Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Не плащаш данъци - не гласуваш!
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:136 Страница 1 от 7 1 2 3 Следваща »
paragraph39
05 Окт 2009 02:46
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
НЕ, не съм аз автор на този материал!!!
Само ИДЕИТЕ на автора са мои- от преди мноооого години тук! Архивите говорят!
plamenas
05 Окт 2009 04:31
Мнения: 375
От: Bulgaria
параграф здравей, липсваше на форума.
oIo
05 Окт 2009 04:47
Мнения: 8,618
От: Bulgaria
Ура-ааа! Декларирам, че не гласувам на български избори. Чекам бат Пешо реципрочно да ме освободи от плащането на данъци в България. Родината - офшор! Доктрината Цеков - конституция. Цеков президент!


Абе, не е ли по-добре да касирате както е по сегашния закон 3-4 мандата от изборите в Турция, пък нека бълха ги ухапала ДПС-то. 3-4 лютфита и емелки по-малко, все кяр. Пък после отворете уста за големата лъжица с конституцията.
KNIGHT TEMPLAR
05 Окт 2009 05:29
Мнения: 723
От: United States
Параграф къде беше се загубил? Да не си станал депутат?
Mladya hqsh
05 Окт 2009 06:55
Мнения: 7,050
От: Bulgaria

Последният параграф синтезирано обобщава и моето мнение по въпроса.
Scandinavian
05 Окт 2009 07:22
Мнения: 2,320
От: Botswana
Твърдо смятам, че право да гласуват за български парламент и за местни органи на властта би трябвало да имат само българските граждани, които живеят трайно на територията на България

...
В този ред на "мисли", следващият бисер от поредицата е:
Каквито и да е задължения към БГ би трябвало да имат само тези граждани, които живеят трайно на територията на страната.
ohubohu
05 Окт 2009 07:24
Мнения: 4,837
От: Bulgaria
Съгласен със заглавието!
Гн Фотон
05 Окт 2009 07:51
Мнения: 1,612
От: Finland
Дрън-дрън, лелина!
Да не би да съм гласувал, че ми мелите сол на главата?
Ако някой е гласувал накриво, хванете него. С общи лафове и обобщения не става. И без това гласуващите ни докараха за управници най-хитрите, лакоми и мазни управници, предали и род и родина само и само да натъпчат в джобовете на избраните за богаташи аркадаши де що имаше ОБЩА собственост. Няма умора мърморенето откъм омачканата ни майчица!
Ами взимайте им паспортите на границата на напускащите, бе, да се знае, че са безродници от тойзи същият миг! И без това държавата няма грижа за тях в чужбина.

Brightman
05 Окт 2009 08:18
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Но как трябва да стоят нещата, когато твоят принос е нулев? Когато си извън системата?

Ами правилно - този подход е бил прилаган и в древния Египет, когато само фараонското семейство е било в системата.
-
Ако не е провокация (пък и да е) тезата е глупост. Това е просто имуществен ценз, който е отдавна отречен от развитието на демокрацията. Пък в България никога не е съществувал. Дори по времето, когато все още в повечето страни го е имало.
-
Да не говорим, че тезата не става и поради все по-голямото преобразуване на данъчната система от преки към косвени данъци. В момента основната част от бюджетните приходи са от косвени данъци. И тази част ще става все по-голяма.
Brightman
05 Окт 2009 08:23
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Има и едно принципно неразбиране, какво в същността си е и защо съществува демокрацията. Не защото на имуществената или аристократична върхушка много им харесва, а защото за тях, това е по-малкото зло.
-
Демокрацията е просто вкарване в мирни правила и механизми на отношенията между хората, които живеят на една и съща територия, като съседи. Щото проблемите на взаимоотношенията между тях са си същите, само дето при демокрацията борбата е със слово и бюлетини, а при липсата на демокрация с куршуми и бомби.
milcho
05 Окт 2009 08:54
Мнения: 13,257
От: Bulgaria
По край гръцките избори, разбрахме доста неща, че там гласуват само живеещите в страната, задължително гласуване без правни последици, че партия, която вземе 43 на сто от гласовете взема цялата власт и не е необходимо да се коалира безпринципно и прочие...Така, че нашата демокрация е бамбашка...
Brightman
05 Окт 2009 09:08
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Да се гласува само в страната е логично, тъй като се решават отношения върху една територия. Но това изисква промяна на Конституцията.
Братя Стругацки
05 Окт 2009 09:25
Мнения: 6,644
От: Russian Federation
Ама и този Цеков почна да си дращи разни болните фантазии. Днес са данъците, утре ще стане образователният ценз, вдругиден само мъжете (или жените, зависи как ще се развият нещата ), сетне задълженията към топлофикациите и ЧЕЗ, изобщо щуротии отвсякъде. Другарят Цеков, като прави такива предложения как смята да реши проблема, например, с моряците? Или със студентите в чужбина, или със специализантите, тоже в чужбина? Или просто си пишем за хонорара?
Гн Фотон
05 Окт 2009 09:26
Мнения: 1,612
От: Finland
Една от големите заблуди наследство от Соца е, че ние се вписваме в демократичните правила и изисквания. Не, не сме дорасли дотам като общество. Вижда се от онова в което превърнахме държавата си. Грешката ни е, че оставихме България в ръцете на устати тарикати и прикрити бандити и нехранимайковци и живеем в заблудата, че можем бъде като другите без да сме като тях.
И защо непрекъснато ни се натяква, че с гласа си решаваме нещо? Нима не се нагледахме на подмяна на волята ни? Не беше грешката със СДС пропиляло синята идея, с царя, с коалирането на БСП, царя и ДПС. Каквото и да "избере" Гласоподавателя, все се оказваше "не това"!
Не е нужно да хленчим зарад грешките си. Но не бива да редим нови грешки до старите. Можем да лишим 1-2 милиона българи от глас, колко му е. Но каква е гаранцията, че останалите са способни да изберат катър сред калпавите и крастави магарета, ревнали на мегдана?!
Бат'Бойко има още 1 месец лабаво и след това ще наскачат и сакатите да го питат какво стана с обещаната Ревизия.
Дотогава нека си чешем зад ушенца, може и да ни помогне някакси...

durt kozel
05 Окт 2009 09:34
Мнения: 769
От: Bulgaria
Който иска да гласува - да плаща данък върху доходите си.


Ами ако имам имоти в България, а всички имаме, и плащам на държавата данъци за тези имоти?!
Oraсle
05 Окт 2009 09:42
Мнения: 15,092
От: Bulgaria
В цивилизованите страни правото на глас не е свързано с данъците. Т.е. независимо какъв е твоят принос за общността, ти имаш същите права като всеки друг. Но как трябва да стоят нещата, когато твоят принос е нулев? Когато си извън системата?

Това е логичен, но половинчато поставен въпрос.
А как стоят нещата, когато твоят принос не е нулев, а отрицателен? Ако Цеков се опитва да логически да обоснове щението си, не трябва да си позволи пропусне и този въпрос. Няма никаква логика държавата да лиши от право на глас Иван понеже отишъл на гурбет в Испания или Гърция, а получаващият социални помощи Георги и деклариралият доход от нула лева Петър (който иначе удря нещо на черно) да избират управляващото мнозинство.
Принципно погледнато, спирането на изборателните права само на Иван няма с нищо да подобри качеството на избраните управници. Склонен съм да се съглася обаче че има хляб в идеята Иван, Георги и Петър да не могат да гласуват докато не внесат ДОД в България на стойност по-голяма от получените от тях помощи.
Макар че и това може да не помогне- в този случай цената на гласовете на държавните и общински служители ще се покачи неимоверно и сигурно те ще бъдат подложени на жесток натиск да гласуват правилно.

Що се отнася до разходната част - изборите секции в чужбина струват по-скъпо, но не чак толкова скъпо. Стига разбира се откриването на изборателни секции да става само в българските дипломатически представителства.
Oraсle
05 Окт 2009 09:46
Мнения: 15,092
От: Bulgaria
Освен това да не забравяме че в някои цивилизовани държави може да се гласува и по пощата. Защо да не може и през интернет?
Пенка от Прокатния
05 Окт 2009 09:51
Мнения: 2,210
От: Bulgaria

Brightman:
Да не говорим, че тезата не става и поради все по-голямото преобразуване на данъчната система от преки към косвени данъци. В момента основната част от бюджетните приходи са от косвени данъци. И тази част ще става все по-голяма.


Тцъ! Аз съм на точно обратното мнение. Косвените данъци (като ДДС) трябва да стават все по-малки и по-малки, а преките обратно - да растат. Поради две фундаментални причини:

1. Поради достигането на тавана на задлъжняването и разширяването, кредитирането (и свързаното с него разширяване) вече не могат да служат като стимул на потреблението и търсенето. Като такъв стимул остава намаляването на данъците. Косвените.

2. Високите косвени данъци са антисоциални, защото са еднакви за всички. Те не отразяват съвременното разделение на труда, което дава по-добри шансове за по-високи доходи на едни спрямо други (поради специфичното им място в пазарните вериги). Да не говорим и за останалите, известни и досега фактори, влияещи на социалното неравенство.

ПП
Ако някой се дразни от термина "социално (не)равенство", моля да го чете като покупателна способност. Тази същата, която е необходима на всеки производител за да реализира продукцията си.



____________________________
Банкер: частник, ама с парите на другите... Смех
sencko
05 Окт 2009 09:53
Мнения: 17
От: Bulgaria
Който внася повече в бюджета отколкото получава - той гласува и точка :-)
както се казва: Който плаща - той поръчва музиката, това е най-справедливо ...
В другия случай се получава - отиваш на кръчма без пари и искаш да ядеш и пиеш без пари - ми просто не става...
vitrina
05 Окт 2009 10:02
Мнения: 288
От: Bulgaria
Искам да се откажа да гласувам официално. Това ще ме освободи ли от данъци?
Cruella de Vil
05 Окт 2009 10:05
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Оракъл !
Много добре казано! От цялата статия следва, че би трябвало правото на глас се делегира само на икономически активните граждани. Произвеждаш национален продукт - гласуваш!
Е, аз бих доразвила мислите на автора в смисъл, че ако Иван плаща ДОД върху 5000 лв, а Стоян върху 500 лв би следвало Иван да има право на пет гласа, а Стоян - на един.
Т.е. ако определим минималната работна заплата за един глас, би следвало всеки да се впише в регистъра за гласуване с документ от данъчните и да получи полагаемите си глас (гласове).
Добави мнение   Мнения:136 Страница 1 от 7 1 2 3 Следваща »