Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Негласуващите обичат страната си
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:103 « Предишна Страница 4 от 6 2 3 4 5 6 Следваща
Pavlik Morozov
17 Окт 2011 10:42
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
След 22 години демокрация тези емоции вече са на изкуствено брюкселско дишане. Ако разчитаме на нещо, за да не се потъпкват правилата в страната, то е на рестрикциите на Европейския съюз. А това не зависи от нашия глас - разсъждава негласуващият и започва да му става все едно кой е начело на държавата, тъй като "всички са маскари".



Елена Кодинова

OLDMAD
17 Окт 2011 10:43
Мнения: 45,665
От: Bulgaria
При това положение е редно да възникне "Партия на народа", която да представлява интересите на "непредставеното" мнозинство.
Обаче не възниква.
Защо? - нямаме необходимата за целта гражданска активност.

Уважаеми Дъртреалист, не може в една Територия, на която "демокрацията" и беше спусната и режисирана Отгоре, да се надяваш за възникване на някакво активно гражданско общество!
Това да не са ти Чехия, Унгаря, Полша...
.
P.S.Да не изброявам, че може да обидя някой.




Редактирано от - OLDMAD на 17/10/2011 г/ 10:51:07

Pavlik Morozov
17 Окт 2011 10:46
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
и още:

Т.е. те са всеки ден в изборна ситуация и внимават какво се случва около тях, а не само веднъж на 4 или 5 години. Те са хората от екологичните шествия и флашмобове, които притискаха правителствата от последните десетина години да не унищожават природата в полза на едрия бизнес. Те са сред протестиращите против монополите, спекулативните цени и всички опити на властта не просто да си оближе пръстите, когато бърка в меда, а да открадне цялата каца. Засега се мобилизират само ако стане непоносимо и трябва някой да се перне през пръстите. Политическите сили ги ухажват неталантливо и все по-трудно успяват да яхнат гнева им.

А най-хубавото от всичко е, че са отрекли държавата като нещо, на което да разчитат в нужда.

Така че нека не ги хокаме и нека спрем да ги обвиняваме за всички провали на политическите сили. Не те са виновни за купените гласове, а тези, които са участвали в незаконните транзакции. Имат право да се обаждат, когато не са доволни, нищо че не са гласували. Защото си плащат данъците, а това е всичко, което е необходимо, за да имат право на мнение. Става въпрос за техните пари. А провалът в привличането им на нечия страна е само на политиците. Те не са виновни, че ги карат да избират по-малкото зло, а не им предлагат нещо добро. Защото се оказва, че на тях разчитаме, когато се наложи да се протестира срещу посегателствата върху демокрацията.



Pavlik Morozov
17 Окт 2011 10:52
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
негласуването сплотява отвратените и скептичните в единна маса, чието мълчание е далеч по-заплашително от нестройния хор крясъци, произведен от другите видове протестен вот.

Pavlik Morozov
17 Окт 2011 10:55
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
hamel, напротив - точно негласуването е глас "против всички".


защото ако на парламентарните избори пуснеш бюлетина за малка партия, която не вкара депутати какво става? гласа ти се разпределя пропорционално между победителите, а с него те вземат и субсидията. т.е. протестно пуснатия глас носи същата тежест и облаги както и нарочно пуснатия.


след предизборната истерия на празнословни политици и платените им клакьори само дружното гневно мълчание на плебса в деня на изборите би отекнало!

Pavlik Morozov
17 Окт 2011 11:05
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
Учете децата как да гласуват, че и те се правят на много умни, работите им са ясни уж.



не слушай старило, не слушай и лудо-младило, а слушай патило, т.е. който ще плаща масрафа на тая власт, той трябва да я избере, защото той най-добре знае какво му трябва на един икономически-активен човек.


затова всеки който не плаща данъци поне върху една минимална работна заплата най-добре да си направи услуга и да иде за гъби.


преди няколко дни "Дневник" публикува един туит, който много добре описва проблема: "всеки път когато баба гласува някое внуче емигрира". същото може да се каже и за случаите когато гласуват безработните, студентите, държавните служители и въобще всеки който е в графа "бюджетни разходи", а не в "бюджетни приходи".



OLDMAD
17 Окт 2011 11:06
Мнения: 45,665
От: Bulgaria
Ми да викнем тогаз проф.Мишо Константинов у сий уважаем Форум, де навремето много настойчиво и упорито лобираше за "методата" на Виктор Д'Онт, и... дружно да му набием канчето!
Pavlik Morozov
17 Окт 2011 11:12
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
Единствено възможни са масово негласуване, както спомена dabedabe, , но то трябва да е организирано и смазващо – примерно 30% гласували. Тогава и глухите ще чуят, а дебилите ще признаят.



Марадона, стига сте се надявали на чудо за една нощ. както е казала и авторката - да си политически грамотен и активен не значи 1-2 дни на 5 години "Иху!", а останалото време тихо.


след като толкова пъти вече хората си пилеят гласовете в напразни протестни вотове, които веднага биват подменяни, защо не почнат да си пазят гласовете за деня, в който ще има за кой да ги дадат, а междувременно мълчанието им да отеква все по-силно и по-силно. както ви казаха партията на негласуващите е най-бързо растящата у нас. присъединете се към нея, и един ден може да се сдобием със свой вариант примерно на пиратската партия.


но чудеса за една нощ не искайте и не очаквайте! сигурни резултати дава само еволюцията, а революциите (каквито ни обещава всеки кандиодат-месия) са нещо много рисковано и скъпо, което често изяжда децата си и се изражда в противоположност на началния си замисъл.




dabedabe
17 Окт 2011 11:14
Мнения: 19,395
От: Antarctica
Много сърца са свити. Каква ли ще е активността и накъде ли ще се насочи народният гняв. Политолози и социолози се гърчат, ама прибират парите. За мен са по-скоро дезинформатори. Трябва да има избори по-често.
Неверния Тома
17 Окт 2011 11:18
Мнения: 11,681
От: Bulgaria
Павлик:
"негласуването сплотява отвратените и скептичните в единна маса, чието мълчание е далеч по-заплашително от нестройния хор крясъци, произведен от другите видове протестен вот. "
-
-
И те като се уплашат....
Pavlik Morozov
17 Окт 2011 11:20
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
и стига с тия призиви за улични протести!


когато им дойде времето не само няма да има нужда от призиви, а и никой няма да може да удържи хората в домовете им.


междувременно протестите са само начин парата да иде в свирката.


гражданското общество води партизанска война със статуквото. даването на открити сражения (организирането на улични протести, или опити за издигане на свестни кандидати по изборно време) изтощава материален и емоционален ресурс, затова не трябва да се бърза и прекалява с тези методи - тяхната роля е да нанесат последния удар по статуквото.


днес времето е тяхно, но също така времето е на наша страна!

Бай Илия
17 Окт 2011 11:26
Мнения: 2,234
От: Bulgaria
Определено подкрепям предложението на Змея и 67, обаче сложете секция и за мезето, мезето е много важно, било луканка, суджук, сиренце с зехтинец и червен пиперец, кисели краставички, кисело зеле и ооох, окапах се.
Както казваше оня майстор от „Баш майсторът”: „Аз без мезе не моам да пием, болат ме забите.”
Иначе по статията съм съгласен с авторката – като не те удовлетворяват кандидатите имаш право и да не гласуваш. Аз лично ще гласувам, но уважавам правото и на негласуващите – дошло им е до гуша, не щат да хрантутят никого, тотално са разочаровани.
Zmeja
17 Окт 2011 11:40
Мнения: 35,948
От: Bulgaria
Павлик,
На теория си прав. Масовият бойкот е много силен, в някои случаи съкрушителен удар срещу управляващите. Но в нашата мила Татковина има Родопи, има Делиорман, има Столипиново, има Факултето, има.... Особено пък при парламентарни и местни избори!?
И въпреки това, мисля да не гласувам. И то не защото ме проагитира, а защато ми писна да правя сметки за кого да гласувам, та да не спечели еди-кой си. И така 22 години! 22 години стигат!
Old_BG
17 Окт 2011 11:44
Мнения: 22,342
От: Kiribati
дошло им е до гуша, не щат да хрантутят никого, тотално са разочаровани.

И какво от това?Пак хрантутят и пак толкова, но разочаровани и "...с до гуша."
Избора може и да не е избор, може и да няма избор, но когато е активен - поне е някакъв опит за решаване на проблемите.
Защо алпиниста попаднал в дупка, от която уж се вижда ясно, че няма излизане се бори, като драпа с последни сили да се измъкне?
Защото другото е сигурна смърт. Докато се бориш - все има шанс. Някакъв.Микроскопичен. Дори по случайност - да уцелиш ваксата.
Да, ама не е толкова ясна алтернативата както при алпиниста и затова се правим на гъбари или нещо друго. Измисляме си философии за негласуване /ах, колко сме интелигентни и виждаме ясно, че няма избор и затова не гласуваме/.
Еее, не така де!Бих приел за нормален нюанса "Майната ви на всички" за сравнително приемлив мотив за отказ, но пасивното -ми няма избор, ее, това си е лягане за омир!
затова и не се съгласих с тезите на Кодинова и реших да си трая, предвид разширения капацитет на фризера и напъните за изпълнение на плана по предизборно замразено, но не се стърпях.
Друго - манна небесна е отказа от гласуване за партиите - тъкмо твърдите им ядра си решават тогава всичко. И е ясно предварително - ти сега, аз после, ти на мене , аз на тебе - това да ви е познато до втръсване, а? И какво от това, че някой ще се направи на "интелигент".
Ясно е, че нищо не зависи от няколко гласа, ясно е, че на тезгяха има това, което не става за избиране - ми като няма търсене или търсенето е по форуми само - какво предлагане да има бе айол?
Трето - БГ си е пасивен консуматор на набиване на канчето. Мина му ентусиазма от скачане по площадите и правилно.Трябва да стане нещо изключително /не знам какво ще да е то/, че да излезе и измете пасмината за пореден път.
Тогава? Какво остава?
Презрения избор. Ми а и него да го отшибаме и да си приготвяме въжето тихо и кротко - кой как може да се уреди с намазване, за комфорт.С връзки.
Категорично не съм съгласен, че който дори това усилие не е направил - да си размърда задника до урните има моралното право да се пеняви.
Всеки знае когато има избор, да го направи.По нашичката си територия нъмбъра е без избор - пак да го направиш.
Pavlik Morozov
17 Окт 2011 12:00
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
Zmeja, прав съм не само на теория - партията на негласуващите от избори на избори расте в момент, в който в политическото пространство продължава партийно роене и свиване, чийто край не се вижда.


увеличаването на групата граждани, които не са апатични към политиката, но и не могат да бъдат подмамени и разединени с трикове като "най-малкото зло", "протестен вот", "месията" и прочие, е най-голямата заплаха за статуквото, защото е въпрос на време някой от извън статуквото да успее да ги поведе.

4uka
17 Окт 2011 12:05
Мнения: 3,111
От: Bulgaria
Негласуващите обичат страната си
Отказът от право на вот не е задължително нещо лошо, в него има добри демократични знаци
че е демократично демократично Е!, но мултиплицира резултатите на водещите партии чрез твърдите им електорални ядра
към негласуване обикновено приканват придворните...
Pavlik Morozov
17 Окт 2011 12:12
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
дъртреалист, не мизерията, а липсата на общи ценности и цели пречи на хората да се обединят.


затова у нас обществото се сплотява само в случаи на крайна опасност, но иначе е крайно разединено, и това се ползва ловко от политическата каста, за да се крепи с минимални усилия на власт.


за да разбере каква партия може да го представлява отделния българин трябва първо да се осъзнае класово, расово, културно, религиозно, географски и по всякакъв друг начин, защото докато в главите ни цари каша самозвания елит лесно ще пробутва своите цели, идеали и конфликти за наши.


