Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Пенсиите замръзват поне до 2017 г.
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:156 « Предишна Страница 4 от 8 2 3 4 5 6 Следваща »
kaily
13 Ное 2010 11:28
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Брайти, да те питам и тук - кой създава работните места в твоята програма и визия?
nikcv
13 Ное 2010 11:32
Мнения: 7,474
От: Bulgaria
kaily

Никцви, кажи откъде живеят пенциите с 136 лева пенсии?
Откъде ги получават тия доходи?
Колко процента от тях получават странични доходи и откъде?
Иначе си говориш едно към кесим и си толкова несериозен, че е безмислено да продължаваме диалога.


За страната не знам, но тука при нас(до морето) повече от 80% пенсионери живеят(и то добре) от наеми.Останалите им помагат децата, и така.
Там е работата, че света не се върти около пенсионерите, пък те имат и по малко разходи.За мен по важно е, да има работа за младите, а най вече за тия над 50 години.Там положението е трагично.Единственият им шанс, е през сезона 3-4 месеца като чистачки по хотелите.Годините си вървят няма как да се трупа стаж, и едно цяло поколение на прехода няма, да вземе и стотинка.Тука вече вината е на работодателите.Наскоро писах как се изгаврили с племеника като му казали, че е вече дърт за работа на бензиностанция.А момчето е на 34 години.

Редактирано от - nikcv на 13/11/2010 г/ 11:33:49

Brightman
13 Ное 2010 11:33
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Как така хем няма да се месите в личните и частноправни отношения между гражданите, хем ще защитавате волята им от всякаква принуда?

Ами няма никакво противоречие. И ще ти дам най простичък и на пръв поглед отвлечен пример, а пък ти си то разпростри върху всичко по аналогия
-
Отивате в кръчмата с приятел. Какво ще пиете си е ваша работа. Какво ще пие всеки си е само негова. Никой не ви се меси. Ако единият от вас, или някой от съседната маса, се опита да принуди другия да пие, това, което не му се пие или да пие, когато не му се пие, тогава идва кръчмаря и на този, който се опитва да принуждава другия му отперва два шамара зад врата и го изхвърля от кръчмата.
kaily
13 Ное 2010 11:35
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
За страната не знам, но тука при нас повече от 80% пенсионери живеят(и то добре) от наеми.

Къде е това тук при вас?
80%?!?
Искаш да кажеш, че 80% от пенсиите имат палати, дай да ги видим на гуглето.
Да не би да виждаш само ония, що живеят от наем на някакво стайче, а останалите, дето нямат тая възможност, да недовиждаш нещо, щото минават незабелязани покрай теб.
Brightman
13 Ное 2010 11:37
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Брайти, да те питам и тук - кой създава работните места в твоята програма и визия?

Всеки за себе си (т.е. личната инициатива в условия на свобода, сигурност и насърчения), един за друг (т.е. работодател-работник), държавата за всички тези, които не са ангажирани по първите два начина.
-
Има работа за всички. Абсурдно е да имаш гладни, бедни и безработни едновременно. Въпрос е просто на организация и не робуване на догми.
kaily
13 Ное 2010 11:45
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Абе питам те кой поема отговорност за създаването на работни места и как поема тая отговорност?
Brightman
13 Ное 2010 11:45
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Парламента ще одобрява министрите - това добре, ясно, ама хем ще може да ги гони поотделно, хем цялото Правителство няма да може да изгони?!

Ами това е следствие на пълното разделение на властите и формиране и на трите власти пряко от народа. Не може едната власт да "изгони" другата.
-
Така е например в Съединените щати, където конгреса може да не одобри и да отхвърли даден министър, но не може да уволни президента. Просто президента (главата на изпълнителната власт) е длъжен да предложи друг. Президентът не може да разпусне и Конгреса, когато не му одобрят правителството.
-
Просто реално разделение на властите и реален взаимен контрол между тях.
Stern
13 Ное 2010 11:49
Мнения: 10,462
От: Bulgaria
Олде, математиката е точна наука и не търпи "евентуални" параметри, "очаквани" променливи, "неопределени" множества. Все едно да решаваш задача "Намерете лицето на триъгълника, ако сбора на ъглите му е 180 гр.?"
С функцията от типа N=f(M) исках да кажа, че има множество М (лева, съставено от сбора на произведенията на двойките внасящи_пенсионни_осигуровки(1) Х внесени_пари(1); внасящи_пенсионни_осигуровки(2) Х внесени_пари(2)...внасящи_пенси онни_осигуровки(м-1) Х внесени_пари(м-1); внасящи_пенсионни_осигуровки(м) Х внесени_пари(м) + дотацията от бюджета) и множество N (лева, съставено сбора на произведенията на двойките поучаващи_пенсии_(1) Х размер_пенсии(1) и т.н. като по-горе).
Накратко казано функцията трябва да се реши така, че N да е подмножество на М.
Хм, сега като се замисля наистина трябва малка корекция във функцията - N<=f(M).
А това, което ти отбелязваш вече не е математика, а...пенсионна система на РъБъ.
.
Както и да е, със или без математика (по-скоро със, защото не можем да печатаме) пенсиите не може да са такива, каквито хората искат, а колкото пари има събрани + колкото СД отпусне от бюджета, което пак зависи от събраните.
Brightman
13 Ное 2010 11:52
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
kaily,
Държавата поема отговорност за благосъстоянието на гражданите, за тяхното образование, здравеопазване и възможности за развитие. Дали ще направи един роботизиран завод и ще ги храни наготово или ще ги организира с мотиките да ходят да копат зеленчука за да си произведат салатата, памука за да си изпредат дрехи, лозето за да си сварят ракия е въпрос на конкретика. Важното е всички да са нахранени, облечени и под свой покрив.
Stern
13 Ное 2010 11:57
Мнения: 10,462
От: Bulgaria
Кайли, може ли да те цитирам и да задам въпрос?
Кайли, кажи откъде живеят двойка пенсии със 186 лева общо?
Откъде ги получават тия доходи?
Колко процента от тях получават странични доходи и откъде?
Иначе си говориш едно към кесим и си толкова несериозена, че е безмислено да продължаваме диалога.

kaily
13 Ное 2010 12:31
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Държавата поема отговорност за благосъстоянието на гражданите

Как?
точка по точка, ако обичаш
Brightman
13 Ное 2010 12:44
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
kaily,
ами първо, като не пречи по никакъв начин на никого в неговата инициатива - прости, ясни, единствено нужни, закони, които не спъват инициативата на никого и не го натоварват с глупости. (През последните 20 години сме свидетели, как мафията целенасочено, от корист и глупост, убиваше инициативата на хората, докато ги докара до бедност и мизерия. Това трябва да се обърне.)
-
Второ - създаване на условия, които са предпоставки за развитието на всички - свобода, сигурност, безплатно и качествено образование от всички степени, безплатно и всеобщо здравеопазване, осигурени пенсии при всички обстоятелства.
-
Трето - никой да не бъде изоставен. Държавата целенасочено и стратегически да провежда активна инвестиционна политика в две направления и цели - първо да организира безработните да произвеждат за свое потребление и размяна по между си, със стремеж да продават и на пазара, второ да ангажира всички, спрямо способностите им в държавна програма за модернизация и национално развитие.
Cruella de Vil
13 Ное 2010 13:09
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
При сегашната пенсионна система, задачката какви да са пенсиите е елементарна, за 6 клас - един басейн се пълни от М тръби, всяка с дебит m(1), m(2)...m(m) и се източва през N тръби, всяка с дебит n(1), n(2)....n(n).

След всички емоционални изявления остава само сухата статистика: пенсиите са разпределение на национален доход. За да се увеличат те, трябва да се вземат пари от някъде: увеличаване на осигуровки, данъци, намаляване на други други пера от бюджета.
Има ли съгласни да плащат?
kaily
13 Ное 2010 13:14
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Брайти, би ли ми разяснил какви усилия прави немската държава по отношение създаване на работни места , защото в Германия безработицата в момента е на ниво отпреди 20 години.
Освен твоите посочени усилия, Меркел какво още прави?
Вземи предвид, че ако всички са предприемачи, никой няма да има да работи на тия предприемачи.
А ако някой не иска и не може да е предприемач, той има нужда от готово работно място и следователно някой трябва да му го създаде.
Май още не си наясно за функциите и ролята на държавата в създаването, в главата ти е само преразпределяне, а създаването - както господ бог и пазарът кажат - тука има, тука нема.
Май нямаш политика по създаване на национално богатство?
kaily
13 Ное 2010 13:16
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
За да се увеличат те, трябва да се вземат пари от някъде: увеличаване на осигуровки, данъци, намаляване на други други пера от бюджета.

