Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Краят на офшора
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:54 Страница 1 от 3 1 2 3 Следваща
steppenwolf
07 Сеп 2003 22:22
Мнения: 4,887
От: New Zealand
Факторът "2007" все повече се превръща във фактор "2012". И което е лошото - въпреки нашите усилия. Дано да не съм прав, просто наблюдения.
Doctora
07 Сеп 2003 22:27
Мнения: 19,503
От: Bulgaria
Където е текло, пак ще тече...
Бай Иван
07 Сеп 2003 22:35
Мнения: 3,806
От: Virgin Islands (Unit
БГ–то даначен парадис – това отдавна го хортувам. Единствено превръщане на БГ–то в данъчен парадис ще дръпне страната напред и не е нужно да тропаме 20–30 год. за да стигнем сегашното ниво на изостаналите ЕС страни. Разбира се демократичен ред и сигурност са също задължителни
условия. А ако се вкисне нещо приемането в ЕС – обявяване на БГ–то за свободна търговска зона – без данъци, мита и акцизи – като всяка чужда фирма задължително има в борда си български гражданин /спящ/.
OH C
07 Сеп 2003 22:59
Мнения: 22
От: Virgin Islands (Unit
Te i sega ne se oblagat ako sa izvursheni v durjavi sus spogodba za izbjagvane na dvojno danuchno oblagane. Vse njakude trjabva da se deklarira finansovija efect na sdelkata, vse pak.

Pak zastupvam mnenieto, che v BG njama investizii zaradi lipsata na prozrachost i zaradi NESPAZVANETO na zakonite (koito sa inache hubavi), kakto i zaradi mantaliteta na povecheto BG subekti na business da "zakat" kontragenta si. Zaradi nezachitane na intelektualnata sobstvenost i zaradi firmi kato Litex koito podpisvat sus Shell neshto, posle si smenjat edna bukva v sudebnata registrazija i ne go spazvat, zashtoto njamali nishto obshto...

I 5% da e danuk pechalba, njama da vleze i 1 seriozen i chist $, ako njama garanzii che moje da izleze bezprepjatstveno obratno.

Tezi pari, deto gi sunuva g-n ex-centralnija banker, njama da stimulirat ikonomikata na BG, zashtoto sa v povecheto sluchai "poshtenski kutii" i osven za njakolko debeli zadnika, koito shte gi predstavljavat nikoj njama i da znae za tjah. Po-vajno e da se suzdadat uslovija za ustojchiv ikonomicheski rastej i da se vkarat pravila, pari shte vlizat i pri 30% danuk pechalba.

LZ
07 Сеп 2003 23:37
Мнения: 968
От: Bulgaria
Далеч по-надеждна съдебна система... Това не беше ли темата, по която напоследък доста ни натискат - да си реформираме същата тази система? При тази корупция кой ще дойде да бере ядове с инвестиции или приватизация? През последните 2 години да е имало приватизационна сделка, която да не е свършила в съда след грандиозен скандал?
Единственото ни предимство е май фактора "непрозрачност" - някои бизнесмени точно това ще харесат най-много
sLawyer
08 Сеп 2003 02:01
Мнения: 250
От: Borneo
Пак приказки под шипковия храст. По-какъв начин интересно един щатски закон може да повлияе поведението на европеиските капитали, бягащи в европеиските офшори като люксембург и лихтенщеин? "Имаме изключително удобно, гъвкаво и в същото време достатъчно строго търговско право (макар малцина по света да знаят това)" - това е глупост, нашето търговско право традиционно копира немското с някои изключения. Точно по гъвкавост губим много в сравнение например с бившата британска колония Кипър, например по отношение пренасянето на седалище на дружество в друга страна. "Далеч по-надеждна съдебна система" - тоя Хърсев гъбарка ли се с нас? Е, това че Хърсев заедно с баретите и келнерите - директори на фалирали банки успя да избяга от съдебна отговорност за голямото източване, прави съдебната ни система наистина надежна, само че не за вложителите.
Грациан
08 Сеп 2003 02:08
Мнения: 4,060
От: Canada
За споменаващия съдебната система:Крайно време е да се реконструира съдебната система. За България ( с толкова високо ниво на корумпираност, оправдателни присъди от "пристрастни" правораздавачи, най-успешно би работила системата с "жури". Извиквай на всяко дело по десетина случайни съдебни заседатели и ги остави те да решат съдбата на виновника. Домакини, шлосери, ватмани, изобщо обикновенни граждани.
Когато съдбата на криминалистът зависи от "случайни" хорица с ненавист към "шикики-микики" делаверки, той бая ще се замисли дали да впуска в рискови манипулацийки (знаейки че с "кихане където трябва" ще му се размине ).
Разбира се, едва ли правистите биха си отрязали "страничните доходи" и гласували такъв род СПРАВЕДИЛИВОСТ...ама все пак, да си кажа де.
Колкото за офшорките, наистина днес се забелязва силна офанзива срещу тях, но пък да не забравяме, че решилият да "укрие" е доста изобретателен и сигурно вече е открил друга "цака"(то ако я знаехме каква е, щяхме ли да си губим времето по форуми? )
starija hush
08 Сеп 2003 03:36
Мнения: 5,041
От: United States
В УСА нема банкова таина.Всека година си получаваш писмо от банката колко лихва са ти дали.Тази сума я показваш на даначните органи и плащаш 28% лихва като допалнителни доходи с редовните ти седмични доходи.Ако се опиташ да укриеш доходи от лихви наем и допалнителна работа плащаш глоба от 18% лихва на сумата която си укрил.Изобщо не мозеш да им се укриеш.Само когато клиентите ми плащат в брои никои не мозе да ме гепи.
Marx++
08 Сеп 2003 09:24
Мнения: 202
От: Germany
Когато бях в САЩ през 1997г. моята банка ми даде една диплянка, кой може да гледа в моята сметка. Оказа се, че много могат. Това са ФБР, ЦРУ, федералните и щатските власти и вече не си спомням кой още. сега тези мелки са още по-затегнати.
Тогава бяха писали за едно допълнение към законите на САЩ, което и много адвокати не знаеха. Банките са длъжни да докладват, ако си разпръснеш парите на много сметки. това се счита за опит за пране на пари. Имаше и конкретен случай с човек дето си продал къщата и поради някякви причини си разпръснал парите на няколко сметки. Бяха го погнали.
Такива ми ти работи.
помнещ
08 Сеп 2003 09:58
Мнения: 3,112
От: Bulgaria
Трябва ли да живеем в затвор, за да сме свободни?
Forza NATO
08 Сеп 2003 10:30
Мнения: 11,582
От: Bulgaria
Е, тя за Хърсев съдебната ни система верно е надеждна. Вероятно прекрасна дори. Но нали при пране на капитали се търси точно това? Иначе не звучи лошо идеята на гадината, ама нещо ме притеснява фактът, че Хърсев напоследък много се активизира да дава акъл за оправянето на държавата. Не ми създава усещане за комфорт, комай.
Cruella de Vil
08 Сеп 2003 11:06
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Абе нещо много не ми се вярва потоците пари да се отправят към български банки... Споменът от 1997 г. е все още пресен. После, преди две години имаше едно предвиждане от г-н Хърсев, че инвеститорите ще предпочетат "по-сигурни" страни като България пред "несигурните" като потенциална терористична цел западни държави. Нищо подобно не се получи.
Балканджи Гогов
08 Сеп 2003 11:40
Мнения: 964
От: Bulgaria
Все повече вярвам на Тиери Мейсън, че събитията от 11.9 са си чисто американска работа. Начин да въведеш полицейщината навсякъде и да ограничиш гражданските права. Подобно искане отправи и боксьорът – главен прокурор. И съвсем не е вторичен ефекта от тоталния банков контрол. Ясно е кои банки и откъде ще са в печеливша позиция.
Хърсев днес се произнася от името на онези благи люде, които натрупаха състояниея в смутните времена на прехода “Най-успешният модел за бързо развитие на малки бедни икономики” позволи изсмукването на родните капитали и изпирането на мръсни пари. Каква бе ползата за малките малките и бедни икономики, изключая създадените райски условия за шепа хора? Това, че някой е депозирал парите си в офшорна банка не означава, че парите са инвестирани в държавицата. Хърсев прекрасно знае това.
По-нататък, изтъквайки предимствата на България като данъчен рай, той забравя, че все пак сме във валутен борд и че БНБ на практика няма банкова самостоятелност.
Кучето е заровено в предложоението на Хърсев за освобождаване от облагане на всички доходи на българските фирми от сделки, извършени извън страната. Тези печалби в момента съвсем не са символични, както твърди Хърсев и те са за шепа хора, част от които са с определена вина за плачевното икономическо дередже на страната ни.
“Тъкмо този вид доходи ще получават чуждите капитали, дошли да търсят в България корпоративно гражданство”. И какво ще спечели страната, а не шепа избани банки от паричните трансфери? Таксите ги знаем. Имайки предвид финансовите интереси и ангажираносттаана автора в банковата сфера, определям статията като поръчкова.
Такова освобождаване ще доведе ли до снижение на лихвените проценти по краткосрочните и дългосрочните кредити? А върху лихвите по влоговете, които са направо смешни? Така че Хърсев да продължи са си кара спортния Мерцедес – купе и от върха на стълбата да хвърли протритото пуловерче, с което влезе в обществено-политическия живот в зората на демокрацията.
sasoss
08 Сеп 2003 11:49
Мнения: 6,068
От: Bulgaria
Може би г-н Хърсев вижда България като яростен конкурент на ... Делауер.
Степен, откъде се появи това 2012?
steppenwolf
08 Сеп 2003 11:56
Мнения: 4,887
От: New Zealand
Круела, по принцип инвестициите в цял свят от две години насам са намалели наполовина.

Аз мисля, че факторът 11/9 не играе толкова роля в случая, колкото края на bubble-цикъла на информационните технологии. Това преинвестиране доведе и до наблюдаваните дефлационни процеси.

Просто трябва да дойде новия техен заместител на финансовите пазари, за да почне раздуването, и оттам инвестирането, отначало. Дали това ще са биотехнологииите, нещо свързано с нови енергийни ресурси или нещо друго - ще се види.
Всички останали приказки за очаквани големи инвестиции в България и как некой си щял да ги докара са абсолютна глупост и връх на лъжата и наглостта. Докато това не почне да става в световен мащаб, няма как да стане у нас!

А дотогава наблюдавай портфолията на големите играчи - като Митничаря например....

P.S. Просто лоши предчувствия, Сасос
Читател
08 Сеп 2003 12:07
Мнения: 33
От: Western Sahara
Балканджи
Това не значи обаче, че няма да спретнат едно такова освоблождаване от облагане на доходи извън граница. Според мен това ще стимулира експорта, пък и ще обслужваме Лондонския клуб. В крайна сметка може да се окаже, че в тая работа има доста предимства - може би това е съвпадение на интересите на свръхбогатите и свръхбедните.
hamer
08 Сеп 2003 12:24
Мнения: 10,867
От: Bulgaria
СТЕПЕН ВЪЛКО, ограмоти ме малко, моля. Че то и бъбъл-цикъл беше станал в световен мащаб, а при нас - нищо. Как сега биотехнологиите или нанотехнологиите или каквото и да е друго, към което да се насочат инвестициите, ако се случи в световен мащаб, ще се случи и у нас? Не 2012, ами 2212 е оптимистична прогноза
steppenwolf
08 Сеп 2003 12:52
Мнения: 4,887
От: New Zealand
Това не е въпрос на ограмотяване, повече въпрос на съдебно разследване, ако питаш мен. Плюс тук таме поръсен с приоритети и географско положение.


Още веднъж: аз не твърдя че 2007 не е реална година. И ще се радвам точно тя да е годината на приемане. Сборът обаче от всички наблюдаеми ( и ненаблюдаеми/непредвидими ) фактори, говори друго.
sasoss
08 Сеп 2003 13:04
Мнения: 6,068
От: Bulgaria
Я разкажи за този сбор отнаблюдаеми/ненаблюдаеми фактори, който говори по-друго от 2007.
==
Не мога да си представя каква истерия ще има ако си прав и горко му на следващото парламентарно мнозинство.
nabludatel2003
08 Сеп 2003 13:09
Мнения: 73
От: Bulgaria
Tozi 11.9 shte go izpolzvat teparva ochte mnogo, pri razgrachtameto na ambichiite za svetovna hedemonija u amerikanchite. Ne kontrolirali kapitalite na terorzma, dran, dran...sega veche chte e zakonno, obache.
Крез McDuck
08 Сеп 2003 13:33
Мнения: 835
От: Bulgaria
Ако няма къде другаде да отидат ... ще дойдат у нас
Нека уточним обаче нещо: тези инвеститори, за които става въпрос в статията няма да построят заводи или хотели. Това са хора, от които бюджета може да спечели ако успее да им предложи по-ниски данъци, от останалите държави. Всеизвестно е, че такива пари са доста "хлъзгави", използвани често за спекулации, и точно през 1997 част от тях временно влязаха в България, защото тогава курса долар/лев приличаше на кардиограма. Хърсев обаче в статията подминава два съществени елемента на анализа си: Първо (по-важното) дали МВФ, ЕС и т.н. ще гледат благосклонно на една "офшорна" България (ясно е на всеки, че там се "въртят" и пари от наркотрафик, търговия с оръжия ...), може "фактора 2007" да стане "фактор 2070". Второ, ако направим някакви промени в законодателството, за да привлечем "офшорните" пари нали те ще рефлектират и върху не-офшорните икономически обекти у нас, т.е. всеки аргумент в защита на намаляване на данъчни ставки и т.н. трябва да има предвид и това.


За 2007, смятам не само, че е нереалистична, но и опасна за нас.


btw. Някои хора имат поща
Добави мнение   Мнения:54 Страница 1 от 3 1 2 3 Следваща