Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Евросъюзът губи все повече смисъл
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:67 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща
генек
04 Яну 2011 10:07
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
В свят, където възпяваш конкуренцията, да въвеждаш единен пазар е просто да налагаш монопола си.
--------------------------------
Блогът на Генек
Бармалей
04 Яну 2011 10:17
Мнения: 15,926
От: Bulgaria
Василе, Василее...Както и да я извъртате, борч не мре

***
Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
Panayotis
04 Яну 2011 10:36
Мнения: 6,367
От: Greece
Щом и в този форум кънтят необезпокоявани гласовете на една все повече просташка и ретроградна крайна десница, нещата не вървят на добре в така самонареченото "гражданско общество".
.
Крайно време е децата и внуците на съюзниците и сътрудниците на Хитлерова Германия да разберат, че резултатите от Втората световна война не могат да бъдат променени и че гръцкият народ, когото те неистово мразят "по политическо наследство", е дал 500 000 жертви данък на своето решение да застане в редиците на антинацистката коалиция.
.
По-добре е въпросните синове и внуци да насочат своите усилия в посоката на икономическото развитие на България, на която трудолюбивият народ заслужава поне стандарта на живот на съседния си и според тях "мързелив" гръцки народ.
Мор, Томас Мор
04 Яну 2011 10:46
Мнения: 169
От: Bulgaria
Денят, в който Гърция излезе от ЕС, ще бъде обявен за празник на Съюза, а при нас - за втори национален. Не че ще стане, де, колкото и да пискат разни маргарит-седефчовци. Не са толкова луди, че да не си дават сметка благодарение на кого за 35 години се превърнаха от страна, изостанала далеч зад България, Румъния и Югославия, в регионален "тигър". Такъв, който гледа на Балканския, Европейския полуостров като на хинтерланд.
Дъртреалист, напълно прав си, че националната идентичност в Съюза не само ще се запазва, но и ще укрепва. По-нататъшна интеграция означава повече единни политики, създаване на нови и развиване на съществуващите общи структури и т.н., да не преразказвам Лисабонския процес. Химерите за "национално претопяване" нека си останат в задокеанските колонии, за утеха на емигрантите, които биха искали националните ни корени изобщо да изчезнат, след като те самите са отсекли своите.
right_or_wrong
04 Яну 2011 11:00
Мнения: 54
От: Bulgaria
Гроздето било кисело!

На кого една обединена и силна Европа не е по вкуса:
1. На неработливите
2. На недисциплинираните
3. На другите обединени и силни
4. На неефективните
Кроткия
04 Яну 2011 11:04
Мнения: 2,299
От: Bulgaria
Човекът е прав. Невъзможността да се девалвира еврото облагодетелствува развитите икономики, като германската. Слаборазвитите страни като Гърция и България имат само един изход - растеж на цените и намаляване на заплатите. Но заплатите не могат да се намаляват до безкрай, затова ще растат цените, което прави икономиката неконкуретноспособна на външният пазар. А произоводителността на труда зависи не от това колко време се труди работника, а от новите технологии, които се внедряват. Като интензифицираш труда на работника можеш да повишиш производителността най-много 12-17%, а когато внедряваш нови технологии производителността се увеличава с пъти. Затова Първанов е прав с идеята за Общество на знанието, което ще може да създава тези нови технологии. Но ние имаме шанс да прецакаме и икономически да сринеме Европата и този шанс е в Китай, който както изглежда се готви с големи инвестиции на Балканите. Целта разбира се, е, да се завладее европейският пазар.
Diver N
04 Яну 2011 11:26
Мнения: 4,004
От: Bulgaria
Венизелос ще се обърне, ако види внуците си .
dobadoba
04 Яну 2011 12:51
Мнения: 5,891
От: Bulgaria
'Заемите, които носят големи печалби на кредиторите, се представят като големи услуги за малките задлъжнели страни членки'
Много добре казано!

