Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Великобритания e най-лошото място за живеене в Европа
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:28 Страница 1 от 2 1 2 Следваща
BullDog
13 Окт 2009 01:01
Мнения: 184
От: Bulgaria
Не можах да намеря оригинала, но попаднах на това: Натиснете тук
Ама нещо данните ... май, май, "нагласени". Как точно изкараха Швеция и Дания да имат повече слънце от Германия, например. Да не броят нещо "белите нощи"
И не съм видял някой, дето да не работи по 40 часа, че и повече на седмица.
Дано поне с "Life Expectancy"-то да познаят

Редактирано от - BullDog на 13/10/2009 г/ 01:09:42

Пенка от Прокатния
13 Окт 2009 05:48
Мнения: 2,210
От: Bulgaria

Огромна част от заплатите си обаче британците харчат, за да си осигурят "покрив над главата, храна на масата и топлина в дома"


Не е ли невероятно при наличието на достатъчно ресурси и технологии и за двете (жилища и храна), те да струват толкова скъпо?! Ако в тези две сфери имаше наистина свободен пазар (неограничаван административно), цените щяха да бъдат много, много по-ниски и поносими. Но свободен пазар няма и затова и цените са такива. А най-тъпото от всичко е, че Британия се води една от държавите с най-висока икономическа свобода. Да, ма не! Дръжки... Има нещо много сериозно сбъркано в тоя свят...



____________________________
Банкер: частник, ама с парите на другите... Смех
Gozambo
13 Окт 2009 07:01
Мнения: 7,892
От: 0
Пенке,
ще се повторя, но отново ще ти река, че нищо не си научила в Прокатния. Само сте се натискали по складовете.
"Свободен пазар /неограничаван административно/..." е един неолиберален бисер, който има за цел да внуши, че единствено държавата е тази, която ограничава свободата. Ти чувала ли си за частен монопол? Имаш ли идея частният монопол с какво се занимава?
Във Великобритания качеството на живота е най-ниско, защото неолибералните идеи са най-добре поставени в сравнение с другите европейски страни, по примера на САЩ. И там дерегулацията и държавната ненамеса са най-големи в Европа и там еврейските банкери имат най-голяма власт. Франция е на първо място, но там сигурността за хората е най-голяма, защото има яка държавна намеса и ката ден народът стачкува. Но все пак Великобритания е цвете пред САЩ, където дерегулацията и държавната ненамеса са достигнали върха си. Където народът е "неограничаван административно", там частният монопол има безгранична власт и свободният пазар е заменен с монополизъм. Държавната намеса има за цел да не допуска частни монополи, което е всъщност осигуряване на свободен пазар. Държавната ненамеса и дерегулация означава пълна власт на най-силните да се разправят с конкуренцията с всякакви мерки, включително и незаконни, и да станат пълни монополисти на пазара. Свободата, Пенке, не се ограничава само отдържавата. Всеки един по-силен и ниско културен гражданин може да те хване, на те насили и да те лиши от свободата ти. Всеки монополист лишава всички останали от свобода.
БирникЪ
13 Окт 2009 09:25
Мнения: 2,359
От: Bulgaria
Нещастните великобританци ! Живи да ги оплаче човек за техния лош стандарт ! А аз се заблуждавах, че в България е по-зле ! Щях да си умра заблуден !
Оказва се, че "Средната пенсионна възраст в повечето от европейски държави, участвали в изследването, е 62 години, докато британците трябва да работят до 62 години и половина." А за чий *** ме убеждават, че възрастта за пенсиониране у нас, 63 г. за мъжете, е била най-ниската в ЕС ?!
Баси, какви кретени сме се избрали да ни управляват !!!
fishbone
13 Окт 2009 09:36
Мнения: 15
От: Bulgaria
Най-малко дни за платен годишен отпуск - 28 ?! WTF !!!
Пенка от Прокатния
13 Окт 2009 10:37
Мнения: 2,210
От: Bulgaria

