Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
САЩ арестуваха търговец №1 на виртуалната валута биткоин
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:31 Страница 1 от 2 1 2 Следваща
Лопатар
28 Яну 2014 19:49
Мнения: 916
От: 0
Как точно са иззели биткоините - наринали са ги с лопата във кофи и айде на каруцата
Предводител на команчите
28 Яну 2014 20:14
Мнения: 12,354
От: Bulgaria
Абе съвсем наскоро по нашите талавизии едно лице ни обясняваше, че тези, дето още не са обърнали всичко в биткойни, са част от миналото. Исторически провал, демек.
К'о става, че съвсем се объркАх.
RumenS
28 Яну 2014 21:00
Мнения: 6,895
От: Bulgaria
Биткойните са много опасна идея, те са фиксирана сума, и реално нема да може да се печатат /всъщност отдавна 99% от парите са числа в компютрите, но се рисуват там от банките при желание/. Нещо повече, реално биткойните отменят банките. Посредниците при трансфер отпадат автоматически, както и чейнджа. Не е много ясно, как при биткойна може да има лихва? Общата сума пари е фиксирана, което прави и лихварите излишни. Абе биткойна е по-страшен от комунизма
=> който вярва че силните на деня, ще позволят на биткойна да има бъдеще, той би трябвало да вярва че същите сили, утре ще ни направят истински комунизъм.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: RumenS
ogo
28 Яну 2014 21:05
Мнения: 1,098
От: Bulgaria
RumenS 28 Януари 2014 21:00
RumenS
28 Яну 2014 21:06
Мнения: 6,895
От: Bulgaria
Как точно са иззели биткоините - наринали са ги с лопата във кофи и айде на каруцата

Малко водни процедури /това както е известно не е изтезание/, и сам им ги е подарил
cisco
28 Яну 2014 21:24
Мнения: 7,737
От: Italy
Тъпо е да се мисли да се спре криптовалутата, ефекта ще е като борбата с Напстер и мп3...безполезно! Вече има лаиткоин, порнкоин и стотици алтернативни криптовалути, идея не може да се арестува!
Advokat33
28 Яну 2014 21:37
Мнения: 1,907
От: Bulgaria
Нещо повече, реално биткойните отменят банките. Посредниците при трансфер отпадат автоматически, както и чейнджа. Не е много ясно, как при биткойна може да има лихва? Общата сума пари е фиксирана,
За всяко развитие на нов продукт трябва рисков капитал.Борси са пропилели доверие за трилиони,така че банките нямат алтернатива.А виртуалния шмекерлък крипто валута.....Лихва имат и тя е от 0.5 до 18 %.Емисията се допуска че е ограничена,но е възможо в бъдещ период да нараства с 18% на ден.Всичко е до.... тъмната Индия-софтуер с отворен код.Днес версия "посяване",утре "дране".Просто и ясно-крипто валутите са пирамида за надъхани геимъри
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: Advokat33
cisco
28 Яну 2014 21:46
Мнения: 7,737
От: Italy
Не е необходимо да се увеличава количеството криптовалута, при недостиг им се вдига стойността, както при златото, затова и жалкият половин биткоин който подаряваха на времето при регистрация сега е 600 лева!
nanyac
28 Яну 2014 21:53
Мнения: 6,614
От: Bulgaria
Това е другата крайност обратна на лихварството и левъриджа.
Ако бройката биткойни е фиксирана, това означава, че производството на нов продукт не е обезпечено с допълнително заплащане, а пускането им на пазара ще доведе до понижаване цената на произведените вече продукти. Тоест по-изгодно е да стискаш това разплащателно средство в ръката си, отколкото го да инвестираш в производство.
Ако в резултат на жадуваната "революция" стойността на целия свят през 2140г се оцени на еквивалент от 21 милиона биткойни то държателите дори само на една единица би трябвало да са еквивалент на днешните мулти-милионери. Без вложен труд или някакъв реално поет риск. Освен това практиката показва, че първите по време са вече първи по печалба, а новите участници в треската за биткойни едва изкопават достатъчно за да се плати тока на машините. За тях разбира се остава надеждата през 2140 да се случи горното.
Ами страшно прилича на схема на Понзи.
Произвежда се нещо виртуално, секретно, платено с досегашните реални парични средства от анонимен вложител. Хей, я си представете, че имам много биткойни и искам да им вдигна стойността. За да могат наследниците ми през 2140 да притежават например България. Единственото, което трябва да направя е да убедя вложители. Още повече заприличва на пирамида.
Ами ако въпреки колективната песен на участниците в тоя бизнес, че алгоритъма е непробиваем, все пак някой, някой ден... 126 години са все пак
Насата
28 Яну 2014 21:53
Мнения: 1,301
От: France
Свят широк- матриал колкото искаш.....
Ва-у-у-у.....
Nako
28 Яну 2014 21:57
Мнения: 459
От: United Kingdom
А, не може ли да са валутата на бъдещето? Защо доларът трябва да се води световна валута. Не може ли да е друга и то такъва дето не зависи от политици да променя стойността си. Може би ще зависи от всички за да промени стойността си.
Аз съм за идеята! Въпросът е че е още много рано. Или за мен ще е късно 8)
otvrat
28 Яну 2014 22:00
Мнения: 22,522
От: South Africa
От римско време знаем трите класически начина на плащане : в брой, кеш и на ръка. Извън тях всичко е риск за паричките.
RumenS
28 Яну 2014 22:05
Мнения: 6,895
От: Bulgaria
Просто и ясно-крипто валутите са пирамида за надъхани геимъри

Абе очевидно криптовалутите имаха шанс да станат съвсем истински. По цял свят банките изведнъж се фанаха да го гонят този биткойн. Буквално последния месец, всички се заеха усърдно да го забраняват. Така да се засуетят банките, и то зарад некви си "надъхани геймъри"......
cisco
28 Яну 2014 22:09
Мнения: 7,737
От: Italy
Не разбирате изобщо ограниченото количество валута! Няма значение дали са 10, 100 или 100 трилиона биткоините, важното е че са ограничено количество, никой няма да печати и никой няма да вади от обръщение както при нормалните валути, а колко са - от това зависи единственно дали ще се работи с много цифри пред или с много цифри след десетичната запетая.
Zeus
28 Яну 2014 22:59
Мнения: 985
От: Bulgaria
Идеята за парична единица, която е независима от банките и от спекулативния капитал е много добра!
Но явно още не е усъвършенствана.
Han
28 Яну 2014 23:17
Мнения: 18,932
От: Bulgaria
Не разбирате изобщо ограниченото количество валута! Няма значение дали са 10, 100 или 100 трилиона биткоините, важното е че са ограничено количество, никой няма да печати и никой няма да вади от обръщение както при нормалните валути, а колко са - от това зависи единственно дали ще се работи с много цифри пред или с много цифри след десетичната запетая.
Биткоините са инструмент.
Оръжие срещу БРИКС. Сламка за удавеното в QE-та уолстрийтско казино. Спасителна глътка за съдържателите му, които се чудят накъде да насочат трилионите, които изляха на борсите си, за да скрият факта че са абсолютно фалирали. Не може вечно да криеш новините за спадащи продажби с фалшиви ръстове на акциите чрез изкупуването им от самите компании дори (дотам го докараха!). Е, като им лъснат зад.иците, се надяват лавината да се насочи към всякакво цифрово "злато", а не към тях.
cisco
28 Яну 2014 23:43
Мнения: 7,737
От: Italy
Не е така, криптовалутата е страшна за всички държави, или за финансовата им и политическа система, ддс на биткоин няма, не могат като в Кипър да ти вземат от сметката , не могат да те обират чрез инфлация или дефлация, с бюджетни мерки или намеса на пазара...
/\\eko
29 Яну 2014 07:05
Мнения: 4,397
От: Bulgaria
Виртуалните валути/досега/са 83.И аз утре ще измисля някоя нова.Идеята не е лоша,лошото е,че могат да се измислят много подобни понзи схеми.Златото много са мислили как да го възпроизведат,никой още не е успял.Това са истинските пари на света от 6000 години.Дръжте се за златото,кога да го продадете за обработваема земя,ще ви кажа като дойде времето.Ето за криптовалутите
http://www.zerohedge.com/news/2014-01-28/ripples-ronpaulcoin-there-are-now-83-cryptocurrencies-world
Mrx++
29 Яну 2014 09:00
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
А, не може ли да са валутата на бъдещето? Защо доларът трябва да се води световна валута.
Това може, обаче това може да стане от организация, най-добре държавата. Както беше при социализма. Знае се наличността на стоките в страната и тяхната цена (или по-точно тяхната себестойност) и се пускат само толкова виртуална валута, колкото има налична продукция. Ако при социализма това бешетрудно, особено през 60-те и донякъде 70-те, когато компютрите бяха кът, при сегашната наличност на огромна изчислителни мощности това няма да е проблем. Това, обаче би направило търговските банки изслишни, защото една банка би вършила тази работа. Така държавата ще може да регулира икономиката при наличие на известни пазарни механизми вместо да бъде оставена на хаоса на пазара. Или както американския долар се контролира, като при всяка нужда от долари Федералният резерв пуска нови, без никаква връзка с наличната продукция, която трябва да се изкупи. Обаче при сегашната либерална идеология, където (особено от Виенската школа) се счита, че предлагането определя цената, а не вложения труд (както е при Маркс), много лесно те ще станат пирамиди. Някои форумци са го обяснили по-горе.
Mrx++
29 Яну 2014 09:08
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Златото много са мислили как да го възпроизведат,никой още не е успял.Това са истинските пари на света от 6000 години.
Това е така, защото се сравнява труда вложен за получаване на златото с труда на стоката (пак по Маркс). Обаче монетаристите измислиха, че чрез парите ще ръководят икономиката. За тях не трудът определя себестойността, а предлагането. Има някои причини злтото да не се върне:
1. няма такива големи количества от злато за да бъде използвано, като заместваща валута;
2. основната е, че ако се въведе златото, САЩ става автоматически второразрядна държава, доларът се обезценява, а Китай изкача много напред;
Ако САЩ тогава продължат да печатат долари те ще се обезценяват спрямо златото и един ден ще се намерят някои като дьо Гол да кажат дайте си ми златото срещу вашите долари. Няма да могат да се финансират скъпите военни операции зад граница, както и разположените по цял свят войски.
хикса
29 Яну 2014 09:34
Мнения: 5,046
От: Bulgaria
Това може, обаче това може да стане от организация, най-добре държавата


Че то с долара нали е така. И чат-пат стават некои работи, дето си ги разказал...
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: хикса
Добави мнение   Мнения:31 Страница 1 от 2 1 2 Следваща