Мор, Томас Мор
04 Яну 2011 13:19
Мнения: 169
От: Bulgaria
Човекът е прав... Затова Първанов е прав с идеята за Общество на знанието /не е "Общество", Кроткия, а "икономика на знанието" и не е Седефчова идея, а политика на ЕС - б.м./, което ще може да създава тези нови технологии. Но ние имаме шанс да прецакаме и икономически да сринеме Европата и този шанс е в Китай

Кроткия, знаем си и без тебе... в смисъл, че във форума има достатъчно чугуни... че Ленин е жив, Мао млад, а Първанов прав.
Кажи само, кои сте тези, дето ще "прецакаме и икономически да сринемЕ Европата"
Anardil
04 Яну 2011 13:41
Мнения: 2,861
От: Bulgaria
Eee, Панайотис - айде сега, съюзници да ама чак и сътрудници...
Стовариха половинмилионна армия на Дунава - какъв, мислиш, е бил избора?
Вие пробвахте да се опънете, ама разчитахте на англичаните и линията "Метаксас". Ние нямахме нито едното, нито другото.
Ако някой мрази гърците то е не по политически, а по исторически причини - Василий Българоубиец, фанариотите и пр. Вие пък си знаете за кучето Калоян, окупацията на Беломорието и така примери бол. В днешно време звучат глупаво.
Ама има и нещо, наречено "завист". Ми завиждаме бе, човек! За вас имаше план "Маршал", за нас - трици. Със 130 млр. евро ви кредитират, а от нас само искат. Защо е така - друг въпрос.
Обаче съгласи се - след този мащабен план за финансиране на Гърция, с който се ангажира целият ЕС е малко нагло твърдение (от грък имам предвид), че ЕС бил загубил смисъл.
Вс еедно аз да закъсам за пари, ти да ми дадеш назаем (и то доста) и после да пиша във форумите "Егати балъка, нямаше смисъл да ми дава".
Та за това става дума, според мен поне.
Кроткия
04 Яну 2011 13:44
Мнения: 2,299
От: Bulgaria
Томас Мори идеята за Общество на знанието е на Даниел Бел, той говори в неговата книга за пост-индустриално общество или общество на знанието. В това общество според него ще се появи нова господстваща класа и тя ще бъде интелигенцията. Икономика на знанието се появи по-късно като термин. С тази хитра маневра за смяна на понятията се премахва идеологическият смисъл, който влага Бел. Та Първанов надявам има предвид именно идеологията на Бел за общество на знанието и появата на нова господстваща класа, която ще измести капиталистите.
Кроткия
04 Яну 2011 13:47
Мнения: 2,299
От: Bulgaria
Ами Мори в този свят все някой е прецакан. Днес сме ние, утре някой друг. Така вървят нещата и те не зависят от нас. Въпросът е ние да сме по-малко прецаканите.
Кроткия
04 Яну 2011 13:52
Мнения: 2,299
От: Bulgaria
Всъщност новият план "Маршал" за Гърция ще продължи до 2013 г., след това гърците ще трябва да връщат всичко с лихвите. А това може да стане само, ако жизненият стандарт в тази страна падне поне на равнището на българският.
Кроткия
04 Яну 2011 14:39
Мнения: 2,299
От: Bulgaria
Китайската икономика расте неудържимо.

China’s Relentless Hunt for Energy.

Bankers see China’s national oil producers increasingly buying companies, not just assets, and using their deep pockets to acquire technology to extract harder-to-reach resources.
Energy consultancy Wood Mackenzie says diesel, gasoline and gasoil demand in China is rising about 8% annually. China’s appetite for oil won’t peak until 2025, according to UBS.
To meet that demand, China’s biggest energy companies have gone on a buying spree. Last year was a record year for China’s oil and gas acquisitions, with $24.3 billion in deals, up from $17.1 billion in 2009, according to data provider Dealogic.

The largest Chinese deal, state-owned China Petrochemical’s acquisition of a 40% stake in Repsol’s Brazilian oil assets for $7.1 billion, signaled China’s expanding profile in Latin America, where it bought more assets than any other nation last year. It also showed the Chinese were willing to pay more than the market expected.
“All the Chinese majors will be in North America in the next two years, ” O’Malley said.

