Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Протестиращите искат 11 радикални промени за изборите
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:73 Предишна Страница 2 от 4 1 2 3 4 Следваща
nikoia
04 Мар 2013 21:49
Мнения: 47
От: Bulgaria
"Чл. 1. (1) България е република с парламентарно гражданско управление."Може и "народно" вместо "гражданско.
Господине, бихте ли ми обяснили как ще се формира мнозинство за да се назначи правителство, да се приемат закони и други такива.. То сега, камара протестиращи, две камари мнения.
Да не искате по половин година да се моткат докато съберат мнозинство за елементарни неща.
Хич не обичам да пиша, ама толкова много глупости последните дни ми идват в повече.
mercury
04 Мар 2013 21:53
Мнения: 6,675
От: Bulgaria
Парламентът, дето ще го изберем на 12 май, няма да го бъде дълго време.
Представените партии в настоящия парламент и президентът трябваше в сътрудничество с протестиращите да изработят нов механизъм на функциониране на политическата ни система в рамките на този парламент, а ако се наложат конституционни промени - да се договорят как да бъдат направени чрез ОНС-то, което щяхме да изберем на 7 юли. В това отношение протестиращите и предложението на Иван Костов са абсолютно адекватни. Противното означава перманентна политическа криза.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: mercury
haralanov
04 Мар 2013 21:58
Мнения: 21
От: Bulgaria
Или трябва да има съд с осъдителни присъди за сега и преди тях управляващите или ще има гражданска война!
Дедушка Мазай
04 Мар 2013 22:02
Мнения: 606
От: Bulgaria
богомил 04 Март 2013 21:30
А, какво стана с исканията за ЕРП, цената на ел енергията, Деприватизацията им!Къде отидоха "съд за виновниците на прехода, смяна на системата,"ИСКАМЕ РАБОТА, "достойно заплащане"....Вместо това,виждаме "Ненко Балдьовски" 11"радикални промени" обслужващи тясно партийни интереси!.....Явно ,''дъхът от протестите" е овладян, по точно, изначално режисиран и доведен до "правилната линия'' на Герб и олигарсите, което си е едно и също!

---
nikoia
04 Мар 2013 22:03
Мнения: 47
От: Bulgaria
Странно ми е защо никой не поставя много по - прагматични, и същевременно по - изпълними искания. Например прекратяване рекета над частния бизнес, използването на репресивния апарат на държавата кати мутернска бухалка при затриване или покупка на нечий бизнес, нова философия в определянето на глобите за бизнеса, опростяване на всякави процедури за получаване на хартишки от държавните институции и т. н.
Това не изисква пари, а акъл, ще облекчи бизнеса.
Nafarr
04 Мар 2013 22:07
Мнения: 2,780
От: 0
Пренареждането може да се отчете лесно, ако се гласува електронно.
Иначе не завиждам много на преброителите.

Моя милост би настоявала и за гражданска, а не партийна, изборна администрация.
Партиите винаги могат да се договорят да подменят вота, нищо че са съперници. Случвало се е (казвам го като наблюдател от БСЧИГП).
Поканват наблюдателите на кафе и в този момент сменят урните. Мога дори да кажа в кое село се случи.
deneb
04 Мар 2013 22:19
Мнения: 11,416
От: Bulgaria
Монтанската правна школа в развитие, и то експлозивно...
Heat
04 Мар 2013 22:20
Мнения: 13,716
От: Bulgaria
Има едно просто решение, сравнително евтино и ефективно. Може да се направи формално и без промени на конституцията.
Докато се стабилизират нещата в държавата, парламентарни избори на две години. Не се изискват революционни промени, като при неудачен избор се чака сравнително малко.
Ще има и недоволни. Такова нещо не устройва политическите шарлатани дето пак започват да налазват всичко докато водата е мътна.
Туткалчев
04 Мар 2013 22:33
Мнения: 30,781
От: Bulgaria
Дърти, аз съм част от тези протестиращи. Бил съм на почти всички протести. Така че не учи ученого! Гледай си твоя кумир - млекопитаещото Бате Бабуин, опитващо се да стъпи на първото стъпало в еволюцията.
Diko
04 Мар 2013 22:41
Мнения: 699
От: Austria
Абе, не се кахърете. Следващият парламент ще има кратък живот. Разбира се ,че улицата с неопитните си и без финанси водачи, ще бъде извозена от Статуквото. НО временно. Както виждате те- системните играчи , играят заедно.Това обаче е само 1:0.Мачът продължава.
През ранната есен на 2014, след още по-тежка зима и липса на кинти в хазната, този път свалянето на Статуквото без кьотек /недай Боже, ама такава е диалектиката / / няма да се размине.
Бунтът днес - ще прерастне в революция утре .
БГ се променя, трудно,мъчително, но стартът е даден.
Паролата се казва : Пламен !
Туткалчев
04 Мар 2013 22:49
Мнения: 30,781
От: Bulgaria
Във всеки случай, не бих искал момчетата от улицата, които вече виждам почти всеки ден, както и ятата ментори, които почнаха да се въртят около тях, да ме управляват утре. Управлението е сложна работа, за която трябват кадърни, подготвени и честни хора. Това, което можем да предположим, че въпросните момчета притежават засега, е само честността. Инак са по-зле и от управлявалия ни досега простак и аналфабет.
На този етап има само две неща, на които мога да се надявам:
- поне 1-2 от съществуващите партии да осъзнаят за какво става дума и да извършат радикални вътрешни реформи на смяна на съществуващите с други лица, но и напълно да скъсат с кукловодите, които ги направляват
- да се появят нови партии с можещи и свестни хора
щурчо
04 Мар 2013 23:07
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
... но и напълно да скъсат с кукловодите, които ги направляват...


По-скоро камила ще мине през иглени уши.
Туткалчев
04 Мар 2013 23:09
Мнения: 30,781
От: Bulgaria
Не споря. Казвам: надявам се.
внимателният
04 Мар 2013 23:13
Мнения: 3,095
От: Bulgaria
"Чл. 1. (1) България е република с парламентарно гражданско управление."Може и "народно" вместо "гражданско."
Господине, бихте ли ми обяснили как ще се формира мнозинство за да се назначи правителство, да се приемат закони и други такива.

Бих, драга Никоя и всъщност вече съм го направил в предишни свои бележки.

След като извадим отровните зъби на член първи, алинея първа / а нямам никакво съмнение, че това ще стане и то скоро. Народът ни е доказал, че може да израства бързо /, съвсем естествено ще отпадне и "правото" на законодателната власт да назначава изпълнителната.
Ще избираме пряко министър- председателя и това без съмнение ще стане важен лост на гражданското управление. Правя важното уточнение, че НС ще може да гласува прекратяване на пълномощията му. Ако го преизберем обаче, автоматично си отива НС.

Приемането на законите си е работа на НС. Но! Как всъщност си представяте гражданското участие в законотворчеството? Аз лично го виждам като право на гражданите на законодателна инициатива и право на вето. Откъде накъде ветото ще бъде право не на народа, а на третата поред, след сегашните НС и премиер, партийна креатура във властта? Чаушеско сигурно ръкопляска, а Живков се подсмихва на днешната ни политическа система.

Сама можеш да се убедиш, че предлагам малко и лесно изпълними неща, но които наистина отнемат монопола върху властта от партийните бонзи
paragraph39
04 Мар 2013 23:31
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
Нужна ни е ренационализация на всяка неуспешна приватизация
Онези, които днес скандират „Да си върнем България“, трябва първо да признаят: „Сидеров, ти беше прав!“
...„Който говори за национализация, ще стигне и до ГУЛАГ.“ Това е един от последните дянковизми. На 13 февруари, броени дни преди да бъде отсвирен от своя началник, отцеругателят Симеон Дянков се помъчи да спре протестите със заплахата, че на Европа призивите за национализация няма да се харесат. Така беше в началото на 90-те. Тогава българите наистина се бояха дали успяват да се харесат на Европа, дали тя ще ги признае за свои. Само че онзи български народ, току-що излязъл от социалистическата клетка, непознаващ ни капитализма, ни корпоративния колониализъм, няма нищо общо с днешния български народ. Днес вече знаем. Научихме го по най-трудния начин, с проби и грешкиСлед опустошителната глобална криза на либералния капитализъм всички индустриално развити западни държави предприеха мащабно одържавяване на всички компании, приватизирани по време не неолибералната вакханалия през 90-те години. Публичните услуги – електроснабдяване, водоснабдяване, канализация, обществен транспорт, жп транспорт и прочее, бяха върнати на държавата още в края на 90-те години и началото на новото столетие... След 2008-а започна нещо немислимо дотогава – национализация на банките, т.е. на компании, които в цялата си история са били частни. Одържавяване с изкупуване на мажоритарни дялове бе направено и за индустриите. Финансовото министерство на САЩ придоби 66% в „Дженерал мотърс“, някогашния най-голям производител в света, и още 36% в „Ситигруп“. Одържавени бяха всички известни жилищно-спестовни каси...- Натисни тук
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: paragraph39
Brightman
05 Мар 2013 00:05
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
внимателният,
партиите в собственият политически смисъл на думата не са нищо повече от вижданията на граждани за политиката (какво и как да се прави или да не се прави) в политията (държавата). Можеш да го видиш и тук във форума как се обединяваме по партии и разграничаваме по една или друга тема.
-
Политическо, буржоазно, гражданско са синоними, тъй като всички те идват от думата град в различни езици и исторически контекст.
---
Днешните официални (медийно лансирани) "партии" са всъщност една партия в политическият смисъл на думата - Неоконсервативна (неолиберална) и защитават интересите на олигарсите, чуждият и компрадорският капитал. Защитават интересите и вижданията на едно пренебрежимо малцинство, а букета от интересите и вижданията на огромното мнозинство са непредставени.
-
Казано по друг начин - кризата на политическият модел идва от това, че имаме представителство само на една политическа партия, а целият останал политически спектър не само, че не е представен, но е практически изведен в нелегалност.
marinen
05 Мар 2013 00:05
Мнения: 224
От: Austria
Параграф, туй дето си ги написал- направо комунизъм, бе морски ?
В неолиберална България - все едно с раундъп пръскаш Института за пазарана икономика или Отровено общество.
Кротко, че е началото на месеца и направления няма. Някои няма да го понесат.
ttanchev
05 Мар 2013 00:07
Мнения: 1,880
От: Bulgaria
Няма чуяаемост на исканията. Което е естествено при положение че протестите не са пред дуварите на истинските управляващи в Бояна и Драгалевци а в центъра на София и Варна
щурчо
05 Мар 2013 00:11
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
Пара, я кажи след като Атака национализира ерепетата, с колко процента ще ни паднат сметките за ток?
paragraph39
05 Мар 2013 00:13
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
MARINEN,
Аз- НЕвинен!
Аз само copy/paste, бе!
Разпространявам(имам конститционно право- чл. 41!) Информация! Автентична, при това, а НЕ преразказана от мен!
А, иначе:
"Информацията е като Здравето- колкото повече, толкова по-добре!" /§39/
Добави мнение   Мнения:73 Предишна Страница 2 от 4 1 2 3 4 Следваща