Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Гърция представи на победената "тройка" списък с реформи
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:109 « Предишна Страница 6 от 6 4 5 6
Мето от Факултето
23 Фев 2015 22:30
Мнения: 1,071
От: Bulgaria
Engels
Парадокс защото ЕС не е федерация.
Ако беше федерация щеше да е като в САЩ.

Повече подробности по този въпрос можеш да се намериш в архивите на института Хувър на университета Станфорд, където се съхраняват седем кутии с изключително ценни документи ,чието съдържание разкрива тайната история по създаването на ЕС.Всяка една от тях е маркирана с етикет”ACUE collection”.
Архивите са изключително полезни за хора,които имат импрегнирани отговори по този въпрос. Направи си акаунтче и чакай разрешение Натисни тук i Натисни тук
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: Мето от Факултето
cisco
23 Фев 2015 22:50
Мнения: 7,737
От: Italy
То може , но има мито и става непродаваемо.Сега на третокласни страни примерно Кения могат да и наложат да си свали митата за евроябълки и американска соя,но такъв пазар никой не го вълнува, на тях промишлени стоки им трябват, не земеделски. А горките поляци толкова жално се молиха на обамата да им пусне ябълките на американския пазар и видя какво стана - няма нато няма евроатлантизми, полските ябълки са си с мито, тоест непродаваеми! Е, пробвай да изнесеш наше вино в Китай, има много търсене, да видиш за какво ти говоря, от Чили и Аржентина взимат, от ЕС не, или взимат , но с с митото ще поскъпне като 12 годишно уиски!
бонго-бонго
23 Фев 2015 23:04
Мнения: 26,313
От: Swaziland
Естествено е, че има мита и именно това налага ЕС субсидиите за износ, но като цяло експортът на селстопанска продукция на ЕС надвишава вноса по стойност с около 20 млрд. евро за 2013 г. Основен износител на селскостопанска продукция за ЕС е Бразилия. За вино в Китай не зная, но в момента вървят договаряния за износ на българки череши за Израел. За твоя справка, в новия програмен период производителите на плодове ще получат повече като субсидия за производство отколкото през миналия.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: бонго-бонго
cisco
23 Фев 2015 23:35
Мнения: 7,737
От: Italy
Доколкото знам е предвидено да се намалява производството на череши и други плодове че имало излишък....И какво предлагаш , да продават гърците маслини на Израел???? Или домати на македонците? Може и захар за Бразилия сигурно...
За какво унищожават всяка година повечето гръцки портокали а не ги изнасят тогава, защо изкореняват лозята, защо има квоти, защо се срина икономиката заради ограниченията на вноса на една едимнствена Русия ? Не можеше ли да се изнесе другаде? Не можеше, никой не го внася произведеното тук, митата са реципрочни и за да изнасяш мляко трябва и да позволиш да се внася, а това знаеш че е забранено, квоти има!
бонго-бонго
24 Фев 2015 00:01
Мнения: 26,313
От: Swaziland
Доколкото знам е предвидено да се намалява производството на череши и други плодове че имало излишък...

Конкретно за череши и конкретно за България това не е вярно.

За разлика от теб, аз не се чуствам компетентен по въпросите на гръцкото селско стопанство, особено за портокалите. Но зная, че до санкциите, Гърция беше един от основните износители на праскови за Русия, а и за Украйна. А за унищожаването на плодове, подозирам, че бъркаш и иде реч именно за плодовете, които не можаха да бъдат изнесени заради санкциите и на производителите беше предложено да бъдат субсидирани допълнително, ако ги унищожат.
С износа на плодове въпросът е деликатен: обикновено договарянето за износ става далеч преди реалния износ и е трудно да пренасочиш десетки, ако не и стотици тонове готова продукция в последния момент.
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: бонго-бонго
cisco
24 Фев 2015 00:18
Мнения: 7,737
От: Italy
Я да видим тогава у нас как става номера с унищожаването на продукцията

http://www.mzh.government.bg/mzh/ShortLinks/SelskaPolitika/MarketMeasures/Sectors/Wine.aspx

Реформата предвижда бързо преструктуриране на лозаро-винарския сектор чрез заплануваната схема за доброволно, тригодишно изкореняване на лозя за създаване на алтернатива за неконкурентоспособните производители и за премахване от пазара на излишъците


И защо не го изнасяме това вино и тези излишъци а ни принуждават да си изкореним лозята?
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: cisco
бонго-бонго
24 Фев 2015 12:22
Мнения: 26,313
От: Swaziland
Уффф... пропускаш нещо. Няма принуда, а доброволно изкореняване, което се субсидира, с цел промяна на продукцията, след като в един период куцо, кьораво и сакато правеше винарски масиви и се получи свръхпродукция. Така, ако ти си бил собственик на лозе, пред теб е бил простият избор дали да изкорениш лозето и да засадиш овошки, например, за което да получиш субсидия или да продължиш да се занимаваш с лозарство.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: бонго-бонго
cisco
24 Фев 2015 12:45
Мнения: 7,737
От: Italy
E да де, 200 лева за декар изкоренено лозе. В Италия декар земя регистрирана като лозе без една лоза струва 6 000 евро....та кой е "свободен" да изкорени? Като нямаш пари и срещу тази мизерна сума ще си продадеш поминъка, а после ще те обвиняват че чакаш на социални а не работиш....

http://www.google.it/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CDIQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.trc.government.bg%2Feuro_documents%2Fdownload%2F5150&ei=LVXsVJv4LsSjyAPM_YC4CQ&usg=AFQjCNH9ZL6e8Q4FUGWNKojdJT070Ut6kA&sig2=KC3fOuYR96XsNFLjGDcgiw

ето ти и за останалите овошки...ако искаш можеш да си насадиш гофове и опели, за тях ограничение няма, само дето не се берат.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: cisco
Добави мнение   Мнения:109 « Предишна Страница 6 от 6 4 5 6