Cnooc’s ill-fated 2005 bid for California’s Unocal, which collapsed after some U.S. lawmakers opposed the deal on national security grounds, underscored the political risk that China’s energy sector faces in hunting for U.S. deals. Yet in 2010, Cnooc acquired oil-and-gas assets in the Eagle Ford Shale project in South Texas for $1.1 billion.

One area that Chinese buyers could focus on is projects that use new technology to extract energy from unconventional sources such as oil sands or gas trapped in coal. Such projects are attractive to Chinese buyers because it gives them a chance not only to gather hydrocarbons but also to learn new technology to develop China’s potentially massive gas reserves. Global firms, meanwhile, are eager to bring in minority partners with deep pockets, such as the Chinese, to minimize financial risk.



Натиснете тук
beagle
04 Яну 2011 15:05
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Въпреки трудностите , Старият континент постига геополитически си идеал за единно Общество . То е процес на сложно Изразяване на националните общества , като хомогенности , които и "експортират" своя проблематика , в по-широката /ценностна/ рамка на Съюза . И негова е задачата , той да трансформира като своя тази тяхна "продукция" , в системата на многополюсния глобален свят . Обединена Европа е немислима , без своята вътрешна "хетерогенност" , която да преодолява . Иначе , тя би се оказала само Храм-музей на съвременната цивилизация и нищо повече ...
Foton Gyuro
04 Яну 2011 15:15
Мнения: 1,744
От: Bulgaria
Лапалите евро-парички нещо сърдити го дават.
Други веднага си спомниха Хитлеровата коалиция и окупаторите...
Единна Европа няма алтернатива. Инак изчезва. И следва нова война. За разграбването й. САЩ са едно рамо напред, но шансовете на Китай не са по малки. Тогаз пак Русия трябва да ни спасява, както стана при Наполеон и Хитлер.
Затова ЕС ще съществува. За да ни има.
Гърците трябва да си платят масрафа. И не само те, де.
Погледнете нас, с какво ни превъзхождате, съюзни лапачи, че да си вирите гребена?
no-credit
04 Яну 2011 17:44
Мнения: 954
От: Bulgaria

консервативният манталитет на свободния пазар постепенно взе връх без съществен размисъл и дебат.

Абе какъв "свободен пазар", какви пет лева?! Такъв няма и никога не е имало. Има например свобода на движение на капиталите, но не и на работната ръка. И до ден днешен българи и румънци нямат право да работят в Германия, Британия и др. Но германските автомобилостроители имат право свободно да продават в България. Имат право и заеми свободно да дават. Щото я да видим колко ще продадат ако не могат чрез заеми да извлекат и от бъдещите ни доходи. Е, с Гърция не си направиха добре сметката и им дадоха повече заеми отколкото те могат да върнат. Сега ще им ги разсрочват и отлагат, но няма да се откажат от тях. И за да няма повече такива неща, ще вкарат в регулация и кредитирането. Щото досега само задлъжняването беше безконтролно. Накратко: нито е имало свободен пазар, нито ще има. Не знам защо изобщо се използва (и опорочава!) тази дума.


____________________________
Кредитът - модерното робство
VOCI
04 Яну 2011 17:51
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Панайотис , аз лично лоши чувства немам към никого. И към вас гърците включително.
Ама дайте да си заработвате манджата честно и да хапкате колкото изкарвате , а не повече . Па ако ще и заработеното да е на Лъвов мост. Кво толкова ?
dabedabe
04 Яну 2011 18:03
Мнения: 19,395
От: Antarctica
Не разбирам от какъв зор авторът реве. То верно гръцката икономика е много силна, ама все пак.... А иначе усмят, няма кахъри де. Аркадаш на Хърсев. Боли го за Европата, затуй ще да е матриълът.
VOCI
04 Яну 2011 18:23
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Да бе , за Европата го бОли. Щот И изтъняло джебето и спре гювечо за неговата майчина.
Добави мнение   Мнения:67 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща