Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Един силен текст: За дебилите и за тези, които се възползват от тях или как се ражда притчата во язицех...
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:110 Предишна Страница 3 от 6 1 2 3 4 5 Следваща »
ЗЛАТИЯ
10 Дек 2017 10:44
Мнения: 7,057
От: Bulgaria
Penchobre
10 Дек 2017 10:47
Мнения: 2,914
От: Bulgaria
За статията
Как прозорливо и подходящо, авторът измислил и употребил - "антидебил". И те, вместо благодарност - укор!
Патагонец
10 Дек 2017 10:48
Мнения: 13,267
От: Bulgaria
няма статистика и че 80% от българите са сертифицирани като редовни.

Доколкото ми е известно диагностицирането на дебилизъм става по индикации от ранна детска възраст или по време на предучилищна възраст/първи клас. Ако няма наличните индикации не се налагат прегледи, тестове и т.н. с цел поставяне на диагноза.
Така, че горното(моето горно, не твоето) е скарана с логиката дебилия.

Тогава защо го пишеш?
wreckage
10 Дек 2017 10:51
Мнения: 32,883
От: Bulgaria
Тогава защо го пишеш?

за да ти заостря вниманието върху дефицита на логически издържани твърдения, който може да е , а може и да не е симптом. Ето, заострих го.
Патагонец
10 Дек 2017 10:57
Мнения: 13,267
От: Bulgaria
Човекът употреби израза "...% проявяват дебилност" и то в разговор.

Точните думи на Христов са:
Като отчетеш, че 80 процента от населението са дебилни и не могат да се подписват... това работи безупречно.

и
И 80 процента дебили в един народ - така е!

Каза го в прав текст.
И нямам впечатление, че неграмотността в България е 80%, т.е. и второто му твърдение не е вярно.
Gan(ю)гоТрий
10 Дек 2017 11:04
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Ся, проблемът на тоз проф. М.М. е, че се вживява в пропагандист-аитатор където знания, истина, реализъм са строго забранени. Но АКО си беше изпълнил задълженията на професор трябваше да изложи горе-долу следното:
- Твърдението на ИХ е безмислица, както са безмислици и неща от сорта "Който яде сланина е дебил" или "Който не яде сланина е дебил".
- Второ: типичното място за такова "прозрение" е кръчмата и то в напреднала фаза
- Когато това не е казано в кръчмата, а официално от професор и депутат е чиста проба простащина и обида и подлежи на солидна глоба с 2 съставки - парична и оставка.

А сега си представете, че някой професор в Испания, Германия или Турция беше се изцепил като ИХ и преценете текста ма проф. ММ и моя.
atlantis
10 Дек 2017 11:08
Мнения: 16,163
От: Bulgaria
И нямам впечатление, че неграмотността в България е 80%,


От както липсва функцията "промени", % рязко се вдигна.
wreckage
10 Дек 2017 11:13
Мнения: 32,883
От: Bulgaria
Build a Straw man
- Твърдението на ИХ е безмислица, както са безмислици и неща от сорта "Който яде сланина е дебил" или "Който не яде сланина е дебил".

beat the living shite out of the straw man - Второ: типичното място за такова "прозрение" е кръчмата и то в напреднала фаза
come to a shite conclusion based on the straw man you've built - Когато това не е казано в кръчмата, а официално от професор и депутат е чиста проба простащина и обида и подлежи на солидна глоба с 2 съставки - парична и оставка.

https://en.wikipedia.org/wiki/Straw_man
Miranda
10 Дек 2017 11:47
Мнения: 14,000
От: Bulgaria
Да, това, че е казано от депутат утежнява изречените думи.
Но почти няма ден, в който приятели, познати, колеги, като си говорим, да не констатираме колко са опростяли и озверяли част от хората.
Интернет пространството е направо инкубатор за дебили, за социална изолация.
Да речем, не са 80 %, но се доближават.
Hateras
10 Дек 2017 14:13
Мнения: 1,777
От: Bulgaria
Wall of text hits you for over 9k damage.
Jesus saves, rest suffer 10% durability loss.
Minderbinder
10 Дек 2017 19:21
Мнения: 5,159
От: Bulgaria
Памфуций
09 Дек 2017 22:24

Един силен текст:

Един слаб текст, че и досаден и многословен при това.

Наистина.
Помислих, че е пироговският Милан, когото добре познавам лично и се притесних първоначално. Е, не е той.
тошето
10 Дек 2017 20:06
Мнения: 3,655
От: Bulgaria
Рекидж, тебе като широко скроен човек и видял какви ли не образи само в един Лондон, това не те ли дразни?
Също като някои (вече доста) млади хора-клошари с нарочно раздрани джинсови панталони, космати четинести физиономии, свински опашчици вместо коса, невъобразими татуировки, даже върху бръснатите си глави (това го видях съвсем наскоро). Наред с тези “модни хитове”...

Баси как смърди на мухъл...
Bacho Кольо
10 Дек 2017 20:12
Мнения: 24,761
От: Bulgaria
Един силен текст от умен мъж,
Много силен ход на Фирмина би било да не пуска чаршафа със силния текст.
Manrico
10 Дек 2017 20:25
Мнения: 31,153
От: Bulgaria
Наистина.
Помислих, че е пироговският Милан, когото добре познавам лично и се притесних първоначално.

Е ти не видя ли, че внисащият този път е оставил "Поглед.инфо" в началото. Как може да си помислиш, че свестен човек ще пише там?
Agasi
10 Дек 2017 20:43
Мнения: 907
От: Iran, Islamic Republic of
Miranda 10 Дек 2017 09:50

симчо, ами умен е, умни мисли реди и като го слушаш, вслушваш се в казаното...
Едва ли някой, колкото и да е умен, може да е истина от последна инстанция, но задейства сивите клетки на слушателите.
Малко ли е това ?
Харесвам го, може и да съм пристрастна.

Не бих казал. Иво Христов е усвоил няколко "авторитетни" пози и толкоз. Говори с категоричния, нетърпящ възражения тон на истина от последна инстанция. И с хипертрофирано самочувствие. За съжаление, без особено покритие. От истински умния, мъдър човек рядко ще чуеш категорично и нетърпящо възражения твърдение. Мъдростта е изпълнена със съмнения, невежеството с категоричност.

"Умните мисли" и заключения на Иво Христов са всъщност екзотичните, провокативни и често скандални стари катастрофични клишета на руската пропаганда, поднесени с високопарен псевдоакадемичен стил на говорене - "България загива!", "Европейският съюз е мъртъв, но още не знае", "САЩ са в упадък и скоро ще се капсулират или разпаднат", "Демокрацията е отживелица", и накрая, естествено, "Бъдещето е на Русия, дайте да се държим за нея".

Иво Христов е един от многото руски пропагандни агенти като лицето Петър Петров Георгиев - Волгин, но на малко по-високо, псевдоакадемично ниво.
Agasi
10 Дек 2017 20:45
Мнения: 907
От: Iran, Islamic Republic of
Gan(ю)гоТрий
10 Дек 2017 11:04

Даскал Цеко
10 Дек 2017 21:25
Мнения: 7,537
От: Tuvalu
Minderbinder
10 Дек 2017 19:21
Наистина.
Помислих, че е пироговският Милан

Manrico
10 Дек 2017 20:25
Е ти не видя ли, че внисащият този път е оставил "Поглед.инфо" в началото. Как може да си помислиш, че свестен човек ще пише там?

Minder-a си пада своеобразен мислител. Нито е забелязал "Поглед.инфо" в началото, нито е мярнал, че още вчера, шест поста след «внисащия», е писано, че автор на «силния текст» НЕ Е медикът проф. Милан Миланов. Ама иначе си мисли.
Чоки§§
10 Дек 2017 21:36
Мнения: 7,337
От: Israel
Това е целият текст :
" „Скандалът с Мария Захарова, говорителката на руското външно министерство... Класика в жанра! Като отчетеш, че 80 процента от населението са дебилни и не могат да се подписват... това работи безупречно. Какъв беше поводът за това нещо? Поводът беше омаскаряването на Паметника на съветската армия. Това не е за първи и за втори път. Имаше антисемитски лозунг. Мен са ме учили, че изводът се прави на база на целия текст, че той има вътрешна структура. Има теза, антитеза, синтеза и т. н. Та какво каза тя? Тя каза три неща. Първо, че в България системно се поругават паметниците на Съветската армия. За разлика от Германия, за разлика от Австрия, за разлика от Централна Европа. Второ, тя заяви, че на паметника е имало антисемитски лозунги. И, трето, казва тя, не трябва да се забравя, че ако не беше Съветската армия 50 000 български евреи щяха да бъдат депортирани. Някой съмнява ли се, че нямаше да стане така? Или тук ще кажем „йок“, „не“ на Гьоринг и на Хитлер! Ние ще си ги пазим нашите евреи, вие си гледайте работата! Какво направиха нашите вестници по линия на хибридната война - извадиха от контекста и казаха: Руснаците твърдят напук на цялата история, че те били спасили българските евреи! И 80 процента дебили в един народ - така е! Това си е класическо изместване на проблема, а той не е кой е спасил българските евреи, а защо вие осирате съветските паметници.“

И вие упорито се хващате за 80%-те процента и повтаряте като папагали , белким се забрави съществената част от изказването му :
... Първо, че в България системно се поругават паметниците на Съветската армия. За разлика от Германия, за разлика от Австрия, за разлика от Централна Европа.
Второ, че на паметника е имало антисемитски(антиеврейски) лозунги
"И трето - защо се осират съветските паметници"

Сега аз да ви запитам: дебили ли сте или се правите на дебили ? Защо не коментирате тези три пасажа , а сте се запънали за 80% процента ? Обидени сте ? Е как само привърженици на управляващите се обидиха ? Как само противници на БСП се обидиха ? Що не се обидихте като ви нарекоха "калпав матриял" и не поискахте нечия оставка ??? А ?
Rogatia
10 Дек 2017 21:39
Мнения: 8,949
От: Bulgaria
Minder-a си пада своеобразен мислител

пийвай сода бикарбонат с водичка сабалям а не скинеш жлъчката от дзлоба
Сгугню
10 Дек 2017 21:43
Мнения: 15,094
От: Rwanda
Първо, че в България системно се поругават паметниците на Съветската армия.


Ами има защо. И е обяснявано нееднократно тук.
И не е свързано с русофобия, щото паметниците на Русия никой не поругава.
Един паметник може да бъде считан за такъв, ако въплъщава в себе си памет за събитие или личност, важни и допринесли за развитието на държавата и народа.
Къде тук стоят паметниците на Съветската армия?
Кво се правите на неразбиращи бе?
Добави мнение   Мнения:110 Предишна Страница 3 от 6 1 2 3 4 5 Следваща »