Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Кой има нужда от нов Тодор Живков?
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:301 « Предишна Страница 10 от 15 8 9 10 11 12 Следваща »
OLDMAD
29 Ное 2010 13:45
Мнения: 45,665
От: Bulgaria
..не става и с онаа работа докрая и душата в рая..

Ти откъде знаеш?
Бармалей
29 Ное 2010 13:47
Мнения: 15,926
От: Bulgaria
Old, не искат Тато - искат си менажерията - със заключените врати...с макар и скромния и не много редовно - но гарантирано"пускан" ежедневен порцион...Оная менажерия - в която си имаха - илюзорно - своя си самостоятелна семейна клетка...И не искат в джунглата - защото разбират, че в нея не са пригодени да оцелеят...Не можем да ги съдим за това, но то не означава, че трябва да им се доверяваме...Те - както малкото изхвърлено на широката улица пале - искат стопанин, а не свободата в живота на прайда

***
Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
Old_BG
29 Ное 2010 13:48
Мнения: 22,342
От: Kiribati
За това постнах "изглежда е ....", пък и по коствени признаци - само героите и Дон Жуановците не умирали във собствения си креват.
Mars Attack
29 Ное 2010 13:50
Мнения: 12,996
От: Bulgaria
"Много подходящ момент за пукване на първа пушка..."


Аз за това отдвана приказвам, ама го нема войводата ..., пък и Райна Княгиня липсва !
Mitev
29 Ное 2010 13:51
Мнения: 20,056
От: Bulgaria
На когото много му е домиляло за реалния развит венецуелски социализъм, има места за утре сутрин рано-рано:
Lufthansa
Flights 1431
Operated by Lufthansa CityLine Departs: 06:05
Sofia (SOF) Arrives: 07:45


Манрико,
както виждам ти си присвояваш правото да изпъдиш от България тези, които искат промяна да речем в духа на венецуелския социализъм. А представял ли си си за момент, че ако тези хора са мнозинство, могат да кажат - на теб като не ти харесва какво правим, отивай в държава с най-развития капитализъм.


ПП.
Ти не за първи път пускаш подобни постинги. Сякаш държавата е еднолично твоя.

OLDMAD
29 Ное 2010 13:53
Мнения: 45,665
От: Bulgaria
Еех, мечти и утопии..
.
А ве, НиК Бр.Стругацки къде зачезна?
Айде от мен да мине:
“Щастие за всички даром. и никой да не бъде пренебрегнат!”

Manrico
29 Ное 2010 13:54
Мнения: 31,153
От: Bulgaria
А представял ли си си за момент, че ако тези хора са мнозинство, могат да кажат - на теб като не ти харесва какво правим, отивай в държава с най-развития капитализъм.
Амиии - не, не съм. Защото когато тези хора бяха мнозинство, слагаха телени мрежи по границите и стреляха по тези, които искаха да отидат в държавите с развит капитализъм.

_______________________
АБВ - Аутсайдери Бълнуват за Власт
Блогът на Манрико
Mitev
29 Ное 2010 13:55
Мнения: 20,056
От: Bulgaria
ББ извоюва НЕДОПУСТИМАТА привилегия никой да не му търси сметка за това, което казва.


Е6,
мене много повече ме смущава фактът, че предишните чрез закони и съд постигнаха за себе си НЕДОПУСТИМАТА привилегия никой да не им търси сметка за това, което ПРАВЕХА.

Caravaggio
29 Ное 2010 13:58
Мнения: 13,610
От: Italy
Митев, нищо не разбираш ти от демокрация. Учи се от опортюнистите като този над теб.
Rogatia
29 Ное 2010 14:02
Мнения: 8,949
От: Bulgaria
.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Rogatia
OLDMAD
29 Ное 2010 14:10
Мнения: 45,665
От: Bulgaria
Ама к'во убу си хортуваме тукана, а?
"Ганкиното кафене" тъпкано до вратата!
.
P.S.Ся, момчета - апнахме, пийнахме, разкатахме мамата на "политиките"...ама тряба и се бачка нали, иначе нанайки капитализъм.
И по-полека с голямо-калибрените, че после Сибил не мое ни измете гилзите.

Редактирано от - OLDMAD на 29/11/2010 г/ 14:15:47

4uka
29 Ное 2010 14:14
Мнения: 3,111
От: Bulgaria
Защото когато тези хора бяха мнозинство, слагаха телени мрежи по границите и стреляха по тези, които искаха да отидат в държавите с развит капитализъм.
ето СЕГА капитализмът дойдЕ в БГ, и колко? станаха капиталисти... аз например съм, но пък не се чувствам щастлив от това
Бармалей
29 Ное 2010 14:15
Мнения: 15,926
От: Bulgaria
ЪхЪ...И най- важното йе, чи е на муфта Нема рабош, нема бирник...саде стоглавия ще да сръчка некой от време на време...

***
Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
Anardil
29 Ное 2010 14:15
Мнения: 2,861
От: Bulgaria
Разгеле, пушилката май се поуталожи
Принципно е прав този който писа, че хората искат не толкова Тато колкото миналите предимства, които са имали спрямо сегашното си положение (ама без да се лишават и от сегашните "екстри"!).
Казано накъсо ако може да имам кола, ама не "Москвич" след 10 години чакане а новичка "Тойота" която да си купя по тогавашни цени с днешната заплата, която изкарвам в държавно предприятие дремейки на бюро а не в свръхизнервен офис от наше време.
И изобщо не е работата в това имаше ли банани, или нямаше; защо искат пак Тато или ако щете Вълко Червенков.
Това, което има значение е че тогавашният начин на организация на обществото в икономически план (на политиката майната и) е НЕПРИЛОЖИМ и е НЕВЪЗМОЖНО да се приложи сега или да се прилага занапред.
Все едно сега да възкръсне отнякъде духа на ичиргу - боила Соноке и да запъшка от умиление, че по времето на цар Симеон Велики животът е бил най - хубав.
Е, и така да е - можем ли да се върнем в Средновековието и феодализма?
Сократ-май
29 Ное 2010 14:17
Мнения: 30,841
От: Bulgaria
Ние можем да си спорим интелектуално, но по простичкият народ е с горе-долу следните разбирания по въпроса:
1. Ей тези айдуци Натиснете тук катурнаха добрия човек и ни докараха цялата мизерия.
2. (цигански вариант) При Тато леб имаше за всички и милицията биеше. Убаво беше.
3. (комунистически вариант) Тия вчерашни келеши го капичнаха и прогониха от властта всички верни другари, за да предадат страната на империализма.
4. (син вариант) Хързулнаха го, за да превърнат политическата си власт в икономическа.
5. (промишлено-работнически вариант) Той ни направи заводите, те ни ги съсипаха.
6. (селски вариант) Той нямаше да пусне онез брадатите да раздипят ТКЗС-тата.
XYZxyz
29 Ное 2010 14:20
Мнения: 26,211
От: Antigua and Barbuda
Статията е малко като вярата в "добрия цар". Царят добър, ама съветниците му лоши и затова народа живеел лошо. Основното е, че няма голямо значение дали един управник е по-авторитарен или не е, важното е друго - какво е обществото, което управлява. В случая с България имаме мафия, която си има държава. Имаме демокрация и пазарна икономика в един най-лошите варианти, но все пак има и по-лоши. Това е положението, искахме демокрация и пазарна икономика - имаме ги, но повечето хора си мислеха, че ще има нещо друго и най-вече по-добри доходи и повече ред в обществото, без привилигерованите другари. Оказа се точно обратното - привилегерованите станаха доста повече, а на повечето български семейства доходите паднаха десетина пъти. Един упрваник ще управлява според правилата на обществото, за България по мафиотските паривла. Има някакъв шанс този управник да се опита да промени правилата, но в 99.999% от случаите без никакъв успех. При нас не виждам никакъв опит за промяна - каквото се наложи след 1989-та, това си е и сега.
Caravaggio
29 Ное 2010 14:20
Мнения: 13,610
От: Italy
7. (полуинтелигентски вариант) И за преводи пак същите жълти стотинки плащат. Що ли се напъвах толкова...
Anardil
29 Ное 2010 14:24
Мнения: 2,861
От: Bulgaria
Статията е малко като вярата в "добрия цар". Царят добър, ама съветниците му лоши и затова народа живеел лошо.

Което, както знаем е пълна глупост.
Защото отдавна е известно, че за ума на управника се съди по това с какви хора се е обградил.
И какво следва да си мислим за Бащицата, щом сам е назначил калпави съветници?
Бармалей
29 Ное 2010 14:25
Мнения: 15,926
От: Bulgaria
Пропуснал си световният заговор, юдеите, исляма, илюминатите, Муун и най - паче - сциентолозите

***
Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
Mrx++
29 Ное 2010 14:25
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Амиии - не, не съм. Защото когато тези хора бяха мнозинство, слагаха телени мрежи по границите и стреляха по тези, които искаха да отидат в държавите с развит капитализъм.
А там ги чакаха с отворени обятия и ги пращаха за няколко месеца в лагера във Виена и след това ги пишеха политически емигранти - а в повечето случаи те си бяха икономически. И после нямаше връщане обратно, защото са политически и от тук, а излязат ли от там и се върнат, значе не са били политически. Щото това беше Студената война и Чърчил беше обявил Желязната завеса - след това искаше да я вдигне, ама хамериканците не се съгласиха. На война, като на война.
Пък Манерко що иска да отиде в държавите с развит капитализъм, да го развива тук. Пък ако го е развил да отиде в Бангладеш да го развива. Има много за развиване. Все искате само на работата лекото и на леба мекото.
Добави мнение   Мнения:301 « Предишна Страница 10 от 15 8 9 10 11 12 Следваща »