Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Часовник с кукувица
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:93 Предишна Страница 3 от 5 1 2 3 4 5 Следваща
Banshee
12 Апр 2017 10:08
Мнения: 8,236
От: Bulgaria
И най-калпавият мир е по-добър от една "добра" война. Не случайно българският цар Петър е велик. Шестдесет години мир! Сигурно е било добро време за България.

Разбира се. Но ако е възможен. "Si vis pacem, para bellum".
водопроводчик
12 Апр 2017 10:14
Мнения: 18,847
От: Bulgaria
70zzz,
е кажи де, изплюй камъчето. Коя е тази тайна на демокрацията, дето не на всички им харесва?
водопроводчик
12 Апр 2017 10:16
Мнения: 18,847
От: Bulgaria
TheDarkTower
12 Април 2017 09:34
Димитри, виж к'во, братчед,
"Cut you in" тук означава "да те включа", "да те привлеча".
Добре поне, че не го написа "привлечЪ".
voivodata
12 Апр 2017 10:17
Мнения: 3,135
От: Bulgaria
В една събота през далечната 1984 год.по ББС на български имаше някакво музикално предаване , май. Тогава за първ път чух ZZtop...
Butch
12 Апр 2017 10:23
Мнения: 6,934
От: United States
В една събота през далечната 1984 год

Още по-преди по "Voice of America" от 8 вечерта имаше "Special English". Тридесет минутно предаване. Виждам, че още го има online.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Butch
ИлияНиколов
12 Апр 2017 10:52
Мнения: 4,180
От: Bulgaria
Не случайно българският цар Петър е велик. Шестдесет години мир! Сигурно е било добро време за България.

Butch,
Преди време си купих една книга на Димитър Делян, исторически роман за цар Петър. В предговора, написан от наш историк, професор, ми направи впечатление именно това обстоятелство, че в онези мътни и кървави времена да осигуриш на поданиците си 3-4 години мир се считало едва ли не за голямо постижение, пък цар Петър направил много повече.
Звън®
12 Апр 2017 11:10
Мнения: 711
От: Bulgaria
С кукувичка

Действащи лица:

Атанас - около 70 годишен.
Евдокия - негова съпруга.
Екзаминатор - около 50 годишен мъж с академичен вид. Аскетично лице с остри черти, очила с рогови рамки.

(Стая. Полумрак. Вижда се голям стенен часовник. В центъра на стаята - маса. Над нея се спуска ниско разположен светлик с мека матова светлина. Около масата са Атанас и Евдокия. Мълчаливо пият чай. Към масата се приближава Екзаминатора - в строг тъмен костюм, с незакопчана бяла престилка върху него. В ръката си държи старомодна дървена показалка. Спира до масата с лице към публиката.)

Екзаминатор:(сочейки с показалката):
- Това е Евдокия! А това е Атанас! Преди два дни Атанас, пред очите на хиляди зрители, изпълни изключително рядък и опасен номер. След петдесетгодишно упорито ходене на работа, в петък той се инкарнира в пенсионер. Атанас, моля потвърдете този факт!
(Атанас мълчаливо кима с глава.)

Евдокия:
Атанас винаги се е отличавал с постоянство. Нищо не можеше да го отклони от ежедневното ходене на работа - ни дъжд, ни вятър, ни сняг, ни студ, ни сложното международно положение, ни любимите му гласовити захарни петлета, които го чакаха у дома. Макар, че в последната година тръгваше с известна неохота - започна да се страхува, че ще се загуби по пътя.

Екзаминатор:
Атанас, моля демонстрирайте на публиката колко добре сте съхранили опорно-двигателната си култура и безоткатното функциониране на вестибуларния си апарат!
(Атанас става от стола. Бавно кляка. Изправя се. После внимателно застава и балансира на един крак. Докосва върха на носа си първо с едната, после с другата ръка.)

Екзаминатор:
Благодаря, Атанас! Виждаме, че тялото ви е юначно, в изключително добра кондиция. Не бих се учудил, ако скоро чуя, че сте се станали републикански шампион я по овчарски скок, я по художествена гимнастика! Все пак ви препоръчвам леката атлетика, която поради изключителната си безполезност е царицата на спорта. А сега, Атанас, моля ви кажете нещо на публиката!

Атанас (лекичко прочиства гласа):
Луната висне като плод,
забравен в есенни градини,
и буди сънния живот
на туй, което в сън ще мине. *


Евдокия:
Атанас винаги е бил романтична натура. Помня как на младини правеше серенади под прозореца ми. По цяла нощ в ръцете му искряха свещици бенгалски огън, а очите му светеха като борсук пил от любовния елексир на Тристан.

Екзаминатор:
Атанас, тигре бенгалски, нека проверим и менталните ви способности. Моля, отговорете гласно на въпроса кога е валял първият сняг на Земята.

Атанас (замисля се, отпива от чая):
На 17 октомври в 16.03 часа, ден петък, преди около четири милиарда години или quattro miliardi di anni, както казват в Неапол.

Екзаминатор:
Отлично, Атанас! Нека останем в сферата на онтологията, каквото и да означава това. В своя трактат Sein und Zeit, Хайдегер твърди, че най-важният въпрос е въпросът за смисъла на битието. Вие, Атанас, в състояние ли сте, кратко и със свои думи да решите тази шарада?

Атанас (решително, без никакво колебание):
За което не може да се говори, за него трябва да се мълчи! Истинската реч, тази, която означава, която представя и освобождава смисъла, затворен в нещото, е само мълчанието.

Екзаминатор:
Удивително кратък, стегнат и точен отговор! Атанас, сега ви моля да покажете на публиката способността си да мълчите!
(Атанас става от стола. Обръща се към публиката. Мълчи.)
А сега, уважаеми, помълчете на един крак!
(Атанас застава на един крак и мълчи.)
Великолепно! Моля да помълчите седнал!
(Атанас сяда на стола си и мълчи.)
Сега, Атанас ако искате да бъдете щастлив, бъдете!
(Атанас поглежда към Евдокия, колебае се. Тя му прави някакви знаци.)
Евдокия, моля не смущавайте научното изследване! Следващият въпрос е от твърде интимно естество. Ваше право е да не отговаряте. И така, Атанас, по време на пълнолуние обхваща ли ви непреодолимо желание да се покачите на гол хълм и да повиете срещу Луната?

Атанас:
На голия хълм -
див портокал.
Ревът му пропъжда Луната.


Екзаминатор:
Приемам отговора ви. Преминаваме към проверка на Атанасовата музикална култура. Знаете ли, уважаеми, какво е свирил оркестърът на Титаник, в нощта на 14 срещу 15 април 1912 г., когато корабът е гълтал ледена океанска вода?

Атанас:
Според сведения на спасили се пътници от лодка 12, към 1.30 ч. оркестърът на Титаник, дирижиран от Хартли, приключва изпълнението на Димитър Тъпковите "Шест игралки-залагалки". След тях е финалният религиозен химн "Nearer, My God, To Thee", чийто звуци се смесват с пращенето от разцепващия се кораб. Т.е. нито диригентът Хартли, нито пианистът Брекли носят вина за катастрофата, тъй като те стриктно са се придържали към предварително отпечатаната програма.

Екзаминатор:
O my God! Отлично, Атанас! Още един въпрос. Навярно сте чували за златния диск в космическата сонда Вояджър. Кажете, моля, коя песен е записана върху него между откъса от Петата симфония на Бетовен и "Нощните заклинания" на племето навахо?
(Атанас е леко разколебан.)

Евдокия (поглежда с любов Атанас):
Кажи им, скъпи! Разкрий тайната, която малцина знаят!

