Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Оптимизмът на депресията
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:80 Предишна Страница 2 от 4 1 2 3 4 Следваща
Oraсle
09 Яну 2012 02:16
Мнения: 15,092
От: Bulgaria
Натисни тук
/\\eko
09 Яну 2012 06:47
Мнения: 4,397
От: Bulgaria
Хърсев е част от единия %.Т.е.от статуквото.Стана ми смешен преди няколко месеца като агитираше хората да си продавали златото.За Doctora и други интелигентни форумци ще дам няколко сайта.Който не го мързи, да прегледа какво пише там.end game e филм на alex jones, погледнете сайта му-infowars.
В zerohedge, ще намерите мнооого интересни неща, макар и да се сблъскате с много непознати термини.Който иска да разбере защо се стигна дотук, бързо ще го схване като посети-abolishthefederalreserve.Който може да отдели 1, 5 часа от времето си, да напише в тубата-mike maloney debt collapse, там ще разбере как банкстерите като хърсев как залъгват хората с хартиените си измислени пари.Който пък го мързи да чете каквото и да е, давам съвсем безплатен съвет.Хора, освободете се от хартиените си пари.Купете си tangible assets-т.е нещо дето можеш да го пипнеш-злато, сребро, камион водка, цистерна с бензин и т.н.2 пъти последните години съветвах форумците тука да си купуват злато, някои ми се смееха.Как върви цената на златото последните 11 години, проверете в kitco.Приятен ден.
Fantata
09 Яну 2012 07:47
Мнения: 4,153
От: Bulgaria
И малко от празните депресивни мисли на Фантата...

Той открил, че депресираните запазват самообладание в критични ситуации (за разлика от хората в еуфория; тях сблъсъкът с реалността хвърля в неудържима паника).


Препрочитането на този текст може да ви доведе до неудържима паника когато се сблъскате с реалността... Пожелавам си да греша...

Както винаги голямото изкуство най-точно впечатва духа на времето и както винаги досега депресията, която светът преживява, ражда епохални произведения. И добре, че великите, вечни творби се раждат, чрез тях проумяваме ежедневието, в което живеем.


Внимание! Ако сте много депресирани, може нещо да ви се роди.

Казват, новата 2012 г. ще е преломна. Според известния банкер Фридрих фон Мецлер, глава на едноименната частна банка, основана през 1674 г., преживяла стотици кризи и десетки депресии, следващите няколко седмици - до края на март, - ще решат бъдещето на Европа...


И маите твърдят, че е преломна... Март някъде ще се разбере Сарко дали има шанс да спечели изборите. Оттам нататък ще е ясно

Политиците няма да опазят от фалит всички европейски държави и водещи банки. Но това не е апокалипсис - нито ще е краят на света, нито дори краят на еврото. Някъде през март Европа ще се сблъска с неизбежното, и противно на писъка, надаван от неколцина пророци на кризата (Рубини, Кругман и компания), ще разберем, че финансовият крах не е беда, а ново начало, че катастрофата не настъпва сега, а е била отдавна, но скривана, сега единствено остава да се понесат последствията.


Спокойно, моряци! Корабът потъва! Има вода за всички...

Нищо фатално няма да има, нито драхмата ще възкръсне. Всеки кредитор сам ще преглътне загубата от "безрисковото" си вложение, животът ще продължи - вече без страх от нови сътресения.


Абсолютно! Очакваше се когато банките на Германия и Франция са готови, тогава и Гърция да фалира. Организирано потъване. Сега се оттеглям с пуканките на последния ред да се наслаждавам на преглъщащите кредитори дето ще се втурнат да купуват дълг на Италия, например....

Не ми се ще да прекалявам с размах на въображението, но сигурно ще е забавно да ги видя същите тези "кредитори" (дето им наляха пол'вин трилион евро) да препускат към апетитния дълг на Франция. Тогава и колата ще ми е малко на последния ред....

Ще потъне обаче довчера благоденстващият сегмент на финансите. Над 100 хил. инвестиционни банкери, от тях 27 хил. в Лондон, търсят нова работа.

Само в трайстейт района (щатите NY, NJ и CT) първата вълна от съкращения през 2008/2009 година си заминаха почти 400 хил. служители в областта на банковото дело и финансовите услуги. Нищо утешително.

Интеле, ама те гони еврошовинизъм....

Забрави ли, че Крайслер го купи и Мерцедес преди Фиат... А за 700 милиарда бейлаут писах преди няколко месеца, че операцията излезе на печалба за данъкоплатеца. Не там са проблемите на Америка. Лошото е, че с Европа се борят за приза "по-грозната сестра"....
intel_inside
09 Яну 2012 08:56
Мнения: 8,642
От: Bulgaria
Интеле, ама те гони еврошовинизъм...

Естествено,
Всеки го влече там където се намира интереса му
Абсолютно неслучайно всички черни прогнози за предстоящ апокалипсис на Еврото идват от другата страна на океана и от хора платени в Долари.
Между другото, всеки гласува с валутата на спестяванията си,
който вярва на еврото - държи пари в лева или Евро, които на долара (или юана) - обратно.
Въобще всеки да преценява сам за себе си , не вярвам тук да има самоубийци които да си държат парите във валута за която са убедени че ще се стопи.
Поживем, увидем според класическата фраза на руснаците,
но все още искам да видя човека които живее и работи в Европа и ще тръгне да си конвертира доходите или спестяванията в долари .
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: intel_inside
Др. Перемянов
09 Яну 2012 09:22
Мнения: 615
От: Bulgaria
Др. Хърсев, място за оптимизъм няма. Дошъл е Понци-моментът, когато и последният с доверие в схемата е отминал. Сега всеки гледа всекиго с подозрение и недоверие. Никой държавен дълг по света не е бивал обслужван, а само рефинансиран чрез нови и нови емисии облигации. Затова само за последните 10 години всички дългове са се покачили двойно. И нещо друго, др. Хърсев - зад единица дългове се крият три единици необходим ресурс за погасяването им. Това автоматично означава тотален крах на системата. Немските икономисти, например, са изчислили, че за техните днешни 80% дълг от БВП стоят 240% бъдещи задължения.
Mrx++
09 Яну 2012 09:31
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Това е една увличаща импресия за края на света, който неумолимо настъпва изпод мрачни акорди на Вагнер.
Ей това не го разбрах. Защо пък Вагнеровите акорди да са мрачни? Ами Вагнер е написал веселата опера Die Meistersinger von Nürnberg.Натисни тук Само какъв оптимизъм звучи от увертюрата към 1-во действие. Пък и другите му опери, като Der fliegende Holländer, Tanheuser, Loengrin, съвсем не са мрачни.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Mrx++
Mrx++
09 Яну 2012 09:34
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Старият банкер (фон Мецлер е роден през 1943 г. в Дрезден) вижда това бъдеще оптимистично, макар и след
Е па не е толкова стар, хайде сега да не се обиждаме на възраст.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Mrx++
Mrx++
09 Яну 2012 09:38
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
до края на март, - ще решат бъдещето на Европа, ще се стигне до решение на дълговата криза и ще се изяснят перспективите за бъдещо развитие.
А бе банките шъ съ оправят, ама ние хич.
От тази статуя искри вярата в светлото капиталистическо бъдеще на планетата и вселената, въпреки "мрачните" Вагнерови акорди (за тях писах по-горе).
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: Mrx++
Mrx++
09 Яну 2012 09:52
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Оти рИвете бе, нъл искахте капитализъм, НА ВИ сега капитализъм Пък и Хърсев е този, който много допринеси за светлото капиталистическо бъдеще дето ни е огряло туканка в Б ългария.
Кокарачо
09 Яну 2012 10:15
Мнения: 178
От: Bulgaria
Лошото е, че с Европа [САЩ] се борят за приза "по-грозната сестра"....

(Евро)шовинизмът може и да е хубаво и дори полезно нещо и признавам си, и аз доскоро "боледувах" от него, но разумът все пак трябва да е на първо място. Поради което тази идея, която тръгна наскоро ми се струва много интересна и перспективна:

Една на пръв поглед щура идея се носи из пространството напоследък - понеже е добре да имаме стабилна валута (което не е същото като да сме в борд, за който винаги е имало и има риск да падне) и понеже влизането ни в еврозоната се очертава проблематично (хем не ни искат, хем ако ни пуснат ще искат да платим част от натрупаните от по-богати от нас дългове) то дали не е добре да въведем едностранно швейцарския франк като национална валута? Може да се помисли и за йената, но все пак географията си е география, а Япония е далеч, та затова швейцарския франк си е по-добрата алтернатива. Ако не направим това ни чакат дълги години на високи лихви, несигурност и пр. неприятни, труднопоносими и бавно убиващи ни "нещица". И накрая, когато все пак агонията на лева, иконимиката и държавата ни (а и на еврото) свършат и ни "вземат" в еврозоната, ни чакат едни солени плащания на дългове, които не ние сме изяли и изпили. Т.е. очертават се едни 10-15-20 години ходене по мъките. Отново! Нещо, което можем да си спестим с проява на малко смелост и характер. Пита се само - имаме ли ги?

Разбира се, най-добре би било да приемем еврото, но понеже не ни дават, или ако ни дават искат много висока "такса вход", то швейцарския франк е следващият ни най-добър избор. Избор, с който можем да останем дълги години - 10-15-20 - докато неразбориите в еврозоната, за които нямаме никаква вина, не се оправят. Що се отнася до (евентуалното) оскъпяването на износа ни... темата е широка, но има достатъчно други фактори, които пък го поевтиняват. Дотолкова, че сме най-евтината нация и държава в Европа. Да не говорим пък, че ако износът ни поскъпва заради качващ се курс на франка, то с точно толкова пък ще поевтиняват дълговете, които сме натрупали (повече частни и по-малко държавни). Така ще компенсираме и част от загубите от неумелото и нескопосано превалутиране на дълга ни извършено от Милен Велчев.

Да не забравяме и психологическите ефекти: Първо, Хърсев много точно отбелязва ролята на неизмеримата величина наречена "надежда" - и така, както влизането ни в борд преди 14 години изигра силна роля за връщане на надеждата в нашата икономика, така сега приемането на швейцарския франк за национална валута ще изиграе подобна обнадеждаваща роля. Да си спомним например мечтата за Швейцария на Балканите. Второ, подобна (необичайна и смела) стъпка ще изпрати една вълничка от интерес към международната инвестиционна общност. Посланието трябва да бъде - в хлъзгавата югоизточна Европа има късче твърда земя, на което може да се стъпи стабилно.

И накрая, на тези, които упорстват, че щом сме в борд това е същото като да използваме съответната валута, да кажа, да погледнат лихвите в банките за лев и евро (а и за швейцарски франк) - те са различни и това ясно говори, че далеч не е едно и също да сме в борд към някоя валута или да оперираме директно с нея!
intel_inside
09 Яну 2012 10:24
Мнения: 8,642
От: Bulgaria
Оракъл по горе е постнал една статия за hardcore socialism, въпреки че мястото и е под уводната статия, а не тук четивото си заслужава. Ситуация. 1:1 с България, въпреки че в територията соушъл бенефитс са значително по ограничени.
Кокарачо
09 Яну 2012 10:34
Мнения: 178
От: Bulgaria
П.П.
Не бива да се тревожим особено и как ще погледне Европа на една такава стъпка от наша страна: Първо ние сме много малки и незначителни и не можем да окажем влияние на каквото и да било. Второ, няма как и да ни обвинят в предателство към евроценностите след като самите те са ни отказали влизане в еврозоната (или поискаха солена "входна такса" за него).

