Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Don't panic!
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:175 « Предишна Страница 7 от 9 5 6 7 8 9 Следваща
taidzi
30 Мар 2016 16:37
Мнения: 4,399
От: Bulgaria
Дакс, вие сте дама... Извинявам се.
Сърдитко-Петко
30 Мар 2016 16:41
Мнения: 712
От: Bulgaria
Doycho, Doycho über alles
ВладиГео
30 Мар 2016 16:49
Мнения: 3,701
От: Bulgaria
Запиши си, моля, че тези неща, дето се упражняваш с тях, са ми ... професия. Пък заедно с това и ги ... преподавам.

Лидерът при нас се дефинира като ръководител на организацията

Отлично знам как го "дефинирате", защото и аз ги преподавам тези неща, без многоточия и кавички. Цялото ви "дефиниране" се свежда до най-банално и много ненаучно заместване на понятието "лидер" с понятието "лидерски качества на ръководителя". Не спорим, че и последните са необходими, но те не са нещо повече от вид организационна компетентност на длъжностно лице, което не може да бъде лидер поради естеството, функциите и изискванията към длъжността. Ако ще по душа да е лидер на квадрат.
Пак ти казвам, драги, че в управлението лидерството е позиция, различна от ръководната и създадена от потребност от промяна, а не от административно разпореждане. Душевните свойства на чиновника-вундеркинд и бифуркацията на ръководителя, който едновременно трябва да запази статуквото и да го промени, са понятия от някои медицински дисциплини.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: ВладиГео
ВладиГео
30 Мар 2016 16:55
Мнения: 3,701
От: Bulgaria
П.С. За да не бъда толкова академичен, а и ДИ започва с цитат от него - Вазов на балкона на къщата си е христоматийният пример за лидер, а щатните дейци по националните ни катастрофи са ръководителите. Независимо дали са имали лидерски качества или не.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: ВладиГео
ВладиГео
30 Мар 2016 16:58
Мнения: 3,701
От: Bulgaria
Малей, цялото АОНСУ се събрало в този форум.

Уви, лично аз немах тоя късмет. Казвам го напълно сериозно
Firmin
30 Мар 2016 17:19
Мнения: 33,549
От: Bulgaria
Пак ти казвам, драги, че в управлението лидерството е позиция, различна от ръководната и създадена от потребност от промяна, а не от административно разпореждане.


Лидерството в позиция, различна от ръководната, е в контекста на организационна структура, възникнала в системата като адаптивен отговор на промяната (във външната или вътрешната среда на организацията). Някои автори я наричат "сенчеста". Виждал съм го много пъти да се случва.

Има и още един случай, на мен любим, когато това се случва, но ако ти кажа кой, по-добре да се подпиша отдолу.

ВладиГео
30 Мар 2016 17:28
Мнения: 3,701
От: Bulgaria
Лидерство, което му е било отнето чак в края на ХVІІІ и началото на ХІХ век с индустриалната епоха на Запада. Една от върховите китайски технологии, даваща конкурентни предимства, е била технологията на ... държавното управление.

Искаш да кажеш, че през ХVІ век китайците са продавали на Макао часовници, астрономични прибори, оптика и огнестрелно оръжие? А португалците са ги снабдявали с коприна, чай и порцелан?
Щото аз досега си мислех, че е било наопъци

Няма да коментирам колко са били конкурентни в управлението през ХІІІ-ХХ век под владичеството на монголи и манджури

Иначе пишеш смело, смело. Чак се чудя да вярвам ли на очите си
tantus
30 Мар 2016 17:33
Мнения: 2,108
От: Bulgaria
Тоя сърдития пак ли ви занимава с Чърчил, картофеното поле, педерасите и тарикатските си соц привилегийки, за които толкова много тъжи? Как пък не поискахте нещо ново да чуете?
Dax
30 Мар 2016 17:34
Мнения: 4,462
От: Norway
Дакс, вие сте дама... Извинявам се.


Не сме, но извиненията се приемат.

И за какви претенции става дума ? Ако ви набият, драги, то ще бъде щото им е писнало от "демократи" и си искат каскетите обратно. Бейзболните шапки не ги кефят вече.
ВладиГео
30 Мар 2016 17:43
Мнения: 3,701
От: Bulgaria
Лидерството в позиция, различна от ръководната, е в контекста на организационна структура, възникнала в системата като адаптивен отговор на промяната (във външната или вътрешната среда на организацията). Някои автори я наричат "сенчеста". Виждал съм го много пъти да се случва.

И съм виждал, и съм участвал, и на мен самия са го играли.
Пак ще кажа, че нищо не абсолютизирам.
Самият спор изисква малко повечко багри
Уилт
30 Мар 2016 17:52
Мнения: 6,053
От: Bulgaria
"През 1886 княз Александър Батенберг абдикирал. Българска "депутация" тръгнала из Европа да ни търси владетел, щото сме искали, както и сега искаме някой да ни владее. Злите езици казват, че българите намерили Ferdinand von Sachsen-Coburg-Gotha в едно кабаре."

Всъщност са го намерили в операта, но не това е важното.
По интересното е, че Фердинанд е започнал да учи български година-две преди за го "намерят".
кормиснош
30 Мар 2016 17:57
Мнения: 2,010
От: Uganda
taidzi
30 Март 2016 12:56
...демокрацията убива държавата и обществото....
---------
Обаче като дойдат комунетата и грабнат властта и като избият де що има читав човек, настава един кеф, едно щастие, само да ти е драго да живееш и да си харчиш пенсията. Ей, ненаиграли се бе!


Аха, само дето "комунетата" не идват като вогоните, а се създават от грабителски управленчески системи като монархиите. Нима комунетата изклаха интелигенцията във Франция, Англия, Германия? Това, че и те, след като се настанят във властта започват да копират предишните, е друга бира.
sluncho6
30 Мар 2016 18:03
Мнения: 10,597
От: United States
>>><<<
Приличаме си по нещо с бачо ми Джимо. И аз като него поглеждам в уикипедията да видя дали са ме цитирали правилно.
Firmin
30 Мар 2016 18:13
Мнения: 33,549
От: Bulgaria
Няма да коментирам колко са били конкурентни в управлението през ХІІІ-ХХ век под владичеството на монголи и манджури


И монголите, и манджурите, споменати от теб, са оценили подобаващо управлението на китайците и са се възползвали от него. Предпочели са да са част от една хилядолетна традиция на ефективност, вместо да налагат своята. Но не в еднаква степен, уви.

Технически, след Юан, династията на монголите, идва династията Мин, която управлява в разцвет, а след нея идват манджурите и Цин. Нещата не са еднозначни в тези "ХІІІ-ХХ век", дето сочиш. Класически пример - флотът и експедициите на адмирал Джън Хъ през ХV век. По това време мащабът и възможностите на китайския флот - търговски и военен - са ненадминати, въпреки успехите на Великите географски открития в Европа. Манджурите и династията Цин също имат своите години на разцвет. Към края на ХVІІІ век те управляват устойчиво 400 000 000 население на огромна територия, което си е управленско достижение.

Технологичното изоставане на Китай и загубата на конкурентност спрямо нахлуващите в Азия алчни за свръхпечалби европейски нации е ефект на избора към затваряне и самодостатъчност. Светът се забързва с промените, а в Китай времето тече, както е текло винаги. Но това вече, оказва се, не е достатъчно. Така великият фундамент на китайската цивилизация и цивилизованост остава неизползван. Доскоро.
taidzi
30 Мар 2016 18:35
Мнения: 4,399
От: Bulgaria
Ако ви набият, драги, то ще бъде щото им е писнало от "демократи" и си искат каскетите обратно.

======
На кои избори смятате да с3 случи тая работа? Кога по-точно?
сандос
30 Мар 2016 18:39
Мнения: 1,068
От: Bulgaria
Към оня дето РИКИ му плащат за ПОВЕРИ коментари.

Джина се прави от хвойна която се намира по горите. Също има и в изобилие ако се разхождаш на Витоша около Алеко, примерно.
dissidentbg
30 Мар 2016 19:01
Мнения: 9,716
От: United Kingdom
сандос 30 Март 2016 18:39
Джина се прави от хвойна която се намира по горите.

Не се "прави" от хвойна. Ароматизира се с хвойна. Етилов алкохол е, който се получава от захар с мая.
Джина е най-долнопробното питие. Но го харесвам през лятото с лед, тоник и лимон.
ВладиГео
30 Мар 2016 19:13
Мнения: 3,701
От: Bulgaria
Класически пример - флотът и експедициите на адмирал Джън Хъ през ХV век. По това време мащабът и възможностите на китайския флот - търговски и военен - са ненадминати, въпреки успехите на Великите географски открития в Европа.

И какво му е класическото?
Първо, говорим за много кратък период. Династията Мин, тоест суверенният средновековен Китай, са просъществували седемдесет и няколко години. През останалите седемстотин и кусур - монголи и манджури. Всъщност основната цел на експедициите на Джън Хъ е била именно демонстрация на току-що родения китайски флаг. За кратко, много кратко.
Второ, Рим е строил кораби с подобен размер (флагманът на Джън Хъ е бил 126-метров) 1 400 години преди китайците. Калигула е имал 80-метрови и "любовни", и напълно океански големи кораби. С такъв е пренесъл обелиска на Клеопатра, а след него Клавдий е возил слоновете си до Британия. Спрели са да ги строят не по технологични, а по чисто икономически причини. Поради икономическата неефективност на Джън Хъ-експедициите, са разглобили и неговите големи джонки.
Dax
30 Мар 2016 19:37
Мнения: 4,462
От: Norway
На кои избори смятате да с3 случи тая работа? Кога по-точно


Е, все някога ще има и не купени избори в изстрадала България. И кой е казал, че трябва да стане с избори ?

"Алон занфан де ла Патриийе .........." и готово !



Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Dax
crossfit75
30 Мар 2016 20:43
Мнения: 1,604
От: Bulgaria
Dax,
Требе да се покани Чък Норис у БГ-то! Тва е решението
Добави мнение   Мнения:175 « Предишна Страница 7 от 9 5 6 7 8 9 Следваща