Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Държавата изпадна в европарализа, докато я изритват от ЕС
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:307 « Предишна Страница 5 от 16 3 4 5 6 7 Следваща »
Brightman
12 Ное 2011 00:25
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
правителството на Гражданите за европейско развитие на България (ГЕРБ)

Няма партия "Граждани за европейско развитие на България" (ГЕРБ) ! Няма !!!
Има сдружение с такова име, но партия няма !!! Партията се казва просто "Герб", което е име, а не абревиатура и би трябвало да се изписва "Герб", а не ГЕРБ.
-
Който не вярва да провери в регистъра на Софийски градски съд или в устава на тази партия.
---
Другата грешка е, че на тази партия се приписва някакъв син цвят. В уставът й партийният цвят е записан и той е сивият. Така, че това е "Герб" или "Сивата партия".

Редактирано от - Brightman на 12/11/2011 г/ 00:27:43

Спас
12 Ное 2011 00:26
Мнения: 2,832
От: Bulgaria
Колко апокалиптично! Ама така някак си, ако ще се делим, в "периферията" заедно с Великобритания, Швеция, Дания, Чехия, Полша ми се вижда по-уютно, отколкото в "ядрото" на еврозоната с Франция, Гърция, Италия, Португалия, Ирландия и прилежащия им камък на дълговата криза и все по-неясната съдба на еврото.
потребител,07
12 Ное 2011 00:27
Мнения: 8,146
От: Bulgaria
Няма да има никакъв социализъм повече. Няма пари, че да си играят на социализъм. Трябва цяла Западна Европа вкл. Гърция да си връщат дълговете и да правят икономии. А нас колкото и да ни цедят, не могат да изкарат кой знае колко.
Meto ot Interneto
12 Ное 2011 00:29
Мнения: 17,783
От: Bulgaria
гарамеле, отгатваш обратно - лично аз, по професия и позиция съм чист капиталист. Мнението ти, в случая, мисля, е резултат от лошо възприемане и лоши предпоставки.
Чичо Фичо
12 Ное 2011 00:32
Мнения: 24,838
От: United States
Голямата държава с много чиновници нямат нищо общо със социализъма. Те могат да виреят и при най-дясна икон. политика, голямо икон. неравенство. Така например при десния Буш, както и при "десния" Борисов, държавата е по-голяма и чиновниците са повече, отколкото бяха при "левите" им предшественици.

Буш и Борисов стопиха излишъците, оставени им от "левите" им предшественици, и натрупаха (за Борисов не знам дали ще му стигне времето, но се старае) голям дефицит. Да не говорим, че подборът на чиновниците при Буш и особено при Борисов е скандален.

Проблемът обаче не е в голямата или малка държава и броя на чиновниците, а в доброто управление и в това, чии интереси защитава държавата - на обществото като цяло или на най-богатите.

Да се върнем към амер. здравеопазване. То е най-лошото в развития свят - 37-мо място по СЗО. То е частно, уж пазарно (всъщност е монопол), и е в ръцете на търговски корпорации - застрахователни компании и подобни, които работят за печалба и за които лечението на болните е разход. Овърхедът на тези организации в 17% и повечето от него се харчи, за да не се лекуват болните. Овърхедът на медикеър е 3%. Частните застрахователи са напълно излишно, паразитно звено.

Болниците, които работят на пазарен принцип - плаща на парче извършено лечение, лекарите получават на парче - лекуват по-лошо болните и харчат повече за лечението им - сред три пъти повече от най-добрите болници, които плащат заплата на лекарите и оценяват работата им по качеството й - подобряване здравето на болните. сред последните са най-добрите болници в САЩ.
garamel
12 Ное 2011 00:33
Мнения: 5,847
От: Bulgaria
Мето, значи професията и личността ви не кореспондира с държанието ви и това което говорите. Ако вината е моя, простете ме...
Спас
12 Ное 2011 00:35
Мнения: 2,832
От: Bulgaria
А, и да не забравя, Боко е виновен за дълговата криза, кризата в ЕС, сексманиащините на Берлускони, спада на еврото, падането на Папандреу, падането на националния, падането на козирката на летище София и падането на ръкава на същото летище. А, и за падането на "Фобос-Грунт"!
И, таковата... Картаген трябва... Абе вие си знаете!
Meto ot Interneto
12 Ное 2011 00:51
Мнения: 17,783
От: Bulgaria
Не ми говори на "ви", моля, тука нема нужда да сме толко лицемерно учтиви, тука требва да сме прями. Има хора дето едвам свързват двата края, свестни хора. Не са имали шанс. Тия, които сме имали по-голем късмет, не требва да им държим конско, а да плащаме.
Sir_Lanselot
12 Ное 2011 00:57
Мнения: 10,020
От: Bulgaria
Боко е виновен за това, че не може да осмисли, че проз човек като него не трябва да се занимава с държавно управление , а да пасе патки или да отглежда "расови" кучета за да ги продава.
Бай му Пардю му го рече.
Но не се разбира - него ли ще маха, или маса Орлик?
Brightman
12 Ное 2011 01:03
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Дочетох статията. Най-меко казано - инерционен подход от лозунгите и "стремежите" извън полезната реалност.
-
Няма защо жабата да се натиска при ковача, редом с воловете да я подковават (да приема еврото и т.н.), защото няма как да влачи след това ралото. И да иска не може. Най-много да я стъпчат и дори да не стане голяма жаба.
---
Европа на две скорости е много добре и за България. Тя й отваря възможности за развитие и придвижване към центъра. Ако скоростта е една, то България е обречена наистина да бъде периферия. При това затъваща.
-
Двете скорости, обаче, трябва ясно да се обявят и да се изчистят. Нека 6-те от федерацията да си вземат решенията, но те по никакъв начин не бива да ангажират останалите страни от конфедерацията, включително и България, ако тя не иска да ги приеме.
-
Ако нещо е важно да направи правителството сега, то е точно това - да уреди легитимно (чрез ясни позиции и споразумения) изгодното място на България в Европа на две скорости. Не е страшно, че ще сме в периферията. Това е нашата възможност за развитие. Страшно е да сме в центъра, когато нямаме равностойност.
Brightman
12 Ное 2011 01:42
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
и исторически никога българските интереси не са съвпадали с английските

Zmeja,
да си чувал за Съединението 1885 г. ?
-
Интересите на България са съвпадали и съвпадат с тези на много други страни, но няма как да го разберем за днес, докато не формулираме за себе си българските амбиции, цели и интереси.
-
Това, обаче няма как да стане, докато едната затваря АЕЦ за да се уреди във френска банка, другият пък чака да му кажат "конграчулейшънс", а трети се ослушват от къде отвън могат лично да намажат. Пък България майната й.
Rogatia
12 Ное 2011 01:43
Мнения: 8,949
От: Bulgaria
Добра статия!
За коментарите не мога да кажа същото. Като изключим "охлаждането" на някои "горещи сърца, чисти ръце и хладни акъли" (можеше и повече, ама всеки да си гледа казаня), разделителната пак премина по тангентата: Кой, ако не Той!
П.С. Да ме прощава Сократя, ще му платя в течности.

Редактирано от - Rogatia на 12/11/2011 г/ 01:47:51

Brightman
12 Ное 2011 02:17
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
garamel,
това, което разговорно наричаме капитализъм (реално такова животно няма) си отива, най-малкото защото всяка игра са играе върху дадено поле, което е над и извън играта. Когато отделни играчи започнат да префасонират полето на играта, то играта се срива.
-
Кое е важното за играта, което трябва да е извън нея ? Инфраструктурата, вкл. финансовата.
-
А играта не е една, а са поне три, които не могат да се играят по едни и същи правила - конкурентни пазари, олигополи, монополи.
-
Ако Китай печели битката, то е защото финансовата му система изпълнява ролята на инфраструктра, на стабилна основа и не участва в пазарната игра и защото прилага към трите вида пазари (конкурентни, олигополи, монополи) адекватните им работещи подходи.
Brightman
12 Ное 2011 02:29
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Всяка безмозъчна еднопластова идеология се проваля, защото абсолютизира един сегмент от действителността, проблемите, механизмите и решенията му, върху цялата действителност.
-
"Капитализмът" ще бъде заменен от "комунизъм" (пълна държавна собственост) в инфраструктурата, включително финансова, и в естествените монополи при които няма конкуренция; "социализъм" (държавно регулиране) на олигополите (там където конкуренцията е обективно ограничена); и "ултралиберализъм" (частна собственост с пълна свобода) там където конкуренцията работи и има естествена динамика на качествено развитие.
Това в условията на пълна демокрация, политическа свобода и плурализъм.
-
Подобен модел има във Венецуела и вече "зарази" с успеха си Латинска Америка. Там му казват "социализъм на 21 век". При нас може би трябва да го наречем "латиносоциализъм" или по неутралното географски - "неосоциализъм".

Редактирано от - Brightman на 12/11/2011 г/ 02:32:36

garamel
12 Ное 2011 02:57
Мнения: 5,847
От: Bulgaria
Брайти,
за играта принципно си прав и аз съм съгласен. И защото си ми симпатичен ще ти споделя моето мнение по въпроса.
Първо трябва да забележим, че ние живеем само в един тесен промеждутък от време. Затова много от колегите остават с впечатлението, че край, светът ще свърши. Живеели сме в най-лошото време. Не е така. Историята се повтаря. Затова трябва да се изучава.


Второ, ако говорим за капитализма и Зап. Общества, то трябва да забележим, че той е пряко свързан с демокрацията и демократичните институции в тези общества, които институции играят своята регулативна роля.
Проблемът е, че институциите по презумция действат ретроактивно, т.е. след като белята е станала, а не проактивно, както на всички ни се иска. Истината е, че накрая белята се поправя.

Понеже си споменал монополи, ще дам пример. Наистина монополите играят деструктивна роля за пазарът като цяло. Това се вижда много по-рано от "Голята депресия" и именно в краят на 19 и началото на 20 век САЩ се въвеждат основната част от антимонополните закони, които сега са неизменна част от всяка една Зап. система.

Още тогава 30-те г на мин век Рузвелт вижда, че концентрацията на капитала в шепа семайства променя обществото и влияе унищожително на демократичната система. Въвеждат се Естейт таксите.

Така е и до ден днешен. Фин система бе изправена пред изцяло нов клас от фин инструменти (деривативите) за които липсваше каквато и да е регулация. Ето ти имотният балон. И това ще се урегулира. Тук пак системата реагира със задна дата. Много от тези регулации през годините се нагаждат или отменят според нагласата на обществото. Понякога това води до дълбоки кризи. Затова хората си мислят че света свършва. А той не свършва.

Двете главни предпоставки за работа на системата са свободни избори и работеща съдебна система. Дали ги има в България всеки може да каже за себе си. Мисля, че много хора ще си отговорят защо системата не работи в България, а и по много други места по света.

Редактирано от - garamel на 12/11/2011 г/ 04:51:35

aldycrown
12 Ное 2011 02:59
Мнения: 7,421
От: Bulgaria
Избутването на България в периферията на Европа се посреща с безразличие от правителството на Борисов


Избутват я, зер. Ей сега ще видите какво ще направи тиквата за просперитета на тикваджиите.
Brightman
12 Ное 2011 03:33
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
garamel,
не живеем в най-лошите времена. Никой разумен не е казвал и не би казал подобно нещо. Светът не свършва. Само се променя. И то бързо, защото някои модели достигнаха тавана си и своята абсурдност.
-
По-рано или по-късно. По-лесно или по-трудно. По-мирно или по-кърваво. Нещата са решени от естественият си ход. Системата е запушена и ще се отпуши, защото законите на живота са по-силни от илюзиите, алчността и амбициите на някои.
-
Това, което ни предстои (в света) е финансово нулиране. Така наречените "финансови капитали" ще се превърнат в това, което те обективно в природата са - едно виртуално нищо. Материалното богатство ще остане. Доколко, обаче, зависи от мирният или не преход към нулиране на виртуалностите.
-
И понеже говорим за обективни процеси, при това с бързо развитие, то няма да има място за социално инженерство, а просто оцелелите (икономически, като модел) ще наследят земята. Да ти ги казвам ли кои ще са или сам ще се сетиш ? Лошото е че са им много йероглифите.
PaulKosoff
12 Ное 2011 03:42
Мнения: 215
От: Australia
Сомтай уин сомтай люн!
Подигравките с английския на Стоичков са също много рехави. По простата причина, че не сме чули английския на критикарите/подигравчиите.
По мои наблюдения, разлика няма, нашенския акцент избива и оригинален англоговорящ няма да направи разлика между инглиша на Стоичков и този на кОмпирите, дето се вземат за Ше(Й)кспи(Ъ)р
Brightman
12 Ное 2011 03:54
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Ето ти имотният балон.

Хайде да го погледнем от друг ъгъл.
Икономиката се справи с построяването на реалните жилища. Хората си получиха жилищата. Строителите храната, колите, пътуванията, плазмите и т.н. в материално изражение. Къде се скъса нишката ? В това, че едни хора създали едни виртуални регулативни единици (пари) и чрез това задействали процеса, решиха, че това им дава право върху всичко това и още отгоре.
-
Щото нали не си мислиш, че някой банкер изписвайки на компютъра си някакви цифри по кредита е построил къщите или осигурил храната и плазмата на строителите за това, че са ги построили ?
-
Нали не си мислиш, че както във вица двете мутри дето "въртели едни пари" с нещо са променили "продукта" дето е бил повод за "въртенето им" ?
konstantin klatinkov
12 Ное 2011 04:22
Мнения: 223
От: Bulgaria
Продавам комплект–/Тезиси; Видения и Визии–Пълно и незаменимо помагало
за Излизане от Криза„Как да свалим Бочко„Темели на кейсианството–и всичко
това с Манхатънски орнамент само за 9„99$!/

Основни понятия:
Бочко–Бандит; разбойник; контрабандист–долу; в ада; зимника; в панделата!
Дянко–неграмотен стоковед; не чел Кругман; Рубини и Бандерлогин–Бичковски!
За Останалите; уроди; рабфакаджии; изедници; сексуални девианти
р.с.На всеки втори абзац––да не се забравя–/
Както подчертах в юлските тезиси§
Както предвидих в сините тетрадки/
Позициониране–Сега се кове джелезото и се съдава банка кадри:
Затова всеки 2 ри пост над 100 знака–––да се подчертава
Син Отличник при Голдманите с теденция СЕО за Бирма и Катилските острови!
Дъщерята –тва кllasik art, modern art тва Италия; Гърция и Каспичан–за нищо ги нема !
И накрая малко изи–дребен предприемач обаче е с ум Бръснач!
Добави мнение   Мнения:307 « Предишна Страница 5 от 16 3 4 5 6 7 Следваща »