Също така, Европа не бива да разглежда обсъждането на идеята за приемане на швейцарския франк като национална валута у нас като натиск от наша страна за приемането ни в еврозоната (без да плащаме). Ако наистина нямахме интерес от швейцарския франк, то тази идея би могла и да се разглежда като блъф (от наша страна), но при положение, че имаме реална полза от това, а европейците са надробили такива невъобразими каши, то няма нищо по-естествено от това, ние да търсим най-доброто за нас решение.
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: Кокарачо
Heat
09 Яну 2012 10:43
Мнения: 13,716
От: Bulgaria
Прави впечатление, че в текста Д-р Хърсев излага основно чужди мисли представяни в определена последователност за да се постигне определено внушение. Естествено подборката не включва аргументи и за други възможности. Парите на банките се представят като някаква субстанция която е дошла от никъде (или изцяло евентуално от ЕЦБ). Ако немски и други банки гръмнат, сигурно ще има доста хиляди безработни банкери, но ще има доста (десетки, стотици) милиони изгубили спестявания и пенсии примерно в Германия, Франция а и в доста други страни. Това че изгубилите спестяванията и пенсиите си (десетки, стотици) милиони няма да се задоволят само с пиене на студена вода е пределно ясно и на най-изпадналия политик. Гърците смятат че и това е огън с който могат да си играят. Могат донякъде да го правят и да спечелят нещо, но ако прекалят може и да изгорят много жестоко.
Бург Гаски
09 Яну 2012 10:55
Мнения: 1,663
От: Bulgaria
Как може да има такова нещо като "доктор по икономика"?
Не може нещо дето през половината от времето да ти обяснява какво ще стане, а през другата половина да ти разяснява защо не е станало да е наука, дами и господа форумци!
b_ivanov
09 Яну 2012 11:22
Мнения: 1,708
От: Bulgaria
Бург Гаски,

Направо ми взе думите от пръстите...
Защо слушаме разни шамани, които хвърлят на боб и гледат на кафе!?
Ако са токлова далновидни подобните на Хърсев колеги по банките, защо изобщо тръгна финансовата и дългова криза!?
Аз ще отговоря- заради човешкия фактор- лакомия, лъжи, политики, кражби.
Ето защо едно такова чудо като науката "Икономика" е възможно единствено и само в игрите "Монополи". В реалния живот това е чисто и просто шарлатанство!
MB
09 Яну 2012 12:09
Мнения: 7,003
От: Bulgaria
Все пак да запитам защо "гърците". Наскоро след безпрецедентен натиск им беше назначено правителство, в по-мен варииант и в Италия.

В някакъв смисъл шоуто продължава. Докато не престане подмяната на "икономика" с "финансов сектор" подобрения няма да има.
И като проблематика, и като усилия и като дискусия ........

Хайде да повторя една прогноза. До средата, най-късно края на годината "монетаризма" ще е ако не "мъртъв", то в кома за доста години.

ПС: Покрай "назначенията" на правителства и сие може да кажем, че "българизацията" набира обороти в "съюза".
ППС: След краха на монеризма, какво ли ще правят родните спецялисти от целия пол. спектър. И в поритиката и в администрацията и в НПО-тата
register_error
09 Яну 2012 12:19
Мнения: 297
От: Bulgaria
Ако са токлова далновидни подобните на Хърсев колеги по банките, защо изобщо тръгна финансовата и дългова криза!?


Щото някои се доказаха не само далновидни ми и крайно хироумни в алчността си. Жалко, че далновидността и акъла им се простират само до печеленето на $$$.
Mitnicharъ
09 Яну 2012 12:33
Мнения: 6,877
От: Bulgaria
Don:


Последното изречение е мехлем за ушите ми.


Tипично по шопски!
kaily
09 Яну 2012 12:46
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Докато не престане подмяната на "икономика" с "финансов сектор" подобрения няма да има.

Firmin
09 Яну 2012 13:15
Мнения: 33,549
От: Bulgaria
Като си говорим за "грозни сестри", подсетих се за нещо древно. При Джуан дзъ комай беше.

Та мъдрецът на път отседнал в една страноприемница. Съдържателят имал две жени - едната красива, другата грозна. Мъдрецът забелязъл, че съдържателят е по-мил и грижовен към по-грозната от двете. Запитал момчето, което прислужвало, каква е причината. Момчето му отговорило така - грозната знае, че е грозна, хубавата знае, че е хубава. Мъдрецът се поклонил.

Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: Firmin
Добави мнение   Мнения:80 Предишна Страница 2 от 4 1 2 3 4 Следваща