Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Учёный рассказал, почему в России нельзя сделать пармезан
Отиди на страница:
  Мнения:73 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща
Д-р Тормозчиян
25 Фев 2016 11:11
Мнения: 8,152
От: Botswana
Брянским врачам запретили использовать сервисы Google и Microsoft

Врачам Брянской области запретили использовать картографический сервис Google, почтовые службы Gmail, Yahoo, мессенджеры WhatsApp, Viber, ICQ и др., но разрешили использовать ресурсы «Яндекса» и Mail.Ru Group. Соответствующее письмо было разослано главным врачам медицинских организаций директором департамента здравоохранения Брянской области Андреем Бардуковым. То, что такое письмо было направлено в адрес главврачей, «Известиям» подтвердила исполнитель этого поручения, директор Медицинского информационно-аналитического центра Елена Крень.

«Рассмотреть вопрос об использовании корпоративных сервисов департамента здравоохранения. При отсутствии технической возможности использовать сервисы, технические средства которых размещены на территории Российской Федерации, например Mail.ru или Yandex.ru, — пишет Бардуков. — Исключить использование браузеров Google Chrome и Safari».

Читайте далее: http://izvestia.ru/news/604973#ixzz41AYQRctE

Д-р Тормозчиян
25 Фев 2016 12:22
Мнения: 8,152
От: Botswana
Импортозаместващите лайкове са вече готови

Mladya hqsh
25 Фев 2016 12:28
Мнения: 7,050
От: Bulgaria
Докторът пак намери начин да избие рибата.
Човек обикновено се тормози за това, което му липсва.
Докторе, надявам се , че в Ботсуана имате Чекърс - там предлагат над 300 вида сирене, пармезан включително.
Отбий се и мирнИ най-после.
Gan(ю)гоТрий
25 Фев 2016 12:33
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
"Пар мезан" значи нещо за мезе, закусочка

Добре, че Звездичката най-сетне даде превода да ни светне. Пермезан значело --> за мезене
Що не каза, бе докторе? Нямаше така да те тормозим, а щЕхме да имаме топло отношение и по първата ти темичка
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Gan(ю)гоТрий
rki
25 Фев 2016 16:08
Мнения: 20,973
От: Albania
67AF
25 Фев 2016 16:18
Мнения: 17,775
От: Tuvalu
rki
25 Фев 2016 16:08

Нали се сещаш, че става въпрос за един малко особен град по отношение на продоволствието.
rki
25 Фев 2016 16:36
Мнения: 20,973
От: Albania
кво му е особеното?
независим
25 Фев 2016 17:19
Мнения: 2,390
От: Israel
В Русия всичко е особено и изключително...
67AF
25 Фев 2016 18:24
Мнения: 17,775
От: Tuvalu
rki
25 Фев 2016 16:36
кво му е особеното?

Никога ли не си чувал за дажбите по време на блокадата? Това е легитимен въпрос, а не заяждане, и ще ти кажа защо. Наскоро установих, че това, което аз смятам за широко известни факти и едно време се проподаваше в училищата, вече не е същото. Възможно е ти поради възраст (това не е обида, а констатация, че си ходил на училище дълго след мен) да не си чувал за ленинградската блокада и глада в обсадения град. Затова питам, наистина ни не знаеш какъв е бил хранителният рацион и колко народ е умрял от глад и студ тогава. Приемам, че в училище вече не се преподава, напълно сериозно го казвам, и е възможно просто да не си чувал.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: 67AF
67AF
25 Фев 2016 18:24
Мнения: 17,775
От: Tuvalu
*дублаж
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: 67AF
rki
25 Фев 2016 18:48
Мнения: 20,973
От: Albania
единственото общо между блокадата на ленинград и проблемите на продоволствието десетилетия след нея е съветската власт.

btw гладът и гладната смърт не са нещо изключително в сесесер - далеч по страшен е бил например голодомора в украйна.
Gan(ю)гоТрий
25 Фев 2016 18:58
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
ръки, удари се по челото щото ще ти съобщя 2 благи вести. 1/ В Русия веке няма сАвецка власт; и 2/ Веке няма голодомор в украйна, а има демокраДция и свАбада и там са щастливи. Демек, не им бери грижата, а се радвай за тях
gemedji
25 Фев 2016 19:39
Мнения: 3,750
От: Andorra
далеч по страшен е бил например голодомора в украйна.

Голодомор? В Украина?
Да. Глад е имало! Но не само в Украина. И причините са отдавна изяснени.
Но най–противното ,че за голодомор най–силно реват в Западна Украина, която по това време е била в състава на Полша и Унгария.

А за Ленинград мога само да кажа– Имайте страх от Бога!
И за завършек да видим как гладуват днес рашките
idproxima
25 Фев 2016 21:07
Мнения: 3,960
От: Czech Republic
А за Ленинград мога само да кажа– Имайте страх от Бога


Гемеджи, който пърди в едно гърне с дявола, няма страх от Бога!
idproxima
25 Фев 2016 21:07
Мнения: 3,960
От: Czech Republic
Дубъллл...
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: idproxima
kenneth
25 Фев 2016 21:08
Мнения: 662
От: Bulgaria
то да не е цвекло
Simplified Solutions
25 Фев 2016 21:29
Мнения: 35,462
От: Bulgaria
Гемеджииии!

ПП - Чакай и аз да добавя...
https://www.youtube.com/watch?v=K-Zujz_3x3E&index=2&list=RDjwsAEK7xQDY

И някои си мислят, че тоз народ може да бъде разпилян и победен? Бе що не си.... наемете психотерапевт.
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: Simplified Solutions
fanta
25 Фев 2016 22:13
Мнения: 172
От: 0
някой опитвал ли е много популярния в Русия хляб от брезова кора от Aлтай?
вкусен ли е?
а този от борова кора?
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: fanta
Д-р Тормозчиян
25 Фев 2016 22:22
Мнения: 8,152
От: Botswana
Супермаркет. Москва.

- Понимаю санкции, но сыр почему подорожал? Он же отечественный?

- Отечественная у нас только война. Остальное импорт.


Щото на великия народ от велики дела все не му остава време да произведе по-обикновени неща: нормален хляб от хлебно, а не фуражно зърно, свестни сирена от мляко, а не от палмово масло, медицинска апаратура, лекарства, пътища и каквото се сетиш още. Под величавото достойнство му е да се занимава с такива банални битови подробности.

Затова и провъзгласеното в рамките на новия чучхеистки курс импортозаместване не е стигнало доникъде. Дори и във военната промишленост. Няма и да стигне.
fanta
25 Фев 2016 22:25
Мнения: 172
От: 0
Алтайский завод плавленых сыров «Плавыч» начал выпуск сливочного сыра «Маскарпоне». Об этом сообщает Управление Алтайского края по пищевой, перерабатывающей, фармацевтической промышленности и биотехнологиям.
  Мнения:73 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща