Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Как се прави преврат в гражданското общество
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:55 Страница 1 от 3 1 2 3 Следваща
генек
25 Мар 2012 20:14
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Странно! Защо ли не искат да се покажат пред хората? Или ги е страх/
Да не би да бъдат арестувани за пресичане по пешеходна пътека? Като онзи от Търново?
Или да ги привикат както милиционерите в Благоевград събирали хората по снимки от протестите?
И са прави искащите протести да се организират само от лицензирани, унифицирани и контролирани от властта организации...
Как така Сульо и Пульо ще протестират?
------------------------------------------------------------
Блогът на Генек

zdran
25 Мар 2012 20:45
Мнения: 5,272
От: Saint Kitts and Nevis
Има фирма, която е посредник на софийски компании за родния му град в областта на застрахователното дело, охранителната дейност и "каквото още се сетиш".

Н-да, защо ли ми прилича на третокласна мутра. на който някой му е подпалил фитила?

dolubekape
25 Мар 2012 21:12
Мнения: 781
От: Bulgaria
уважаемият генек отново храбро брани честта на редовия български айдук
Brightman
25 Мар 2012 22:47
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
на най-голямото гражданско движение у нас - СИЛА

Тва виц ли е ? Една група наемници на транспортни фирми, които протестират срещу наклона на земната ос.
-
И даже не протестират пред когото трябва. Кой се заиграва с Иран и вдига цените на претрола ?
beagle
25 Мар 2012 22:51
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Където и да ги побараш , конфекция , че и артисва ...
Bira
25 Мар 2012 23:06
Мнения: 9,171
От: Bulgaria
организираната престъпност станала гражданско общество.
Brightman
25 Мар 2012 23:15
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Елена Кодинова,
За подробното описание
За отсъствието на анализ на "феномена"
Кире
25 Мар 2012 23:18
Мнения: 4,947
От: Bulgaria
Въобще, пълно е с некви талибани, дето се правят на представители на "гражданското общество". Опасявам се, че така истинските протестиращи няма да бъдат разпознати, а странни интереси ще бъдат прокарвани, прикрити под маската на гражданската позиция.
Maximus II
25 Мар 2012 23:20
Мнения: 9,741
От: Bulgaria
Хората с „истинска“ власт са онези, които притежават обществото и те са една доста тясна група. Ако „специалната класа“ докаже, че може да служи на интересите им, то тогава тя става член на изпълнителната група. Това не трябва да се разчува. Хората в нея трябва да са си внушили убежденията и доктрините, които ще служат на интересите на властта.Докато не шлифоват в себе си това умение, те не могат да станат част от „специалната класа“.
Ноам Чомски
Maximus II
25 Мар 2012 23:22
Мнения: 9,741
От: Bulgaria
Ценностите и интересите на властта трябва да враснат дълбоко в тях. Само тогава те могат да станат част от „специалната класа“. Останалата част от „обърканото стадо“ просто трябва да бъде заблудена.
Ноам Чомски
Maximus II
25 Мар 2012 23:30
Мнения: 9,741
От: Bulgaria
Гражданското общество в България няма и не се предвижда да има. Ако г-жа Кодинова мисли че генно модифицираните клонинги на "Отворено общество" са гражданското общество ...? Социалният и политически инженеринг, създаването от горе на партии и протестни движения цели изземване на политическата инициатива от „обърканото стадо“ за да е сигурно, че в най-добрия случай ще остане зрител на действието, отдавайки от време на време предпочитанията си на един или друг от истинските водачи, сред които й е разрешено да избира.
Bira
25 Мар 2012 23:32
Мнения: 9,171
От: Bulgaria
дважди максималния,
това ноо приложимо за боевия авангард на работническо-селската класа, а.к.а. обикновена организирана престъпност
Maximus II
25 Мар 2012 23:37
Мнения: 9,741
От: Bulgaria
Не разбирате ли че и "Левски" и ЦСКА и Литекс са на Елита, така е сигурно че Първенсрвото винаги ще се печели от Елита. На нас ни е отредена ролята на зрители.
Maximus II
25 Мар 2012 23:40
Мнения: 9,741
От: Bulgaria
Bira, правилно си забелязал, всъщност те винаги са били едно и също.
Bira
25 Мар 2012 23:40
Мнения: 9,171
От: Bulgaria
тъй де.
като по времето на най-хуманния строй. имаме привилегията да бъдем щастливи под вещото ръководство и т.н. и т.н.

немаме никви разногласия.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Bira
Maximus II
25 Мар 2012 23:49
Мнения: 9,741
От: Bulgaria
Не мога да го кажа по-добре от Чомски:

Теорията на либералната демокрация и марксизмът-ленинизмът се доближават в някои от своите общи идеологически положения. Аз мисля, че това е едно от обясненията защо с годините някои хора с такава лекота преминават от едната позиция на другата, без да усетят, че нещо се е променило. За тях въпросът е на преценка: у кого е силата. Може би се надяват, че ще има народна революция и тя ще им даде държавната власт в ръцете или пък, че няма да има революция и тогава те просто ще работят за хората, които притежават реалната власт — бизнесмените. Но ще вършат едно и също нещо: ще водят масите към един свят, който те са прекалено ограничени да видят сами.
Maximus II
25 Мар 2012 23:55
Мнения: 9,741
От: Bulgaria
Аз дълго време се присмивах на червените колко бързо смениха политическите си убеждения докато прозра че нищо не са сменяли, че са си същите. Да бях прочел Чомски по-рано, но той е ляв а тогава беше "кой не скача е червен".
Brightman
26 Мар 2012 00:19
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
гражданското общество

Това понятие, което е по-скоро разговорна украса на словесната форма в някакъв контекст, отколкото еднозначно установен термин, в последните десетилетия едни усвоители на чуждоземни бюджетни пари за специални цели през Сорос, но не само, съвсем изпразниха от съдържание.
-
Първопричина за това, вероятно е опитът за преформулирането му спрямо неоконсервативната ( нео"либералната" ) доктрина, проведено точно, чрез спонсорираните от тези среди фондации и енджиота. Това съвпадна и с целите на преобразуването на политическата власт на комунистическата родова номенклатура в Източна Европа в икономическа и преодоляване на идеологическият им конфуз, чрез деполитизация на политиката. На превеждане на идеологически оплюти понятия за благозвучие.
-
От характеристика за политико-икономическото устройство на държавата, "гражданското общество" бе абсурдно запратено в самостоятелно глобално, но най-вече регионално "съществувание". А гражданско общество значи просто буржоазно общество, буржоазно политико-икономическо устройство на държавата, което пък води названието си от самостоятелният статут и правила и начин на функциониране на градовете в средновековна Западна Европа.
-
Та... няма как да отделиш едно гражданско действие от едно политическо действие, още повече, че и политика идва от полис, т.е. град. Няма как да отделиш една обща за гражданите цел, от всички общи за гражданите цели от една завършена концепция, визия за полиса, политика.
-
Ако някой защитава лични или тясно групови интереси, то това може да е егоизъм, лобизъм, нещо друго, но не и гражданско действие. Действие, като гражданин на една държавна общност.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Brightman
Brightman
26 Мар 2012 00:26
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
А що се отнася до описаните в статията герои, то те са типичните по тези географски ширини още от времето на Бай Ганьо. Имат една обща черта - ниска политическа култура и като единствен водещ мотив - личният келепир на момента.
annetaz
26 Мар 2012 05:38
Мнения: 1,778
От: Bulgaria
Не знам автора какво разбира под преврат.Но за несведущите ще разкажа как точно се прави и то точно за СИЛА иде реч.Срам не срам признавам,че и аз бях от онези 30 хиляди маймунки,които се хванаха на въдицата и излязоха на улицата.Въпреки,че като разумен човек виждах,че исканията не са оформени,че организаторите не са подходящи.Че мънкат пред камерите,че се карат помежду си.Но все пак това беше опит за създаване на гражданско общество от различни хора,които са обединени в нещо общо и струваше да се опита.ОБАЧЕ в един ден се оказа,че част от организаторите се събрали по късна доба и зад гърба на останалите си създали сдружението СИЛА.Като изритали всички несъгласни това да се прави и да се прави по този начин.Ето кое се нарича преврат!За това и хората,които повярваха,че протеста няма да е само за горивата,че ще има искания по точки и всички ще участват в тях,бяха разочаровани,омерзени и спряха да излизат на протест.Групата за горивата продължава да е около 28 хиляди,но в СИЛА са останали малцина.Това,че са се срещали с партии и са чакали да бъдат подпомогнати е още по-голям проблем!Няма значение с кого,дали с Петров,дали с ГЕРБ,все тая!Това не се ли нарича осребряване на влияние?!Едно движение,което тръгна отдолу с организатори,които уж щяха да са на доброволни начала и равни с останалите,изведнъж се превърна в структура,която да иска пари и власт.Не знам кой прав,кой крив,не съм била в кухнята,но подобни действия са причината да няма гражданско общество.Неговата воля се подменя след като се използва за лични цели.
neznaiko_2011
26 Мар 2012 07:08
Мнения: 877
От: Bulgaria
Може би това е причината хората да не излизат на масови протести.
Добави мнение   Мнения:55 Страница 1 от 3 1 2 3 Следваща