Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Преживяваме не сблъсък на цивилизации, а криза на културите
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:35 Страница 1 от 2 1 2 Следваща
Meto ot Interneto
21 Авг 2017 20:17
Мнения: 17,783
От: Bulgaria
ценностите на ксенофобския етнонационализъм и радикалния ислям

и други подобни съпоставки в тая гадна статия, която поставя знак за равенство между зверския ислямски терор и протестите срещу политическата коректност.
sim4o
21 Авг 2017 20:49
Мнения: 8,463
От: Bulgaria
Що бе Мето?

Ей го "Гардиън":

В Унгария открихме силна подкрепа за призива на правителството за възстановяване на "националната кохезия", загубена с падането на фашисткия режим през Втората световна война.
Явно - според журналиста в Унгария национално единение е имало САМО през краткия период на управление на Nyilaskeresztes párt .. от октомври 1944 г. до февруари 1945 г.


И човек е хубаво да се замисли – .. "националната кохезия", загубена с падането на фашисткия режим" само за Унгария ли се отнася??


Та хубаво си пише "Гардиън" .. хубаво дава и примери с Унгария!

Ето : "В Унгария открихме силна подкрепа за призива на правителството за възстановяване на "националната кохезия"
Па и тука да се замислим, не ли?

Дали баш подкрепата от народа ЗА ТОЗИ КУРС НА ПРАВИТЕЛСТВОТО, не доведе до успехите на Унгария във всички области, повишаването на международния и авторитет?

КЪДЕ сме ние, българите?

Стресни се, племе закъсняло ..
-------------------

Та ДОЛУ РЪЦЕТЕ от "Гардиън" .. хубаво си пишат .. и за Унгария, и за "националната кохезия" ...
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: sim4o
aver4e
21 Авг 2017 20:52
Мнения: 12,201
От: Bulgaria
Авторът е антрополог

И ние имаме такЪвИ. Даже им викат социални антрополози. От АОНСУ-то. И се на телевизора киснат. Иначе говорят същите глупости като тоя...
Firmin
21 Авг 2017 20:55
Мнения: 33,549
От: Bulgaria
Атран, Гардиан, Редакцията, Добро попадение!
Втора смяна
21 Авг 2017 20:56
Мнения: 4,072
От: Bulgaria
В Ирак установихме, че почти всички млади хора от районите, освободени от управлението на ИД в Мосул, първоначално са подкрепили стабилността и сигурността, предложена им от този режим след хаоса, последвал американските удари.


малей, тия щом в ислямска държава са намерили стабилност и сигурност демократизацията по въздуха ще да е била доста настойчива.
sim4o
21 Авг 2017 20:59
Мнения: 8,463
От: Bulgaria
Firmin
21 Авг 2017 20:55

Атран, Гардиан, Редакцията, Добро попадение!
Абсолютно добро!
Firmin ..

Ей още за Унгария и за времената на "националната кохезия" ..

По данным партии .. 17 % её членов были офицеры, 13 % — крестьяне и не менее 41 % — рабочие. На парламентских выборах 28 мая 1939 года «Nyilaskeresztes párt» достигли особенно больших успехов в предместьях Будапешта, населенных преимущественно рабочими, и в других промышленных и горнодобывающих центрах страны ..

Трудовите маси, обикновените хора и техните организации .. работниците, миньорите - те са способни да поведат държавите си единни, през световните бури!

"Гардиън" ..

И виждаме, #кой е спокоен, кой отстоява демократичните ценности без насилие и кой иска да затвори устата на своите противници ..

(снимка: натиснете тук)

(снимка: натиснете тук)

(снимка: натиснете тук)
Редактирано: 4 пъти. Последна промяна от: sim4o
Втора смяна
21 Авг 2017 21:09
Мнения: 4,072
От: Bulgaria
След края на Втората световна война революционери и бунтовници, готови да се пожертват за каузи и групи, успяват да доминират чрез далеч по-малко въоръжена сила от армиите и полициите на държавите, срещу които се опълчват. В същото време, според резултатите от изследването World Values Survey, мнозинството от европейците не вярват, че демокрацията е "абсолютно важна" за тях. Във Франция и Испания откриваме слабо желание да се жертва каквото и да било в името на демокрацията, за разлика от желанието сред поддръжниците на джихада да се борят и умират за него.


те тука некъде е скрит ключа за бараката.
Forza NATO
21 Авг 2017 21:14
Мнения: 11,582
От: Bulgaria

Тъй, тъй, право велят антрополозите, не е врат рибка...
Дръжте се естествено.

Бай зе вей, то и кражбата на кола по нашия НК не е кражба, а противозаконно отнемане от владението на другиго без негово съгласие с намерение за ползване.
Firmin
21 Авг 2017 21:28
Мнения: 33,549
От: Bulgaria
*
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: sybil
Meto ot Interneto
21 Авг 2017 21:36
Мнения: 17,783
От: Bulgaria
сим4о, сигурен съм, че не е трябвало да търсиш дълго такива снимки, братле. Медиите са се погрижили.
Фирмине, защо ли си мислех, че нема начин да не напишеш нещо я за холокоста, я за антисемитизма?
Apolitichen
21 Авг 2017 22:03
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Ценностите на либералната демокрация изглежда все повече губят територия по света

Освен доларът и еврото, коя друга либерална ценности е подложена на свръх "печат", опс девалвация?

Хората на планетата бяха превърнати в конкурентни състезатели, търсещи реализация чрез натрупване на богатство и неговите символи.

Доскоро не бяхме ли призовавани да проявим евро-атлантическата ценност "солидарност" - европейска солидарност!? Да споделяме богатството си, плащайки/задлъжнявайки солидарно при покупките на "братски" фърчила и други оръжейни (не)потребности?

Но насилственото участие и залозите в надпреварата за промени, диктувани от пазара
Какъв пазар, какъв дявол диктува!? Ония 700 млрд. долара комунистическа помощ за "правилните" банки никакъв пазар не е предиктувал; цената на петрола се определя от картела ОПЕК - няма пазар, няма дявол - дори и да има, ще се потисне я с 60% акциз или с некачествен биодизел (амониеви съединения, а после автомобилопроизводителите ще го отнесят, че не са направили катализатори за скапаното "евро-атрлантическо" гориво).

В света на либералната демокрация и човешките права насилието - особено крайните му форми на масово кръвопролитие - обикновено се смята за патология
Тая патология не се ли наричаше "износ на демокрация", а в отделни случаи "шокова терапия" или "реформа"? Я как се реформира Югославия. Такава "реформа" сега тече в Украйна, Грузия, Либия, Сирия ... в очакване на Венецуела и Нигерия.

Най-често хората се присъединяват към радикални групировки чрез съществуващите вече социални мрежи.
То, преди 20 години нямаше социални мрежи, но хората пак се присъединяваха към различни групировки - освободителни армии, бригади на справедливостта и т.н. Правили са го и преди телефонното и ТВ окабеляване. Причината явно не е в съществуването на някаква радикална групировка, а че някой не е доволен от темпа на нарастраване на богатството му и търси начин да увеличи продажбите на "ценностите" си. Е, на Мария Антоанета не се е получило с пастите, нейната ценност", и платила с главата си за незадоволеното потребителско търсене. Та социо-пат-чат-антрополозите да внимават какви ценности проповядват, та да не предизвикат незадоволено потребителско търсене ... на човешки права ака слободия.

Но все още можем да намерим много общи неща и ценности в един свят, в който всеки може да живее свободно и щастливо, ако получи поне малко шанс за това.

Айде, отново комунистически глупости - всички равни мултимилиардери! Ако ще се проповядва комунизъм, барем авторът от прости логически съображения да беше изключил диктатурата на пазара по-горе и либерната ценност за забогатяване - богатството е бреме. Не позволява да се живее свободно, а изисква непрекъснати грижи, робски грижи да се опазва поне, ако не се множи.
Не е ли по-добре да се проповядва справедливост, зачитане на традициите и морала, вплетени в Закона, отколкото някакво "светло бъдеще" - свободин и щастлив живот!? Щото религията това "светло бъдеще" го обещава в един друг свят, не в настоящия ... за да избегне конфликтите ... при незадоволонето потребителско търсене.
Firmin
21 Авг 2017 22:16
Мнения: 33,549
От: Bulgaria
Фирмине, защо ли си мислех, че нема начин да не напишеш нещо я за холокоста, я за антисемитизма?


Що? На теб, като ти рекат Хитлер, за живопис ли се сещаш? NSDAP като ти рекат, за работници ли се сещаш първом?
Meto ot Interneto
21 Авг 2017 23:54
Мнения: 17,783
От: Bulgaria
Не за живопис, първо и преди всичко се сещам за 20 милиона избити руснаци и за жизнено пространство. Но в статията не се споменава точно за Хитлер, тая екстраполация е твоя.
sim4o
22 Авг 2017 00:15
Мнения: 8,463
От: Bulgaria
Firmin
21 Авг 2017 21:28

sim4o, това, че фашисти като "Кръстосаните стрели" на Салаши, фюрерът на унгарския народ, те олигавят от възбуда, не е нещо, което да ме изненадва. Толкова си прозрачен и семпличък ... Кого ми рекламираш? Съюзниците на Хитлер? Деятелите на антисемитските погроми? А да се позабършеш и да се скриеш, а?
Лъскачът на сапьорната лопатка, не може да се удържи да не попържа..


От къде вие, уважаемий решавате, че знаете какво ме олигавя?


И кога ще спрете с писането не по темата, личните тъпоумни задявки,с лепенето на етикети и с нескопосните инсинуации.., вие - дето и миг не се колебаете да пишете постинги съдържащи насилие и искате да чупите черепи, крака .. и какво ли не .. ..

АЗ. неуважаемий , коментирах ПИСАНО от "Гардиън" (между другото - подкрепяйки твоето одобрение ) споменаващо (цитирам "Гардиън" ) "В Унгария открихме силна подкрепа за ... възстановяване на "националната кохезия", загубена с падането на фашисткия режим през Втората световна война."

Лично аз .. просто давам подробности - от кога до кога ще да е била в Унгария "националната кохезия" .. ( това за кохезията - пак да ви повторя, че май ВИЕ сте ми семпичък - е СПОРЕД "ГАРДИЪН" ) .. и давам подробности , именно по темата (КОНКРЕТНО изречение, от публикацията допълвам с повечко подробности и коментирам! )

Ето какво много хубаво определение е написал, високоуважаемият wreckage , комай за вашия случай, Firmin , дето все някой ти е виновен за злочестините - в случая този виновен май е Унгария и нейното правителство - дето били правило призив за възстановяване на загубената, преди много, много време "национална кохезия" и тоя призив бил намирал отклик в населението ( това всичкото - според Атран от Гардиън)
wreckage 21 Ное 2013 22:35 Защо го пиша това? Щото ние може да сочим виновници за злочестината си докато слънце зайде и пак изгрее, можем да имаме "siege mentality", неизтребимо като хлебарка на стероиди, но не ставаме велики

A aз съм допълнил:
"хлебарка, на стероиди, със сапьорска лопатка"!

Не ставаме, не ставаме велики Frimin, с насилие, с тъпа първосигнална злоба и омраза , щото все някой ни е бил виновен за личните злочестини и неуспехи . прав е wrackage !
Редактирано: 9 пъти. Последна промяна от: sim4o
лаборант
22 Авг 2017 02:11
Мнения: 94
От: Bulgaria
"Трудовите маси, обикновените хора... работниците, миньорите..."


Това не го бях чувал откъдя 13-ия конгрес насам.
inventus
22 Авг 2017 08:17
Мнения: 3,194
От: Bulgaria
Основното за което става дума в статията /доколкото аз разбрах/ е че трябва да се прекъсне по някакъв начин влиянието на средата в която се намират младите хора европейци от второ и трето поколение.Как ще стане това не става ясно. Съдейки по историческият опит на човечеството много вероятно е това да стане чрез насилие.Когато паразитите станат твърде много и заплашват реколтата никой не обвинява добрият стопанин че използва разните там селскостопански отрови за да намали влиянието им!Така че излишно е да се спори /вече/ дали хитлеризма се е отразил добре на националната кохезия на унгарците или не.Каквото е ставало пак ще стане и каквото има да стане пак през нашите глави ще мине.
wreckage
22 Авг 2017 08:29
Мнения: 32,883
От: Bulgaria
Основното за което става дума в статията /доколкото аз разбрах/ е че трябва да се прекъсне по някакъв начин влиянието на средата в която се намират младите хора европейци от второ и трето поколение.

тц, основното послание е, че на младите хора трябва да се обръща фнимание. Щото в момента са напълно отсвирени. Икономически, социално и всякак.
Статията .

Казуса
22 Авг 2017 08:31
Мнения: 21,082
От: Bulgaria
Всъщност без претенция за добродетелност е трудно, ако не и немислимо, да бъдат убити голям брой невинни хора.

Авторът е прав. За идеологиите на Третия райх и на Сиящия град на хълма.

http://time.com/4521509/2016-election-clinton-exceptionalism/?xid=homepage
Анг.
http://inosmi.ru/politic/20161018/238038514.html
Рус.
inventus
22 Авг 2017 08:41
Мнения: 3,194
От: Bulgaria
Не мисля че която и да било държава е оставила младите хора съвсем без внимание.Истината е че ако навреме изкараш едно циганче от гетото то има големи шансове да стане човек като другите хора.Ако не го направиш то има голяма вероятност да се присъедини към престъпния контингент.
wreckage
22 Авг 2017 08:44
Мнения: 32,883
От: Bulgaria
Не мисля че която и да било държава е оставила младите хора съвсем без внимание.
Федаин
22 Авг 2017 09:24
Мнения: 4,803
От: Bulgaria
Р-к Сухов отиде в пустинята с една винтовка и 5 патрона и установи съветска власт. Джихадистите хвърлиха калъчките и отидоха да се учат за инженери, агрономи,строители. Жените хвърлиха фереджетата и бурките и тръгнаха у те на училище. Станаха лекарки , учителки...Сега антрополози бол, и всякакви други разбирачи и лаладжии , ама р-к Сухов го няма. И кой , кой ги върна тия хора от училищата и университетите в джамиите? Питам и отговор не искам , щото знам.
Добави мнение   Мнения:35 Страница 1 от 2 1 2 Следваща