Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Имигрантите задушават Гърция
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:80 Предишна Страница 2 от 4 1 2 3 4 Следваща
Kotka
29 Мар 2012 00:55
Мнения: 13,187
От: Aruba
Иван Петрински
Kotka
29 Мар 2012 01:32
Мнения: 13,187
От: Aruba
Само така Петрински , точно, ясно и кратко без флинтифлюшки намеци и ясни знаци. От първата до последната дума право в 10-та.
На облъчените със сорофски маанета медийна пропаганда и "Одата на радоста", такива откровенни статии им действат стряскащо и грубо.
nikolay_rs
29 Мар 2012 02:11
Мнения: 11,720
От: Bulgaria
След 2-та световна, един френски писател казал нещо от рода "Ако вместо да пишем за теменужките преди войната, пишехме всеки ден по нещо против нацистите, нямаше да има война"
cisco
29 Мар 2012 02:16
Мнения: 7,737
От: Italy
Абе истината е написал Петрински, но за съжаление няма кой да го чуе, матряла е вече много видиотен, късно е.
Vitalius
29 Мар 2012 02:20
Мнения: 361
От: Bulgaria
В съседна статия е казано решението - общ контрол на външните граници на континента. Ако тази необходимост се осъзнае от целия ЕС, ние ще имаме полза - защото сме външна граница и част от средствата необходими за осигуряване на функционирането на единния граничен орган на ЕС, ще трябва да се инвестират тук. Бих добавил само, че общият граничен контрол е само първата стъпка. Тя следва да бъда последвана от още няколко и сред тях е създаване на механизъм за лишаване от европейско гражданство на отказващи да се интегрират имигранти - без значение от колко поколения живеят в Европа.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Vitalius
Лопатар
29 Мар 2012 02:23
Мнения: 916
От: 0
goro
дрънкаш на кухо, да си спомняш случайно репарациите дето им плащахме до средата на 80-те години?
от добруджа житото право в гърция отиваше питай в балчик на пристанището
paragraph39
29 Мар 2012 03:06
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
VITALIUS,
/:/ "...общ контрол на външните граници на континента. Ако тази необходимост се осъзнае от целия ЕС, ние ще имаме полза - защото сме външна граница...
......................................................................................
НЕ бъркай континент Европа с Европейски съюз!
Външната граница на континента Европа , на изток и югоизток, НЕ е България, а Турция, кавказките републики, Молдова, Украйна, Русия, Норвегия на северозапад...!
Зе Мария
29 Мар 2012 03:37
Мнения: 2,227
От: Bulgaria
Крайно време е някой да отиде в "Комиците" Всяка некомпетентност трябва да има граница, отвъд която не може да се излага.
По същество. Никой няма да нахлуе в Бойковината, защото тя е по лошо уредена и по скапана от местата, от които бягат. Никой от тези емигранти в Гърция не си и помисля за тук, а който се излъже-той няма никакви проблеми. Колко мислиш, би струвало да го преведе някой по пътеките. Тук го чака още по-голям глад, мизерия, корупция и общежитието, в което бежанците правят гладни стачки от отчаяние.
За пръв път ходих в Гърция на 17.03.1990-или 91. У нас нямаше ток, като преминахме там-друга планета. Разликата беше потресаваща-не бях излизал навън.В Бг беше като в съветския съюз-сивота, мръсотия, буренак, мизерия- оттатък беше точно обратното.
Маршрутът на Свободата не минава през Бг по понятни причини. Говорил съм с десетки хора, тръгнали от дива Азия до Обетованата земя. Тръгнали без пари, с един кат дрехи на гърба. Само един беше минал от тук, за месец. Тук попадат-и ще попадат-само заблудените от общата колона.
Трябва да има предупреждения за четящите този автор. Подходящ за хора с IQ под 50.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Зе Мария
Vitalius
29 Мар 2012 04:00
Мнения: 361
От: Bulgaria
Параграф, мисля, че в написаното от мен е очевидно това, че употребявам континента като синоним на ЕС - в културен, етнографски и прочие аспект. И в този смисъл Турция няма нищо общо с континента. Ако се приеме принципът, че е необходимо страните-членки на ЕС, да осигурят обща охрана на външните граници на континента, то в тяхната югоизточна част (нашата и на Гърция), най-изгодно ще е да се вложат средства за построяване на стена по протежение на българо-турската и гръцко-турската граници - защото това са къси граници. Другите външни за ЕС Балкански граници (със Сърбия и Македония) могат да се оставят така, както са. По простата причина, че те не са етнокултурни граници, т.е. и от едната, и от другата страна живеят все европейци, назависимо от това, че едните са в ЕС, а другите не. Всъщност общата охрана на външните граници, е и вариант за снемане на всички съмнения относно надежността на България да пази Шенгенското пространство. И това е така защото ако се приеме този принцип, то тук могат и следва да работят не само наши граничари и митничари, а и такива, които са граждани на други страни-членки на ЕС - немци, холандци и прочие. За тяхно удобство работата им у нас трябва да е на ротационен принцип, т.е. всеки от тях да работи половин или една година, след което да бъде заменян от друг. Парите за заплати на общите гранични служители (българи и други гарждани на ЕС), следва да се осигуряват по същия принцип - от всички страни-членки на ЕС. Това е справедливо, имайки предвид, че днес страни като Чехия и Австрия не дават нищо за охрана на граници. Осигуряването на обща охрана на външните граници на ЕС, ще може в пъти да вдигне заплатите на граничните служители у нас, което пък ще има силен антикорупционен ефект.
Редактирано: 4 пъти. Последна промяна от: Vitalius
traikokitan4ev
29 Мар 2012 04:51
Мнения: 2,359
От: Bulgaria
Зе Мария, това е така СЕГА, но ще се промени АКО станем част от Шенген. Те и в Гърция маймуняците влизат именно с идеята, че от там безпрепятствено вече продължават нататък.
Само че батковците се усетиха и ще направят всичко възможно да се превърнем в карантинната зона на Шенген. Ей го Сарко - от няколко дена се пеняви, че ако ние влезнем Франция излиза
cisco
29 Мар 2012 05:25
Мнения: 7,737
От: Italy
На практика съвсем не е проблемно за гръцките нелегални да влязат в България, на 100 метра от КПП-то можеш да си минеш съвсем спокойно, никой няма, кльона е махнат, граничната полиция...местните всеки ден мъкнат раниците с цигарите оттам, а има и мургави с трактори и каруци натоварени с гуми минават през браздата да ги горят за желязо около Петрич.Големият проблем е Шенген, защото ако талибана или кюрда влезе в Гърция и след това стигне Германия и поиска политическо убежище ще го препратят пак в Гърция.По шенгенското споразумение е така, в първата страна в която си влязъл можеш да искаш убежище, хванат ли те в друга те връщат в първата.Ако влезем в Шенген няма да може повече нелегалните да минават транзит, ще сме длъжни да им даваме убежище или да им го отказваме и да се занимаваме с депортирането.
Bay Hasan
29 Мар 2012 05:52
Мнения: 8,555
От: United States
"В празничен ден в Атина е ПУСТО, открояват се само стадата улични кучета, изхранвани от Атинската община, и ПЪЛЧИЩАТА имигранти, излезли да търсят храна."
"В останалото време имигрантите продават незаконно внесени контрабандно стоки направо върху чаршаф на улицата или върху дървени подноси."
Kotka,
Чичо Фичо
29 Мар 2012 06:59
Мнения: 24,838
От: United States
Това описание на Атина и мене ме стресна - все пак ходихме там в 2005 г. и съвсем не беше така, направих и тема тук. Но преди две седмици и в НЙ Таймс имаше подобно описание на Атина, което ме кара да мисля, че може би Петрински описва правдиво.

Статистиките не дават надеждна оценка за сравнение на НРБ и Гърция в 1980 г. Много неща, които имаше в НРБ, статистиките не ги ловят. Българите например бяха много по-образовани от гърците. Гърците се тълпяха у нас да следват. Само в нашия випуск в СУ (около една пета от всички сутденти) имаше 400 гръцки студенти. Всички студенти в СУ тогава бяха към 10 хил. Наистина България беше далече напред в много области - имаше АЕЦ от 1974 г. (Гърция няма и досега), имаше ИТ, машиностроене. България имаше много повече театри, опери и симфонични оркестри. В Атина например ми направи впечатление, че няма нито една голяма църква - нищо, което да се мери с Ал. Невски или дори варненската катедрала. Олимпийският дворец на спорта в ПиреЯ от 2004 г. е копие на варненската спортна зала от 1968 г., но много по-тромаво. И т.н. За отношението на свободния българин към гърците помним Алеко в Чикаго, да не го цитирам пак.

Но пак в 1980 г. лелята на моя приятел, акушерка в частна болница, получавала "700 долара" и идваше тук на гости (сестра й не я пускаха там самите гърци) и му купи корекомски касетофон, наистина най-евтиния, моно, за 120 долара. За още 30 долара можеше и стерео, ама де-де.

Това, в което Гърция наистина превъзхождаше, е наличието на стар образован и космополитен търговски и административен елит, фанариотството. Гърците имаха присъствие по света, продаваха се по света.

Но фанариотският проект пропадна, Гърция е failed state. А България по този случай си избра примати да я довършат.

Колкото до имигрантите - написаното от автора е много - как да кажа - необработено като захарче. Да, имигрантите са проблем, но никой в цивилизования свят не говори така за него. Още по-лошо е бетонното единомислие на форума. Политическият ни "дискурс" е стъписващо примитивен, колеги. Не случайно ни управляват примати.

Пък и на историк не прилича. Миграцията е основен механизъм и на еволюцията на хомо сапиенс, и на историята на обществата. Повечето днешни европейски народи са продукт на Великото преселение, в т.ч. и нашия. И след създаването на нашия етнос по нашите земи са идвали много нови народи, някои са се асимилирали, други не. Сравнително стабилното състояние - без пришълци, с добре пазени граници, сложни за имитация паспорти и визи, е нещо съвсем скорошно, от стотина-двеста години. И то бързо си отива.

Изказванията на автора не само за бълг. цигани, но и за бълг. турци и помаци са съвсем скандальозни. Може би те отиват на няколкото ни форумни колеги с турско националистическо съзнание, но дори и за тях не бива да се казват.
Bay Hasan
29 Мар 2012 08:11
Мнения: 8,555
От: United States
Прафф си,Фичка...дори и да ни отива,Петрински не бива да ползва таквиз "скандальозни" изрази за назе-бълг. сигани,турци и помаци.
Ако не за друго...зарад общата ни бъдеща заедност барем.
***
P.S. Как е при тебе...почна ли да превеждаш на дяцата нещичко от Ран Босилек и Ангел Каралийчев?
Сигурен съм,че с даровит език кат твойто,нема да имаш никакви проблеми.
Kotka
29 Мар 2012 08:16
Мнения: 13,187
От: Aruba
Bay Hasan ще те черпя един шербет днеска .
toly
29 Мар 2012 09:07
Мнения: 4,974
От: Bulgaria
Метрото на Атина е правено през двайсетте години на миналия век. Оттогава още гърците ни дишат праха.
върлаков
29 Мар 2012 09:29
Мнения: 387
От: Bulgaria
Споко момчета, кьорав имигрантин с бронзов тен от дивите страни нема и да стъпи у нас - щото ние сме по сиромаси и от тях
Nickolas
29 Мар 2012 09:44
Мнения: 8,500
От: Bulgaria
Метрото в Атина, което е правено 20-те години е една 90% надземна линия от Кифисия до гарата в Пирея. Открито е доста по-преди от в 20-те години, а именно през 1904 година. И за майтап през 80-те години пътуваше със старите вагони на източно берлинското метро. Сега са с Bombarier, пак от завода в източна Германия, но нови. Каквито са и е Букурещ.
timbuktu
29 Мар 2012 10:03
Мнения: 3,986
От: Greece
Хе хе абе Сега отпуснете малко командировьчни на Петински, кьде сте го набутали в бюджетен хотел в гетото. Като гледам и джобни не е имал след като единственото което е правил е да обикаля пред сергиите на африкаците. Репортажа може да се ползва като "Бай Ганйо трьгна из света" 2012 ремеик. Гледам че и дръги комплексарчета наскачаха. Ами така е в капитализма. Като нямаш пари не изкарваш добре нито на ревиерата нито в Майами. И като бедно емигрантче в "Манхатьн" си носиш комплексите навсякьде.
timbuktu
29 Мар 2012 10:12
Мнения: 3,986
От: Greece
Иначе за емигрантите - проблема ще засегне цяла Европа. Последствията от 10 годишната демократизация от Ирак до Пакистан, арабската пролет и Африканската такава сьздават новото преселение на народите само че в неминуемо по големи мащаби. Вьпрос наистина на месеци е проблема да се прехвьрли в Бьлгария. Тези хора не ги спряха минни полета и наводнена Марица. Незнам какво може да ги спре.
Добави мнение   Мнения:80 Предишна Страница 2 от 4 1 2 3 4 Следваща