Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Финанси в страх и хаос
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:107 « Предишна Страница 4 от 6 2 3 4 5 6 Следваща
Brightman
08 Авг 2011 15:59
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Пенке,
заемите не се дават от спестяванията, а се създават от банките от нищото.
-
Ето ти малко просвета : Натиснете тук
Пенка от Прокатния
08 Авг 2011 16:02
Мнения: 2,210
От: Bulgaria

Постиндустриалният кредитен капитализъм няма алтернатива.

Хе-хе - това на предизборно студио замяса. Тия, дето държат кокала в момента, винаги твърдят, че са "без алтернатива". Докато бъдат сменени, разбира се.


_________________________
Да живее ВССЕ -
Великата Световна Социалистическа Еволюция!

Caravaggio
08 Авг 2011 16:09
Мнения: 13,610
От: Italy
..Очаквам процес на контролирано и постепенно обезценяване на американските ценни книжа..

Още един гений, пази Боже...
Пенка от Прокатния
08 Авг 2011 16:11
Мнения: 2,210
От: Bulgaria

заемите не се дават от спестяванията, а се създават от банките от нищото

Само част от заемите Брайтман, само част! Останалата е от спестявания или удръжки от заплатите в пенсионни фондове. Къде мислиш, че отиват парите, които се удържат за капиталовите пенсионни стълбове?! Ето малко просвета и от мен:
Удържат ти от заплатата пенсионна вноска. Тази вноска отива в пенсионен фонд (минус едни 5% за почерпка на фонд мениджърите и собствениците). После фонда дава пари на заем на банките, а те ми дават тези пари на мен на заем (ипотечен, потребителски или лизинг). Така, аз с моя заем си плащам бъдещата си пенсия и между другото хрантутя и няколко финансисти-посредници, които се грижат да ми дават моите пари на заем. Кажи сега, не е ли хитра и гениална тая схема?!
...А ти сигурно искаш да забраниш пенсионните вноски и търговските банки да минат на финансиране изцяло на централните банки?! Льош Брайтман, льош - А какво ще работят тогава фонд мениджърите?!

_________________________
Да живее ВССЕ -
Великата Световна Социалистическа Еволюция!


Редактирано от - Пенка от Прокатния на 08/8/2011 г/ 16:17:56

Caravaggio
08 Авг 2011 16:15
Мнения: 13,610
От: Italy
..После фонда дава пари на заем на банките..

...банките не си връщат борча, щото нямат пари и става една мътна и кървава...
Brightman
08 Авг 2011 16:17
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Mikele,
доларът ще гръмне, но с това и САЩ, като глобална сила. Нещо чудно да се стигне и до революция там. Най малкото защото шокът на местното население ще е огромен.
-
Проблемът на парите не е в обезпечението им с някаква конкретна стока (била тя и просто електроенергия). Те не са нищо повече от посредник в размяната и просто количеството им на пазара (участваща реално в размяната), трябва точно да отговаря на наличните стоки и потенциалните услуги.
-
За съжаление, юридическият модел на организацията на производството е адекватен за що годе равномерно разпределение на собствеността и производствените възможности. А вече имаме свръхконцентрация. Там е проблема. Проблема е системен.
Caravaggio
08 Авг 2011 16:21
Мнения: 13,610
От: Italy
..юридическият модел на организацията на производството..

А производственият модел на организацията на юрисдикцията?
Brightman
08 Авг 2011 16:26
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Caravaggio,
точно юридическият модел на организация на производството - отношения на собственост, трудови отношения и т.н..
-
Едно е, когато всяко нещо е оценявано и договаряно самостоятелно, друго е, когато е вързано с крайният резултат. Например, едно е работниците да получават само работна заплата, друго е когато си поделят печалбата. Това са точно юридически въпроси. Въпроси на правният модел на организация на производството.
Спартак
08 Авг 2011 16:32
Мнения: 3,230
От: Bulgaria
Е искам да задам един принципен въпрос. На кого да вярваме, когато става въпрос за нашия живот, за бъдещето на България, на поръчковите статии на г-н Хърсев, или на такива компетентни источници като: Натиснете тук Натиснете тук , Натиснете тукили даже на “ Строго Секретно“
Капиталипсисът започна. Седнете по-удобно
, които са в пълно противоречие.
Професионалните анализатори г-н Хърсев “НЕ СЕ ЩУРАТ“ , те са наясно, както сигурно и вие, което може да се види от посочените источници, щурат се нашите политически представители и всички “капацитети“ , които са натоварени да “ успокояват “ гладните.
Дори професионалните анализатори се щурат между очакванията, че световната икономика ще колабира в дефлация и опасенията, че централните банки в САЩ и Европа всеки момент ще отприщят инфлацията, та пороят на обезценените пари да отнесе натрупаното бреме на дълга (и едновременно с това да конфискува всички спестявания, пенсионни и инвестиционни фондове
Точно това стана с първата криза, пръкнала се в ЩаТИТЕ, ТОЧНО ТОВА СЕ ОЧАКВА И ОТ ТАЗИ, която ни готвят. Само “ велики стратези“, като нашият премиер, че и други могат да ни убеждават, че ние сме по- умни от другите, че даже можем да даваме съвети какво да правят
САЩ да се поучат от нас, препоръча Борисов
тъжно и жалко!!!!!!!
Rakita
08 Авг 2011 16:37
Мнения: 22,828
От: Bulgaria
Пенка от Прокатния


08.8.2011 г. 16:02:01
Постиндустриалният кредитен капитализъм няма алтернатива.

Хе-хе - това на предизборно студио замяса. Тия, дето държат кокала в момента, винаги твърдят, че са "без алтернатива". Докато бъдат сменени, разбира се.


Не че и на мен ми харесва, но ти нищо повече не казваш по въпроса. Може би поради това си спестил продължението на коментара ми относно комунизмът като алтернатива
Пенка от Прокатния
08 Авг 2011 17:01
Мнения: 2,210
От: Bulgaria

...комунизмът като алтернатива

Аз мисля да я караме според както са казали класиците - първом социализъм и чак после комунизъм. Т.е. първом ВССЕ...


_________________________
Да живее ВССЕ -
Великата Световна Социалистическа Еволюция!

Пенка от Прокатния
08 Авг 2011 17:07
Мнения: 2,210
От: Bulgaria

Хайде лек Ви ден на всички, че пак много се разприказвах...


_________________________
Да живее ВССЕ -
Великата Световна Социалистическа Еволюция!

Баффи
08 Авг 2011 17:07
Мнения: 44
От: Bulgaria
Standard & Poor`s о своем решении: США утратили позиции мирового лидера на 1-2 экономических цикла

Международное рейтинговое агентство Standard & Poors (S&P), в минувшую пятницу, 5 августа, впервые в истории снизившее кредитные рейтинги американских суверенных долговых обязательств, в понедельник прокомментировало свое решение, передает Forbes.



Натиснете тук

Редактирано от - Баффи на 08/8/2011 г/ 17:09:19

Чичо Фичо
08 Авг 2011 17:48
Мнения: 24,838
От: United States
Стандард енд Пуърс се изложиха страшно в 2008 г. и авторитетът им е никакъв. Вчера даже Лари Съмърс ги нахока. Той от няколко месеца е кейнсианец.

Няма съмнение, че САЩ (американските ДЦК) си остава най-надеждното място за инвестиции в света не само според Путин.

Но САЩ има нужда от бързи реформи, които да създадат стимул за размърдване на икономиката. Балансирането на бюджета, поне в САЩ, е чисто прокризисно упражнение. Все повече американци разбират, че не то, а създаването на работни места е задача номер едно.

В САЩ засега инфлацията е общо взето невъзможна, има liquidity trap. Който има пари, ги държи в дюшека и не харчи - или по американски everybody (т.е. най-вече корпорациите) is sitting on a pile of cash - а не харчи, защото се страхува: хората - да не останат без работа, корпорациите - че няма търсене.

Опасността в САЩ не е от инфлация, а от японска дефлация с висока безработица при нулев до мижав растеж в страната и добри печалби на корпорациите на другите пазари.

Падането на долара ще бъде компенсирано от разпада на еврото, в който според мене вече няма никакво съмнение.
Чарли Дарвин
08 Авг 2011 17:48
Мнения: 8,816
От: Bulgaria
Mikele
08.8.2011 г. 15:58:23
Не знам с какво ще бъде заменен, но предполагам, че това ще бъде електрическата енергия и то не толкова производството, колкото акумулирането и.
Повод за размишление в тази насока ми дава решението на германците да закрият 40 GW атомни мощност без да казват конкретно с какво ще ги заменят и на японците да ограничат рязко атомната си енергетика.


В твоя случай, предположенията ти представляват пожелателно мислене, което от една страна е подкрепено от незнание, и от друга от удобно преиначени факти.
Германия има 17 атмни блока, с обща мощност 20ГВ (не 40 ГВ, както ти си ги удвоил).


Тези 20 ГВ са 15% от германските електропроизвеждащи мощности, макар от друга страна да дават 25% от произвежданата в Германия електроенергия.
Германия има с какво да ги замени - ще прават малко повече ток от въглища и газ, и от ВЕИ. Вече текат преговори между РВЕ и Газпром за съвместно строителство на газове електроцентрали в Германия.
Също тъй Германия е крупен производител на ВЕИ оборудване, така че има интерес от засилване на тоя сектор, не само у тях, но и по света, ако ще и да е за сметка на неизгодно у тях затваряне на АЕЦ. не така стоят нещата във Франция, където 75% от електроенергията се прави от АЕЦ.


В Германия анти-АЕЦ настроенията са традиционно силни, и това действително може да доведе до затваряне на всичките им АЕЦ, особено предвид истерията след Фукушима, но както стана ясно, за Германия затварянето на тези АЕЦ не е непоносима тежест. Още повече че основното предимство на АЕЦ е евтината електроенергия, а за високотехнологична икономика като германската, това не е чак толкова значимо аккто за по-нискотехнологична, като например българската.


И въпреки всичко, въобще не е сигурно че всичките АЕЦ в Германия ще бъдет затворени. макар че първите 8 блока, които вече ги спряха, може и да не ги пуснат. Но останалите, които са предвидени за затваряне в бъдеще, при промяна на политикоикономическата обстановка в Германия, и в ЕС и света като цяло, нищо чедно да останат да си рабитят.
За Япония - не съм видял да се отказват от АЕЦ.
Gozambo
08 Авг 2011 17:52
Мнения: 7,892
От: 0
Каменов,
това, което съм изредил не са сладки фантазии, а реалност. Онова, срещу което лобират мултинационалните структури в Щатите, е точно това за което пиша. Всички алтернативни закони, които са провалени по пътя на лобирането, са все в тази посока, за която пиша.
Днес се заформиха интересни дискусии и форумците май проявяват повече зрелост от всеки друг път. Никой не може да бъде прав, защото проблемът може да се погледне от хиляди страни и отвсякъде ще изглежда различен.
Днешната криза не е просто икономическа. Тя е всеобхватна. Излизането от нея ще означава нова посока на развитие и нов мегдан за развитие.
Аз бих споменал два факта. Китай започнаха строителството на първите си два самолетоносача. Ще бъдат готови след десет години. САЩ има двадесет.
В арабската пролет се експериментират модели за демократизиране. В Китай експериментират модели за избягване на подобно демократизиране и засилват здраво цензурата. В САЩ работят над производството на подвижни интернет-сървъри, които могат да се внесат в Китай и да се избегне интернет-цензурата на китайската държава. Никой не може да пренебрегне факта, че днешната криза в най-голяма степен се дължи на неравновесието между производство и потребление. Едни са поели производствата, а други са станали само пазар за тези производства. И Китай е здраво замесен в тази схема и то с умишлено следвана политика в тази насока от китайската държава.
Ще направя и един паралел с древния Рим. Римската империя се разпадна след като вече нямаше какво да завоюва. Всичко, докъдето римляните можеха да стигнат, беше завоювано. Днешната империя не е завоювала още всичко. Това означава, че все още има жизненост в нея.
Силата на САЩ не бива да се подценява, както и способността към реформи. Реформите в голяма степен са стопирани от лобизма, но това може да се промени. САЩ не са само военни бази по цял свят. САЩ са и ЦРУ по цял свят, наука и информация за цял свят, политически, бизнес и всякакви връзки с цял свят. САЩ изучават всичко във всички страни, чрез многобройните си организации. Никой няма такава подборна информация за ставащото в света, както САЩ. А информацията е основа за управлението. САЩ пишат учебниците, а останалите ги преписват. САЩ движат фундаменталните науки по всички линии.
Подобна финансова криза не може да е някаква разрушителна сила, която да промени съотношението на силите в света. По-скоро самата криза ще се използва от силите в тяхна полза за изваждане на предимства в дългосрочен план.
Демократизирането на Китай е наложително. А това ще е най-удобно да се направи по време на разклащане на икономиката, във времето на кризата. Проблемът за САЩ е как да го направят така, че да не изглежда умишлено.
Повторното цивилизоване на Русия и приобщаването й към Запада с оглед съвместно използване на природния й ресурс никога не е падало от дневния ред. Но там нещата са по-други. Това трябва да стане с желанието на руския народ.
geo_19
08 Авг 2011 18:00
Мнения: 2,273
От: Bulgaria
Познайте кой е изрекъл следното:

"Според мен не може да започне нова рецесия от това. Кризите имат сезонност. Обикновено те започват през октомври месец. В този смисъл не е нормално криза да има точно лятото".

Отговорът: тук
Баффи
08 Авг 2011 18:07
Мнения: 44
От: Bulgaria
Нуриел Рубини: много сме зле, но има шанс да избегнем депресията!

Рубини пита: можем ли все пак да избегнем втора тежка рецесия? Мисията невъзможна. Най-добрият възможен ход е държавите, които все още имат достъп до дълговите пазари, като САЩ, Великобритания, Германия, Япония, да въведат нова краткосрочна програма за фискални стимули, като продължават да се придържат към средносрочните си цели по бюджетни икономии.

Пониженият кредитен рейтинг на САЩ ще засили исканията за свиване на фиска, но Щатите не трябва незабавно да затворят фискалното кранче, съветва икономистът – в противен случай растежът ще изчезне, а дефицитите ще нараснат.

Заедно с това, повечето западни централни банки трябва да последват Дфедералния резерв и да приложат също количествени улеснения, макар че ефектът от това ще е ограничен. ЕЦБ не просто трябва да спре да вдига лихвата, а и да я понижи до нула и да започне да изкупува ДЦК, за да предпази Италия и Испания да бъдат изгонени от пазара, резултатът от което ще е наистина голяма криза, изискваща двойно повече ресурси за спасителния фонд, опрощаване на дългове и разцепване на еврозоната.

Накрая – това е криза както на ликвидността, така и на платежоспособността. Така че дълговете трябва да започнат да се реструктурират. Тоест опрощаване на ипотечния дълг за половината домакинства в Америка, чиито ипотеки сега са по-скъпи от цената на жилищата; както и подкрепа за изпитващите трудности кредитори и банки. Португалия и Ирландия трябва също като Гърция да получат удължаване на срока на облигациите си, евентуално и Италия и Испания, ако бъдат отрязани от пазара.

Втората рецесия изглежда неизбежна, счита Рубини, но според него политиката може да предотврати втора депресия.



Натиснете тук

Редактирано от - Баффи на 08/8/2011 г/ 18:09:04

Caravaggio
08 Авг 2011 18:22
Мнения: 13,610
От: Italy
..Силата на САЩ... САЩ са и ЦРУ по цял свят... САЩ изучават всичко...САЩ пишат учебниците... САЩ движат...

Простите хора са обикновено и нахални, не сте ли забелязали?
Mikele
08 Авг 2011 18:22
Мнения: 1,566
От: Bulgaria
Дарвин, не твърдя че съм последна инстанция... може и да бъркам в цифрите но не е драстично.
Но нека предположим, че германците заменят тези 20 GW с перки това са 10 000 перки за 10 год. А ако спре вятъра с какво ще заместят тази мощност.
С газови централи и стават изцяло зависими от руснаците. Това не виждам как германците ще си го позволят. Или да минат на въглища!? Малко се съмнявам.
Точно поради тази причина предполагам, че може да съществува технологично ново решение на енергийния въпрос и за него да са наясно както американците, така и германците.
Казвам - предполагам. Никой от нас няма достоверна информация, така че се налага да се предполага. Сиреч не по наличната информация да предполагаме какво ще стане, а по това какво става да предполагаме каква е базовата информация.
Естествено, че може и да бъркам...
Добави мнение   Мнения:107 « Предишна Страница 4 от 6 2 3 4 5 6 Следваща