И ти си стигнала само до преразпределянето.
Май на никой не му идва в ума, че преди да се преразпределя, трябва да се създава.
Парите се взимат от не от други пера от бюджета, а от по-голямо напълване на тия пари от бюджета , които се ползват и сега.
генек
13 Ное 2010 13:18
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Господин дежурен, докладвам.
Като изключим лъжата в първия глагол, останалото е познато: "Алчни старци, изпълзели по магазините"...

Къде я видя тая лъжа бе другарю?


Абсолютно сте прав! Изречението беше /редактирано/ "Не мисля, че..."
Прав сте! Глаголът е точен...
генек
13 Ное 2010 13:21
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Кайли,
никът Цвък просто послъгва. Или се опитва да манипулира. Аз живея на 50 км от морето, в неголям град. И знам много добре какво е положението в региона. Пенсионерите навсякъде са зян.
А виж - ако някой има странични доходи, или децата го подкрепят, или от зор се е хванал да работи - това НЕ Е заслуга на властта. Това е позор - защото тоя човек съвестно е работил, за д аможе безсъвестно да го оставят да мизерства. Че и наглеци да лъжат колко добре си живее - без закуска, на обяд един чай, вечер нещо по-леко.

Редактирано от - генек на 13/11/2010 г/ 13:22:23

Brightman
13 Ное 2010 13:23
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
За да се увеличат те, трябва да се вземат пари от някъде

Това е и така, доколкото трябва да се вземат от там където се създава продукта в съвременната икономика, (а съвременната икономика не се прави с лопати за да се облага само труда), и не е така, доколкото създаването на услугите е само потенциално (т.е. не можеш предварително да вземеш нещо от нещо, което не е създадено).
-
Горното предполага и единствено възможното решение за пенсиите - облагане на всички фактори на производството (труд, капитал (машини и съоръжения), земя, предприемачество), чрез облагане на продукта, който съвместно създават, т.е. плащане на пенсиите от косвените данъци и в добавка със създаване на парична маса, не спрямо състоянието към момента на облагането, а спрямо потенциала на икономиката.
-
Казано простичко, ако дадеш пари за подстригване на пенсионера, то той ще отиде в бръснарницата и услугата ще бъде произведена. Иначе бръснаря ще стои до празният си стол и ще чака клиент, който няма да дойде, щото не може да си плати подстригването. Ако искаш предварително да вземеш от бръснаря нужното за да го дадеш на пенсионера, то ще вземеш дял само от вече подстриганите. А нали целта е и пенсионерите да бъдат с хубави прически, а пък и бръснаря да има работа ?
Brightman
13 Ное 2010 13:26
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Брайти, би ли ми разяснил какви усилия прави немската държава по отношение създаване на работни места

Кайли,
нещо ме бъркаш с Меркел. Този въпрос към нея. Нито съм канцлер на Германия, нито пък ще ставам.
Brightman
13 Ное 2010 13:31
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Вземи предвид, че ако всички са предприемачи, никой няма да има да работи на тия предприемачи.

Кайли,
ти май предприемачеството не го броиш за работа. Собственикът на едно кафене например, който си работи в него предприемач ли е или не ? Дърводелецът, който си работи на собствената машина предприемач ли е или не ? И още много и много примери.
А ако някой не иска и не може да е предприемач, той има нужда от готово работно място и следователно някой трябва да му го създаде.

На това вече ти отговорих - никой не трябва да бъде изоставен.
Добави мнение   Мнения:156 « Предишна Страница 4 от 8 2 3 4 5 6 Следваща »