Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Изборите не променят нищо
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:69 « Предишна Страница 4 от 4 2 3 4
alin
05 Май 2013 14:53
Мнения: 10,233
От: Bulgaria
Дамите и господата ли доведоха глада, или той си беше естествено продължение на идеята за РСО, след като СССР стана капиталистическа страна? През 1988 г в провинцията рафтовете по магазините бяха празни. Кренвирши "пускаха" веднъж седмично, в сряда сутрин между 9 и 11, ама пък бяха вкусни, бе, ма'а им!
Като прибавим и пребоядисаните за една нощ комунистически лидери и техните отрочета, материализацията на идеологията за някои другари, то неизбежно ще стигнем и до Лукановата зима, където даваха купони за хляб и бензин.
StrikeEagle
05 Май 2013 15:22
Мнения: 21,073
От: Bulgaria
design of a “new programming language” based loosely on Algol labeled “NPL"

Мерси!
StrikeEagle
05 Май 2013 15:25
Мнения: 21,073
От: Bulgaria
Колкото до напълно пропорционалната система -
г-н Сотиров е прав.
Нема прагове - вземаш найсе хиляди гласа - влизаш.
Mrx++
06 Май 2013 10:46
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
През 1988 г в провинцията рафтовете по магазините бяха празни. Кренвирши "пускаха" веднъж седмично, в сряда сутрин между 9 и 11, ама пък бяха вкусни, бе, ма'а им!
Като прибавим и пребоядисаните за една нощ комунистически лидери и техните отрочета, материализацията на идеологията за някои другари, то неизбежно ще стигнем и до Лукановата зима, където даваха купони за хляб и бензин.
Тогава започна демокрацията. Преди хладилниците бяха пълни, ама магазините празни - сега е обратното за повечето на социалистически запялати и пенсии при капиталистически цени. Статистиката показва, че през Лукановата зима най-много храна е продадена и месо изядено. Като дойде Костов и пусна свободно цените и ние се опулихме по витрините. Спомням си луканка от 40 лв.
Никой не говори против въвеждане на известна пазрна икономика. Наистена през 80-те имаше нужда от това. Имаше много изкривени цени. Така аз продадох едно видио за 5000лв. и ми казаха, че евтино съм го продал, а една гарсониера тогава струваше 7500 лв.
Кои по-точно комунистически синове са забогатели. Забогатяха средната ниомеклатура - Гергов е бил ветиринар на свинекомплекс, Банев - стругар и т.н. Партийци бяха над 1 милион. Колко от тях забогатяха. Повечето неща се правеха с връзки, както всичко става у нас. Разбира се, че един завод, като се приватизира, няма да хванат някой от гората, а директорът и ли главния инжинер са най-близо до нещата. А те бяха длъжни да бъдат партийци, за да им дърпат ушите от партийните комитети.
Приватизацията от чуждите фирми беше още по-разрушителна. В повечето случаи беше да се затворят предприятията.
Друг е въпросът дали въобще трябваше да се приватизират социалистическите предприятия. Това, което трябваше да се направи беше да се дадат възможности, който може да си направи фирма.
hamer
06 Май 2013 15:30
Мнения: 10,867
От: Bulgaria
Много уважавам автора, но в следния пасаж
За съжаление времето не работи за бъдещето ни. Парадокс? Стрелките на часовника вървят напред, а календарът ни връща назад. Имало завод, овощна градина, животновъдна ферма - сега ги няма. Има мол с вносни зеленчуци. Имало морски пясък, сега има бетон. Имало вековни дървета, сега има сечища. И все пак материалната разруха е поправима. При национално съгласие - за броени години. Моралната разруха обаче е дълготрайна. Първата се ликвидира с петилетки, втората - с поколения. Бяхме сред първите в света по образованост, сега цари тотална неграмотност. Простащината се шири, дори когато не носи полза, защото се смята за престижна. Политическата култура е на праисторическо ниво, защото се свежда до аксиомата "всички са маскари". Забележете, не сме маскари ние, когато избираме, а са маскари ония, избраните от нас! И какво политическо мислене, какво уважение към държавността да очакваме от хора, закърмени с приказките за Хитър Петър, който надхитрил кадията, завършили училище с разказа за Андрешко, който натирил бирника, и в крайна сметка прегърнали върховния принцип, че законът е "врата у поле"? А той, законът, наистина е това и го доказват на първо място самите съдии


има според мене крещящо противоречие. Как хора, закърмени с приказките за Хитър Петър, Андрешко и "законът е врата у поле" са изградили заводите, овощните гнадини, фермите.. и са били сред първите в света по образованост, изградили са системите, които сега са разрушени и т.н.

Обяснявам си противоречието с желанието на автора да направи реверанс към някого или нещо, в което е вярвал, но днес е разочарован, макар че не го признава директно.

И въпреки това си личит, че е честен и добър човек, какъвто го познаваме.
Mrx++
06 Май 2013 16:02
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
design of a “new programming language” based loosely on Algol labeled “NPL"

Сега, който е програмирал на Fortran IV, като мен, знае колко дървен беше той. Все пак Fortran беше първият език на високо ниво. От него по-късно за учебни цели, се пръкна стария BASIC. След Fortran се появи модерната концепция на ALGOL, с капсулиране на кода в процедури и др. на която са базирани всички модерни езици - Pascal, C, на тяхната основа се разработи концепцията Обектно-ориентирано пртограмиране - C++, Java, Delphi, и др. Проблемът, че съществува все още Fortran е, че огромно количество софтуер на Пентагона, НАСА, научни програми по физика, квантова химия и какво ли не, бяха написани на Fortran. Затова IBM се опита да въведе новите тенденции с PL/I, който нямаше широко разпространение. След това се създадоха клонингите Fortran 77, Fortran 99, и т.н. Само и само да се запази огромното количество софтуер написан на този език.
браун
06 Май 2013 17:28
Мнения: 3,755
От: Bulgaria
Като дойде Костов и пусна свободно цените и ние се опулихме по витрините.

НаистЕна ли гусин пруфесуре?
Mrx++
06 Май 2013 19:44
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
НаистЕна ли гусин пруфесуре?
Ти тогиз да не си се раждал или се ходел прав под масата.
Добави мнение   Мнения:69 « Предишна Страница 4 от 4 2 3 4