Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Берлускони: Не си даваме парите за България
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:91 « Предишна Страница 4 от 5 2 3 4 5 Следваща
nesnaecht
15 Май 2005 07:34
Мнения: 15,180
От: France
Милчо аз създавам нещо ! дори да е едно изречение !

ПП- защитено по всичките клаузи за правата на автора !
А ти имаш ли такива бе пич комунистически ???

ППП- НЕ СЕ ХВАЩАЙ НА ХОРО , КОЕТО НЕ МОЖЕШ ДА ИГРАЕШ !©

Редактирано от - nesnaecht на 15/5/2005 г/ 07:50:46

Zmeja
15 Май 2005 09:18
Мнения: 35,948
От: Bulgaria
НЕЗНАЙКО,
Ти кога работиш бе човек? Да не би работата ти да е денонощно да висиш във форума срещу заплащане? Ако не е така, не е ли редно отвреме навреме да си лягаш и при жената.
.........
А който прекалено в ИНТЕРНЕТ-а кисне...
достойнството му може да увисне!
гошо
15 Май 2005 09:33
Мнения: 4,631
От: Bulgaria
Гледам тук едни европесимизми се развихрили, та чак станало страшно.

Най-голямата полза на България от членството в ЕС е създаването на много по-ясни правила на играта. А по-ясните правила на играта значат по-проспериращо общество.

Иначе казано: в България всеки се пише тарикат, и гледа да преметне я държавата, я когото може. В резултат всички са преметнати по един или друг начин.
KONTRAST
15 Май 2005 10:30
Мнения: 727
От: Bulgaria
Prost narod sme. Zatova i darjavata ni e slaba. Kogato imame problemi sme gotovi ortaci s djavola da stanem, no ne i da si go reshim sami. Danoto otdavna go stignhme. Veche uporito kopaem nadolu. Interesa na naroda e da zapochnem da razvivame selskoto ni stopanstvo sa vatreshno potreblenie i iznos. Resursi ima, no tova ne bi moglo da stane bez podkrepata na pravitelstvoto.
*
Prisaedinjavaneto ni kam ES shte donese poveche prblemi. Kakto mnogo forumci veche pisaha, cenite shte stignat evropeyskite, a zaplatite chuvstvitelno she izostavat, koeto dopalnitelno shte zasili bednotijata i stradanijata na obiknovenija balgarin (70% ot naselenieto). Osven tova, tezi koito sa zad granica, pri segashnata razlika v zaplashtanijata 200 $ na mesec prateni na blizki ot rodnina zad granica, sa goljama pomosht. NO, kogato cenite se izravnjat s tezi v ES sled prisaedinjavaneto ni, 200 $ shte sa nishto. NO problema idva ot tam, che rodninite za granica njama da sa v sastojanie da prashtat mnog poveche, sashtoto edno e da otdelish 10% (200 $ ot mecechnija si dohod), a drugo e da trjabva da otdeljash 30%.
*
Ako disciplinata i kontrola v BG ne se zasiljat za izlizane ot pagubnoto ni polojenie, nito Evropa, nito gospod shte ni opravjat. Kakto se kazva, "Aki ti ne isksh da si pomognesh, i Gospod ne moje da ti pomogne"


Manrico
15 Май 2005 11:24
Мнения: 31,153
От: Bulgaria
Гошо, цигански манталитет, какво да направиш. Ти му казваш "ще има повече правила, повече възможности - напъни се и се възползвай", той вика "Аман бе, бате, правила и възможности не се ядат, пари ми давай, бате, много тежко е да се работи, па ако и не може да се крадне, гладни ще измрем, батееее. Ша дават ли помощи, кажи, че циганката и циганчетата чакат."
----------
Боте, не ме бастисвай за етническа омраза, моля - нямам предвид ромския етнос, а манталитета, наричан в обществото, неизвестно защо, "цигански"

Редактирано от - Manrico на 15/5/2005 г/ 11:26:48

Nickolas
15 Май 2005 11:48
Мнения: 8,500
От: Bulgaria
Май нямаме особен повод да плачем за тези, които са в ЕС. Тези, които работят и пребивават законно, могат да свалят законно помощта от годишните си данъци. В САЩ не може. В повечето страни на ЕС до 1.500 Евро годишно се свалят като помощ за родители, братя, сестри без дори да се предявява документ за превод на сумата, квитанция и пр. В останалите случаи, на по-големите суми, стига напълно писменото потвърждение от облагодетелствания.
Nickolas
15 Май 2005 11:53
Мнения: 8,500
От: Bulgaria
По повод правилата по-горе се питам дали все пак предишните управляващи, в крайна сметка, сами не попречиха да станем 16-а (или 17-а ли беше - все едно) република на СССР. Ами щяха да се изменят правилата, които те си бяха измислили и нямаше да бъдат те вече облагодетелстваните. Демек - други сайбии щяха да се появят, пък нашите - на сухо.
Кракатау
15 Май 2005 12:25
Мнения: 4,538
От: Indonesia
Значи 5-тях бона на калпак се клатят, но пък най-важното - ясните правила няма кой да ни отнеме. Те са бронирани здраво в гърдите.
Наблюдих 100% - ово припокриване на target групата интелегент-фантазьори , повервали на Негово Величество и пренасочили верата си към Европа. По-специално става дума за точки 1 и 3 :
Първо: Бърза и качествена промяна в стандарта на живот у нас ... Готов съм да предложа схема от икономически мерки и социално - икономическо партньорство, посредством които НЕ ПО - КЪСНО ОТ 800 ДНИ прочутото българско трудолюбие и предприемчивост ще променят живота Ви.
Трето: Въвеждане на правила и институции, насочени към премахване на корупцията, която се е превърнала в главен враг на България, обричайки народа ни на бедност и отблъсквайки жизнено необходимия чуждестранен капитал.
Неизяснен е единствено въпроса за новия срок на Сполуката. Имайки предвид че осигурен бюджет засега имаме само за 3 години, то тя най-вероятно ще настъпи в края на 2009.
Още не мога да дефинирам научно типа субект, верващ че избавлението ще настъпи вследствие на донесени от Висша Сила непостижими за обикновения човешки ум Ясни Правила. Вероятно се касае за някакъв вид метафизик, но е възможно да е и друг вид чешит. Най-добре е г-н Фичо да се занимае с категоризацията.
kaily
15 Май 2005 12:36
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Николас, я поясни повечко и нагледно това:
Тези, които работят и пребивават законно, могат да свалят законно помощта от годишните си данъци. В САЩ не може. В повечето страни на ЕС до 1.500 Евро годишно се свалят като помощ за родители, братя, сестри без дори да се предявява документ за превод на сумата, квитанция и пр. В останалите случаи, на по-големите суми, стига напълно писменото потвърждение от облагодетелствания.
Nickolas
15 Май 2005 13:10
Мнения: 8,500
От: Bulgaria
Законодателствата за страните членки на ЕС предвижа сумите, дадени за поддръжка на нуждаещи се роднини - родители, братя и сестри (обаче не лели, чичовци) да бъдат предмет на сваляне от данъците deductible, abziehbar, deducibile и т.н. Като си подава човек данъчната декларация (а ако не е задължен да подава - точно поради това е добре да подаде такава доброволно) вписва помощта като разход. Този разход се изважда (сваля) от сумата на данъците - независмо дали са още дължими или са вече издължени, последното ако например човек работи на месечна заплата и са му удЪржани месечно. Финансовата служба му връща сваленото или му намалява с толкова дължимото, ако още не е платил цялата сума за финансовата година. Обща (българска!, но вероятно и друга) практика е да се вземат квитанции от родителите за много по-големи суми от дадените. Във всеки случай сумите, дадени като помощ, се свалят 100%, тъй като България е в третата от три групи, където средният годишен доход е равен на един месечен в европейската страна. Точно такава е формулировката на мотивацията за помощта. Самото местоживеене на родителите обосновава вече помощта. За родителите се представя и заверен превод на декларацията за доходи от пенсионното. Помощ, обаче, може да се оказва и от страни от първа в първа група - от Австрия в Италия например - и пак се сваля. Само горната граница е друга. За БГ е до 6.000 Евро и вариира според страната. Вижте дабнъчното законодателство на отделните страни-членки.
Простата сметка е, че ако човек е дал помощ 2.000 Евро, те му излизат 1.000 и родителите му живеят по-човешки и на топло.
nesnaecht
15 Май 2005 13:39
Мнения: 15,180
От: France
николас , и да обясниш няма кой да те разбере защото нищо и никой не е плащал та даже и доброволно ! Видиш че 3-4- дена се замлатват пулят и крещят по всичко що мърда , и не виждат че самите доктори и незнам кои си от НЗОК ги крадат, а те седнали да пищят
"АААА ЕМИГРАНТИТЕ ДА ПЛАЩАТ , ЗАКОНА ДА ГО НАПРАВЯТ ЕДИ КАК СИ ЧЕ НИЕ ДА НЕ ПЛАЩАМЕ ?!?""""
""Берлускони долу защото е десен "
"""Незнайко бегай при него нали ти дава да ядеш ""
Бе ужас к`во сега
ПП-
навремето Милчо работех и не си губех времето да се занимавам с глупости като тебе и ред други нескопосани другарчета млади "Вечни студенти ", и сега съм си добре . А като ви чете човек постингите излиза че вие сте наебали майките си ! Да ама не при мене не минава този номер от старата чаршия ! Бе манталитет к`во !
Eisblock
15 Май 2005 13:44
Мнения: 9,157
От: Iceland
Kайли,

извинявам се, че се намесвам, мисля, че ще мога да ти отговоря веднага. Запознат съм с данъчното облагане на обикновените данъкоплатци ТАМ, както и с облагането на малки и средни фирми. Допущам, че въпросът ти се отнася до облагането на обикновен, регистриран , данъкоплатец.

Данъчната тежест се гради върху два основни стълба:

* Директни данъци (данък общ доход, завоалираният - ДДС и някой други: като имотен, поземлен и пр.) и

* Индиректни (налози, такси и пр. - скрити данъци - май като акциза на бензина?).

Големината на данък Общ доход зависи от големината на доходите за една година. Колкото те са по-големи толква данъка е по-голям. Тук са измислени различни криви по който се начислява данъка. Линейната зависимост се среща по-рядко. Обикновенно тази крива е експонента. Растяща все по-стръмно след достигане на даден лимит (говорим за "социална държава" или постепенно достигаща до един максимум, след което данъка си остава почти един и същ - независимо от растежа на дохода (говорим за облагодетелствана прослойка на богатите). За да се смекчи тази зависимост "ДОХОД - ОБЛАГАНЕ" е въведена възможността да се намали реалната големина на дохода като от него се извадят доказани разходи, вписани в данъчния закон като облекчение. Тогава остатъка е "реалният", от гледна точка на данъчното, доход който ако падне значително под някой от лимитите, автоматично предизвиква по-малък данък от очаквания. Ерго - доходът ти е нарастнал.

В приведеният пример разходите за издръжка на роднини от 1 степен (деца, майка, баща, сестра и брат), до определена граница се признават като разход. И е позволено този да се извади от дохода за годината, така, че облагаемият остатък да е по-малък. Ако границата е била 1500 евро, а ти си изпратила в БГ 1200 евро, то ти намаляваш облагаемият доход с тази сума. Ако си изпратила 2300 евро, на теб ти се признават 1500 евро. Вадиш не 2300, а само 1500 евро.

Облекчения има за водене на второ домакинство, издържане на учещи деца, за поощряване на раждаемостта се предвижда и определена сума (без да се доказва дали е дадено действително нещо или не) за всяко дете. В крайна сметка се набира един сбор от суми, който сбор може чувствително да ти облекчи данъчната тежест. В западните страни, добре печелищите дават дори и над 50% данъци. В социална държава, както това е Швеция, има още по-огромен данъчен товар върху тези които печелят добре. Затова и икономиката им кара с натегнати спирачки.

Трябва да допълня, че всички тези признати разходи, трябва да се докажат или с квитанции от преводи по банков път или с разписки от получателя.

Свободните професии имат още облекчения (напр. разходите за работна стая, техника, пътувания и пр.). А тези, с малки или по-големи лични фирми могат да си смъкват ДДС-то. Отчитане на приходи (когато е пристигнало ДДС върху продажната цена нето) и разходи (покупки на материали, плащания от различно естество и пр.) се прави пред фиансовата служба месечно, по квартали -тримесечие или годишно (много рядко). Ако е дошло повече ДДС от продажби (печалба), то разликата му с ДДС-разходи се връща на финансовата служба. И обратното ако ДДС-разходи е повече, то Финансовите връщат разликата....

Това е на кратко. Дано не съм отегчил някого.

Заб. Ако има разлика в терминологията нека ми е простено ....
Tzistia
15 Май 2005 13:53
Мнения: 1,352
От: Bulgaria
Европа се страхува дали помощите и за България няма да отидат напразно и с основание. Ако БСП дойде на власт всичко тръгва назад!!! Този път да внимаваме кого избираме!!
nesnaecht
15 Май 2005 14:00
Мнения: 15,180
От: France
Айсблок , забравил си да допълниш че членския внос във независимо коя и да е партия е дедуктирана(извадена, и не се облага с данък), или ако си направил дарения също от общата сума която декларираш , разбира се независимо каква е тя?!?
Gan(ю)гоТрий
15 Май 2005 14:22
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Eisblock, ако си в състояние, дай повече разяснения за данъка ДДС на запад. Имам чувството, че ТУКА същия се прилага по абсолютно разбойнически начин, без никаква разлика от рекетьорството на сикаджии, висаджии и др. рожби на демокрацията. Примерно:
1/ купувам от фирма А месо по 8лв/кг, с ДДС 9.60. Фирма А внася в хазната 1.60 които е взела от мене, а 8лв си ги прибира
2/ аз като фирма Б вакумирам месото и го продавам по 10лв/кг +2лв ДДС=12лв. Внасям в хазната 2лв-1.60лв=0.40 разлика ДДС, които не са платени от мене, а са взети от купувача. За мене остават 12 - 9.60 - 0.40= 2 лв печалба
3/ Сега става интересно. Отивам като гражданин в енергото и си плащам за в къщи 120лв ток, а съм ползвал 100лв ток и давам още 20лв ДДС. Това си е чиста КРАЖБА! Първо плащам данък на РАЗХОДА, и второ съм си платил всички възможни данъци върху ПРИХОДИТЕ. При 3 милиона домакинства по 20лв ДДС “подарък” за държавата това прави 60 милиона РЕКЕТ. Същевременно в 100те лв ток който съм ползвал има включена ДС=добавена стойност.

nesnaecht
15 Май 2005 14:31
Мнения: 15,180
От: France
Ган като представител на предприятие ДДС ти е дедуктивен , тоест ти се връща ! А като клиент на еди какво си или купил бира от незнайко , ДДС не се връща ! И това ДДС отива директно в бюджета на държавата ! А там как се разпределя е друга супа за която нямам лъжица !
Perkoles
15 Май 2005 15:15
Мнения: 7,433
От: Australia
Ганю :-)
да та питам, оти сам си проз:
НЕК държавна ли е ели чесна..ъъ.. частна?
.
(въпросът ти е готин :-)
; -)
kaily
15 Май 2005 15:26
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Мали, мали.
То у нас за разход не признават собствено дете да си отгледаш, другаде и да помогнеш на старците си ти го пишат облекчение.
У нас ти смъкват и кожата от гърба с до 80% данъци под една или друга форма.
Това направо ме шокира-на бат, сестра или родител да помогнеш и го приспадат от облагаемата тежест.
Ние дотук май само цените направихме европейски, ма барем данъците да бяхме докарали докъм турския изеднически десятък.
Аз се викам, че държавата е паразит и ебола вирус, ма нашата е в последен стадий на напиване с кръв въшка...още малко и ще излезе на челото.
kaily
15 Май 2005 15:32
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
И аз мернах Айса да разправя май, че там дребните фирми са привилегировани откъм ДДС, а у нас наопаки-само най-едрите.
От средно надолу до лично духа супата.
Само държава, едри фирми, дупетати и прочие паразити са на аванта от ДДС.
Eisblock
15 Май 2005 15:47
Мнения: 9,157
От: Iceland
GAN, Незнайко ти го е казал.

ДДС и допълнително облагане на всяко едно нещо продадено на Публиката. Тези който имат възможност в съответните рамки на финасовите законни разпоредби, да отчитат ДДС (приход или разход) са на кяр.

Напр. ако би имал фирма само за правене на тенджери, можеш да отчиташ като разход закупуване на ламарина. Може и да се отчетат 30 интегрални схеми. Подразбирай като реален разход и по ДДС. Но ако си купил 20 000 бр. как ще ги отчетеш? - не може.

Именно въртенето на винта ДДС докарва на държавата допълнителния бюджет, след като администрацията е разхитила десетки и стотици милиони. Всяка година излиза отчет на независими организации посочващи невероятните разхищения на Бюрокрацията - Това с чешмичките и пейките - ряпа да яде. В някой държави има и много високо ДДС за "луксозни стоки" - поне така беше в Австрия до преди няколко години - сега незнам. Ставката ДДС е различна в ЕС, има тенденции тя да се "хармонизира". Разбирайте по най-високата....

Хубавото е, че реални разходи за компютри, оборудване, превозни средства, се отчитат 100%. ДДС се получава почти веднага след месечния, тримесечния или год. отчети. За по-големите разходи има една граница над която отчитането става разсрочено. Напр. една компютърна система се отчита в продължение на 3 год. Смята се, че за 3 години тя се амортизира. Една лека кола ако се закупи 100% се отчита за 5 год. Една кола на Лизинг означава взимане на кола под наем за определен срок. Плаща се определена сума за тези 3 години, разпределена по месеци. След като изтекат тези 3 год. колата или се връща и се взима нова или се закупва за остатъчната стойност.

В БГ думата "ЛИЗИНГ" се употребява 100% неправилно.

Има още едно голямо мошеничество. Това е облагане на лихвите от спестяванията. В някой държави то или го няма или е много ниско. Огромните суми на спестяванията в Германия, например, е изкушила алчността на държавата, така че преди 10-на години този данък е хвръкнал на 35%. С което се обизмисля спестовността при ниски лихвени проценти. Австрия, Люксембург и Швейцария имат ниски %-ти. Май Швейцария няма и такъв. Увеличеният данък върху лихвите е довело до т.н. Данъчно бягство. Огромни суми са изнесени за съседните страни. По-глупавите и наивните са го сторили с банкови преводи. Тогава под някакъв благовиден предлог данъчните нахлуват в дадена банка и я разравят. Те тъсят проформа нещо за г-н "Х" с прокурорско нареждане, но в същност намират доказателства, че 100 клиента са направили преводи. Следва съд и драконовски глоби.

Може лесно да се види, че веднаж спечелените пари биват обложени със висок данък, после вложителя получава само част от действителната печалба от въртенето на тези пари от банката - това е лихвата от няколко процента и след това тази същата лихва бива обложена не с десятък, а с повече от една-трета! И за да не бягат хората в други държави със спестяванията си се правят успешни опити да се дъжат в наръчници. модерно крепосничество. Криминализира се т.н. Данъчно бягство, а от 1 април падна банковата тайна в Германия. От тогава всички възможни служби и администрации могат без каквото и да е прокурорско нареждане да влизат с компютрите си в банковата система и да гледат кой колко има - на воля. Дори др. Хитлер не се е осмелявал на подобни действия срещу собствените си граждани!!

Толква за ЕС "рая" в переспектива ....

Редактирано от - Eisblock на 15/5/2005 г/ 15:49:44

Добави мнение   Мнения:91 « Предишна Страница 4 от 5 2 3 4 5 Следваща