Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Борисов ни праща на равен старт в ЕС. Горко ни!
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:166 Предишна Страница 2 от 9 1 2 3 4 Следваща »
Medovina
25 Мар 2011 21:47
Мнения: 704
От: Bulgaria
Фискалната хармонизация и хармонизацията на пазара на работната ръка в ЕС трябваше отдавна да са факт. Пактът дори е закъснял.
Мошенник
25 Мар 2011 21:48
Мнения: 4,376
От: Bulgaria
Е не мое ви се угоди, до обяд ви са виновни хората, следобяд се сърдите на себе си!
bellerophontes
25 Мар 2011 21:56
Мнения: 1
От: Bulgaria
Бел. на модератора: Моля, не помествайте постинги с големи букви, придържайте се към правило 1.5.

Редактирано от - sybil на 25/3/2011 г/ 23:20:19

Manrico
25 Мар 2011 22:00
Мнения: 31,153
От: Bulgaria
не разбрах как българските работодатели ще заковат работниците при наличие на т2.

То и сега никого не могат да заковат. Една малка част от хората са заковани от обстоятелства, които ги принуждават да стоят тук - болест, болни или възрастно роднини... Другите или получават толкова, че да не желаят да емигрират, или не могат да се справят в емиграция. Разбира се, има и такива, които не емигрират по емоционални причини.

_______________________
Интеллигент — это тот, у кого ума больше, чем умения, знаний больше, чем ума, сведений больше, чем знаний, а амбиций больше, чем всего перечисленного…
Блогът на Манрико
/\\eko
25 Мар 2011 22:14
Мнения: 4,397
От: Bulgaria
Както винаги , Терзиев плющи право в десятката.Но понеже никъде не споменава за комисионни от савецки програми у нас, някой се изприщват.
Народа е толкова обезверен, че даже вече няма сили и да протестира.
Don
25 Мар 2011 22:33
Мнения: 19,057
От: Bulgaria

След социализъма, и капитализъма се оказа несъстоятелен.
Foton Gyuro
25 Мар 2011 22:39
Мнения: 1,744
От: Bulgaria
Който го е страх от мечки не ходи в гората.
За какво плачете, братя българЕ? Колкото българи познавам изскочили навън България, всички се оправят чудесно. Да, това са хора със стабилни професии, с 2-3 езика, работят яко, ако се наложи и по 10-12 часа, но за няколко години стъпват на крака и по нищо не отстъпват на останалите европейци. Нима трябва да държим останалите у нас в някакъв смрадлив парник? Вече сме в ЕС и мястото ни е там.
Щом можем да сме равни тям на тяхна територия, защо да го не постигнем и на собствен терен?!
Страшно няма, просто летвата се дига и всички си подпляскват ако се наложи, докато се научат да минават отгоре. Друг път няма. И без това сме последни. Няма накъде по-надолу да падаме. С хленч и провиснали сополи нищо не се постига, още по-малко добър живот.
RumenS
25 Мар 2011 22:49
Мнения: 6,895
От: Bulgaria
Фотончо, един мой познат обича следния цитат "което не ме убива ме прави по-силен". Но досега не е могъл да ми обясни как може да стане по-силен, ако през краката му мине трамвай /примерно/. Образно казано през краката на България мина трамвай и сега страната не може вече да скача. Е отделни индивиди имат още сили и подрипват /но кой знае защо предпочитат да го правят далече от тук/.
anacephal
25 Мар 2011 22:55
Мнения: 3,134
От: Bulgaria
Е как защо - защото тук си пречим един на друг - къде пряко, къде с помощта на инструмента "представителна демокрация"!
burning daylight
25 Мар 2011 23:09
Мнения: 925
От: Bulgaria
Ясно. Аз тогава почвам да рИва срещу точка 4, защото така и не разбрах как ще се обвърже пенсионната система с продължителността на живота.

Уважаемый тов. Маузер! Обещавам Ви, че ако намерите връзка между пенсионната система и продължителността на живота, аз ще положа усилия да завърша труда си "На корда или не-ние сме рибе"
GreenHawk
25 Мар 2011 23:13
Мнения: 1,367
От: New Zealand
с психологическия си профил на сериен убиец.. симеон мюнхаузен ще завлече българия в блатото.. вместо да се издърпа за косата си в америка.. докато още не късно..
orfei-edin mesten
25 Мар 2011 23:29
Мнения: 1,657
От: Bulgaria
Хубавото в цялата история е, че порнографията наречена Европа, става все по-ясна......... Финалът на статията на Терзиев е най-силаната й част!
aldycrown
25 Мар 2011 23:31
Мнения: 7,421
От: Bulgaria
2. Взаимно признаване на дипломите и квалификациите, за да се насърчи движението на работната сила.


Та тази точка е всичко, от което се нуждае един кадърен българин. После Терминал 2 и въпросът се решава. А за тези които остават, така или иначе, няма да е за дълго... по обективни причини.
fractal
25 Мар 2011 23:41
Мнения: 9,824
От: Bulgaria
европа е наи силна в материално техническото производство и законите не са променяни сьс стотици години интересно какви дипломи ще се признават на бьлгарите
пишурко
25 Мар 2011 23:47
Мнения: 848
От: Bulgaria
Горко ви е едно добро начало.
burning daylight
25 Мар 2011 23:57
Мнения: 925
От: Bulgaria
Страшно няма, просто летвата се дига и всички си подпляскват ако се наложи, докато се научат да минават отгоре

Вече няма кой да скача, Фотоне.
Примерът ми, с който "открих" темата, е много истински и много тъжен. В некой си офис изневиделица се появява човек, който следобеда започва да мирише на пот. На работното си място. Човекът е чистоплътен, къпе се сутрин и вечер, носи чисти дрехи, опрятен е... но потенето е изхвърляне на адреналин от организма, а човекът е всеотдаен и го изхвърля в големи количества. Невъобразими дотогава за тихото блато... Разбираш ли, Фотоне
Diver N
26 Мар 2011 00:01
Мнения: 4,004
От: Bulgaria
Ако се чудите защо все пак куцият Борисов отиде на това европейско първенство, ето отговора: защото лично на него му е изгодно.


Въобще не се чудя защо ще плаща васални данъци, а и ти сам си си отговорил.Това е , за да си осигури, личното и на назначилите го, спокойствие.
Brightman
26 Мар 2011 04:09
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
1. Премахване на индексацията на заплатите според инфлацията.

Опит за преразпределение от бедните към богатите . Засилване на концентрацията на доходите и различията в качеството на живот (на хора и страни).
2. Взаимно признаване на дипломите и квалификациите, за да се насърчи движението на работната сила.

Това и сега го има и вероятно е сложено за благозвучие. Ако приемем, че става въпрос за някой специфични професии, това ще лиши страните с по ниски заплати от необходими им кадри за развитието и ще облагодетелства тези с по-високи.
3. Въвеждане на единна основа на корпоративния данък.

Това ще спре потока на инвестиции от по-развитите към по-неразвитите страни и ще увеличи бюджетните приходи на по развитите, за сметка на по-неразвитите. По неразвитите и България в частност се лишава от инструмент за привличане на инвестиции, т.е. на капитали по некредитен път.
4. Обвързване на пенсионните системи с изменящата се продължителност на живота.

Това е евфемизъм за повишаване на пенсионната възраст с тенденция за практическа отмяна на пенсионирането. Вместо в изплащането на пенсиите да бъдат включени и другите фактори за производство, освен само труда, то се върви към смърт на работното място.
5. Включване в конституциите на "алармиращи механизми срещу дългове".

Опит неолибералната политика до бъде закрепена и официално в конституциите. Не че може да е трайно, де.
6. Въвеждане за банките на национални режими за управление на кризи.
да

Това не е много ясно, точно какво имат предвид, но може да се предполага, че става въпрос клоновете на международни банки да бъдат спасявани от страната в която се намират. Но може и да означава официализирана засилена роля (власт) на банките над националните правителства.
pyte6estvenik
26 Мар 2011 04:17
Мнения: 1,007
От: Korea, Republic of
Едно добро интервю на проф. Михаил Константинов.
Натиснете тук.
Съжалявам че не мога да дам линк за вчерашното интервю с Кънчо от Галъп дадено пред ''Фокус'' в което той в прав текст призовава '' да протестираме за да свалим това правителство'' като заключение на ''социологическите'' си изследвания. Е как да им вярва човек?
Brightman
26 Мар 2011 04:29
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Този пакт лишава бедните и неразвити страни и в частност България, от лостове за политика за развитие и преодоляване на дисбалансите с големите и развитите.
-
Именно невъзможността за преодоляване на дисбалансите , например, чрез валутният курс, поради липса на отделни валути в еврозоната, при отсъствие на общ федерален бюджет на еврозоната с безусловни субсидии, е причината за дълговата криза на Южна Европа и Ирландия. Паричната маса се изтегля към страните износителки и няма друг механизъм по който страните вносителки да си набавят парична маса, освен кредити. Порочен кръг, който изисква други мерки, не предложените.
-
Ако имаха собствени валути, то печатането на парична маса за вътрешно потребление, съчетано с девалвацията на националната им валута, би им би била достатъчна за да поддържат вътрешното си производство и размяна, да оскъпят вноса и поевтинеят износа за да оправят баланса, вследствие на което страната да дръпне.
Добави мнение   Мнения:166 Предишна Страница 2 от 9 1 2 3 4 Следваща »