Благодаря за пространната лекция Гозамбо! За съжаление, ще трябва да ти кажа, че нищо не си научил там, в Америката. Има много начини за ограничаване на свободата. И те до един са или могат да бъдат под контрола на държавата. Ако имаше пълна свобода за движение на стоки и хора, а не само, повтарям само на капитали, съществуването на икономически монополи би било невъзможно (в повечето области) защото никой не е толкова силен, че да контролира целия свят. Монополи съществуват главно защото държавите, чрез някакви ограничения, въведени (уж) за добро, създават затворен пазар, който вече бидейки по-малък от световния такъв, е по-лесно да бъде монополизиран. Затова борбата с монополизма не може да бъде друга освен глобализация, глобализация и пак глобализация.

____________________________
Банкер: частник, ама с парите на другите... Смех

Редактирано от - Пенка от Прокатния на 13/10/2009 г/ 13:39:23

Пенка от Прокатния
13 Окт 2009 10:39
Мнения: 2,210
От: Bulgaria

Например, един чудесен пример за възможността за налагане на търговски монопол, зависим от общинските власти е това, че те (общинските власти) са тези, които издават разрешителни както за обществен превоз, така и за гари и автогари. Когато тези разрешителни са малко, няколко, обикновено близки до властта фирми, успяват да го монополизират и да диктуват цените. Неиздавайки лицензи на нови фирми за транспорт или логистика, общините дефакто поддържат този монопол. Подобно е положението и със строителството. Общините са ограничили и заградили една територия, кръстили са я "Урегулиран Поземлен Имот" и великодушно са ни разрешили ""свободно"" да се конкурираме за терени в тази ограничена територия. Обаче това не е свободен пазар Гозамбо. Това е, както и самия правен термин казва, регулиран пазар. Може да е за добро. Може да е с всякакви намерения. Тях не ги обсъждам. Но е факт, че това е ограничение, пряко влияещо на предлагането, а от там и на цените.



____________________________
Банкер: частник, ама с парите на другите... Смех
hamer
13 Окт 2009 10:53
Мнения: 10,867
От: Bulgaria
За какво въобще ни е тази новина

Дори не сме в позицията на жабата, която видяла, че коват вола и поискала и тя.
Die Hexe
13 Окт 2009 11:04
Мнения: 7,841
От: Bulgaria
Аз пък мислех, че е заради престъпност например. Че то де що руски и ислямски боклук се намира, британците първи се изтрепват да му дават убежище и права.

Редактирано от - Die Hexe на 13/10/2009 г/ 11:05:20

kaily
13 Окт 2009 11:28
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Огромна част от заплатите си обаче британците харчат, за да си осигурят "покрив над главата, храна на масата и топлина в дома"

Чудна работа ние за какво си харчим нашите.
Кошницата, включваща основните хранителни стоки, във Великобритания струва 134 лири (143 евро), средно в Европа цената е 124 британски лири (132 евро), а във Франция е едва 118 лири (126 евро).

Колко е нашата потребителска кошница? В сайта на НСИ чета, че за юли тая година средния разход на лице е 289.41 лв, което прави 148 евро месечно.

Великобритания има най-краткият платен годишен отпуск - едва 28 дни
Боже, ние имаме само 20 и мога да ви уверя, че благодарение на нашите работодатели-мутрофони мнозина не ползват пълния размер, защото им се плаща според официалната заплата, а не според онова, което взимат на ръка.

_________________________________
ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ФАРС - http://www.kaily.dir.bg
Доси
13 Окт 2009 13:54
Мнения: 11,509
От: Bulgaria
Момчета, не се шегувайте! Знаете ли колко хора изчезват във Великобритания? Вижте рубриката НАКРАТКО (първата мисля) в този брой! Веднага ще ви светне...
Mrx++
13 Окт 2009 13:54
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Тук Пена от Прокатния безрезервно вярва на пълната свобода и либерализма. Нещата не са така прости - при пълната свобода започват да се формират явлениния, като хуракейните. В САЩ, пък и в Западна Европа мощните компании громят средния и малкия бизнес - това се наблюдава и у нас. В същото време цялата икономика започва да работи за избрани, вместо за широките маси население. Затова ние при 100% държавна икономика преди 1989г. се оказахме с 90% собствени жилища, докато на Запад този процент е много по-малък. Там строителството работи повече за собствениците, които купуват цели блокове за дване под наем и населението главно живее под наем.
На летището в Будапеща се заговорих с английско семейство, което чакаше самолета за София. Мъжът с гордост ми заяви, че имал пропърти в някакво село у нас. Аз не бях го чувал това село и никога не бих купил там къща, че да живея. Но за него явно това беше така лелеяното пропърти, което се сдобива за пръв път.
Ипотечната криза в САЩ има 2 страни - едната са едрите спекуланти, но другата е масата от хора, които силно желаят да имат и те пропърти.
Mrx++
13 Окт 2009 13:59
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Kayli всички си знаем нашето демократично капиталистическо мизерно съществуване. Ние тук сме извън класацията. Тази уговорка е направена в статията. Но за да имаме повече пари, трябва да произвеждаме повече продукция. А нашто производство беше сринато.
kaily
13 Окт 2009 14:24
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
За да произвеждаме повече продукция, трябва тя да се пласира. А за да се пласира, трябва ние да имаме повече пари.
Като има платежоспособно търсене, бизнесът има свойството да се възсъздава, такава му е работата.
Намери ми пазарна ниша и незабавно ще я оползотворя.
Ама пазарна ниша значи платежоспособно търсене, а последното значи по-високи заплати.
Що всички така упорито непрекъснато и зомбирано впрягате каруцата пред коня.
Всичко тръгва от пазара и за да има пазар, трябва да има пари у хората.

_________________________________
ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ФАРС - http://www.kaily.dir.bg
Meto ot Interneto
13 Окт 2009 15:41
Мнения: 17,783
От: Bulgaria
Доси, изчезват, шото са им много гадни тъщите и не мое да се оттърват от тех. Или утепва тъщата и зверот безследно изчезва, или бега от къщи, сменя си името и безследно изчезва.
Пенка от Прокатния
13 Окт 2009 15:51
Мнения: 2,210
От: Bulgaria

Mrx++,
чак безрезервно не знам дали вярвам в пълната свобода и либерализъм, но да - общо взето вярвам. Прочее, казваш:

Там строителството работи повече за собствениците, които купуват цели блокове за дване под наем и населението главно живее под наем.


Аз отговарям: Това е въпрос изцяло на пазар, който както казах не е свободен, а ограничен (административно!!!) от общинските градоустройствени планове. И ако цените на жилищата са високи, то за това вина имат главно общинските власти, които не са вкарали достатъчно терени в регулация. Просто е!



____________________________
Банкер: частник, ама с парите на другите... Смех
Пенка от Прокатния
13 Окт 2009 16:04
Мнения: 2,210
От: Bulgaria

Другия голям фактор за високите цени на жилищата (и у нас и по света) е кредитирането. Забрани ли се кредитирането на покупка на жилища, цените ще паднат до съвсем, съвсем поносими нива. На практика, кредитирането в днешно време, за разлика да кажем от времето на златния стандарт, е не само разполагане със средства заети от друг, а в много голяма степен разполагане със средства заети от бъдещето. Това е така поради същността на съвременната кредитна система (което не е предмет на този разговор). Но! Поради това, че кредитната система е такава (пак да кажа, че на практика се заема от бъдещи приходи), то размера на кредита, който човек може да ползва зависи главно от това колко години ще живее (и ще има доходи). Сега, засега, понеже се работи до около 60-65 години, то средния период за изплащане на кредит е максимално около 30 години. Това определя едно ниво на заем, което създава (псевдо)платежоспобно търсене (платено с бъдещи приходи). Което (псевдо)платежоспобно търсене също оказва влияние и вдига цените на жилищата нагоре. Ако то се забрани или ограничи, човек ще разполага само с това, което е заработил до момента и съответно няма да има кой да плаща безумните цени, които искат строителите. Съответно цените падат до нормални нива. И това е просто!

ПП
Ако човек живееше (работеше) да кажем не до 60, а до 160 години, то жилищата щяха да са още по-скъпи просто защото щеше да може да се вземе заем, който да може да се изплаща не 30, а 130 години... Което всъщност и се е случило в Япония, където има кредити изплащани от три поколения. Затова и цените на жилищата там са едни от най-най-високите.

____________________________
Банкер: частник, ама с парите на другите... Смех

Редактирано от - Пенка от Прокатния на 13/10/2009 г/ 16:19:09

Mrx++
13 Окт 2009 16:08
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
kayli
За да произвеждаме повече продукция, трябва тя да се пласира. А за да се пласира, трябва ние да имаме повече пари.
Абе вие с Пена големи теоретици на пазарната икономика се оакзахте. Чело коте книжки (Интернет) как се ловят мишки. Там е работата, че това у наса не става така. Преди 1989г. у нас беше създадена цяла верига от производства - един пример в Бургаския Нефтохим се произвежда ПАН, една част се поема от завода във Кюстендил (другата беше за износ) и се получава прежда, тя се поема от завод, който произвежда блузи. Всичко това, като се приватизира и цялата верига беше разрушена. И от там повечето заводи рухнаха. Така се получи верижна реакция. Вие като оставите природата на свобода, то в нея най-силните зверове се развъждат неимоверно, най-здравите растения също и другите залиняват и биват изядени. Същото става със свободния пазар. Сега, например в Западна Европа почти няма малки магазинчета, големите вериги са забърсали всичко. Те навлизат и у нас и вече малките собственици вият на умрело. В САЩ непрекъснато с създават малки фирми, които биват изядени от по-големите или фалират, които пяо-големи биват изядени от още по-големите и т.н.. Представата на наша Пена, че свободният пазар дава развни шансове на всички е дълбоко погрешна, в такъв пазар започват такива закономерности, които водят до това, което описах.
Mrx++
13 Окт 2009 16:11
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Пенке за кредитната система си права. Да ама тук някои плюят срещу другата система, която беше у нас, да се чака за апартамент.
Пенка от Прокатния
13 Окт 2009 16:13
Мнения: 2,210
От: Bulgaria

Марксе,

Първо, защо продължаваш да говориш за ""свободен"" пазар след като такъв просто не съществува?!!!

Второ,
Сега, например в Западна Европа почти няма малки магазинчета, големите вериги са забърсали всичко. Те навлизат и у нас и вече малките собственици вият на умрело.

Това е станало не за друго, а защото големите магазини предлагат по-добри условия (цени и др.). Ти какво искаш?! По тая логика и големите заводи трябва да се закрият щото са по-ефективни от малките занятчийски работилници?!

Проблемът с големите магазини е, че понеже са по-малко на брой е по-лесно да се картелират. Противодействието на което отново става (освен по административни начини) и с повече терени. Което зависи основно от... общинските власти. Отново!

____________________________
Банкер: частник, ама с парите на другите... Смех

Редактирано от - Пенка от Прокатния на 13/10/2009 г/ 16:27:29

Пенка от Прокатния
13 Окт 2009 16:14
Мнения: 2,210
От: Bulgaria

И за градоустройствените планове и терените съм права Марксе.

____________________________
Банкер: частник, ама с парите на другите... Смех

Редактирано от - Пенка от Прокатния на 13/10/2009 г/ 16:28:22

Добави мнение   Мнения:28 Страница 1 от 2 1 2 Следваща