Атанас:
Популярната версия е, че там е песента "Излел е Делю хайдутин". Истина, обаче е съвсем друга. На това място на плочата е полегнала Тодора, добре обработена от Филип Кутев. Има сведения, че тя вече е чута и харесана от когото трябва. Повече не бива да ви казвам.

Екзаминатор:
Атанас, вие сте напълно съхранен - физически, когнитивно и морално. На всички стана ясно, че номерът "инкарниране в пернсионер" имаше за цел на прикрие малодушието ви пред лицето на врага. Зле прикрит опит да не изпълните върховния си дълг към Родината - финалните шест месеца редовна наборна служба. Позор! Избягахте от задълженията си като кукувица от часовник!
(Екзаминаторът поглежда и задържа погледа си върху стенния часовник.)
Апропо, стенният ви часовник е прекрасен. Навярно е скъп семеен спомен?

Евдокия:
Да, това е един от любимите ни сватбени подаръци. Служи ни безотказно. В него живееше кукувичка, но от години не се е показвала. Само в съня си чуваме свирепия й среднощен кукук. Сигурни сме, че продължава да обитава часовника.

Екзаминатор:
И племето нгони от Замбия не е виждало чудовището Мокеле-Мбембе, но това ни на йота не разколебава вярата му в неговото съществуване. Тя се подхранва от звуците, които понякога раздират тъмната африканска нощ. Нгоните твърдят, че плашещата тишина се разцепва от още по-плашещите писъци на жертвите на Мокеле-Мбембе. В тях те разпознават агонизиращите стенания на слонове и носорози, последвани от зловещите звуци на нетърпеливо трошене на костите им. Среднощеният пир на Моколе-Мбембе!

Евдокия:
Сънят на разума ражда чудовища, Гоя, Капричио 59. Кошмарите на нгоните са ежедневието на българите!

Екзаминатор:
Правилно, Евдокия!
(Гласът му става строг.)
А вие, Атанас, какво знаете за кукувиците?

Атанас:
Кукувиците Cuculus canorus са близки до семейство врабчови. Кукувиците имат различна големина. Те са с тънки тела, дълга опашка и здрави крака. Много от тях снасят яйцата си в гнездата на други птици. Повечето кукувици обитават горите, но някои предпочитат часовниците. Хранят се съответно с космати гъсеници и минути. Най-известният пример е европейската обикновена кукувица. Малкото й, което се излюпва в гнездото на другата птица, изхвърля навън всички останали.

... следва
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Звън®
Mitnicharъ
12 Апр 2017 11:15
Мнения: 6,877
От: Bulgaria
Звън®
12 Апр 2017 11:16
Мнения: 711
От: Bulgaria
Екзаминатор:
Това деяние, според изискванията на ЕС, скоро ще бъде криминализирано.
(Рязко се оживява, променя интонацията си, сякъш е на семинар на Института по филисофски изследвани към БАН.)
Уважаеми колеги и съратници, историческите и етнографските трудове, показват засилващо се и безконтролно навлизане на кукувицата в бита и фолклора на българина. Има сведения, че в двора на цар Калоян са живели 17 придворни кукувици, а цар Борис III се е грижел за 37 часовникови кукувици. Нека отгърнем впечатляващата книга на проф. Васил Стоин -"Народни песни от Западните покрайнини", издателство на БАН, София, 1959 г. В над 92 от общо 656 записани и нотирани песни, ловко се е промъкнала кукувицата. Ето един характерен пример:

Оздол иду витла кола
Лампери, лампемпери,
Казлари, казлатари,
Казла ти я,
Та кой, че рабаджия?
- Крума, че е рабаджия,
На волове потсвиркуе
Кукувицу нажмикуе.


През януари 1933 г. Цено Спаиски, 26 годишен трезвеник от Трън изпява тази песен пред проф. Стоин. Кукувицата е спомената еднократно в текста и то в самия му финал. Но това, по някакъв полувълшебен начин, се оказва достатъчно, тъй щото всеки ред от тази речева патология да еманира красива обърканост, противоречивост и нихилизъм, така характерни за кукувичата натура. В българската фолклорна традиция кукувицата е дуалистичен символ. От едната страна тя има соларна същност и олицетворява идването на пролетта. Другата й половина е хтоническа - символ на коварство, безсърдечност и алиенация на разума. Кукувицата гнезди в чужди гнезда, с повод и без повод изпива ума на човеците, плаши ги с предричането си за остатъка от живот им и т.н.

Тенденция е кукувицата агресивно да навлиза в бита на българина, паразитирайки в различни вещи. Първом в популярните стенни часовници, после - в годините на социализма - се заселва и другаде. Известна е продукцията на фабрика "Респром" - телевизори и радиоприемници с кукувички. Произведени са и акордеони с кукувица, като най-прочут е акордеона на Ибро Лолов.

Скъпи братя и сестри, кукувицата се отличава и с магическите способности. Ще ви разкажа една малко известна историята, случила се през 1938 г. в село Доситеево, Харманлийско. В егрека на кмета Тенчо Каратянков от години живеело кукувиче семейство. Кметът, като добър стопанин, често се отбивал да нагледа стоката си, яхнал своето магаре. Така сторил и в петъка, преди Тодоровден. Точно тогава една от кукувиците ловко омагьосала магарето му, което по време на този трансцедентален акт кротко пощипвало едва наболи тревици. Успяла да му внуши, че е превъзходен арабски жребец. Магарето не само повярвало, но на следващия ден самоволно участвало в кушията като с лекота надбягало всички селски коне. Това се повторило и на Тодоровденските кушии през 1939 и 1940 години. После магарето изчезнало, дирите му се загубили и до ден днешен не е открито.

Евдокия:
Рано или късно, магарето ще бъде открито. Нашите археолози намират какавото си поискат.

Атанас:
Навярно този артефакт и в момента пасе някоя стара тракийска могила. Щом го издирят, Доситеевското магаре ще стане по-прочуто от Буридановото. Сигурен съм в това! Ще го намерят, няма начин да не го намерят. Въпрос на време е и часовникът ще го отмери.

Евдокия:
Часовникът може да отмерва секудни, минути, дни и години.

Атанас:
Всяка година съдържа в себе си седем месеца. Първият се нарича понеделник, а последният неделя. Всеки месец се състои от 12 равни помежду си дни. Първият е назован януари, а последният - декември. Всичко това е априорно известно на часовниците, което обуславя тяхното уверено апостериорно поведение.

Евдокия:
Часовниците могат да отмерват не само минути, но и кашкавал.

Атанас:
Могат да отмерват хляб и салам!
(Репликите между двамата се забързват, заприличват на игра на тенис.)

Евдокия:
Компот от афъски, попска яхния!

Атананс:
Нивото на река Дунав в сантиметри!

Евдокия:
Риба!

Атананс:
Овце!

Екзаминатор: (Започва нервно да тропа с показлката по масата, гласът му е сърдит.)
Тишина! Колеги, недопустимо е на симпозиум като нашия да се смесват истини, полуистини и откровени неистини! Това е шарлатанство, а не наука! Не всички часовници могат да отмерват риби! Това качество притежават само херметичните такива, а тяхното свойство херметичност ги превръща в среда необитаема за вида Cuculus canorus. Отдавна е доказано, че няма часовник, който да отмерва овце. С тази дейност се занимават овчарите - специално подготвени индивиди с музикална щудировка. Всеки овчар носи със себе си кавал. Музицирайки с кавала, той води след овцете към тучни ливади. Около овцете се въртят сиви вълци, които обикновено пригласят на кавала, пеейки "Happy birthday to you". Това го знаят дори и малките деца! Неслучайно в нашата колегия е популярна поговорката "И овцете цели, и вълкът сит, а овчарят - Бог да го прости!".
(Около минута мълчи. После започва да мърмори.)
Това са научни факти, имащи съответна проекция в менталното пространство. Боравенето с тях таи семантични нееднозначности и опасност от циклично разрушаване на формите. Това е било известно още на древните гърци. Като започнем от Платон, Аристотел и стигнем до Сократ, Евклид и Неевклид.
(Обхваща го възбуда. Гласът му става като гласа на четец на тържествена заря-проверка. Евдокия и Атанас стават прави.)
Зенон с костенурката, Архимед с неговото "Дайте ми опорна точка, кило ракия и аз ще се напия". Ами Хегел и Кант? Ами Амудсен, Нобиле и Сиримаво Бандаранайке? Първичният бульон на Опарин и майстор-готвача Попински. Уравнението на Шрьодингер, Лобачевски, вторият закон на Бернули, принципът на Хайзенберт за неопределеност, теоремата на Болцано-Вайерщрас, Коперник и Перник, Поасоновото разпределение, Вернер фон Браун, Юджин О Нил, Менделеев, Ломоносов, Мусоргски, академик Неделчев и още хиляди знайни и незнайни, дали живота си за разкриване шибаните тайни на мирозданието, мамицата му мръсна!
(Дълга пауза. Замислено се разхожда.)
Науката е наука, защото борави с доказани и проверени факти!
(Спира. Прокашля се. После вдига показалката към стенния часовник. С твърд, категоричен изказ.)
Научен факт е, че това там на стената е стенен часовник с кукувичка!
(Сега пък насочва показалката към тавана над авансцената.)
А пък това горе е завеса!
(Чуват се няколко кукания, завесата бавно започва да се спуска. Край.)
Редактирано: 3 пъти. Последна промяна от: Звън®
Mitnicharъ
12 Апр 2017 11:22
Мнения: 6,877
От: Bulgaria
А, прекрасният вкус на отлежала вършечка чушуканица, шедьовъра на акад. Неделчев!
gipsy
12 Апр 2017 12:44
Мнения: 9
От: Bulgaria
" Гърми Пон Ньоф! Аз чувам как сред твоя шум от баща- шарлатанин и майка- актриса се ражда френската комедия,тя крещи пронизително и грубото й лице е напудрено с брашно!
Ето, в цял Париж става известен един тайнствен и изключителен човек, някой си Кристоф Контунджи. Той наема цяла трупа и в панаирджийския театър се зареждат представления с палячовци; с тяхна помощтой почва да продава изцеляваща всичко кашица/ попарка/, наречена "орвиетан".
Да претърсиш цяло царство,
няма по-добро лекарство,
Орвиетан,орвиетан,
искайте орвиетан!
Господин капитан,
искайте орвиетан!


Из " Животът на господин Молиер" от Михаил Булгаков
MichaelL
12 Апр 2017 14:19
Мнения: 1,765
От: 0
Нямало го е в зара - хода на войната да е друг. Дори СССР да бяха сключили някакъв сепаративен мир или дори да се изтеглят зад Урал, Германия е нямало да има ресурси да устои на англосаксите...


Това не е вярно. Освен това, цитатът е за друго.

Поговорката, че по-добре лош мир от добра война е вярна само в ограничен брой случаи и всички войни за независимост го доказват.
sim4o
12 Апр 2017 14:50
Мнения: 8,463
От: Bulgaria
Не случайно българският цар Петър е велик. Шестдесет години мир! Сигурно е било добро време за България.
Верно ли е било мир ?

.. години след Иван изненадващо изявил своите претенции и монахът Михаил. Сега нещата били много по-сериозни, защото някакви българи-"скити" категорично застанали на страната на някогашния, в очите на широки слоеве максимално "законен" канартикин на великия Симеон. Няма да гадаем защо Симеон лишил първородния си син, носещият името на дядо си Борис-Михаил принц от традиционното му място. Причините могат да бъдат най-различни, а и той не бил нито първият, нито последният лишен от наследството царски син в нашата история. Не знаем и къде, в коя част от страната, в кой манастир е бил въдворен Михаил. Може би тази неизвестна обител се е намирала далеч от столицата, нейде в днешна Македония? И тук преки сведения липсват, но е правдоподобно допускането, че "скитите" са онези потомци на Куберовите българи, които не само живеели по онези български краища, но и в силна степен пазели "прабългарското" в себе си. Хронистите са ни оставили само неясния разказ, че в хода на метежа претендентът неочаквано умрял (може би отровен от Петрови "агенти"?), а подкрепящите го българи избягали на византийска територия. Те създали много грижи на местните власти, главно в Епир, които положили много усилия за тяхното усмиряване.

Този път страната наистина била изправена пред междуособна гражданска война, тъй като Михаил и хората му завладели един, очевидно важен, но отново неназован по име български град. Ако съдим по горните детайли, може би това бил старият комитатски център Девол (дн. с. Звезда, Корчанско) или пък Охрид,
Вени Марковски
12 Апр 2017 14:53
Мнения: 345
От: Bulgaria
Вече почва да става досадно, защото Димитри се държи като Интернет трол. Да поясня, за да не помисли някой, че се заяждам. Думите му за мен или за дядо ми нито са верни, нито са в състояние да ме подразнят, но трябва да се коментират, за да се види, че са като коментари на трол:
Компютърджията Вени Марковски все ме обвинява в антисемитизъм.

Не е вярно, разбира се. Като един обективен читател, наблюдаващ как антисемитизмът у нас все по-често излиза на повърхността, не мога да подмина проявленията му без коментар. Димитри се сърди, че някой е забелязал антисемитските му коментари. Дали Димитри ги прави нарочно или без да иска - не знам, не мога да надникна в мислите му, а и няма значение - важното е какво излиза изпод перото му.
Това е, защото аз казвам каквото видях, а той казва каквото е изгуглил от Гугъл.

Не, разбира се. Просто едно е човек да има памет, друго - тя да го подвежда или да е избирателна, трето и четвърто - да я използва, за да прокарва определени идеи и твърдения. Ако Димитри споделяше само това, което е видял, щеше да е историк. Интерпретацията на видяното и поставянето на оценка е вече не просто "казване на това, което е видял".
И ето веднага доказателство:
Не ми се сърди, бе, Вени, дето казах, че Венко Марковски е нула поет и в услуга на Коминтерна измисли несъществуващ македонски език.

Няма как да се разсърдя на Димитри (между другото, фамилиарниченето, използването на "бе" и др.п. са стар трик на троловете), а и не съм сигурен какво точно е казал за дядо ми - не си правя труда да запомням дребните и озлобени реплики, които някой отправя днес, почти 30 години след смъртта на дядо ми, по негов адрес.
Всеизвестно е, че не всеки човек разбира поезията, но след като Димитри има мнение, аз с него не споря - теорията и практиката в Интернет показват, че когато човек влезе в един разговор с оформено мнение, то никакви аргументи не са в състояние да му го променят. А и защо да му го променям? Още повече, че много народни певци и днес изпълняват песни по текстове на дядо ми, което ще рече, че някой е написал и музика по тях, което е израз не просто на мнение, но и на професионална оценка. Димитри не е нито литературен критик, нито поет, така че мнението му няма никакво значение - нито за мен, нито за дядо ми, нито за поезията му.
Но не мога да не отбележа, че Димитри явно не прави разлика между език и азбука. В Музея на ВМРО в Скопие днес има статуя на Венко Марковски, в затворнически дрехи, като спомен за това, че когато Димитри е превеждал книги, дядо ми е бил осъден на пет години концлагер. За поезията. И това е също мнение - на една държава - за качествата на творчеството му.
Впрочем, когато Димитри работеше във "Всяка неделя", а дядо ми си общуваше с Кеворкян - всяка седмица, но не в предаването, а в Банкя, Димитри кой знае защо не говореше, че дядо ми е "нула поет". Което оставя две възможности: тогава Димитри не си го е мислил или си го е мислил, но се е страхувал да го сподели. Не знам кое е по-лошото :-)
А що се отнася до това, което Димитри твърди, че бил видял... Има неща, които аз съм виждал в БНТ, по-конкретно в стаята на "Всяка неделя" (спомням си, че беше в сградата на БНТ, вляво по коридора, ако не се лъжа последната врата вдясно), които няма да споделя - и не защото Кеворк и Димитри са живи, а защото не си струва. Димитри не помни вероятно, но това е нормално - аз бях някакъв хлапак. Но съм сигурен, че ако му го припомня, ще се чувства неудобно. Но всички сме свидетели на това, че днес Димитри не смее да каже нищо лошо за Кеворкян - и няма как да разберем дали не е по същата причина, поради която не смееше да каже нищо лошо за дядо ми приживе.

И накрая, по повод
Едничкият ми приятел евреин остана Фреди Криспин.

Дъщеря му, Фани, написа във Фейсбук като коментар на моята реплика, че "щом Димитри продължава с антисемитизма и личностните нападки, значи няма аргументи, а и паметта му го подвежда" следното:
"Не знам дали паметта му го подвежда или той подвежда паметта си и нас, но сравнението, което баща ми ненавиждаше беше онова с обрания евреин. Чуеше ли тази реплика се вбесяваше. Димитри не се спира пред нищо явно. Тъй скъпото приятелство с баща ми влиза в употреба по предназначение. Жалко! Много жалко!"

...
Nafarr
12 Апр 2017 15:29
Мнения: 2,780
От: 0
Булон-Бийанкур, Франция.


Доста известни личности са родени в Булон-Бийанкур, при това без да имат някакви връзки с това предградие...
Просто в бившето имение на херцог Шарл дьо Морни е имало луксозен майчин дом (родилно отделение)...



Иначе гледането дори само на новините по RTS ми се струва доста интересно, поучително и дори образователно занимание.
Често ги допълват до предоставения обем време с новини от съседна Франция, например тия дни разпитваха швейцарците за кого биха гласували, ако бяха французи.

У нас социолозите още не са се сетили за това...


Имаше и супер интересни репортажи от Салона на часовникарите. Препоръчвам.

dissidentbg
12 Апр 2017 16:01
Мнения: 9,716
От: United Kingdom
За да сме коректни, часовниците в Швейцария са дело на французи. За кукувицата не знам. Може да е принос на някой швейцарец.
Вардун
12 Апр 2017 17:10
Мнения: 250
От: Bulgaria
Винаги ми е интересно. Очаквам средите /през седмица/ с нетърпение. Има над какво да се замисли човек. Продължавай бате Джими все така!
Мето от Факултето
12 Апр 2017 18:04
Мнения: 1,071
От: Bulgaria
Като един обективен читател, наблюдаващ как антисемитизмът у нас все по-често излиза на повърхността, не мога да подмина проявленията му без коментар.

Другарю,младежките съюзи не можаха да използват естественото влияние,което партията има сред еврейската младеж,и поради това младежката ционистка федерация се разви,под силното влияние на международните ционистки централи.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Мето от Факултето
dabedabe
12 Апр 2017 18:40
Мнения: 19,395
От: Antarctica
Много са ми смешни спорове по някои тънкости на английския.
SPQR
12 Апр 2017 19:40
Мнения: 8,503
От: Bulgaria
колокото до "закуска на тревата" на едуар мане, вероятно авторът освен заглавието надали има какво друго да предложи по темата. моите извинения все пак

Пикник на обочине ?

Добави мнение   Мнения:93 Предишна Страница 3 от 5 1 2 3 4 5 Следваща