Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Германия притиска Гърция да напусне еврозоната
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:72 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща
Rakita
24 Юли 2012 12:15
Мнения: 22,828
От: Bulgaria
От своя страна вицеканцлерът и министър на икономиката Филип Рьослер увери пред телевизия А Ер Де, че няма да има нови плащания за Гърция, ако тя не изпълни досегашните условия. Той изрази съмнения, че Атина ще ги изпълни.
Щом лековерните и доверчиви германци са изкарали голямата гьостерица, значи работата е сериозна. Ама и комшиите малко трябва да се стегнат и да престанат да плачат на чуждо рамо за още пари - все пак са горд народ и зряло общество. Уж.
Rakita
24 Юли 2012 14:43
Мнения: 22,828
От: Bulgaria
Поршето на гръцкия професор
И учените знаят, че богат се става не с наука, а с измами: професори от Атина си купували луксозни автомобили и стоки с пари, предназначени за научни проекти. Сега на скандала бе сложен край. Грешниците влизат в затвора.
- Натисни тук Това да не е наш Панайоти?
paragraph39
24 Юли 2012 14:50
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
ТЕХНиК,
/:/ "параграфе пропускаш още няколко въпроса- кой взе парите и КЪДЕ СА ПАРИТЕ. насила ли са теглили заемите или не!
..............................................................................
Пари могат да вземат само Правителствата!
Правителствата имат интерес Народът да ги преизбира- защото участващите в Правителствата и тези, които стоят зад тях, имат ЛИЧЕН интерес да управляват (в) държавата!
Ерго, Правителствата са теглили заеми, за да дадат и на Народа- който да ги ПРЕизбира!
Сиреч, Правителствата, вместо с реална политика и икономика, са привличали любовта на Избирателите чрез заеми! Това, че Народът се е облажил от заемите, теглени от Правителствата, НЕ прави Народът виновен- Народът НЕ е харчил даденото Му от Правителствата със съзнанието, че (ще)дължи вбъдеще връщането на изхарченото!
Соред мен, НЕ Народът, а Системата и тези, които са управленската й част, са ВИНОВНИЦИТЕ! И трябва да бъдат казани и НАКАЗАНИ!
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: paragraph39
Патагонец
24 Юли 2012 14:51
Мнения: 13,267
От: Bulgaria
Ей това тука ми хареса.
Натисни тук
Nickolas
24 Юли 2012 14:54
Мнения: 8,500
От: Bulgaria
Патагонец
Катимерини
GreenEyes
24 Юли 2012 15:50
Мнения: 4,538
От: 0
Това у вас днес липсва.


Фирмин, не знаеш колко си прав. Това липсва у днешните гърци, защото те нямат много общо с древните гърци.
cisco
24 Юли 2012 16:05
Мнения: 7,737
От: Italy
Ей какви сложни теории развивате...нещата са доста прости, като не можеш да върнеш дълга фалираш и на кредитора му влиза през панталонките!
Утре ако някой от вас не може да плаща повече вноските по заем какво, грошове ли ще сече да плати??? Няма такива постановки, драхми и рупии служат само да плашат гаргите.Като нямали евро да плащат какво щели да правят? Няма да плащат!
А дълговете си се обезценяват, инфлацията ще си ги изяде, еврото е тръгнало към половин долар, още няколко "добри" новини на борсата и готово...
Rakita
24 Юли 2012 16:22
Мнения: 22,828
От: Bulgaria
Самарас: Гърция навлезе в своята Голяма депресия
Страната отново приковава вниманието с невъзможност да изпълни ангажиментите, които е поела
- Натисни тук
Panayotis
24 Юли 2012 17:00
Мнения: 6,367
От: Greece
- Това в държавният сектор? Я не се ебавай!

Чл. 28. (Изм. – ДВ, бр. 54 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Научните работници в научноизследователските, научно-музейните, научно-художествените и научно-библиотечните учреждения имат право на удължен платен годишен отпуск в размери, както следва:
1. (изм. – ДВ, бр. 21 от 2011 г., в сила от 15.03.2011 г.) асистент и главен асистент – 35 работни дни;
2. (изм. – ДВ, бр. 21 от 2011 г., в сила от 15.03.2011 г.) доцент и професор, ръководител (директор, председател) на научна организация (институт) – 40 работни дни;
3. член-кореспондент, академик – 45 работни дни.
...
Чл. 30. (Изм. – ДВ, бр. 54 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Работниците и служителите от летателния състав на гражданското въздухоплаване имат право на удължен платен годишен отпуск съобразно пролетените часове, както следва:
1. до 400 пролетени часа – 36 работни дни;
2. от 401 до 600 пролетени часа – 40 работни дни;
3. от 601 до 700 пролетени часа – 45 работни дни;
4. над 700 пролетени часа – 48 работни дни.

Натисни тук

Междувременно изчезна постингът, на който този е отговор. Може би авторът му е разбрал сам, че не се "ебавам"..
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Panayotis
Гарамел
24 Юли 2012 17:52
Мнения: 1,048
От: Bulgaria
Panayotis
като човек живеещ в Гърция, би ли споделил какво мислят гърците по въпроса с излизането от еврозоната и какво е твоето мнение за това?
injenercheto
24 Юли 2012 18:02
Мнения: 907
От: Bulgaria
След като не могат гърчлята да се оправят и само искат да папкат по 16 заплати и да получават пенсии отдавна вече умрели хора и то по 90% от последната си заплата като пенсия...ами значи...или се мислят за по/умни от немците или...както излиза са просто по-прости отях и заслужават да им набият шута в задника и останалите да си правят сметката хубаво.Ние спазваме всички правила,пенсията на майка ми е 130 евро и накрая византийците да си живуркат по-добре.
Много хубаво го мислят германците-шута в гъза и толкова!
Panayotis
24 Юли 2012 18:05
Мнения: 6,367
От: Greece
Panayotis
като човек живеещ в Гърция, би ли споделил какво мислят гърците по въпроса с излизането от еврозоната и какво е твоето мнение за това?

Гарамел, голямото мнозинство* от гърците искат оставането на страната в еврозоната. Така мисля и аз, макар че пост-фактум се замислям дали не е било по-добре Гърция да не бърза да влиза.. Същото мисля и за България, от моята скромна камбанарийка.

* На ниво 75-80%, преди 1-2 месеца. Ще проверя за най-нови данни и ще ги добавя, ако са различни от този диапазон.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Panayotis
Гарамел
24 Юли 2012 18:14
Мнения: 1,048
От: Bulgaria
Ей какви сложни теории развивате...нещата са доста прости, като не можеш да върнеш дълга фалираш и на кредитора му влиза през панталонките!
Утре ако някой от вас не може да плаща повече вноските по заем какво, грошове ли ще сече да плати???

Това просто не е вярно.
Да фалира чрез освобождаване и/или преструктуриране на дълга могат само корпорации и хора. Процеса се осъществява се чрез съда.

Държавите не могат да фалират. Могат да обявят мораториум върху плащанията. Но дългът си остава и лихвите се натрупват докато двете страни не седнат на масата на преговорите и не стигнат до споразумение. Дотогава няма да има институция в Света която да отпусне заем на платеца. Да не говорим за политическите и икономически последици от мораториума.

Доколкото какво и как това ще се отрази на кредиторите, то мога да те уверя че няма да се отрази въобще. Лихвите по държавните облигационни заеми на Гърция отдавна отразяват факта че Гърция е банкрутирала страна, а кредиторите са адекватно капитализирани. Единственият негатив който ще произлезе е поне временен спад на общественото доверие и спад на световните маркет индекси. Но то ще е необосновано, тъй като маркет индексите вече отдавна са отразили факта че Гърция е фалирала държава. Затова спада ще е временен.

Това което тече в момента е сложна политическа игра. Германия се опитва да заздрави устоите на ЕС и да "федерализира" и централизира европейските институции използвайки кризата като натиск над определени правителства да приемат мерки и да отдадат контрол. Много сложен и времеотнемащ процес. Най-голямите творения на човечеството идват именно след кризи. Това е златен шанс за ЕС да изкове своите федерални закони и циментира контрола си. Аз лично мисля че в дългосрочен план това ще е много добра развръзка за българският народ и страни като България където има високо ниво на корупция.
Гарамел
24 Юли 2012 18:28
Мнения: 1,048
От: Bulgaria
Гарамел, голямото мнозинство* от гърците искат оставането на страната в еврозоната. Така мисля и аз, макар че пост-фактум се замислям дали не е било по-добре Гърция да не бърза да влиза.. Същото мисля и за България, от моята скромна камбанарийка.

Аз съм напълно съгласен с теб.

Гърция вече е в Еврозоната и мое мнение е, че ще е разрушително в социално отношение ако излезе от нея. Всички разплащания от страна на правителството ще се извършат в девалвирани драхми, а цените ще са в евро, както в България 97г. Пенсионерите , учители, военни ще взимат милиони драхми което ще е равно на 50-60 евро да речем. От твоята статистика разбирам, че гърците правилно инстинктивно разбират че това не е добър вариант.

Както казах в предният си пост, може би сега е момента да се вземат мерки и да се съкратят нецелесъобразните харчове. От друга страна правителството да договори максимално съкращаване и преструктуриране на заемите. В момента дълга бе сведен до 100% от БВП което не е лошо, а посрещането на задълженията напълно постижимо. Проблемът е в твърде ограничаващи потреблението austerity measures които се спускат над икономиката. Сега е време да се орязва прахосничеството, но по-важно да се стимулира икономиката. Тези неща бюрократите не ги разбират. Както отбелязах по-горе, в цялата ситуация е намесен и елемента на натиск именно за да се заздрави централният контрол.
cisco
24 Юли 2012 18:30
Мнения: 7,737
От: Italy
Глупости!
Държава може да обяви мораториум върху плащанията( Луканов го направи) , но може да обяви и ДЕФОЛТ ! Справка - Аржентина!
Държавните облигации не са ипотечен кредит и няма лихва, има само дивиденд и падеж! Не се ли плати дивиденда на падежа е дефолт!
Веднъж стигне ли се до дефолт, няма повече нито лихви нито нищо, кредиторите се самоубиват или реват пред банките и си палят печките с ДЦК.Може, не е сигурно, но може и да получат нещо от дължимото им, при евентуални споразумения, но примерно при аржентинския и руския фалит по 20-тина процента някъде договориха, и то не всички.
А това че кредиторите нямало да имат повече доверие и да отпускат заеми, и политически последствия звучи като виц, то сега да не би да се бият кой пръв да отпусне и да цари политическа стабилност? Мокър с дъжд ще уплашат...
Има си едно нещо, CDS му викат , Кредит Дефолт Суап , застраховка срещу фалит на държава, който си е купил ще си получи парите, който е спестил - ще вие!
Объл
24 Юли 2012 18:31
Мнения: 1,069
От: Bulgaria
Я да видим какво се пророкуваше преди два месеца:

cisco
26 Май 2012 04:05
Мнения: 2,141
От: Bulgaria
Скрий: Име,IP Доходите зависят от пазара, а пазара зависи от форекса, от курса на валутата.Не се притеснявай Фичо, юли като стане долара евро и половина ще видиш как хем доходите щ е си се наредат, хем балансите в износ и внос ще се обърнат, хем и кризата ще свърши.




Гарамел
24 Юли 2012 18:44
Мнения: 1,048
От: Bulgaria
Виждам че осмисляното на прочетеното не е от силните ти страни. Затова си се постарал да потвърдиш това което съм казал по-горе.
но може да обяви и ДЕФОЛТ ! Справка - Аржентина!

но примерно при аржентинския и руския фалит по 20-тина процента някъде договориха, и то не всички.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Гарамел
cisco
24 Юли 2012 18:45
Мнения: 7,737
От: Italy
е хубаво, писал сам го на 26 май, при евро на 1.42, сега е 1.20 , свободно падане....
Който ме е слушал яка пачка е направил
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: cisco
Panayotis
24 Юли 2012 18:59
Мнения: 6,367
От: Greece
От твоята статистика разбирам, че гърците правилно инстинктивно разбират че това не е добър вариант.

1. Потвърждавам процентите на гърците, които са ЗА еврозоната. Между 75 - 81% при различни най-нови допитвания.

2. Защо "инстинктивно"? Имаме един висок процент на грамотност, хората гледат и слушат масово електронните медии, а анализаторите, които са обяснявали подробно (и доста плашещо..) сериозните проблеми при преход от евро в драхма, са били не един и не двама, при това хора на най-високо професионално ниво.

Забележи, че процентите, получени от левицата (около 40% без да смятаме ПАСОК) , са много над тези 20-25%, които искат излизане от еврозоната. Следователно, големи слоеве, гласуващи вляво, са за оставане в еврозоната.

В момента дълга бе сведен до 100% от БВП което не е лошо ..

100% би било доста добре, но за съжаление е някъде около 130%.
cisco
24 Юли 2012 19:06
Мнения: 7,737
От: Italy
И за какво ви бяха всички тези икономии и стягане на колани? За да фалирате септември вместо март????? Прецакаха ви.
Добави мнение   Мнения:72 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща