Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
In Technology We Trust
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:699 Предишна Страница 2 от 35 1 2 3 4 Следваща »
artttty
20 Мар 2016 19:20
Мнения: 65
От: Bulgaria
Технологиите са си технологии парите пари
Engels
21 Мар 2016 00:32
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Технологиите са си технологии парите пари

Който владее технологиите, няма проблем с парите!
rki
21 Мар 2016 07:43
Мнения: 20,973
От: Albania
"Проблема столетия" будет решена к концу 2016?



Испанская компания Graphenano обещает к концу текущего года вывести на рынок графеновые полимерные аккумуляторы втрое большей емкости, чем литий-ионные. http://zoom.cnews.ru/rnd/article/item/problema_stoletiya_budet_reshena_k_kontsu_2016
Engels
21 Мар 2016 08:19
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
"Проблема столетия" будет решена к концу 2016?

Първото съобщение беше миналата година. Тогава все още бяха в етап разработка.
Определено отиват към промишлено производство!

Graphenano е испанска компания, която произвежда графен в индустриални количества и заедно с екип на Университета на Кордоба и Grabat energy е изработила първите графен-полимерни батерии.
Графенът, открит през 2004 от Д-р Андре Гайм и Константин Новосьолов в Университета на Манчестър, има уникални свойства. Това е тънък, прозрачен и здрав супер проводник. След години на разработки се оказва, че е много трудно да бъде вкаран в масово произвоство, но през 2012 Graphenano става първата компания, която започва такова в индустриален мащаб. Оттогава насам основните усилия на компанията са насочени към ускоряване на процеса по вкарване на графена, наречен 'материалът чудо', в реални приложения. Като в батериите за електромобили.
Според вицепрезидента на Graphenano Антонио Мартинес технологията "Ще бъде голям скок напред в сфери като аеронавтиката, автомобилостроенето, компютърни и енергийни доставки, както и за подобряване на ефективността, за което досега можехме само да мечтаем."
Приказката продължава с това, че според Мартинес Graphenano батериите не само могат да осигурят пробег до 1000 км, но зареждането им отнема няма и осем минути.
И това ни идва в повече (за добро), но има и още: според Grabat energy цената на графеновите батерии може да е с близо 80% по-ниска от тази на литиево-йонните, което да ги направи супер икономически ефективни още от старта.
Дотук, не добре, а чудесно! Да речем, че още тази или следващата година на пазара се появи електромобил с такава батерия. Клишето "това променя" всичко просто ще стане реалност. При това разбиваща реалност. Дори не мислим, че съзнанието ни е подготвено за такава, въпреки че вътрешно много хора сигурно искат да скочат в новия електромобилен свят на супер евтиното придвижване и всичките други хубави неща покрай електро колите.

Engels
26 Мар 2016 14:58
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
"Задачата ни е да защитим бизнес модела си, без да изгубим от някой "интернет играч". В противен случай ще се превърнем във Foxconn за компании като Apple - просто ще доставяме металните кутии за техните технологии." Думите не са на някой директор на загиващ производител на смартфони, а на един от най-уважаваните мениджъри в автомобилната индустрия - Клаус Фрьолих от борда на директорите на BMW, отговарящ за разработките на германския гигант.

Думите му разкриват опасенията в цeлия сектор - амбициите на гиганти като Google, Apple, Baidu и други в областта на автономните коли застрашават бизнеса на традиционните производители. Тоест технологичните компании постепенно се превръщат и в автомобилни. Което кара индустрията да тръгне по обратната пътека - автогигантите пък стават все по-мащабни IT групи.
Engels
26 Мар 2016 15:06
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Невиждана трансформация
В следващите десет години автомобилната индустрия ще преживее огромна трансформация, невиждана през последния един век, смятат в BMW. Изпълнителният директор на гиганта Харалд Крюгер разкри по време на годишната среща на компанията в Мюнхен какви са най-големите страхове на всички в сектора: IT фирмите работят върху новите автотехнологии с помощта на събраните през устройствата и интернет данни от потребителите - нещо, с което традиционните производители не разполагат. В същото време създаването на стойност ще преминава все повече от хардуера към услугите и софтуера. Един от примерите за това е Tesla, която и в момента се опитва постоянно да подобрява колите си чрез софтуерни ъпдейти.

В опита си да "изравнят резултата" автогигантите търсят свежа кръв. В BMW, която в момента е лидер на премиум пазара, отдавна се считат за една от най-привлекателните компании за работа на инженери. Сега се обръщат все повече съм IT специалистите. През тази година ще бъдат наети 500 нови експерти в тази област, които да подсилят екипа. В момента софтуерните инженери са около 20% от 30 000 служители, подизпълнители и доставчици, занимаващи се с развойната дейност на BMW. "Ако трябва да достигна съотношение 50 - 50 до пет години, ми трябват още 15 000 - 20 000 души от партньорства с доставчици и други източници", заяви Фрьолих пред Reuters по време на автоизложението в Женева. Според него германските учебни заведения не произвеждат достатъчно специалисти в тази област.
Engels
27 Мар 2016 14:32
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Нов едноплатков компютър на символична цена се появи на пазара от компанията FriendlyARM. Моделът NanoPi M1 идва с HDMI порт за връзка към монитор или телевизор и струва само 11 долара.
NanoPi M1 е устройство за разработчици и ентусиасти, което стъпва на едночипова система (SoC) Allwinner H3 с четири ядра ARM Cortex A7 на тактова честота 1,2GHz и графичен блок Mali-400MP2 600MHz.
Платката има 512MB оперативна памет DDR3, но липсва вградена флаш памет, като вместо това е предвиден слот за microSD карти. Липсва и безжичен Wi-Fi модул, като за включване към мрежа е наличен порт Fast Ethernet.
NanoPi M1 разполага с три порта USB 2.0 и един microUSB с поддръжка на OTG, видеоизход HDMI 1.4a с резолюция до 1920х1080 пиксела, както и мини-жак за звук и аналогов CVBS. В платката са вградени също микрофон и инфрачервен приемник. DVP интерфейс позволява свързване към платката на камера.
Компютърът може да работи с операционни системи Ubuntu с обвивка Mate и Debian, като се използва зареждащ модул U-Boot. Цената от $11 на FriendlyARM NanoPi M1 не включва доставката, разходите за която могат да се окажат по-скъпи от самия продукт.

Engels
29 Мар 2016 08:11
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Тази година се очаква устройствата за виртуална реалност от рода на очила и шлемове да придобият по-широка популярност, предвид някои предстоящи дебюти. Но докато за най-нашумелите модели като Oculus Rift потребителите ще трябва да платят суми от порядъка на 600 долара, на пазара вече се предлагат много по-достъпни VR устройства.
Един такъв VR продукт е Deepoon E2 3D VR Glasses – очила за виртуална реалност, които в момента се предлагат на доста изгодна цена в онлайн магазина GearBest.com. Очилата се свързат към РС посредством HDMI или mini USB, откъдето черпят VR съдържание и се управляват лесно за пленяващо изживяване.
Тези VR очила за $250 долара използват AMOLED екран и японски лещи, свързват се към компютър и показват панорамна 3D картина
Deepoon E2 3D VR Glasses впечатляват с ергономичен дизайн и могат да се настройват за най-удобно носене. Очилата използват AMOLED екран от Samsung и регулируеми японски лещи (54-74 мм), а зрителният ъгъл достига 120 градуса, така че панорамната 3D картина пред очите на потребителя изглежда наистина реалистична.
ddantgwyn
04 Апр 2016 19:30
Мнения: 8,551
От: Bulgaria
Photos: New Stratasys 3D printer can make 360,000 colors on 6 materials




«more»
Gan(ю)гоТрий
04 Апр 2016 19:42
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Engels, тука по-интересно е дали остана RR(реална реалност)? За пример да ти дам дали е по-хубаво да се пусна със ските от Мечи чал, или в къщи по всяко време да сложа шлема и да се пързалям на марсианските шапки и то без пари
Engels
05 Апр 2016 16:04
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Engels, тука по-интересно е дали остана RR(реална реалност)?

За теб не знам. Но за все повече хора в бъдеще, Мечи чал няма да им е по джоба и ще им се наложи да се пързалят на марсианските шапки.
Engels
05 Апр 2016 16:05
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Южна Корея приключи полеви 5G изпитания
Комерсиална мрежа от пето поколение ще заработи през 2018 г.
Engels
18 Апр 2016 22:35
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Jia Jia е интерактивен робот, който разговоря и се движи, жестикулира и прави мимики. Разработката на поредното технологично чудо е отнела три години, предаде агенция Синхуа.
Новият робот се различава от предишните модели по това, че може да движи естествено очите си, а речта му е синхронизирана с движението на устните.
Все още Jia Jia не умее да плаче или да се смее, но китайските инженери работят и в това направление. Освен това те са амбицирани да научат робота да разпознава изражението на лицата, което ще му позволи да общува по-задълбочено с хората.
Engels
19 Апр 2016 15:23
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Тайванският гигант TSMC планира да започне пробно производство на 7-нанометрови чипове през първото полугодие на 2017 г., съобщи digitimes.com, позовавайки се на официален доклад на компанията.
По информация от TSMC, над 20 клиента на компанията вече разработват продукти, които ще използват 7-нанометрови чипове. Очаква се през 2017 първите подобни продукти да влязат в масово производство.
Бързото усвояване на новия технологичен процес е улеснено от факта, че TSMC ще използва 95% от съществуващото 10-нм оборудване в производството на 7-нанометровите чипове.
Изтъняването на технологичния процес ще доведе до 60% увеличение на плътността на логическите схеми и ще намали консумацията на енергия с 30-40%.
За разлика от 10-нанометровия процес, 7-нанометровата технология ще се използва не само в производството на чипове за мобилни устройства, но и за компютри.
Engels
20 Апр 2016 13:26
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Volkswagen анонсира SUV с разход 3 л/100 км
Мощността на хибридния кросовър ще бъде около 380 к.с.

http://www.investor.bg/novini/444/a/volkswagen-anonsira-suv-s-razhod-3-l100-km-215394/
Engels
23 Апр 2016 21:09
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Китайци ще конкурират Model S на Tesla
Aston Martin ще произвежда електрическият LeSee, чиято премиера е на 25 април

Китайската интернет компания LeEco (известна допреди няколко години като Lety) представи прототип на електрически автомобил. Той се казва LeSee и ще се конкурира с Tesla Model S.
Автомобилът е оборудван с автопилот, като в салона му липсват бутони и механични превключватели. Цялото управление на различните системи се осъществява с помощта на голям сензорен дисплей, поставен на предния панел.
Засега няма каквито и да е технически данни за модела. Известно е единствено, че той ще може да развива максимална скорост от 210 км/ч. Останалите характеристики ще бъдат разкрити по време на премиерата на електромобила, която ще се състои на автосалона в Пекин на 25 април.

Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Engels
Engels
25 Апр 2016 21:53
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Следващото поколение фермери в Япония – роботи?
Размерът на необработваемите земеделски земи в страната почти се е удвоил през последните две десетилетия


Все по-силно Япония се сблъска с проблема на застаряващото население. Той засегна и земеделските стопани, възрастта на които се увеличава, а пенсионирането им наближава.
Ето защо Токио предлага екстравагантно решение: роботи и безпилотни трактори, предава Bloomberg.
Японският министър на селското стопанство Хироши Морияма представи план за замяна на тези фермери с роботизирани трактори японско производство. Морияма предлага и да се закупят екзоскелети за тези хора.
Япония възнамерява да похарчи 4 млрд. йени до март 2017 г., за да промотира автоматизацията и да помогне в разработването на 20 различна вида роботи, включително и такъв, който може да сортира презрелите праскови при брането. Корпорацията Kubota Corp., най-големият японски производител на агротехника, вече показа своите първи роботизирани трактори. Iseki & Co. и Yanmar Co. също разработват автономни трактори и комбайни.
ddantgwyn
14 Май 2016 13:50
Мнения: 8,551
От: Bulgaria
Robots at your service
Financial institutions are investing in robo-advisers to help customers do everything online

In this week’s Computer Weekly, we find out how financial services firms are investing in artificial intelligence to create robo-advisors to help customers with financial advice online. We ask if virtual reality is ready for mainstream business adoption or is still just an over-hyped technology. And we examine the key steps needed to successfully build smart cities using internet of things and networking technologies.

ComputerWeekly, 15-21 MARCH 2016

Макар, че финансовата сфера не ми е съвсем присърце и не мисля, че в нея трябва първо да се внедряват роботи, броят е интересен (imho).
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: ddantgwyn
emo1971
14 Май 2016 18:52
Мнения: 6,620
От: Bulgaria
И друг път съм споменавал, че тези новите технологии не ги чактисвам особено много, което обаче изобщо не пречи да са ми интересни. По тази причина за темата . Приятна е за четене дори и от технологични аналфабети като мен. Нямам намерение да досаждам, но ми се прииска да споделя едно свое мнение, разбира се придружено с молбата- да не ми се присмивате прекалено, ако то в действителност е прекалено наивно, за бъдещето на ИТ-сектора /оттам и останалото- роботи, виртуална реалност и пр. от сорта/...

Към настоящия момент, струва ми се, че на съвременните компютри, въпреки невероятно изглеждащите им за лаика възможности, все още не им достига производителност и бързодействие, по причина най-вече естествените препятствия пред миниатюризацията на чисто електронните компоненти /главно транзисторите и свръзките помежду им/, за да могат те адекватно да отговорят на очакванията ни. Чел съм за големите надеждите възлагани на т.нар. квантовите компютри. Попадал съм и на статии обясняващи възможностите за реализация и на био-компютри, наподобяващи донякъде природните образци, примерно в ДНК молекулите или невроните в мозъка на човека. Още някъде преди поне около 20-на години обаче, помня съм попадал на публикации за огромния потенциал скрит в лазерните силициеви диодчета. Ако учените съумеят да ги смалят до размерите на модерните полеви транзисторчета, при техния почти 100%-в КПД, пък и някои други предимства, свързани отчасти и със скоростта на светлината, то точно чиповете съдържащи подобни компоненти, според мен биха били най-вероятно, новата революция в ИТ, без при това за по-нататъшното усъвършенстване на процесорите да се налага непременно- миниатюризацията на елементите им, чак до ниво сравнимо с размерите на отделния атом.

Хвърлям от време на време /когато ми остане време... /, по някой поглед в различни източници на публикации, касаещи технологичните новини, та СЕГА като прочетох за 7 нанометрови транзисторчета и с оглед на мнението ми от по-горе, някак си се присетих за тази: Натисни тук
idproxima
14 Май 2016 19:01
Мнения: 3,960
От: Czech Republic
За LED знаем, но за АMOLED още ен, изпуснаи сме края...Ще излезе верен онзи филм с двама знаменит актьори, които правеха секз с такива очила...но по едно време нашия герой ги захвърли и се зае с истински секс, да и покаже на тази от 21 век какво значи....Мисля си , че тя се отврати, защото много и хареса . Чудеше се как щели да си разменят телесни течности...
Забравих заглавието на филма. Беше за един замразен за неподчинение полицай, размразен някъде 2034 година.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: idproxima
Добави мнение   Мнения:699 Предишна Страница 2 от 35 1 2 3 4 Следваща »