ДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ, ДВИЖЕНИЕ "ГЕРГЬОВДЕН", БЗНС НС - БЗНС, ДРОМ 3547 5.16 %
Общо : 68756
Apolitichen
21 Апр 2009 23:04
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Само червеят си остава пълзящо, а дървеният философ - още по-дървен.
Променят се, ама кой да види? Особено, когато се гледа в една точка. Или отчитаме промените само в собствения си джоб?
hamel
21 Апр 2009 23:10
Мнения: 65,681
От: Bulgaria
Коце, ясно е, че няма вариант "Атака" да управлява самостоятелно. Тогава, какви са намеренията: а) остава в демонстративна опозиция; б) коалира се с някого? Ако е вариант б) с кого? Ако ДСБ+СДС не прескочат трапа, ББ ще има нужда от партньор - или БСП, или Атака. Кое ти си струва по-вероятно: ББ с БСП или ББ с Атака?
beagle
21 Апр 2009 23:14
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Демокрацията е Диктатура на малцинствОто , но не като "преодолима неизбежност" . Малцинството при демократичното общуване е опонент , без който е невъзможно самото мнозинство . Ние загърбваме този "нюанс" и фарсираме демократичния ни процес . С него , обществото ни ще е достоверно и САМОуверено . За подобното , днес само дума върху дума трупаме ...

Добави мнение   Мнения:257 « Предишна Страница 12 от 13 10 11 12 13 Следваща