Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
България е сред най-лошите примери за свобода на словото в ЕС
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:33 Предишна Страница 2 от 2 1 2
Дорис
23 Мар 2013 11:45
Мнения: 28,933
От: Bulgaria
Освен разбира се, ако някого от форумите модератора не го вкарва във фризера за неопределен период...


Главмех, да определим. Залагам на 1/2 година на първо време. Чистач на галюна при преминаване на The Roaring Forties.
Спартак
24 Мар 2013 02:30
Мнения: 3,230
От: Bulgaria
Ние знаем, че Европа е дом на демокрацията, прозрачността и основните права.

ДА АМА НЕ. Като гледам и слушам официалните источници на БЕЛГИЯ, ФРАНЦИЯ, че и други, истината се покрива така масово, така майсторски, че нищожен е процентът на хората, които могат да се освободят от МАЩАБНАТА МАНИПУЛАЦИЯ. Ако започнем от “ кризата“ в Ирак, започната с най- тъпото оправдание, минем през другата “ криза“ в Афганистан, през масивните бомбардировки в ЛИБИЯ, през революциите в Тунис, Египет, настоящата интервенция в Сирия, както и плановете за такава в Иран, вижда се една сатанинска последователност, един сценарии, който се ръководи все от един и същ център. Истината се съобщава все от същите “прозрачни“ медии, а броя на убитите е безкраен, материалните загуби невероятни. Ето един материал :
L’OTAN n’amène que la destruction, la pauvreté, l’insécurité et la misère. Elle doit être abolie НАТО води само разрушения, бедност, несигурност и мизерия, тя трябва да въде разпусната. Е къде са демократичните медии да го потвърдят??? Натисни тук
VOCI
24 Мар 2013 02:56
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Погледни под кревата да не се е скрил там сатаната.
seeker
24 Мар 2013 07:21
Мнения: 2,615
От: Bulgaria
Когато не знаете кой дърпа конците на печата, просто погледнете рекламите на заглавната страница.
Роки Балбоа
24 Мар 2013 07:59
Мнения: 880
От: Bulgaria

A дали е без значение,че действа донякъде т.нар.разделение на властите.

Оболенски,
и как точно действа това "разделение на властите", че не се сещам ( па макар и "донякъде" )? Това, че формално не се допуска един и същ човек да участва в двете власти все още не е "действане". Ето, сам си го казал:
Тиквата по стар партиен обичай съзнателно пренебрегваше разделението на властите и налагаше премиерско управление.

Първо, това, че един човек успява да наложи такова нещо какво говори за системата? Според мен говори, че системата е така замислена, че да го позволява. Второ, какво значи "по стар партиен обичай"? Да не би да казваш, че и всички преди Боко така са правили? Ако това казваш - съгласен съм с теб, но тогава сам си противоречиш. Трето, ако системата позволяваше някой като Боко да стане президент и да оглави изпълнителната власт (както стана кмет), щеше ли да се налага той да си прави партия за да завзема цялата власт чрез нея?! Я си представи Боко министър председател, но с парламент доминиран примерно от БСП (както беше кмет с Общински съвет доминиран от други партии)? Не би ли било това едно истинско разделение на властите?! Спред мен би било. Но това не може да стане защото имаме член първи, алинея първа. И в нея ясно е казано, че разделение на властите не се допуска, а цялата власт се дава на парламента. И макар че в чл. 8 (на един ред и явно за отбиване на номера) е записано че "Държавната власт се разделя на законодателна, изпълнителна и съдебна", то чл. 84 дефинира министерския съвет като напълно зависимо продължение на парламента.

Накратко - Внимателният е много прав, като казва, че в Конституцията ни има противоречия в това отношение.

Редактирано: 5 пъти. Последна промяна от: Роки Балбоа
Роки Балбоа
24 Мар 2013 08:10
Мнения: 880
От: Bulgaria

...В това отношение конституцията ни прилича на онези договори за наем, в които в една точка се казва, че "Договорът се сключва за срок от една година", а веднага в следващата точка се казва, че "Договорът може да бъде прекратен с предизвестие от един месец от всяка от страните". Пълно противоречие, но масова практика (въпреки, че това са договори гледани от адвокати).

Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Роки Балбоа
Оболенски
24 Мар 2013 09:03
Мнения: 595
От: Bulgaria
"...напълно зависимо продължение на парламента."...Много интересно ,но вярна само ако действаше в лабораторни условия.Каквито,уви,нашата груба действителност не предлага.Точно обратното-мнозинството в парламента/монолитно и купено!/изпълняваше раболепно,покорно и дори с благовеен възторг волята на ББ.Който оттговаряше с напълно обяснимо презрение на това грозно покорство...А разделението на властите също не е абсолют,но това е дълъг разговор...
Роки Балбоа
24 Мар 2013 09:19
Мнения: 880
От: Bulgaria

мнозинството в парламента/монолитно и купено!/изпълняваше раболепно,покорно и дори с благовеен възторг волята на ББ

Което, пак казвам, нямаше да е така ако имахме по-действащо разделение на властите. И което, ти пък го каза, е "стар партиен обичай" (а не нововъведение на Боко).
А относно абсолюта... да, Той е друг. Но това е друг дълъг разговор...

detonator
24 Мар 2013 11:27
Мнения: 77
От: Bulgaria
Аз се питам как жълтините и манипулативните статии се вписват в свободата на словото?
alex_77
24 Мар 2013 12:11
Мнения: 16
От: Denmark
***




Редактирано: 1 път. Последна промяна от: sybil
aldycrown
24 Мар 2013 12:50
Мнения: 7,421
От: Bulgaria

KaizerSoze
Така и не се научихте, че беси и коли олигархията, а тя цвят няма.


Само си мислиш, че е така. Има цвят и той не може да бъде замаскиран с няколко случайно залепили се гниди отгоре. Олигархията нито е шарена, нито безцветна. В основата си е все същата червено-черна номенклатурна шайка, която ни души от десетилетия и ако има някои промени, те са, че вече идват техните отрочета. Пък нека някой си мисли, че олигархията е възникнала от фотосинтеза...
Редактирано: 3 пъти. Последна промяна от: aldycrown
nikcv
24 Мар 2013 17:17
Мнения: 7,474
От: Bulgaria
Е нали затова свалиха соца а то се оказа че през прехвалената демокрация е още по лошо.
Добави мнение   Мнения:33 Предишна Страница 2 от 2 1 2