Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Скубане на тлъсти котки
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:61 Предишна Страница 2 от 3 1 2 3 Следваща
foo
07 Сеп 2009 13:05
Мнения: 293
От: Bulgaria
Мисля, че в коментарите се губи основен принцип на добрия жизнен капитализъм - всеки може да е безкрайно богат, може да вземе и милиард, но ако е дал на обществото поне милиард. Саркози, де факто е твърдо зад това мнение. Банкери (струва ми се и автора неявно), му казват "не приказвай глупости, никога няма да стане на практика, ние нямаме интерес и няма да го допуснем, ще си взимаме милиони в бонуси дори и при банкрут на банките ни". Евала на Саркози, дори и нищо да не направи в Питсбърг, започва се винаги поне с "така не трябва да бъде"
Весел
07 Сеп 2009 13:06
Мнения: 1,476
От: Bulgaria
Да не кажете сега пък...че Господина си е харизал и ...задните части, и устата.... само срещу жълти стотинки на "властимеющите" .... мафио-олигарси де ?
Весел
07 Сеп 2009 13:08
Мнения: 1,476
От: Bulgaria
Иначе.... евалла на Саркози!

Остана да видим кво ще направят нашите.... "народни избранници" по адрес на БГ-банките (банкови клонове на чужди банки май)

Apolitichen
07 Сеп 2009 13:44
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Банките и всички корпорации следват пазара. Иначе, ако не печелят, колкото могат, те не биха могли да набират капитал.
Инвеститорите и всички наемни работници следват пазара. Иначе, ако не печелят, колкото могат ("колкото могат" следва да се разбира "колкото позволява пазарът", а той на никого не е раздал банкерски бонуси), не биха били инвеститори и не биха били наемни работници ... и няма да има пазар. Та ако се следва пазара, то средната норма на печалба е около 10%, сиреч който я постигне си е оправдал заплатата; ако реализира загуба, значи не е работил и ... възстановява загубата вместо да протяга ръце за просия кат върл цоциалист от бюджета. Всеки плаща за грешките си и печели от иновации, а не от раздувки. "Така функционира пазарът." Ако се беше приложил и Законът както той функционира, то тия банкери, злоупотребили с доверието на Обществото, делегирало им правото на кредитна дейност, следваше да облекат раирани костюми и цялото им имущество да отиде за обезпечаване на задълженията на банката. Процедура аналогична, каквато банката прилага към злоупотребилите кредитополучатели. Или се борим за неравноправие, др. Хърсев?
kaily
07 Сеп 2009 15:15
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Голдман Сакс добре.
Ма имаме съвсем очеизваден и близък нам пример.
Ето кондиката:
1. Имаме 100 лева наши собствени изработени от нас пари
2. Държавата прибира 50 лева под формата на данъци
3. Х изнася 50 лева, откраднати от държавата, т.е. от нашите ония 100 лева.
4. Х фалира банката, в която сме оставили остатъка от 50 лева, изработени от нас пари, след като ни е дал нашите 50 лева на кредитен милионер У
4. ХУ се връща с нашите 100 лева вече напълно откраднати и почва да налива бетон, като нашите 100 лева вложени в бетона ни ги продава за 500 лева.
5. Всичко зомбирано се юрва да купува. И защото няма пари, поради факта, че са му ги откраднали, търси кредити от банките.
6. Банките на 500 лева отпуснати за 30 години взимат 1500.
ЕПИЛОГ:


_________________________________
ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ФАРС - http://www.kaily.dir.bg
Автоцензор
07 Сеп 2009 15:37
Мнения: 1,824
От: Bulgaria
Сега пък Хърсев решил да се хвърли на амбразурата заради банкерите на Уолстрийт и във Франкфурт. Проблемът е не, че взимат много, а че системата за стимуриране ги тласка към поведение, опасно за финансовата стабилност на света. И още по-големият проблем - всъщност те сами си пишат трудовите договори. Оказа се, че всъщност бонусите им не са премии за добре свършена работа. Затова им бяха изплатени, въпреки че са довели компаниите си до фалит и държавна милостиня. Те сами си пишат трудовите "договори", които са всъщност едни кралски привилегии.
А възражениетко, че банките щели да върнат повече от автокомпаниите е несъстоятелно. Банките взеха парите и вместо да отпускат кредити, си ги писаха печалба. Стимулрите за автиндустрията създадоха работни места, оборот и данъчни постъпления, от което бюджетът на развитите страни вече печели
Гладиатор
07 Сеп 2009 15:39
Мнения: 8,326
От: Bulgaria
kasapin, информацията от този материал, ако се прочете и изследва, ще отвори очите на цялото ни финансово и друго разузнаване по много "неясни и загадъчни" процеси които стават по света. Ще е добър ориентир и за външната ни политика.
draco
07 Сеп 2009 15:42
Мнения: 1,271
От: Bulgaria
kaily
"Кратка История на Прехода"


Гладиатор
07 Сеп 2009 15:51
Мнения: 8,326
От: Bulgaria
kajli: "ЕПИЛОГ
ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ФАРС - http://www.kaily.dir.bg "

Стига си сеяла личната си заблуда и си плюла по държавата ма, нищо не си разбрала. Номера е че Голдман Сакс скубе държавата и данъкоплатците. И е толкова могъщ че държава като САЩ не може да му направи нищо. Нашите банки ? - те имат същите учители... и коя от тях е държавна? Китайската финансова система работи по друг начин. Основен играч все още е държавата. И държи нещата под контрол. Там кризата почти не се усеща.

Израза - "ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ФАРС" Е ПЪЛЕН ФАРС - и прави сайта на кайли нелицеприятен
Пенка от Прокатния
07 Сеп 2009 16:02
Мнения: 2,210
От: Bulgaria

Мдааааамммм... За следващия понеделник Хърсев сигурно ще ни "зарадва" с агитация колко са полезни и офшорните зони и капитали. И колко печалба докарват за икономиките. И колко Саркози и Меркел не са прави и няма да могат да ги затворят... Лошо Хърсев, докторе по икономика, лошо...



____________________________
Спортът е опиум за народите!
dabedabe
07 Сеп 2009 16:05
Мнения: 19,395
От: Antarctica
Изобщо цената стана нещо съвсем относително и вече всички сме в играта "тука има, тука мяма".
bibian
07 Сеп 2009 16:10
Мнения: 568
От: Bulgaria
Г-н Хърсев, причинно-следствени връзки говори ли ви нещо или и вие минахте на квантова механика

Финансовата криза, причинена от банките, доведе криза в реалната икономика от която пострадаха автомобилопроизводителите.

Простичко, като за икономист.

Светът стана заложник на шепа банки-горили - да, те ще върнат дадените им пари и ще продължат по старому, а трябваше да умрат - като Лемън брадърс. Сега ще направят още по-големи поразии, защото знаят - всички данъкоплатци са длъжни да ги спасят, иначе загиват.





Пенка от Прокатния
07 Сеп 2009 16:13
Мнения: 2,210
От: Bulgaria

А Кайли е права за държавата! И държавите! Какви държави са тези, които си затваряха и продължават да си затварят очите пред съществуващите икономически безумия?! Държавите се оказаха като леки жени, готови заради данъчни постъпления, които да могат да преразпределят, да си затворят очите за очевидни балони и несправедливости. И на всичкото отгоре да наричат това "свободен пазар". Такава гавра с думата "свобода" никога не е имало. И за това са виновни не други, а именно държавите. Със техните слабохарактерни политици и управници, податливи на лобизъм и не мислещи по-далеч от един мандат.



____________________________
Спортът е опиум за народите!
bibian
07 Сеп 2009 16:26
Мнения: 568
От: Bulgaria
И г-н Хърсев, не подценявайте Саркози - този човек е злопаметен като невестулка, агресивен е като пираня, говори по-добре от Льо Пен, не се двоуми да упражнява власт, а приятелите му в бизнеса не са банкери и търпят големи загуби.

В смутните времена днес това има огромно значение - щатите са на колене пред Китай и им въртята свирка, щото не могат да плащат. Преди 30 години щатите ликвидираха голяма част от външния си дълг КЪМ ЕВРОПА, чрез инфлация. Нали не мислите, че този номер ще минава всеки път?

Изобщо не се съмнявам, че топ-банкерите искат да я карат по старо му и искат да забравят, че дължат огромните си бонуси на данъкоплатците. щото иначе банките им просто нямаше да ги има вече.

Лобизмът срещу демокрацията - или демокрацията ще победи или ще загинат и двете. Франция е една от малкото страни, които решават собствената си съдба - не я подценявайте.

Doctora
07 Сеп 2009 17:17
Мнения: 19,503
От: Bulgaria
Егати самочувствието:

В Питсбърг едва ли ще вземат присърце проекта Меркел-Саркози, а за г-н Джон Липски се съмнявам да чуете отново.



Apolitichen
07 Сеп 2009 17:44
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
да, те ще върнат дадените им пари и ще продължат по старому, а трябваше да умрат - като Лемън брадърс
Е, в Китай прилагат по-добро решение - вместо да умирга фирмата (загуба на работни места), умиргат "бонус-арите" и то само най-загубените. Интелигентните се само-умиргат . Не че Хърсев прави нещо по-различно за себе си ... но засега само "мозъчна смърт".
bloody mary
07 Сеп 2009 18:10
Мнения: 4,698
От: Bulgaria
Тлъсти котки, от буквален превод на английски, е идиоматичен израз с български еквивалент - големите риби, разбирай големите играчи.
Ко беше само недознайването на езика со мед да го помажеш. Ма не би.

donmichele
07 Сеп 2009 18:14
Мнения: 1,351
От: Bulgaria
и как се скубе тлъста риба според тебе?
bloody mary
07 Сеп 2009 18:17
Мнения: 4,698
От: Bulgaria
Те там е цялата работа вмирисва се от главата, но се реже откъм опашката според народопсихологията.
Но къде по-финансистки звучи скубане на тлъсти котки, направо за докторат
В.Лянча
07 Сеп 2009 19:40
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Какво твърди др. Хърсев, ако махнем прозренията за "чувствителността" на банкерите и "следването на пазара"? Според мен, че втората марксистка революция - този път в най-развитите страни, по първоначалния замисъл - е неоспорим и необратим факт. Току-що се появиха признаци за излизане от най-голямата криза за 80 години. Ясни са характерът й: перфектна буря, съчетание от небивали мошеничества едновременно на фондовия, стоковите, ипотечния и всички свързани пазари; организаторите: Голдман- Сакс, Морган- Стенли и сие. Ясна е причината: държавна поръчка. Или някой смята, че в основата й са макро- икономически закони или кухи теории? Ясно е и откъде идва съпротивата срещу предложението на две водещи страни за недопускането на такива кризи в бъдеще - от поръчителите!. А това си е "държавен капитализъм", оксиморон, тъждествен на марксизма.
Добави мнение   Мнения:61 Предишна Страница 2 от 3 1 2 3 Следваща