Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
България е No.1 по ""недостиг на младост""
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:144 « Предишна Страница 4 от 8 2 3 4 5 6 Следваща »
Бай Иван
04 Окт 2004 13:37
Мнения: 3,806
От: Virgin Islands (Unit
Четох малко по горе, че някой имал портрета на Ленин до леглото си. Моят Ленин почти винаги /освен ако не се е заклещил с някоя кучка/ си ляго до кревата ми. Гледа много умно, особено като го чеша между ушите – същински Ленин. Иначе е много глупав – също като Ленин. Направил съм на на двора къщичка – като Мавзолея на Ленин, но там влиза само с бой. До сега, по водената от мен статистика е направил 208 кученца, някои вече дори с ордени и дипломи. Проблемът е само, че повече от един път не скача на кучка. Не знам как е във Финландия, но вероятно госпожицата Ина Тодорова ще но открехне.
Николай Скаличански
04 Окт 2004 13:39
Мнения: 4,135
От: Germany
Г-жо Тодорова,
Стига с тая германска осигурителна система!!! Няма никаква релевантност по въпроса уви.
Колко жени българки ще ми намерите, които да са готови да родят повече от 2-3 деца, а аз ще ги издържам и ще поема разходите на децата, обещавам??? )) Колко??? Не ме разбирайте сега, моля, че си търся тук такава!
НО Г-ца А. Стефанова не се оплака с липсата на пари, а и надали ще може да се оплаче, но докато се прекланям пред искреността й, не мога да не съм критичен и да питам, защо в България младите хора, от малки си знаят, че да имаш повече от две деца е простащина. И Вие г-жо Тодорова ми обещахте да ми дадете отговор на този въпрос, а още чакам, Вие дори отричахте да има този проблем, аз Ви го доказвам с блестящи примери, а Вие пак ми упоствате, че няма такова животно. Питам се имали начин изобщо да Ви докажа едно нещо, в което Вие отказвате да повярвате?!
Днес Антоанета Стефанова Ви доказа, не аз, а световната шампионка по шах за жени Ви го доказа, че младите българи не искат много деца! И аз подозирам отговора е - ПРЕДРАЗСЪДЪЦИ!!!!!!!!!!!!! Явно и световните шампиони по шах имат предразсъдъци.
Конска фъшкия
04 Окт 2004 13:41
Мнения: 20
От: Bulgaria
Не Ленин бе , а Левски-изкуфял дъртак!

КИР СПИТАМА
04 Окт 2004 13:45
Мнения: 888
От: Bulgaria
Така е то - като ти набиват в главата , че черното е бяло !/бял негър...демек /
Малка била раждаемоста в развитите страни - това го разбрах, ний сме развити - затуй намаляваме ! Ами ако ???...тъкмо си го помислих и той взе че го рече:
Милен Велчев: От 1997 г. насам България е постигнала кумулативен реален ръст на БВП от около 30%

4 октомври 2004 | 11:31 | Министерство на финансите


Изказване на Милен Велчев, министър на финансите, гуверньор на Световната банка за България, на Общата годишна дискусия

Ми, че то още 800 дни и ще сме свръхразвити беее !!!!
Не на 5, на два милиона ще се стопим !!!

Скалния, ти що не питаш шампионът ни в мъжкия шахмат/да предположим , че е умен / що до преди месец се състезаваше за Македония по международните турнири , а не за свръхразвитата ни държава !
Muncho Podigovski
04 Окт 2004 13:45
Мнения: 2,492
От: Bulgaria
Socialdemokrat-ът е прав. Ама не съвсем. Доказателство за това е Китай. Отчуждението не е резултат единствено от индустриалното развитие на обществата, а има и психологически измерения. Впрочем, в определени кръгове на българското общество в момента раждането на деца е символ на финансов просперитет. Хората раждат, за да демонстрират, че имат пари.
Ина Тодорова
04 Окт 2004 13:47
Мнения: 3,086
От: Finland
Господин Скаличански , има релеванстност и още как в немската социална система.Какво ще кажете за походния данък там, или детските надбавки или специалното отношение към малцинствените групи или по точно друговерците-турци? Въпросът е друг -дали го знаете това или не ? И защо ?
И не ме занимавайте с разни госпожици с пари , причините защо не виждам жени в България да раждат повече от 1 дете , съм ги изтъкнала горе , в специално обръщение към Вас! Научете немския модел и съм склонна да продължа разговора на тази тема...


Инакомислещ
04 Окт 2004 13:48
Мнения: 1,677
От: Bulgaria
Някой пита по-горе какво прави социална Германия за да увеличи раждаемостта.
Честният отговор е прост: внася си гастарбайтери (от Турция, Южна Европа, Азия).
Николай Скаличански
04 Окт 2004 13:51
Мнения: 4,135
От: Germany
соцялдемократ,
Българчетата израстват с модната тенденция, че е просташко и циганско да се правят повече от 2 деца!!! И това го доказах в една хубава партия днес във форума със световната шампионка по шахмат за жени!!! Мога само да съм благодарен, че е искрен човек, заради което още повече я уважавам, сигурен съм обаче, ако ми отговаряше Ина Тодорова, щеше да ме излъже.
Така че виж фактите най-сетне и ти, всички спекулации за пари и възможности в живота са [bспекулации без доказателство[/b]!
Ето аз имам пари, ти ми намери жена, която да ми роди поне 6 деца, да е българка е и да я харесам поне малко де, даже не е нужно да е шампионка по едно или друго нещо. :P
Ина Тодорова
04 Окт 2004 13:57
Мнения: 3,086
От: Finland
Скаличански , на какво основание твърдиш че ще те излъжа , след като ти не знаеш НИЩО и не желаеш да знаеш НЕЩО за социалната немска система?
Я служи едно обявление в "24 часа" , че си търсиш жена да ти роди четири деца и непременно да изтъкнеш , че живееш в Германия? Направи го и виж ефекта? Въпросът е друг-дали живееш в Германия?

Писна ми
04 Окт 2004 14:01
Мнения: 2,086
От: Bulgaria
Това 2.1 е на ЖЕНА, някой по-горе пак не беше разбрал.

Защо българите, като етнос в България нямат деца? Защото не могат да им осигурят живот поне толкова добър или по-добър от живота, който те са имали? Сега едно примерно 50% от българския етнос в България води живот в пъти по-лош от преди 1990 година, а някъде около 40% са горе-долу на същото ниво. Разбира се процентите са съвсем измислени, но горе-долу положението е такова. В София и в някои други по-голями градове може би е малко по-добро, а в останалата част на България е по-зле. Получава се така, че се чака някое наследство, обикновено някъде в друг град, продава се и с тези пари се прави опит да се закупи нещо за живеене, обикновено в по-голям град. Подобно наследство дава глътка въздух за създаването на семейство, което ще има къде да живее и евентуално да отглежда деца, ако има средства да ги гледа.

Има едно такова решение - да се забрани на жените да работят докато не минат примерно 40 или 50 години. А дотогава да раждат и гледат деца. Съответно доходите на мъжете трябва да са достатъчни, за да си издържат семейството.
Николай Скаличански
04 Окт 2004 14:02
Мнения: 4,135
От: Germany
Г-жо Тодорова,
5 пари не давам ни за немския, ни за патагонския модел. Аз ви питах, защо българчетата от малки знаят, че е цигания да правиш повече деца????????
Това Ви питах, когато Вие ми задавате вашите "релевантни" въпроси.
Много добре знаете, че няма да намерите и 1% поне от момчетата или момичетата в България, които да отговорят по начин различен от световната шампионка по шахмат. За това и отбягвате да признаете фактите, а се криете зад измислени финансови проблеми!!! Аз нямам никакви финансови проблеми и ако приема стандартните изисквания на българските моми до сега да бях се задомил незнам вече колко пъти. Аз обаче съм различен и такъв искам да съм. Но не мен обсъждаме сега, нито световната шампионка по шах. Обсъждаме манталитета на българчетата и неграмотността на културтрегерите ни през последните 60 години. ; (
И къде тук виждате значението на осигурителните системи? Аз нямам нужда от осигурителната Ви система!!! Нямам!!! Бут, со wхат ...?! Сега Вие пак за осигурителната система ще ми подкарате, ако изобщо не се почувствате толкова погнусена от мен, та да си губите времето да ми отговаряте. А уж и двамата милеем за България.
Николай Скаличански
04 Окт 2004 14:05
Мнения: 4,135
От: Germany
Инакомислещ,
от сестра ми до световната шампионка по шах и обратно българските момичета, а и момчета намират за цигания да правиш повече от 2 деца!!!
Стига и ти като Ина Тодорова да питаш за соцялни системи!
Аз нямам нужда от соцяли осигуровки, ха ми намери ти жена дето да ми роди поне 6 деца!!! Българка да е разбира се!
Николай Скаличански
04 Окт 2004 14:08
Мнения: 4,135
От: Germany
имам емаил г-жо тодорова, ако обещаете да не ми разнасяте телефона из форума и го запазите за вас, пишете ми на емаила ми, той е актуален, ще ви дам телефона ми на работа даже ако искате, обадете се, днес съм на работа поне до 18 bg time.
Николай Скаличански
04 Окт 2004 14:13
Мнения: 4,135
От: Germany
със социални реформи не се променя манталитета, културата и модата са единствените неща, които влияят на манталитета, доказателсвото е, че по комунистическо време макар много повече хора да можеха да правят по повече от 2 деца, почти никой не правеше! Всички още тогава го намираха за цигания.
Но да парите са нужна благина, но явно не те са проблема родил българската демографска перспектива.
Инакомислещ
04 Окт 2004 14:14
Мнения: 1,677
От: Bulgaria
Скаличански, какъв ти е проблемът?
Нищо не те питам, ти пък защо ли нещо ми отговаряш.
А като си търсиш жена, бъди мъж и си намери. Що си пускаш безплатни обяви във форума?!
Николай Скаличански
04 Окт 2004 14:18
Мнения: 4,135
От: Germany
Инакомислещ, не се излагай
пак ми прочети постингите и ми кажи дали действително жена си търся!!!
И 6 деца да направя, аз сам няма да реша демографския проблем на България. Истината обаче се крие в манталитета на българите, които се гради вече 60-тина години в тази насока, че да се правят повече деца е простащина.
socialdemokrat
04 Окт 2004 14:20
Мнения: 784
От: Bulgaria
Тезата ми е, че в днешните, организирани към Потреблението общества има заложена самоунищожителна бомба. Капитализмът е най-продуктивната система създавана някога от човека. Капитализмът е ефективен като икономика, организирана към потреблението на индивида, конкуренцията като основен двигател е конкуренция на индивидите - кой да има и съответно потребява повече. Въпреки национално-психологическите характеристики, дори да бъде създаден и култ към раждането, ефектът в общества, където ИНДИВИДЪТ осъзнава, че ще може да се грижи по-добре за себе си, като няма семейство и деца, ще е не нулев, но ще клони към нулата. В Нигер имало раждаемост - естествено. Топло, няма нужда от кожуси, бананите са на ръка разстояние, половата култура на никъде... Кога тарамбуката ще тръгне да купува дрехи, лекарства, учебници, автомобили, ще издържа студенти, ще прави разходи? В нашите общества това е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за всеки родител. А ако потенциалният родител осъзнае, че може да не се жени, за да си позволи качествен секс, че децата, които ще създаде и в които ще инвестира време, нерви, пари, благодарение на съвременните норми и правила на поведение просто ще забравят за него? Ще се вслуша в гласа на нагона и пак ще създаде потомство?! Може - едно и по случайност две. Думата ми е - икономическите сили, в съчетание с променения морално-етичен кодекс на нашете общества, правейки ни задоволени днес, обричат самите общества в сравнително кратък от историческа гледна точка период.

Редактирано от - socialdemokrat на 04/10/2004 г/ 14:47:42

Николай Скаличански
04 Окт 2004 14:20
Мнения: 4,135
От: Germany
Проблема нямам и най-малко съм седнал да виня социалната система. Аз не одобрявам действията на сегашното правителство в определени насоки, но наличния български манталитет не мога да им го пиша на сметката. Друг е въпроса, че и те не правят още нищо за променянето му.
КИР СПИТАМА
04 Окт 2004 14:23
Мнения: 888
От: Bulgaria
Скалния, успокой ся малко бе
Той и Елтън Джон е без финансови проблеми и е "различен", но това не му попречи без да има деца да завещае мангизите си на няколко чужди /две от наследилите го дечица са на сем. Бекъм/...така де, няма да гладуват я !
Инакомислещ
04 Окт 2004 14:24
Мнения: 1,677
От: Bulgaria
Драги Скаличански,
нито ще чета какво си писал днес, нито смятам да споря с теб.
Каквото съм писал по темата, написал съм. Който го разбрал, разбрал.
Изглежда ме бъркаш с уважаемата Ина Тодорова. Това мен не ме засяга, но тя сигурно ще ти се сърди много.
Добави мнение   Мнения:144 « Предишна Страница 4 от 8 2 3 4 5 6 Следваща »