когато започнем да виждаме човека, с който се разминаваме на улицата, като свой по-голям (потенциален) съюзник отколкото непознатия лъжец на екрана, тогава ще сме готови за появата на истински политически обединения, защото тогава политика, който избираме, ще е посредник между нас и съгражданите ни, а не ние да сме част от свитата му.



Редактирано от - Pavlik Morozov на 17/10/2011 г/ 12:43:25

dabedabe
17 Окт 2011 12:21
Мнения: 19,395
От: Antarctica
Old_BG, не бих могъл да го обясня по-добре. Браво! Абе ще станем хора, ама бавно. Много троскот има. Ще ми се докато съм жив да видя нещата по-подредени. Какво ни липсва да направин страната си градинка. И циганите могат да бъдат принудени да пазят чисто.
В.Каменов
17 Окт 2011 12:22
Мнения: 2,523
От: Bulgaria
Pavlik Morozov
„след предизборната истерия на празнословни политици и платените им клакьори само дружното гневно мълчание на плебса в деня на изборите би отекнало!”
Точно до това осъзнаване не е достигнала голямата част от обществото ни и така нашето общество, като цяло, стои далече от свързващото понятие „гражданско”. Уловката в манипулативния закон за разпределение на гласовете, което е измама постановена в „закон”, не се приема независимо от непрекъснатото напомняне от запознатите с това и разсъждаващите.Измама е постановена и в Конституцията със съответния член, който определя за „независими” избрани за депутати с вота на група избиратели, но напуснали /причините нямат значение/ такава парламентарна група.Това всъщност е отмяна на вота постановено в основния закон?!Такъв е моделът на демокрацията в България, като повече ще приляга определението „псевдодемокрация”, наложена по изкуствен начин за обслужване на още по-фалшивото понятие „политическа класа”.Така се поддържа последователното подлагане на гласуване именно за прогнозните отрепки от тази „политическа класа”.Тази непрекъснато внушавана от медиите глупост се повтаря и от доста форумци.Това значи, че внушението продължава да работи.Тези, които пък си мислят че избора за гнусното „по-малко зло” работи в по-добрата посока не осъзнават, че това няма никакво значение защото подбраната плява в този контингент е еднакво ангажирана. По-голямата част от обществото ни лъжливо се самовъзприема, като „гражданско” понеже се волеизявявало с даденото му правото на глас.С такова внушение редовно се изхожда ангажираният математик М.Константинов.Така математикът служи пряко и неуморно на голямата лъжа – не се знае дали срещу заплащане или поради вродена глупост.Правят го и почти всички големи медии и купените социологически агенции.Последните са направо смешни, но много хора продължават наивно да им вярват.Когато наивниците драстично намалеят, тогава може да се чакат разумни решения за упражняване правото на глас при сегашните условия. Тогава, в днешните условия, пред урните ще застанат само най-тъпите партийни членове и ”корпоративните” мошеници с техните роднини и обслужващ ги персонал.Ако тези гласуващи са под 50% значи имаме шанс да променим тъжното статукво.
„Когато живееш в подредена страна, когато правилата в нея са по-големи от политическите сили, които се борят за управлението й, и коридорът ти за успех е чист, ти е все едно кой ще застане начело.”
След 22 г. провалени експерименти сме много далече от горното и за да достигнем до него трябва най-после да се гласува вот на недоверие за доказано фалшивата и вредна днешна т.н. „политическа класа”, ако наложителната промяна трябва да стане чрез избори.Иначе – прогнозните са тук.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: В.Каменов
OLDMAD
17 Окт 2011 12:48
Мнения: 45,665
От: Bulgaria
Тогава? Какво остава?
Презрения избор?

Олди, казах какво - проф.Мишо Константинов пред Нас - у Форума!
Да даде Отчет - за чий чеп толко лобираше за методата Д'Онт навремето!
И кой му плати?!
Ама без заврънкалки, само честно и почтенно...
Почне ли да увърта - "балтията"!
.
"Спусната Отгоре демокрация" - ай сик.... яж си я Сега и не се оплаквай!
Добави мнение   Мнения:103 « Предишна Страница 4 от 6 2 3 4 5 6 Следваща