Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Как живях при соц-а и как живея сега
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:1657 « Предишна Страница 40 от 83 38 39 40 41 42 Следваща »
Бай Дан
24 Мар 2015 15:40
Мнения: 1,899
От: Bulgaria
Горещо, люто шкебе чорбе със студена бира и едно-две хлебчета само за 50 стинки - БЛАЖЕНСТВО!
Уилт
24 Мар 2015 15:40
Мнения: 6,053
От: Bulgaria
Едно време щкембе чорбата беше 12-15 стотинки а сега - 1-2 лева ... А и онея брюкселски зелки искат да го забранят - не е живот това ... не е


Поне когато става дума за манджи, може да се спрат простотиите по адрес на ЕС.
Амен 10 години сме членове и не съм чул някой да се е оплакал, че няма шкембе-чорба в България.
Бай Дан
24 Мар 2015 15:46
Мнения: 1,899
От: Bulgaria
За имане - има. Ама скъпа. 10 пъти по-скъпа! /Те и заплатите са почти 10 пъти по-високи ... ама да плюнем на капитализъма и да прославим социализъма /
Бай Дан
24 Мар 2015 15:51
Мнения: 1,899
От: Bulgaria
Следя темата и забелязвам, че малко хора отговарят на въпроса в заглавието и.
Заяждаме се за дреболии, а много малко честно споделят как са живели преди и как сега. Хеле пък тези, които са загрижени за другите съвсем нищо не споделят за себе си.
керпеден_1
24 Мар 2015 15:52
Мнения: 9,911
От: Bulgaria
Калки , не знаех ,че така изглеждат "кремвиршите с месо". Той затова синът ми не кусва колбас от никакъв вид защото се беше хванал към някаква фирма за колбаси като ученик и е виждал какво слагат вътре. Кайма яде само , ако е смляна пред него. То и аз избягвам колбаси с кълцано месо...
atlantis
24 Мар 2015 16:31
Мнения: 16,163
От: Bulgaria
Калки, и у нашата къща обичат паниран карфиол. Правят си го и си го ядят. Но нито аз, нито главата на семейството го харесва.
Правят и крем супа от броколи и си я ядят с наслада, но ние с по-горе споменатия пак не го харесваме.

Затова пък ние тази зима няколко пъти си правехме пача с лют червен пипер. Само двамцата си я ядохме.
Те ни гледаха с отвращение.
От личен опит знам, че през годините вкусовете се изменят, а следващото поколение яде това, което предишното категорично е отхвърляло.
Ние не обичахме супи, но за таратор душа давахме. Моите обратното. Сега пък внучката им се отплаща със същата монета.
Обича таратор, а супа не поглежда.

АФ, и царевицата, и царевицата е многозапдна култула. Така казват индианците от Южна Америка.
И пшеницата идва късно в Европа. До тогава май само ръж и ечемик се е яло. Не съм много сигурна.
Четох една книга писана преди повече от двехиляди години, т.е. преди Христа. Там пише, че бисквитите, които са ядели в Римската империя са се приготвяли в Ефес, а с кораби са били доставяни на римските трапези.
За Брюксел, освен тантелите и шоколадааааа.

ПП Правим, струваме и почти всички теми обръщаме в " В кюфтета и стари дантели".
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: atlantis
Калки
24 Мар 2015 17:40
Мнения: 20,000
От: Bulgaria
Калки , не знаех ,че така изглеждат "кремвиршите с месо". Той затова синът ми не кусва колбас от никакъв вид защото се беше хванал към някаква фирма за колбаси като ученик и е виждал какво слагат вътре. Кайма яде само , ако е смляна пред него. То и аз избягвам колбаси с кълцано месо...

Е, сега вече ще знаеш. Синът ти е съвасем прав за каймата - аз от години си я меля сам на домашна мелница. И си тъпча наденици.
и у нашата къща обичат паниран карфиол. Правят си го и си го ядят. Но нито аз, нито главата на семейството го харесва.
Правят и крем супа от броколи и си я ядят с наслада, но ние с по-горе споменатия пак не го харесваме.

Въпрос на вкус, естествено. Аз не харесвам пача, макар че ям почти всякакви карантии. .

ПП Правим, струваме и почти всички теми обръщаме в " В кюфтета и стари дантели".

Нищо лошо. Онази тема беше почва за доброжелателно отношение, може би и заради неформалната модераторка, мир на праха й. С радост бих участвал отново в такъв тип говорилня.
67AF
24 Мар 2015 17:45
Мнения: 17,775
От: Tuvalu
С радост бих участвал отново в такъв тип говорилня.

Тя говорилнята си стои отворена.
Калки
24 Мар 2015 17:52
Мнения: 20,000
От: Bulgaria
Тя говорилнята си стои отворена.

Но говорителите нещо се загубиха
Ловкия
24 Мар 2015 19:35
Мнения: 56,087
От: Ghana
67AF
24 Мар 2015 17:45

Имаш работа за вършене, мила, Летеца ти е възложил задачи.
Ловкия
24 Мар 2015 19:36
Мнения: 56,087
От: Ghana
Калки, в Български извор имало некъв страхотен цех за колбаси.
Наша близка ни донесе едни ролета, едни бабеци, едни страхотии.
Знаеш ли го?
67AF
24 Мар 2015 19:43
Мнения: 17,775
От: Tuvalu
Имаш работа за вършене, мила, Летеца ти е възложил задачи.

Задачите получени, работата е опечена, човекът рече "ще видим", но довечера! Честна пионерска!
Калки
24 Мар 2015 19:54
Мнения: 20,000
От: Bulgaria
в Български извор имало некъв страхотен цех за колбаси.
Наша близка ни донесе едни ролета, едни бабеци, едни страхотии.
Знаеш ли го?

Да. Това е доста известната месаро-колбасарска фабрика на фамилията Добревски. Братя или братовчеди, не съм сигурен. От няколко години са се разцепили като в рекламата за левия и десния TWIX.
В магазините им се предлагат месо и колбаси от свинско, телешко и биволско месо. Също така кисело мляко и сирене. Имат и фурна.

Не съм пробвал целия им асортимент, но пастърмата им е доста добра във всичките си варианти. Суджуците - също. Предлагат и сурова наденица, кюфтета, кебабчета и други неща. Цените са разумни.

ПП. Месото им е (поне на теория) от собствени стада и кланици.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Калки
Ловкия
24 Мар 2015 19:59
Мнения: 56,087
От: Ghana

67AF
24 Мар 2015 19:43

Калки
24 Мар 2015 20:00
Мнения: 20,000
От: Bulgaria
В четвъртък ще идвам в София, някой да има поръчки ?
Отскоро са отворили магазин и в Панега, което ми е по-близко.
Ловкия
24 Мар 2015 20:01
Мнения: 56,087
От: Ghana
но пастърмата им е доста добра във всичките си варианти. Суджуците - също. Предлагат и сурова наденица, кюфтета, кебабчета и други неща. Цените са разумни.

Имат едно свинско роле, прилича на голяма граната лимонка, с подправки вътре, стегнато с ластик.
Пробвай го непременно.
Ловкия
24 Мар 2015 20:02
Мнения: 56,087
От: Ghana
Да, моля те, вземи ми десетина кюфтака и една лимонка от описаните по-горе!
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Ловкия
Калки
24 Мар 2015 20:19
Мнения: 20,000
От: Bulgaria
ОК. Ще се чуем допълнително по тлф утре.
Ловкия
24 Мар 2015 20:59
Мнения: 56,087
От: Ghana
Emilly
01 Апр 2015 09:17
Мнения: 91
От: Cuba

35 питанки за живота ни през соца, чиито отговори някои „забравиха” Натисни тук

Започваме: Защо да видиш Мерцедес беше на късмет, а АЗЛК (заводското наименование на Москвича) се превеждаше на народен език Ах Защо Ли те Купих?

Взех да се чудя, защо като сме били първенци в света едва ли не по всичко, всички чакаха на мама и тате от село да напълнят багажника на каталясалия Москвич с буркани?
Защо ли в нашия плод-зеленчук постоянно имаше нектари някакви в бирени бутилки, но като пуснеха домати и пипер ставаше опашка?
Защо месото в месарницата беше винаги с кокал…
Защо прясното мляко все течеше, а киселото беше с полуотворени капачки…
Защо когато лютеницата уж беше уникална, всички варяха лютеница есента…
Защо в бирата плуваха парцали и всички гледаха бутилките като ги купуваха….
Защо в месарницата миришеше на мърша, а в плод-зеленчука на гнилоч…
Защо капачките за буркани бяха по-ценни от валута наесен (Дори в зората на „демокрацията“ БСП подкупваше пенсиите с капачки за буркани, вместо с кебапчета, ако си спомняте )

Защо да видиш Мерцедес беше на късмет, а АЗЛК (заводското наименование на Москвича) се превеждаше на народен език Ах Защо Ли те Купих?
Защо баба ми, работила цял живот в текстилна фабрика получаваше почти до последно 65 лева пенсия, които не стигаха за нищото, което дори го нямаше по магазините
Защо 9/10 от къщите бяха неизмазани, а за паркет се чакаше повече отколкото за нова кола?
Защо в панелките винаги имаше мухъл, дограмата духаше отвсякъде и имаше само 1 модел кухненски шкафове?
Защо в магазините за обувки ставаше празник като пуснеха номерата 42 и 43, но за сметка на това беше пълно с номера 46 и нагоре ?
Защо дамските превръзки приличаха на детските памперси?
Защо социалистическата ни пералня Перла 05 постоянно й гореше мотора ?
Защо имаше режим на тока зимата и режим на водата лятото?
Защо имаше обществени бани?
Защо в неделя най-често срещаната гледка по улиците беше мъж легнал под кола с отворен преден капак?
Защо автобусите бяха мръсни, течаха отвсякъде като валеше, а зимата беше по-студено от навън?
Защо българските безалкохолни бяха супер, ама всички се редяха на опашка при циганите за сиропите
Защо училищната зъболекарка ми извади зъба, вместо да го лекува?
Защо в детската градина си премазах пръста, а другарките ме наказаха и дори не ме пратиха на лекар?
Защо ябълките в магазина все бяха малки и полуизгнили?
Защо алкохолът беше супер, ама всички си варяха домашна ракия и вино?
Защо почивните станции приличаха на казарми?
Защо имаше въшки (и то масово) ?
Защо здравеопазването беше върха, а масово имаше епидемии от шарка?
Защо от дъвки идеал и дъвчащи бонбони падаха пломбите?
Защо времето при соца се изразяваше с лага „сушата, кишата и Гришата “ ?
Защо нямаше престъпност, а се крадеше всичко и навсякъде?
Защо барман беше уважавана професия, а инженер беше синоним на балък?
Защо граничарите застрелваха тези, които бягаха, а не тези, които влизаха в държавата? Сигурно защото нямаше от вторите ?!
Защо в болниците беше абсолютна мизерия?
Защо беше забранено да се внасят западни лекарства, дори ако от това зависеше живота на човек?
Защо много хора си заминаха заради сгрешени лекарски диагнози?





Добави мнение   Мнения:1657 « Предишна Страница 40 от 83 38 39 40 41 42 Следваща »