Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Евросъюзът губи все повече смисъл
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:67 Предишна Страница 2 от 4 1 2 3 4 Следваща
Cruella de Vil
03 Яну 2011 23:16
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
А в Гърция кой модел фалира? Моделът за социална държава, раздаваща щедро благини на калпак...
Магаре Дърто
03 Яну 2011 23:46
Мнения: 431
От: Bulgaria
Я, го виж този византиец Василий Магарето, припълзял в Ингилизко и какви рунтави ги дроби - ЕС губи смисъл като започна да настъпва малаките по мазолите.
" Га-а, я'о-охте кифтетата не ривахте"
Гладиатор
04 Яну 2011 00:12
Мнения: 8,326
От: Bulgaria
"А днес това, което липсва на европейския проект, е именно душата. "
Вярно е. Има два вида държави. Истинската държавата където държавата, елита и, работи за народа (и народа работи с идея за държавността и с това за себе си) и изродената държава - където елита чрез държавата, (обикновено в сговор с чужди, по-силни елити) ограбва народа (народа го интересува само него си и не му пука за държавността а с това работи против него си и живее по-зле).
И коя е душата на Европа и държавите и и какви са ценностите на елитите и?

protor
04 Яну 2011 00:58
Мнения: 3,898
От: Bulgaria
Уж статията чета, пък пред очите ми постоянно оная булка отлево, дет изкарала на сергията "Стилно и секси бельо на половин цена". Явно не я бива. Статията, де.
paragraph39
04 Яну 2011 02:44
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
Проблемът е, че за разлика от Федерацията от 50 щата-САЩ, където Нацията е само една, то в Съюза ЕС нациите са колкото са държавите-членки!
Още по-големият Проблем е, че Решенията на Европарламента се вземат с Мнозинство на наддържавни ПАРТИЙНИ европарламентарни групиформирования: ЕНП, ПЕС и т.н.)! Което означава, че тези наддържавни партийни европарламентарни групи определят Политиката на Управляващите в държавите-членки на ЕС, въпреки че Избирателите в някоя(и) от държавите от ЕС са гласували за други управленски Политики("леви", "десни", "центристки"...) в държавата им- например, хипотетично(но възможно!), Мнозинство на комунисти в Европарламента определя Политиката на Правителство в някоя(и) държава в ЕС, в която Мнозинството от Избирателите е избрало да ги управлява АНТИкомунистическо Правителство с антикомунистическа Политика!!! Или обратно- антикомунистическо Мнозинство в Европарламента да определя Политиката и Управлението на комунистическо Мнозинство и Правителство в някоя(и) държава в ЕС!
А, уж, при Демокрацията, в държавата, Обществото и Нацията става(трябва!) това, което и каквото реши Мнозинството- т`ва било Демокрацията, казват "демократите", нали!? Да, ма не!
Демокрацията е лицемерна!
Демократите- дваж повече!!
Социалдемократите- триж повече!
/§39/
Oraсle
04 Яну 2011 02:49
Мнения: 15,092
От: Bulgaria
Трагедия.
Gozambo
04 Яну 2011 03:35
Мнения: 7,892
От: 0
"Сляпото приемане на идеята за свободен пазар без регулиране нанесе щети върху икономиката на еврозоната..." Край на цитата.
Ха, точно тук е вината на Ирландия, на Гърция и на останалите, които са се хванали на пазарните въдици на глобализаторите. Германците не са се хванали на тези въдици и сега са добре. Ирландците няма защо да обвиняват баба Меркел, че не била лидер на еврозоната. Баба Меркел със сигурност не им е виновна, че са си изоставили държавата и са чакали само на пазарът да им донесе благополучие. Идеологическа криза в ЕС изобщо не е очевидна. В ЕС има държави, които проповядват една идеология и лидер е Германия, както има и държави, които са възприели друга идеология, свързана с неолибералната икономическа глобализация и пазарен фундаментализъм.
Чакали Европа да стане алтернатива на националните държави!!! Подобен глобализаторски проект е обречен. Всички глобализаторски проекти се оказаха негодни, не само този за обединена Европа. Пазарният фундаментализъм и отказът на държавата от регулация също се оказаха негодни. И който го е разбрал, като германците, той в момента върви напред. Не е слабост при реализиране на идеята, а самата идея да разрушиш нациите е негодна.
Държавите от Европа трябва да гледат тясно националните си интереси, защото бедата им идва от това, че според глобализаторските проекти са занемарили националните си интереси. Аз не зная какво има предвид авторът, казвайки, че държавниците трябва да се вземат решения, които да отговарят повече на общоевропейските интереси! По-долу в статията се казва, че Германия печели за сметка на другите. Вероятно Германия трябва да се откаже доброволно от печалбите, за да се подобри положението на другите, или да си развърже кесията и да ги спасява. Повече от ясно е, че германският данъкоплатец не иска да спасява онези, които са приели идеологиите, поднесени им отвъд океана. Не може да карат Германия/каквито опити прави авторът/ да се чувства виновна за останалите, които са занемарили националния си интерес. Нека ирландците чакат всичко да им се доставя от Китай, пък да се сърдят на германците, че не искат да ги спасяват!
Разбира се, авторът не засяга темата за аутсорсване на промишлените дейности в Китай и даването на пълна свобода офшорните корпорации да върлуват в националните икономики. Не споменава и мултинационалния бизнес, който иска всяка национална държава да му създава максимални условия за гарантирана печалба, но не иска да плаща данъци в нито една държава. И, че с тези свръхпечалби се формират огромни спекулативни капитали, които паразитират и изсмукват реалната икономика.
Статията е поръчкова, целяща да хвърли вината в ръководителите и в тяхните умения да реализират великите глобализаторски проекти, както и да прикрие негодността на тези проекти, да прикрие провалът на неолибералната икономическа глобализация и пазарният фундаментализъм.
Връщането към национализма е неизбежно и който първи го направи, той ще спечели.
Key Man
04 Яну 2011 03:55
Мнения: 137
От: USA
Германци, холандци и датчани си мислеха, че ще накарат испанци, италиянци, гърци, румънци и българи да работят като тях.

Да ама не.

Трудно ще ме убедят от сега нататък евролидерите, че Обединена Европа няма да си остане просто един политико-икономически Франкенщайн.
babajaga2-2
04 Яну 2011 06:46
Мнения: 2,734
От: Bulgaria
Пак напомням моето отдавна-а-ашно мнение: ЕУ няма бъдеще. Това е едно изкуствено образувание, без никакъв сериозен фундамент. Всеки гледа как да прецака другия. Няма спойка. Когато попиташ хиляда човека в УСА: "Ти какъв си?", 990 ще ти отговорят "Аз съм американец", пък ако ще майка му да е дошла от Зимбабве и баща му да е чукча. Ако направиш същото упражнение в ЕУ, от 990 човека ще чуеш: "Аз съм грък, аз съм французин, аз съм италианец...", само от 10 ще чуеш: "Аз съм европеец". Различни езици, различни интереси, различни манталитети, различна производителност на труда, различни икономики, различни правителства... И за капак на всичко - обща валута! И за капак на всичко - на върха БрЮкселски зелки!!!
Рецепта за сигурен провал. Очаквах това след 20-30 години, а то май сте се разбързали
babajaga2-2
04 Яну 2011 06:53
Мнения: 2,734
От: Bulgaria
Има едно неразрешимо (според мен) противоречие: ЕУ няма спойка, няма фундамент стабилен. Затова ако в ЕУ се приеме глобалистката линия, икономиката на отделни държави се срива (PIIGS) - лошо за ЕУ. Ако се приеме национално-отговорната линия, тогава просто ЕУ се разпада - пак лошо за ЕУ. Надеждата да се намери този много тънък баланс (ако изобщо го има) между националното и глобалисткото е химера. Особено пък от бЮрократите в БрЮкселя - отнЮд!
дъртреалист
04 Яну 2011 08:20
Мнения: 11,678
От: Bulgaria
Статията поставя много важен въпрос.
Че Европа трябва да развива своята идентичност.
Защото Европа е цивилизационен център, първо, и чак после е икономически играч. Докато се държи като тъкачен стан - винаги ще се намери някой, лудит да го потроши.
А танцуването по музиката на глобализма точно към това води.
Лишава ни от основното ни предимство - силата от единство в многообразието.
Зад океана да си омесват културите, да си бъркат кафявата кашичка колкото си искат.
Ние трябва да си дадем сметка, че това ще ни ликвидира.
Бай Драган
04 Яну 2011 08:24
Мнения: 12,047
От: Bulgaria
Дърто магаре,
Той не е магаре като твоето партизанско име , а бисер. Васил Бисеров/може и Седефчов/ . Както ти е благозвучно.
Diver N
04 Яну 2011 09:02
Мнения: 4,004
От: Bulgaria
Когато грък се ражда, евреите плачат!
Поговорка, която съм научил в Солун от евреин.
Diver N
04 Яну 2011 09:05
Мнения: 4,004
От: Bulgaria
Извинете не е Солюн, а ..Салоники.
Нашия
04 Яну 2011 09:10
Мнения: 740
От: Bulgaria
Евросъюзът губи все повече смисъл
, каза византиеца, чийто народ се ояжда и освинва десетилетия с кинтаците на ЕС... и сега, когато се разбра, че все пак трябва да се работи (ама наистина) викат "ми то няма смисъл!"... тупан с тупан...
UNIVERS
04 Яну 2011 09:15
Мнения: 5,614
От: Bulgaria
Абе, и ние българите , току влзем в един съюз- и той почва да се разпада.....
Значи тактиката е - кой прецакан -прецакан, какво може- да се спасява.
Паисий
04 Яну 2011 09:31
Мнения: 3,940
От: Bulgaria
Като ЕС спря субсидиите изведнъж загуби смисъл, а?
BOLGAR
04 Яну 2011 09:33
Мнения: 5,074
От: Bulgaria
Проблема на ЕС са огромната бюрокрация и силно регулирания пазар!
BGHUN
04 Яну 2011 09:46
Мнения: 3,188
От: Bulgaria
UNIVERS


04.1.2011 г. 09:15:47 Абе, и ние българите , току влзем в един съюз- и той почва да се разпада.....
Значи тактиката е - кой прецакан -прецакан, какво може- да се спасява.


Като довършим Европа следват щатите!Той Брежнев е предчуствал че ще гътнем съюза още през 60-те и затова не станахме 16-та реп.!
Benedicta
04 Яну 2011 10:02
Мнения: 17,577
От: Bulgaria
babajaga2-2

Има едно неразрешимо (според мен) противоречие: ЕУ няма спойка, няма фундамент стабилен.



Има, и то много стабилен фундамент-цивилизационен и икономически. Това е и първоначалния мотив за възникване на ЕС. За да е фактор на световната сцена, Европа трябва да е едно цяло- в икономически и политически план, пък и не само... Сами, поотделно държавите ни нямат шанс!
Добави мнение   Мнения:67 Предишна Страница 2 от 4 1 2 3 4 Следваща