Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Присъединяване sans changement
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:128 « Предишна Страница 6 от 7 4 5 6 7 Следваща
gaijin1
05 Юни 2005 17:38
Мнения: 454
От: Canary Islands
volog,
тизвезден в центъра до Забранения град е 50$ на калпак на вечер, доста прилично като условия, почти Sheraton. 1000 евро спокойно те оправят 1 седмица, но до Хонг Конг и Шанхай ще ти трябват още 1000.
Пък и позна - цъфти. При това по улиците с български рози (не китайски). Ние уж по линия на НАТО цветенца за Афганистан изнасяхме, а те къде вързаха.
gaijin1
05 Юни 2005 17:47
Мнения: 454
От: Canary Islands
За Мао се чака много. Записваш се да влезеш от днес за другата седмица. Не ми се отвори парашута дори и като на далечен балкански почитател.
А за пускането на първа...втора, те не че не искат, но пригепването на ресурси не е толко лесно. Ей го Бушмена в Ирак: от играчка-плачка, а колко гордо тръгваше...
volog
05 Юни 2005 17:57
Мнения: 3,826
От: Reunion
гайджине (едно), мерси.
отсега ще си търся куртка тип маовка.
Zmeja
05 Юни 2005 18:00
Мнения: 35,948
От: Bulgaria
Китай показва на света, че на икономическите проблеми трябва да се гледа прагматично, а не като при нас - чисто идеологически - от едната крайност директно към другата.
В същност Китай просто заема мястото си в световното промишлено производство, което е имал не чак толкова отдавна в исторически план. През 1800 г. относителния дял на промишления продукт на Китай (световния се приема за 100%) е бил 33.3%, на Индия (заедно с Пакистан) - 19.7, а на целия Запад - 23.3%.
Просто историята на света не е тази, която сме учили в букварчетата - условно казано - Евроцентрична ( нещо като Птоломеевата и Хелиоцентричната система в астрономията). Преди историците, а сега политиците отново ни представят истината за света като образите в павилионите с кривите огладала по панаирите.
Бай Иван
05 Юни 2005 18:33
Мнения: 3,806
От: Virgin Islands (Unit
Китай е един огромен концентрационен комунистически лагер произвеждащ евтина работна ръка и суровини за захранване на десетина "зони", където господстват свободни икономически /капиталистически/ отношения. Китаеца няма право и не може да се придвижва където си иска в страната, той е закрепостен и само партията–майка може да му разреши да отиде и работи в "зоните". Няма никакъв държавен капитализъм или смесена икономика. От едната страна е "комунистическия лагер" от другата "зоните". Двете се контролират от главатарите на комунистическата мафия –"концлагера" с методите на тоталитаризма, а "зоните" с международно приетите норми. В "зоните" живее и работи по малко от 5% от населението на Китай /към 60 000 000 души/ и това не е реалния Китай.
"Успехът" на комунизма в Китай е, че е направил собствената си страна колония на комунистическата мафия, а метрополии са няколко "зони", в които се сипват всички богатства от труда на мизерния, но многоброен китаец.
Китай е сбъднатата мечта на Хитлер/Европа огромен концентрационен лагер, източник на труд и суровини захранващи Велика Германия/. В Китай е реализиран имено фашисткия модел на икономика, който за разлика от комунистическия действува, макар и за сметка на милиони трудови роби.
В "зоните" частната собственост на средствата за производство и предприемаческата инициатива /спекулация/ е позволена – за това и цъфтят.
В "концлагера" /останалата част на Китай/ действат комунистическите принципи – пълна държавна собственост и никаква частна стопанска инициатива. За това хората там живеят и работят при условията на 50–години
/не казвам по назад, защото по назад са били по добре/.
Господата комунисти и марксисти всички останали подобни боклуци – за кой Китай говорите? Не ни навирайте в очите "зоните", те не са Ваше творение.
Вижте какво сте създали в "концлагера" – той е рожба на вашата човеконенавистна идеология.
Zmeja
05 Юни 2005 19:06
Мнения: 35,948
От: Bulgaria
Бай Иване, ( може би по-правилно е да ти казвам Бай Джон) да имаш да вземаш!, но не от мен , а от китайците. Точно за този идеологически подход говоря, който съсипа България. Ако сценария на американците на Тян ън мън беше проработил, сега Китай щеше да бъде по-зле от Русия и там щеше да се установи невъобразим хаос. Но при китайците няма Тън и няма мън. Хилядолента държава и хилядолетна мъдрост!
Zmeja
05 Юни 2005 19:31
Мнения: 35,948
От: Bulgaria
По Канал 1 преди малко вървеше дискусия между представители на политическите сили за образованието та се сетих за една китайска поговорка:
Който мисли една година напред - сее ориз,
който мисли 10 години напред - засажда овошки,
а който мисли 100 години напред - съгражда училище.
Не зная за какво бъдеще на България мислят тези, които закриват и разпродават стотици училища. (Може и да са хиляди.)
Ами ако в един прекрасен ден българските жени решат да започнат да раждат? Ами ако в един още по-прекрасен ден в България започнат да се завръщат от чужбина чадата й заминали на гурбет? Ами ако в един най-прекрасен ден започнат да се връщат банатските, молдовските, волжските и македонските българи?....
тъпо менте
05 Юни 2005 19:57
Мнения: 887
От: Bulgaria
Да живее Индокитай!
Calina Malina
05 Юни 2005 20:07
Мнения: 6,931
От: Bulgaria
Змейски, ами нашите политици мислят за един ден - изборния. И мислят по един месец - предизборният. И като гледах и аз дискусията, имам съмнения дали това е държавническо мислене. Всеки си пее неговата ария. Така, че какво да засадят или съградят
Бай Иван
05 Юни 2005 20:21
Мнения: 3,806
От: Virgin Islands (Unit
Zmeja, можеш да ми казваш St. John, ако не ти харесва Бай Иван.
Така се казва моя остров и съм кръстен на него или той на мене. Аз безкрайно много харесвам китайския модел на "концлагер" плюс "зони". Само като си представя, че "концлагерът" изчезне и 1 200 000 000 китайци ще тръгнат да си търсят свободно реализацията по света настръхвам. Първо ще се сринат "зоните", а след това и цяла Азия, вълната ще залее и нас. От егоистична гледна точка китайския модел е О.К. за цивилизования свят, а плачът за нарушаване на човешките права е най–малкото циничен. С подръжката на китайските комунистически мафиоти западният свят осигурява защита на капиталите си вложени в "зоните".
Острието ми е насочено към разни изродени комунисти, чели–недочели, разбрали–недоразбрали марксисти и приближените им гайдаджии, които препоръчват китайския модел за България и го въздигат като най–успешния модел за социално и икономическо развитие.
Кракатау
05 Юни 2005 20:25
Мнения: 4,538
От: Indonesia
Считам че за България най–успешния модел за социално и икономическо развитие не е тоя на Китай, а тоя на Беларус.
Бай Иван
05 Юни 2005 20:49
Мнения: 3,806
От: Virgin Islands (Unit
Ако не беше комунистическия изрод Лукашенко, Беларус щеше вече да е в ЕС, а не като нас с крак на вратата.
Zmeja
05 Юни 2005 20:49
Мнения: 35,948
От: Bulgaria
Бай Иване,
ти си обсебен от антикомунизъм, антимарксизъм и др. анти-, поради което ти убягва многовариантното неидеологизирано мислене.
Разумният човек трябва да допуска, че ако след 15 години, и след още 15 години един социално-политически-икономически модел не работи и хората в съответната страна живеят по-зле, отколкото са живели преди 30 години, то това означава, че стария модел за конкретните социално-исторически-психологически условия е бил по-добър. И разумният човек трябва да признае това, и ако трябва да се върне към стария модел, ако трябва да го подобри, ако е нужно да потърси друго решение, но не да дава постоянно за пример САЩ или Англия, защото това е все едно да съпоставяш несъпоставими величини. Това е все едно да кажеш: БТК е продадена за 200 000 000 лв., но тъй като там има и 1 300 000 000 метра кабели се получава 1 500 000 000 - значи сделката е отлична.
Останалото, Бай Иване, е идеология. А с идеологическия подход сме я докарали до под крушата.
paragraph39
05 Юни 2005 21:02
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
Е, добре де!
Разбрахме от вероятно достоверна информация тук на АНТИКитайИСТИ, че Китай дължи бума в Икономиката си , най-вече на ЕВТИНАТА си Работна Ръка/което НЕ е така, разбира се, защото по Света има държави с по-евтина от китайската работна ръка- например, Хаити, Бангладеш и прочие!- но тези държави НЕ са направили БУМ в икономиката си, нали?!/!
Но на друго вясто, обаче, тези същите АНТИКитайИСТИ ме убеждаваха тук, че при Капитализма НЯМАЛО Експлоатация, защото Наемният Работник ДОБРОВОЛНО си договарял с Капиталиста-Работодател размера на Заплатата си!!! После пък, по друг повод ставаше въпрос, че в Европа НЕ искат "гастарбайтери" от бившите соц.държави/ и НЕ само оттам!/, понеже подбивали Цената на Труда, макар и тя да е свободно договорена между тамошния Капиталист -Работодател и "гастарбайтера" !
Та, НЕ разбирам: лошо ли е, че в Китай работниците "свободно договарят" Цената на Труда им да е НИСКА?! Или това е ДОБРЕ?! И за кого е добре/ако?!/ и за кого е лошо/ако?!/?!
Освен това, НИКОЙ НЕ е доказал, че Китай внася в Европа и Америка стоки на ДЪЛПИНГОВИ цени- т.е. , на цени, които са ПОД Себестойността на Стоката, произвеждана в Китай! А щом НЕ е доказал никой това- значи НЯМА Дъмпингови Цени! А щом НЯМА Дъмпингови Цени- значи НЯМА НИЩО НЕРЕДНО в това, че Китай изнася стоки на ниски цени! Напротив, от това печелят Купувачите на тези китайски стоки!
А има и друго: Китай може и да иска да изнася, но НЯКОЙ в тези държави трябва и да ВНАСЯ стоките от Китай! Тогава Защо корят само Износителят Китай, а НЕ корят собствените си фирми, които ВНАСЯТ евтините китайски стоки! Да им забранят да внасят - и толкоз!



Редактирано от - paragraph39 на 05/6/2005 г/ 21:17:02

paragraph39
05 Юни 2005 21:52
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
Каква България в каква Европа - Европа гласува срещу разширяването
Влизането ни през 2007-а става малко вероятно
[ 2005-06-06 ] Ст. ас. Атанас СЕМОВ


Фактът е разтърсващ - две държави-учредителки на Европейските общности, чието общо население (77 милиона) е близо 20% от цялото население на ЕС, отхвърлиха европейската конституция!
Това е още по-изумително, като се има предвид, че самата евроконституция не променя нищо съществено в ЕС и не дава видим повод за гняв - поради което става ясно, че на тези референдуми европейците отговарят не на зададения въпрос (за или против конституцията), а на един незададен въпрос: за или против разширяването на ЕС! Както срещу първите десет (социолозите в Холандия го установиха ясно), така и срещу България и Румъния и заплахата Турция.
Небрежното и дори отблъскващо обясняване на европейската идея доведе до парадоксално гласуване на днешните европейци срещу собствените им старини... По демографски причини до средата на века на ЕС ще му трябват около 50 милиона нови работници, които да изкарват пенсиите на работещите днес (това е и основна причина за разширяването). Но големите маси квалифицирана и евтина работна ръка от Изток заплашва работните места днес - а разумен механизъм за плавен преход не им беше представен...
От друга страна, обикновеният европеец просто не ни вярва и не ни познава. Представата му - създадена от медиите кога съзнателно, кога от медийна глупост - е предимно негативна. Повечето предразсъдъци са живи, а успехите на младите демокрации са непознати. Дори европейските туристи, прекарали две прекрасни седмици по плажовете или планините на изток, разказват на приятелите си за дивотията и беднотията в страните ни... И не от вчера.
Пък и дори на онези европейци, които не се гнусят от нас, просто им дойде много! Едновременното постигане на огромно разширяване на ЕС и превръщането му чрез конституцията в политическа федерация се оказа огромна грешка. Защото така само за 20 години Обединена Европа мина през цели 10 могъщи сътресения:
1. През 1986-а въпреки многото съпротива се присъединиха считаните за бедни и неразвити Испания и Португалия.
2. През 1989-а падна Берлинската стена, Германия отново стана най-голяма... А живи бяха над 100 милиона съвременници на войната...
3. Комунизмът изчезна - и заедно с него източните прегради пред източната емиграция. И тя връхлетя с най-уродливото си лице -фалшификатори на валута и банкови карти, наркотрафиканти, проститутки, автокрадци, обикновени джебчии...
4. На 1 ноември 1993-а влезе в сила Договорът от Маастрихт - и създаде Европейски съюз като политически субект със своя икономическа, външнополитическа и дори отбранителна политика - една протофедерация, която и до днес влудява суверенистите...
5. През 1995-а влязоха Швеция, Финландия и Австрия - и макар високоразвити, с тях ЕС прекрачи отвъд магическата бройка 12 и започна да става "голям, твърде голям..."
6. През 1999-а еврото измете националните пари - изчезнаха любимите франкове, марки и шилинги, с които векове наред е свързана представата за личен успех и национална идентичност!
7. През пролетта на 1999-а в Белград и на 2003-а в Багдад американските бомбардировачи пък изметоха представата за Европа като световен фактор... Усещането "Вас пък кой ви пита" бе разтърсващо усещане за най-старите държави в света!
8. На 1 май 2004-а към 15-те се присъединиха още... ДЕСЕТ! Наведнъж влязоха повече държави, отколкото за всичките 42 години след началото... За 2007-а се гласят и още две - най-бедните, най-иронизираните кандидатки. А през 90-та се говореше само за Полша и Унгария!...*
9. Буквално в същото време Европа обсъждаше и приемаше ОБЩА конституция - и след подписването й на 29 октомври трябваше да се примири с нейната очевидна федералистка посока...
10. И накрая Турция!...
Е, обикновеният европеец не можа да преглътне всичко това наведнъж...
Сега е възможно или референдумът да се повтаря, докато на "НЕ"-то му писне - но с риска след всяко ново "НЕ" да падат правителства, или конституцията да се преработи, за което май никой няма сили... Затова навярно тя временно ще бъде забравена, а към края на 2007-а ще бъде наречена "договор за опростяване на договорите" и прокарана без референдуми... От това Европа няма да загуби особено.
Истинският губещ от европейското "НЕ" са България и Румъния! И не защото ще се приложи отлагателната клауза - изискването за единодушие на всичките 25 държави е непостижимо. Все по-вероятно е със същия резултат да се случи нещо много по-просто: поне една държава (първо Германия, скоро и други страни...) ще поеме риска на историческия грях и ще... забави нашата ратификация. Поне до есента на 2006-а. Ако до тогава наистина много сме напреднали, а пък вътрешният натиск срещу нас е понамалял - в последния момент може и да ни пуснат. Но тъй като и двете е малко вероятно да се случат, ние просто ще... почакаме! Годинка, две, може би пет. Ако ЕС още съществува... Защото няма политически съюз, в който да сме влезли, и той да е просъществувал...
Единственото, което можем да направим, е светкавична и ефективна реформа на правораздаването и действително ефикасни удари срещу корупцията, престъпността и мръсотията по улиците. Дори да не бъде оценено - ползата остава за нас... Защото най-важното в членството в ЕС е подготовката за членство - за да заприличаш на членуващите високоразвити държави.
----
Рубриката се осъществява съвместно с Института по Европейско право (www.eurolaw-bg.com). Нейните редове са отворени и за други мнения.


* Славната програмата ФАР бе замислена само като помощ за икономическо възстановяване на Полша и Унгария (PHARE - Poland and Hungary Assistence for Reconstruction of Economy).
Perkoles
05 Юни 2005 22:23
Мнения: 7,433
От: Australia
Предвиждането на нивото на река Дунав. Дунав е единствената голяма европеска река, която тече от запад на изток, на където изтича. Със своите брегове тя разделя, а с водите си - свързва дори далечните страни. Въпреки посоката си на движение, кораби плуват и в двете страни(посоки). Разбира се, че на онези, които плуват срещу течението им е по-трудно и никои не им вика "браво". Но така те могат стигнат до извора, вместо да чекат тои да доиде при тях. (Такова явление ми е непознато още, но тук явно много се разчита на него).
.
Влизането на страната ни в Европеиската Общност ще бъде от полза. От друга страна, как можем да останем и независими, да отстояваме нашите си виждания и интереси, когато сме зависими. Зависими от ръката, която ни подава зрънцата. От хляба и от ножа, които са в чужди ръце. Тези въпроси застанаха не само пред нас, а и пред другите европеиски народи. На днешните политици и до ден днешен не им стана ясно защо всъщност хората казаха "не" (в.ж. последната среща на загубилите/загубени шрйодер-ширак. посл. изказвания на барозото). Те са нагазили до (над) очите в създаденото от тях блато и продължават да твърдят, че пътят е верен и да вървят напред, а ние да сме ги следвали (!?). Нашите водачи ги следват неотклонно, разбира се. Нали оттам идат и зрънцата за тях. Да де, но те, всичките си нямат проблем. Техните глави/кратуни са кухи и те Не ще потънат, дори и да продължат в избраната от тях посока. Други се усетиха навреме и казаха "не" ние повече не отиваме с вас нататък във вашата ПР посока. Тя е не само погрешна, но и грешна.
.
Може би сега, наистина имаме уникален исторически шанс, да влезем, в ЕУ-то, макар и позъкъснели, но Равностоини поне в това, че сме намерили пътя към себе си. Решили, какви искаме да бъдем и признали слабостите си да поемем пътя да ги отстраним.
И наистина: "В известен смисъл това е по-важно от каквото и да е присъединяване sans changement."

E6
05 Юни 2005 22:23
Мнения: 29,550
От: 0
То това отдавна е ясно че няма да влезем в ЕС или поне не през 2007-ма.Просто хората които управляват и ще ни управляват въпреки морковите които размахват НЕ ИСКАТ да влезем в ЕС.ЕС означава ясни правила на играта.ЕС означава ред, законност борба срещу корупцията и търсене на вина за това или онова.Беше време когато по всяка телевизия когато и да включиш гледаш Кунева или Паси и като обясняват, и като обясняват... Сега няма никой.Никой нищо не обяснява.Няма Паси няма Маси.Прокрадват се разни тълкувания на този или онзи дори чух и такива че това "НЕ" във Франция и Холандия било добро за България по не знам какви си тълкувания и комбинации.Просто тия отгоре ни лъжат и ние отдолу се пеним и наивно им вярваме и сме на път пак да ги узаконим за още 4 години.
paragraph39
05 Юни 2005 22:52
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
За България и за политиката на българските управляващи ТРЯБВАШЕ да има и резервен вариант- НЕприсъединяване към ЕС ! Трябваше, успоредно с усилията за влизане в ЕС те да почерпят и от опита на благоденстващи в Европа и по Света държави, които НЕ са членки на ЕС !!! Сега, ако ни отрежат за ЕС, ще сме изгубили много години за втория/резервния/ вариант!
хунвейбин
05 Юни 2005 23:16
Мнения: 9,895
От: Bulgaria
Без конкурентна икономика , без конкурентно селско стопанство нищо не може да се направи.България ги няма и нищо не може да направи.
Ако ще не в ЕС , а в някакъв космически съюз да я поканят и да почне да членува .
Не ни искат по две причини.
Няма какво да предложим освен голям поток от емигранти.
А потока от емигранти като цяло е силно компрометиран заради криминалното му поведение в чужбина.
България вече няма икономика.България вече няма качествена и грамотна работна сила.Дори и като количество я няма , за да направи някакъв пробив.
България вече няма научно технически потенциал.

България е бананова държава и характеристиките оттук насетне няма как да останат други освен тези на банановата държава.За десетилетия напред.
Мижи да те лъжем са измислиците за дребния и среден бизнес.Нямаш ли едър-няма как да имаш среден и дребен.Това са функции и дейности който едрия бизнес възлага.
Мижи да те лъжем са измислици-как в чужбина правиш пари и идваш и ги влагаш в България и тя дръпва.Това са дребни пари .С тях икономика не се прави.
Мижи да те лъжем са измислиците как ще станем туристически динозавър , чужденците ще идват да си харчат парите –а ние ще си вдигаме стандарта.
Производство няма.БВП не се създава.А това е основното.Без тях всичко друго са приказки едно към гьотере.
Perkoles
05 Юни 2005 23:18
Мнения: 7,433
От: Australia
Параграфе,
Какво е резервен вариант - планът "Б", на които ние се смяхме вчера, не, по-онзи ден.
Планът Б:
"Чрез разиграването на "циганската" карта, предизвикването на конфликт на етническа основа (в този план би трябвало да влиза и една противно.положна организация), вкарването в парламента на друга партия на етническа основа да породи един "естествен" труднозагасим проблем. Които би трябвало да ни отдалечи от присъединяването ни в ЕУ. Без да се спират "помощите", които ние по договор би трябвало да продължим получаваме и да изразходват както им е по угода. (не, няма оплитане на местим.)
При влизането ни в ЕУ, би трябвало да отпаднат голяма част от митническите пунктове, а както знаете... Съдебната система ще бъде под друг контрол, немафиозки. Както и полицеиската такава.
В последните дни, Уважаемии Параграфе, бяха направени толкова нарушения на Конституцията на България, че дори и аз ги видях. В тези нарушения деистваха всички, като един, от президенството..до.. последния вербуван.
.
Умно и хитро, но са си направили сметката без кръчмаря.
Планът Бееее
Изгореее
<- Хаи са обясняваите, тъпчовци, а ази ше ви гледам само

..
Бих могъл да ви кажа и повече, но по ми се ще да наблюдавам.
Това, което Ще се случи...
Тики-така...
цък-цък
Добави мнение   Мнения:128 « Предишна Страница 6 от 7 4 5 6 7 Следваща