Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Холандски вестник: Наивници вярват, че България заслужава да влезе в Е
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:69 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща
Бероец
10 Мар 2004 12:58
Мнения: 44
От: Bulgaria
Аз не съм холандец ама и на мен в България ми изглежда мръсна и разхвърляна. Преди една година блъснаха едно куче на пътя по който ходя за работа. Добичето така и си изгни на шосето без някой да почисти. В интерес на истината от както накараха мангалите да чистят ако искат помощи има някакъв напредък
Аз съм от Стара Загора и тук имаме режим на водата, а дали в Холандия са чували за такова нещо?!
и т.н.
misho
10 Мар 2004 13:00
Мнения: 217
От: Bulgaria
BoloY, може и да познаваш, аз пък имам доста примери за обратния случай. Така че явно си правим изводите въз основа на различен опит.
И не мога да рзбера какво пречи на някои от вас тук, аз или някой друг от форума да си каже и отрицателнаото мнението за някоя държава. Положителното си е ясно. Е кво да се прави, не всички сме очаровани от нещо само, защото е на запад от границата ни. И какво, ако в България има проблеми, аз да си затварям очите за тях в други страни ли, какво? Или съм задължен всичко някъде да ми харесва?
И започвате едни тежки обвинения и насмешки, като "гольо" и незнам къв да се ръсят. В същото време евалата на селяндура от провинция Хелдерланд.
... е всеки си има мнение...
Това е положението, не го кефиме българите и България, мен пък не ме кефят такива, като него. Ама са много убедени в собствената идеалност беее, чудно ми е как ще се чувства да се види така, както аз ги видях. То и ние, като от някои от форума сме попътували...
steppenwolf
10 Мар 2004 13:00
Мнения: 4,887
От: New Zealand
По-добре спрете с тоя РАЗТЕЖ и се научете да я пишете тая дума: РАСТЕЖ!!!
Zaro
10 Мар 2004 13:02
Мнения: 3,852
От: Bulgaria
Степен, правилно си я пишем раЗтеж, щото толкова са и истински и правилни данните за раСтежа!

Редактирано от - Zaro на 10/3/2004 г/ 13:04:11

каруцаря
10 Мар 2004 13:05
Мнения: 5,516
От: Bulgaria
Приемам критиката на степенволфа и си посипван кратуната с пепел. Няма да редактирамм постинга си, за да има повод да ми се радва от сърце.
steppenwolf
10 Мар 2004 13:06
Мнения: 4,887
От: New Zealand
Както и да я пишете с каруцаря, растежа е налице. На който не му аресва - много му здраве!
Zaro
10 Мар 2004 13:09
Мнения: 3,852
От: Bulgaria
Степен, благодаря, и на теб Господ и Цар да ти дават много здраве!
aminali
10 Мар 2004 13:17
Мнения: 1,012
От: Bulgaria
Toia kato go gledam na kartinkata, iavno e pedal, deto sigurno sa go e..li nakrivo v Balgaria!
каруцаря
10 Мар 2004 13:17
Мнения: 5,516
От: Bulgaria
Радвай му се тогава, със здраве, на растежа. Опасявам се, че радостта ти няма да бъде споделена от повече от 5% от замогващия се от разтежа народ. И нека радостта ти расте от година на година. Богатей, множи се, сей, жъни и пиши колко много расте добавената стойност, износа и как намалява инфлацията. Между другото верно намалявала пустата инфлация. Новите автомобили, ДиВиДи тата, с-мите за домашно кино, прахосмукачките, пералните под 600 оборота, бананите, арпаджика и пластмасовите изделия са станали средно с 20% по-евтини от по-лани. "И телефоните, и тока, и парното, и хлеба (пише се с "я", но си признавам без бой), и недвижимите имоти, другарко"....
steppenwolf
10 Мар 2004 13:27
Мнения: 4,887
От: New Zealand
На какво ще се радвам аз - няма значение. Преди да пишеш за инфлация, направи справка кое точно влиза в кошницата, върху която се правят изчисленията и тогава ми изброявай.


Как пък един от тук писалите не се запита защо аджеба точно сега излиза подобна статия? Защо от една държава, която се опитва да оправдае въвеждането на нови правила, противоречащи на общоприетите в ЕС.
Тази т.нар. статия не е нищо повече от обработка на обществено мнение. Нищо повече!
BoloY
10 Мар 2004 13:28
Мнения: 200
От: Bulgaria
Мишо,
Според мен добре разсъждаваш в последния постинг, но правиш изводи.
Ако си работил или работиш с холандци, ще знаеш че когато има проблем, те виждат проблема и се опитват да го решат, а не търсят виновните. Тоест в случая човека е написал за пътищата, и точно това е имал предвид, а не нещо за българите като цяло. Той е написал, че имаме проблеми с пътищата и толкоз. А ние си правим грешни изводи, че иска да ни обиди по заобиколен начин.
Аз живея от доста време в Холандия, и съм в провинция Хелдерланд. Смея да твърдя, че знам горе-долу как мислят холандците. Ако журналиста е искал да напише, че българите са мръсни, мързеливи и т.н, то той е щял да го напише директно.
Не смятам, че се имат за идеални. Напротив, смятам, че холандците мрънкат за всяко нещо точно толкова, колкто и българите. И колкото всички останали народи.
Христо Тамарин
10 Мар 2004 13:29
Мнения: 160
От: Bulgaria
101 коментара по статията
и по постингите към подобната статия в Mediapool
(още не съм чел тукашната дискусия)

Цитат от статията: "Дори и след 10 години войни и санкции Сърбия изглежда доста по-добре от България, заключава холандският журналист, цитиран от Би Би Си."

Минавал съм през Сърбия преди 20 години – тогава наистина изглеждаше доста по-добре от България. Много жалко, ако авторът е прав. Надявах се, че след 10 години войни и санкции България да изглежда по-добре. Все пак, това твърдение на автора е съмнително.

Цитат: "Според автора на статията политиците в Брюксел не са наясно с историческите граници в Югоизточна Европа. Човек веднага разбира кога навлиза в територията на бившата Отоманска империя."

Наясно са си техните политиците. А ако пътува от Мюнхен за Лайпциг, човек веднага разбира кога навлиза в територията на бившата съветска окупационна зона. Много бръчки историята на човеците е оставила по лицето на земята.

Цитат от статията: "В сравнение с Унгария Сърбия е мръсна и хаотична. Хърватия върви по добрия път, а Словения е отличничката в класа. Македония изглежда по-добре от България, защото при Тито все пак беше възможна частната инициатива."

Словения, преди да я дадат на Сърбия през 1918г., е била все в Австрия. През 1918г. и Хърватия бе дадена на Сърбия. Преди това и Хърватия, и Унгария около 200 г. са били под турско, а после са били част от Австрия и Австроунгария. За Македония е казано точно. Ако е вярно, че и Сърбия изглежда по-добре от България, причината е пак частната инициатива. Авторът не коментира Румъния – вероятно му е била извън маршрута.

Цитат от статията: "Западните политици пристигат в София със самолет, лъскава лимузина ги сваля пред хотел "Шератон", после прелистват пакета с предоставената им информация за учудващо ниската инфлация в България и добрите икономически показатели и така стигат до заключението, че страната може да се присъедини към Европейския съюз. Аз обаче пристигнах в София с кола през няколко бивши югославски републики и това, което видях ме кара да си мисля как е възможно високопоставените политици в Брюксел да са толкова наивни и безпроблемно да прегръщат идеята за присъединяването на България към Европейския съюз. "

Критериите за приемането в Европейския съюз са формални. Ако ние формално ги изпълним, няма как да не ни приемат. Освен ако не се заинатим за Козлодуйската АЕЦ – тогава ще имат формална причина да ни откажат.

Според мене, западноевропейските политици не са стигнали сами до заключението, че България и Румъния могат да се присъединят към Европейския съюз. По-вероятно те настоятелно да са били посъветвани от САЩ. Така награждават нашите две страни, че през 1998 г. по време на Косовската криза предотвратихме фарсовото повторение на Първата световна война, като не пуснахме руснаците да минат. Икономическото положение на България, Румъния, Молдова и Украйна е сходно. И културно тези четири страни са близки. Заради географското си положение и поради Косовската криза България и Румъния успяха да заслужат поканата си за членство в ЕС. Добре, че по онова време Народното въстание в началото на 1997 г. беше вече свалило Жан Виденов от власт. Ами то май именно заради онова Народното въстание беше предотвратено фарсовото повторение на Първата световна война.

Западноевропейските политици не са наивни и са наясно по всички проблеми. Ако те се справят с много по-големите проблеми при приемането на толкова страни след два месеца (Латвия, Литва, Полша, Словакия, Чехия, Унгария и някои други с по-малко проблеми), ще се справят и с проблемите при приемането на България и Румъния. Да не се безпокои холандският журналист.

Цитат от статията: "Как е възможно България да бъде приета в Европейския съюз през 2007 година, пита авторът на статията".

Заслужили сме си бе.

Цитат от съфорумника Пешо: "За съжаление това е самата истина. Тъжно е като си спомня, че до края 1992г. ни поставяха в една група с Полша, Унгария и Чехословакия (тогава). Другите се справиха, а ние се издънихме... И всичко започна от Боянските ливади... "

В една група с Полша, Унгария и Чехословакия бяхме преди 1990г. Издънихме се доста преди Боянските ливади. Това го направихме на 10 юни 1990г. Тогава изпуснахме влака към бъдещето. Боянските ливади бяха само едно от доста други събития, които ни натиснаха в калта. Преди Боянските ливади бяха Иракско-Кувейтската война, разпадът на СССР и войната в Югославия.

Цитат от съфорумника Know How: "che ni vzemat, za da ne ni vzeme niakoi, koito ne triabva da ni vzeme - Russia, niakoi fundamentalist, i t.n. Stava duma za nai-obiknoven risk management v segashnata razmirna mezdunarodna obstanovka. Ako neshtata se ukrotiat, shte ni biat shuta vednaga, tui kato ot nas polza nikakva - maluk, neplatezosposoben pazar sus zastariavashto naselenie, razbita infrastruktura, razgrabeni i ostareli predpriatia i kato cialo bezperspektivana ikonomika, koiato opredeleno ne e v sustoianie da se integrira s tazi na EU. A EU e predi vsichko ikonomicheska integracia."

Да бъдем с по-голямо самочувствие. От източните германци също така нямаха и нямат никаква полза. И нас ще ни вземат като роднини и поне няма да ни оставят да умрем от глад. Ако нещата, дай Боже, се укротят, за всички ще е добре, а нас няма да ни изхвърлят.

Цитат от съфорумничката Звезда: "Всеки чужденец може да дава всякакви квалификации относно страната ни. Зависи какви интереси има. На западняците им е било много гот когато ние сме били в Отоманската и Съветската империи и им е минавало през лалетата за нас. Сега е време за компенсации. А вие мили сънародници не заслужавата това де, я по-добре отивайте в Холандия."

Права сте. Ако можете, отидете в Холандия, не оставайте в София. Ако живеете зле на село и можете да отидете в София, отидете в София. А заради това, че още повече ще западне, на Вашето село няма да му бият шута, няма да бъде изключено от Българския съюз.

Цитат от съфорумничката 'slqpa BABA': "tova 4e vlizaneto v EC e 100 % polezno za BG - nqma spor, no dali e taka za EC ? zasto si mislite 4e nqkoi ni ISKA !!! "

Вие, Госпожо, може и да не искате свекърва Ви да живее при Вас, но ако трябва, ще я приемете. Заслужила е.

Друг цитат от съфорумничката 'slqpa BABA': "ako ni priemat to ste bade ne zastoto zaslujavame i sme na visota, a nai veroqtno e da ni izpozlvat kato buferna zona mezhdu EC i Asia ! a politicite nqma nujda da se biqt po gardite, 4e sa napravili nesto - prosto na EC im trqbva zaden dvor i tova e BG !!! ako iskame da ni priemat na ravni na4ala, trqbva mnogo da porabotim, mnogo malko da har4im i po-malko da prikazvame!"

България и Румъния ще бъдат приети точно по заслуги. Докато в другите страни (Полша, Чехия и т.н.) и народите им са допринесли за скорошното им приемане в ЕС, поканите на България и Румъния, както обясних по-горе, са спечелени от политиците, управлявали тези две страни през 1998 г. За това нещо политиците ни имат право да се бият по гърдите. Ние и на румънските политици трябва да благодарим. Заедно България и Румъния удържаха натиска от Русия, никъде не се пропука.

Като държава, България ще бъде приета на равни начала. А за това да живее по европейски стандарт, всеки човек ще има възможност и сам да се погрижи.

Европейския съюз не се нуждае от територия за буферна зона. А иначе, географското ни положение ни отрежда ролята на такава буферна зона. Поради това току що ни приеха в НАТО.

Цитат от съфорумника Know How: "EU ne e blagotvoritelna fondacia kakto im se iska na bulgarite a konkurenten sajuz. Ili si konkurentosposoben ili si kompot. Prosto nikoi ne si dava smetkata, che nie ne sme za tazi igra, zashtoto si predstavia nasheto vkljuchvane nai-veche kato prisuedinitelni fondove i pomoshti. Shte katastrofirame s pesen na usta. No shte e po-zle ako ne ni priemat, tui kato shte degradirame napulno. Na sobstven hod BG ne e v sustoianie da se opravi. Po tozi vupros vsichki sa edinodushni - i politizi i izbirateli. Imame si nuzda niakoi da ni tegli na buksir, tui kato za nishto ne stavame. Ako ne e EU shte se predlozim na Russia. Ili na niakoi drug. "

Съгласен съм. По-добре е да катастрофираме с песен на уста, отколкото напълно да деградираме. Ако катастрофираме, поне ще дойде бърза помощ, пътна помощ, застрахователната компания...

Друг цитат от съфорумничката Звезда: " хей, хора докога с това раболепие пред чужденците. Не разбирате ли, че затова сме такива лайнари и позволяваме на всеки да си дава 'компетентното' мнение".

Не сме такива. А ако сме такива, не е за това. Ако едно мнение е компетентно, навсякъде по света то се цени.

Цитат от съфорумника vogel: "Констатациите са верни но заключенията не.Турция е прекия наследник на Османската империя, но в момента панорамата там е коренно различна. Това, което виждаме в България можем да видим в границите
"православие+комунизъм". Това са границите на "колективната отговорност", разбирай - на личната безотговорност. Може би това е предопределено от историческата ни съдба.”

Съгласен съм. Освен за православието. Опасна е само русофилската компонента на практикуваното у нас православие.

Цитат от съфорумника savesten: "Za tezi neshta politizite ne moje da sa vinovni. Te njama kak da nakarat elektorata si da se kape i ne mirishe, da si hvarlja bokluka v kontejner, a ne praz balkona i t.n. Bitovata prostotija v BG e ogromna. "

Съгласен съм. Преписах го, само за да го прочетете пак.

Цитат от съфорумника Joe: "Zatowa sa predprisaedinitelnite fondowe, za da stane ikonomikata konkurentosposobna. No e mnogo trudno, naprawo e newazmojno towa da stane za towa malko wreme... I taka - za kakwo ni priemat. Za neshto, za koeto az otdawna goworia w tozi forum, ni nikoi ne chuwa: za sigurnostta na Ewropa. triabwa im bufer sreshtu Turcia, Iran, Rusia. Waprosat dali ni e izgodno da badem bufer e diskusionen. Ima mnogo dowodi 'Za', no powecheto sa 'Protiw'. "

Конкурентноспособността на икономиката е като богатството: колкото и да имаш, все ти се иска още. Дори да си достатъчно конкурентноспособен, искаш например да станеш монополист. Моето мнение по въпроса защо ни приемат го изложих. То е различно от Вашето. Според Вас, Естония, Латвия и Литва сега ги приемат заради сигурността на Европа, да служат за буфер срещу Русия. Едва ли. ЕС не се нуждае от такива буфери.

А повечето доводи от българска гледна точка са 'за'. Повечето доводи от страната на западноевропейците са 'против', но въпреки това малкото техни доводи 'за' натежават.

За Турция изобщо не стоят така нещата. По-надолу може да напиша нещо по въпроса.

Цитат от съфорумника Beowulf: "Vjarno e, che BG ne e tsafnala i varzala, no tja vapreki vsichko shte vleze v ES po milost zaradi strategicheskoto si geografsko polojenie (kakto e bil sluchaja s Gartsija prez 1981). A osven tova koi strani shte vljazat ne zavisi ot obshtestvenoto mnenie v ES - fakt e, che ako horata v Germanija naprimer bjaha pitani (ako njakoi izobshto ima namerenie da se saobrazjava s mnenieto im) Chehija i Polsha njamashe da badat prieti v sajuza (Polsha, izvan Varshava sahto ne e mnogo blagodenstvashta strana). "

Съгласен съм. Добре е, че не питат общественото мнение по този въпрос. В Швейцарската конфедерация нямаме никакъв шанс да влезем – там питат. Въобще, много предимства има представителната демокрация пред пряката.

Разбира се, че ще ни приемат заради географското положение – ами в Европа сме географски все пак. И Гърция заради географското положение я приеха – иначе никаква полза нямаха, а тя и досега само проблеми създава на ЕС.

Цитат от съфорумника бате Гойко: "Приемането ни в ЕС през 2007 г. ще стане (ако само съюзът до тогава не се разпадне), въпреки кочината, която описва холандеца и която я знаеме всички. "

За съжаление, прав сте да се опасявате от разпада на ЕС. То е дори по-вероятно от разпада на НАТО. Дори и да не се отчете като разпад, съвсем иначе мооже да изглежда ЕС.

Ако ЕС наистина се разпадне, Великобритания и Ирландия сигурно ще кандидатствуват да ги приемат в САЩ За съжаление, ние нямаме необходимото стратегическо географско положение.

Цитат от съфорумника първият европеец: "Вече не е важно дали си комунист или православен. "

Нека архиереите от Българската православна църква сериозно се замислят. Дотам докараха нещата, че тук в един постинг комунистите и православните са поставени редом.

А иначе, европейците никога не са били специално против православието. Доколкото протестантите са против католицизма (т.е. западното православие), те може и да са против източното православие. Във всеки случай, въз основа на опита си от историята цивилизованият свят си е направил правилния извод никога да не смесва религия и политика.

Цитат от съфорумника първият европеец: "Европа има нови граници...Вече не е важно дали си комунист или православен. Новите врагове са терористите и ислямските фундаменталисти. Само преди ден Европа назова новите буферни зони - Турция срещу ислямския свят, Украйна и Молдова срещу Русия. Границите на Европа се изместват на Изток и затова е готова да ни преглътне с гадните пътища и фасади...Защото това е геополитика, не естетика... "

Тук логиката нещо куца. Ако Украйна и Молдова са нужни като буфер срещу Русия, защо на север, точно срещу Москва и Петербург, буфери не предвиждат. А ако Финландия и другите балтийски страни пък са били приети като буфери срещу Русия, защо едни буфери приемат, а други – не? Според мене, плачевното икономическо положение на Молдова и Украйна (което е сходно с положението в Румъния и България), както и равнището на културата (пак сходно с нашето), не позволява на западноевропейците да припознаят Молдова и Украйна като роднини. Само по заслуги (от 1998 г.) България и Румъния бяха припознати и ще бъдат 'преглътнати'. Защото това е геополитика и морал, не естетика.

Турция наистина трябва да бъде буфер срещу ислямския фундаментализъм. Това й е призванието. Тя ще пази и нас, надявам се. България не може да служи за такъв буфер. Тя може да служи най-много за плацдарм. Но за да може Турция успешно да служи за буфер срещу ислямския фундаментализъм, тя трябва също да бъде приета в Европейския съюз независимо от всичките аргументи против. Така ще се повиши европейското самочувствие на турците и те ще могат по-успешно да се противопоставят на ислямския фундаментализъм. Ако Турция остане извън Европейския съюз, това ще доведе до отчаяние светските (и свестните) турски политици и ще остави Турция на разтерзание от напиращия ислямски фундаментализъм. Тогава жалко и за България. Ще се озовем на самия фронт. Европа ще има накъде да отстъпва, а ние – не.


А Турция заслужава да бъде приета в Европейския съюз. Първият европеец е живял на територията на днешна Турция. Първият азиатец – също. В древността най-напред Азия са наричали това, което сега наричаме Мала Азия, а Европа са наричали само областта между Цариград и Одрин. Векове наред Константинопол (Цариград) е бил центърът на нашия свят. Ако някой тръгнел от Константинопол на път по суша, питали го: "Закъде си тръгнал – за Европа или за Азия?" Постепенно смисълът на отговора "Европа" се разширил и сега той означава от Константинопол до Абърдиин.

Скоро западноевропейците ще узреят за мисълта, че и Турция трябва да буде приета в ЕС. А тогава и на България ще е все по-малко вероятно да откажат.

Цитат от постинга на ‘Do Fan’: "Cheta po foruma i vseki obviniava BG politici i chaka te da opraviat neshtata. HORA!!!!! V KOI IZMISLEN SVIAT JIVEETE???????? BG politici sa takiva tochno za da praviat tova koeto praviat v momenta. Te niama da sdadat vlastta lesno i niama da promeniat celite si. Celia ni politicheski elit e sustaven ot edni neveji, kriminalni prestupnici, a vie sedite i chakate. Ako sami ne si pomognem, nikoi drug niama da ni pomogne. Dokato vie uzreete malko za tazi ideia, az i ostanalite bulgari emigranti, shte vi pochakame v America, Canada i Zapadna Evropa. "

Съгласен съм. Но не целият ни политически елит са невежи криминални престъпници. Те са такива, каквито сме ги избрали. Щом такива сме избрали, значи по-добри няма. Слава Богу, сега в България всеки политик ще сдаде властта, след като се провали на избори.

Цитат от съфорумника Мохамед Ахмед Амин: "В нашите древни книги, които описват пътуването на керваните по Пътя на коприната към Дарданелите, ЕВРОПА бе наречена Земята на БЪЛГАРИТЕ".

По-горе вече писах, че най-напред Европа се е разпростирала от Цариград до Одрин и после постепенно се е разширявала. Българите сме сред първите европейци, по-първи от холандците.

Цитат от съфорумника Пеко: "А с черногледците ще си говорим след само десетина години - България тогава ще е зелената градина на Европа. "

Чул Ви Господ.

Цитат от съфорумника данъкоплатец: " Косово и Албания са нещо далече не само от Европа, а изобщо от държавно формирование. По-скоро си приличат с Афганистан-разпореждат се ислямисти, трафиканти и ред подобни боклуци.
Черна гора също трудно може да мине за държава. На морето - лъскави курорти като на Ривиерата, в планината - диви феодални села. Основен поминък - туризъм+контрабанда."

Така е. Може би на Албания и Косово прилича да са задния двор и бунището на Европа. Дано смрадта от това бунище не я усетим и в София.

Цитат от съфорумника teslata: " Na men sushto mi e chudno kak BG shte wlezne w EU. Puk i da wlezne, shte e mnogo daleche ot ostanalite strani. Sigurno shte se izwurshi njakakwo delenie na bogati i razwiti i bedni durjawi/BG, romania, ewentualno hurwatska/. Prepolagam che sprjamo bednite shte ima izwestni ogranichenia. Taka che dali sme wuw ili izwun EU, polojenieto ni njama da se promeni osezaemo. "

Мисля, че вече разясних как и защо ще стане чудото. За останалото сте съвсем прав.

Мой коментар за Русия: Някои постинги засягат тази тема. Съществува прост и ефективен цяр: Да стоим от Русия надалеч! Нито с Русия, бито против Русия, а просто далеч от нея. Вече разполагаме и с буферни зони за това.


Още коментари за Румъния: С Румъния ще ни приемат в ЕС заедно. Ако румънците, не дай Боже, се издънят по пътя, ще провалят и нас, освен ако турците не ни тласнат към Европа откъм юг.

Преди около година в Mediapool имаше превод на румънска статия. Румънците се възмутили и ни завидели за това, че някакъв западен институт, вероятно по някакви обективни критерии, определил, че Румъния щяла да се 'оправи' за 80 години, а България – само за 63. Завидели ни, че ще се оправим само след 63 години! Е, вече са 62. Ами малко ли са и 62 години бе, хора. Ясно е, че няма да доживея.

Един мой приятел, изхождайки само от морални критерии, каза, че България ще се оправи, когато умре и последният, който е носил пионерска връзка. Аз уточнявам, пак само от морални съображения: България ще се оправи, когато умре и последният, който към 10.06.1990 е бил пълнолетен и или не е гласувал, или е гласувал в червено. Виждате, че само по морални критерии можем да стигнем приблизително до същите резултати, до каквито са стигнали западняците по техните си обективни критерии. Господ наистина си знае работата.

Ето Ви една задача с повишена трудност: Румъния има две големи предимства пред България: не страда от демографска криза и няма такова бреме като нашия многомилиарден външен дълг. Защо въпреки това обективните критерии на западняците й отреждат да се оправи 17 години по-късно и от България?

Отговор: На Румъния й липсва турското робство. Докато тях са ги управлявали местни разбойници, ние сме живели в една световна империя.
Крез McDuck
10 Мар 2004 13:38
Мнения: 835
От: Bulgaria
каруцарю, пак ти повтарям, че аз упреквам автора в това, че представя нещата изопачено и провокативно, а не в това, че е говорил за пътищата с дупки. Кирливи ризи всеки има, да се упреква на някой са му по-кирливи от тези на другите е тъпотия. В статията проблемите, които имаме да решаваме са представени едва ли не като национални характеристики. Ако никое холандско радио не е обявило конкурс за най-голяма дупка в Амстердам значи им е слаб маркетинга.


