Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Глобална бъркотия настана след края на "американския век"
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:90 « Предишна Страница 5 от 5 3 4 5
Сгугню
19 Яну 2015 14:02
Мнения: 15,094
От: Rwanda
Сгугньо,
аргументирай се !


Посочил съм в какъв аспект е била позитивна доминацията на Англия и САЩ.

Какво допълнително аргументиране очакваш?

Освен да имаш предвид за Китай?
Rakita
19 Яну 2015 14:24
Мнения: 22,828
От: Bulgaria
Тези, които нямат външен дълг по-добре ли живеят?

Зависи от гледната точка. Това , че в салона оркестъра свири валсове , а келнерите сервират мушмули , не значи , че трюмовете не се пълнят. Кой е по добре - тия дето вече се товарат у лодките или тия дето доволстват с шампанското е въпрос сложен - зависи от настройката
Държавите, за разлика от фирмите, не фалират. Това се видя при т.нар. ПИГС, това се вижда и при САЩ и при всичките държави от Западна и Северна Европа, които са в челната двадесетица в света по абсолютен размер на външния дълг.
ако все пак не успееш да разбереш какво съм опитал да кажа с това, че "Китай и Русия по различни причини не искат да срутят УСА... Но това не значи че ще запазят статуквото...
Звучи ми като признание, че от руснаците нищо не зависи. Китай така или иначе търси да възстанови статуквото, съществувало до 2008 г.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Rakita
Предводител на команчите
19 Яну 2015 15:57
Мнения: 12,354
От: Bulgaria
Китай ... достигна апогея в цялата си 50-вековна история

Ракита, нема веке суши за джапанците, ти го утепА.
Федаин
19 Яну 2015 16:01
Мнения: 4,803
От: Bulgaria
Доларът и войната.
Мировая война позволит решить многие экономические проблемы Америки, которые в ближайшее время грозят стать для нее критическими.
Натисни тук
http://rusvesna.su/recent_opinions/1421428335
Mrx++
19 Яну 2015 18:04
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Твърдиш, че липсата на пазар и на демокрация са необходимо условие да появата на благоденствие?

Han не е твърдял това. Пазарът си е пазар, имало го е откакто свят светува, има го и в Бангладеш и в Етиопия и в Сомалия и др. бедни държави. Той може донякъде да е необходимо, но в никакъ случай достатъчно условие за да е богата една държава. Когато копмпютърните технологии се развият още повече може да се окаже, че не е нужен, както сега вече се предлагат биткойни.
А че у нас това твърдение се потвърждавало - е невярно.
У нас пазар почти няма - тотална мафиотизация,
Тъй като съм работил на Запад не виждам каква е разликата между пазара у нас и там. Само да напомня, че думата МАФИОТ е италианска и е силно разпространена в САЩ, а според теб тези държави са бели. Нашите мафиоти трудно ще се мерят с италианските и американските. И тук не е много ясно ти какво разбираш под мафиот и каква му е ролята според теб в пазара. Тук става въпрос за друго нещо, а имено за ролята на държавата и на пазара. Han иска да каже, че не пазарът толкова отговорен за забогатяването на Запад, а това, че те използват труда на другите. Страни,, като нашата, като Бангладеш, като Сомалия и др., които не могат да изполват труда на другите, не могат да забогатеят.
както и демокрация - изцяло манипулирани избори, и никаква възможност за граждански контрол върху управлението. .
Сега и тук си придървил нещата, изборите у нас не са изцяло манипулирани, въпреки, че има нарушения. Изборът на Буш за втори мандат също беше манипулиран. А гражданския контрол и у нас и на Запад е една фикция. По редица въпроси не може да има граждански контрол, поради следните причини:
1. народонаселението е разцепено по редица въпроси и в повечето, както теб впрочем действа емоционално и идеологически, така, че ако едната половина желае нещо, другата - не, какво решение да се ваеме. Ето го примера в Германия едни не желаят мюсюлманите, други, обаче са против тях - е тогава. Според теб, разбира се това, което на теб ти се сака това е гражданския контрол.
2. много от въпросите са за много тесни специалисти и народонаселението не може да вземе адекватно решения - Белене, например и др.
Mrx++
19 Яну 2015 18:07
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
А по улиците има повече творения на форд отколкото руски лади с двигатели на рено и шевролет.
Фордовете у нас не са американски, а проиведени в Германия, както и швитата - в Корея. Аз имах в САЩ Форд и знам колко струват американските коли. Така, че американски коли, почти няма у нас, далече са повече ладите, особено лада Нива.
аиг
19 Яну 2015 18:21
Мнения: 2,070
От: Bulgaria
Фордовете у нас не са американски, а проиведени в Германия, както и швитата - в Корея.


Да разбирам ли,че според теб автомобилите на КИА, Нисан и прочие, произведени в Словакия не са корейски и японски, а словашки. Предполагам и Грейт уол сглобявани в България са български.
Стига, твърде елементарно е. А това, че дори при такситата Лада Нова са екзотика на фона на масовите логани, показва колко качествени са новите руски ЛЕКИ коли, които не са предназначени за чукари, а за нормално шофиране.
Между другото още ли в Москва масово използват Форд краун Виктория в полицията
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: аиг
Отец Попеалушко
20 Яну 2015 04:18
Мнения: 207
От: Bulgaria
Тия статии за края на Америка ги пишат от много отдавна. Обаче нищо още не става, което означава, че си е пълна пропаганда и манипулации предназначени за затягане на дисциплината и подбуждане на революционният плам в редиците на болшевиките!
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Отец Попеалушко
аменеменема
21 Яну 2015 09:55
Мнения: 9,138
От: Bulgaria
От всички глупости на кило в „статията“ двете снимки и текстовете под тях избиват рибата.
Барак Обама разговаря по телефона в Белия дом.
Уникално. „Мише, зѐми картофи и кисело млeко̀.“
САЩ все още са водеща сила, която потушава различни конфликти по света.
Не разпалва, забележете, а „потушава“.
Добави мнение   Мнения:90 « Предишна Страница 5 от 5 3 4 5