Ето конкретен пример за това, какво точно твърдя, за да не ме гониш като Михаля. Когато застреляха Самоковеца заглавията на статиите, които се появиха бяха от типа:
"Наркодилър беше застрелян от мароканец с холандско гражданство"
а можеше да се напише и нещо от сорта:
"Холандски мафиот застреля български бизнесмен в центъра на Амстердам."


И двете заглавия са абсолютно коректни, както забелязваш
sasoss
10 Мар 2004 13:38
Мнения: 6,068
От: Bulgaria
Ей Бероец, искаш ли да имаш вода всеки ден без режим? А готов ли си да платиш вместо левче на кубик по 5? Бас ловя, че ако си плащаш ако трябва и с кофи ще ти носят водата вкъщи.
Мръсно било! Занемарено било! Анархия било!
Това да го каже холандеца, бих го разбрал. Ама тези сакрални оплаквания да идват от българи си е наглост. Ето го героя - блъснал куче и се възмущава, че никой не бил "изчистил белята". Ами ти ръчички имаш ли? А защо САМ не направи нещо по въпроса?
Нямало закони в България! Не се живеело в тази държава защото няма закони! - И в същото време автора на прозрението минава на червен сфетофар и кара без колан.
И какво се получава - ние чакаме някой холандец да ни подреди държавата и се оплакваме от самите себе си. Холанците пък се гнусят от мръсотията у нас. Затворен кръг!
Преди още някой да се е оплакал - нека първо си зададе въпроса - Изчистих ли около къщата си? Сложих ли си колана? Дребни наглед неща, но може би от там започва всичко.
sasoss
10 Мар 2004 13:41
Мнения: 6,068
От: Bulgaria
Steppen!
и аз точно това исках да кажа! Явно пак не съм се изразил както трябва...
steppenwolf
10 Мар 2004 13:48
Мнения: 4,887
От: New Zealand
Напротив добре се справяте с Креза и аз затова ви предвам щафетата, че ми се отвори работа.


Той нихилизмът и без това е нелечим.
каруцаря
10 Мар 2004 13:48
Мнения: 5,516
От: Bulgaria
Кошницата да я гледа, който изчислява растежа, степенволфе. Аз си гледам графата "разходи" в моя си бюджет, която отразява инфлацията, която мен ме интересува. Та растежа на сумите в тази графа (при непроменено количество и качество на консумирането на храни, енергии, телефони, вода, дрехи, кабелна телевизия и т.н. неща, които консумирам ща не ща) за мен са инфлация над 27% (понеже съм си я смятал). А това, че има растеж в икономиката никой не оспорва. Въпросът е дали е значим броя българи, които са го почувствали по джоба си. Другото са показатели за тези, които ги возят от летището до "Шератон" и на разни наши сънародници, завършили икономически специалности, които гледат на въпроса по един за мен странен, бих го нарекъл естетически, начин.
Крез McDuck
10 Мар 2004 13:59
Мнения: 835
От: Bulgaria
Спомням си, че на изпита ми за шофьорска книжка се падна въпрос от сорта на: ако замърсите пътната настилка как трябва да постъпите?
а) Да почистите възможно най-бързо
б) Да сигнализирате на съответните органи за това
в) Да оградите замърсения район със сигнални знаци до пристигането на съответните органи.


Отговорът е разбира се а), съмнявам се че някъде извън България е б) или в). Бероеца обаче явно не знае законите, а се оплаква че в България ги нямало.
Filder
10 Мар 2004 14:32
Мнения: 76
От: Germany
sasoss
10 Мар 2004 14:40
Мнения: 6,068
От: Bulgaria
И за да продължа темата за законите и отношението към тях, като основа за просперитета на една държава. Понеделник гледах предаването Наблюдател по Pro7. Двама полицаи АРЕСТУВАХА един велосипедист, защото кара колело пиян с 2, 32 промила. Щракнаха му белезниците!!! Признавам си, че за мен тази ситуация беше повече забавна, отколкото нормална. Но млад съм още имам време да се поправя...
Добави мнение   Мнения:69 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща