Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Сега онлайн: "Атака" срещу политици и журналисти
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:341 « Предишна Страница 9 от 17 7 8 9 10 11 Следваща »
Perkoles
26 Юни 2005 15:43
Мнения: 7,433
От: Australia
по Amazon:
"Глей ся ко шъ напрая"
(дали не са си мислили същото пилотите насочени към WTC 11.09)
Дрънди Хасанов
26 Юни 2005 15:46
Мнения: 614
От: Bulgaria
Лорде,
Да попитам и тебе:
И какво ще стане, когато от опозицията започнат да питат за имотите на кобурга. Румен Петков и Таня Дончева ще му станат адвокати?
Не че комунистите не са фурнаджийски лопати, но все пак могат да те цитират какво си говорил до вчера буквално!
P.S. Питам, макар че не съм чак толкоз наивен. Бай Иван вече ми отговори. Мерси.
volog
26 Юни 2005 15:53
Мнения: 3,826
От: Reunion
Правилната позиция, както писа Ив. Кръстев (за пръв път да се съглася с него) е правителство на малцинството: БСП+ДПС. Това са и единствените партии, които пускаха нишани, че могат да се коалират преди изборите. Едно голямо мнозинство от типа БСП+НДСВ(+ДСП) или (Всички - БСП - Атака) просто ще доведе до същата арогантщина и злоупотреби, които наблюдавахме досега и още повече ще радикализира българите в посока към Атака и подобни.
Едно (малко) правителство ще си бъде и по-същество надпартийно, а и ще изисква доста висш пилотаж и компромиси. Въпреки че Царя доста свали партийното напрежение, все още партизанщината ще е много голяма. БСП ще се откаже от няколко спорни фигури(ако трйбва и от Станишев) и Доган ще се откаже от някои хапки като Булгартабак.
По въпроса за законите за ЕС, то надали ще бъде спъвано от другите сили. Царевото също не се губи, при първи фал той ще състави правителство. Плюс това дава на партията си бъдеще, защото към който и да се присъедини той партията му ще се обезличи. А така тя ще е главната опозиция и тази, която ще поеме следващ мандат. Аз много се учудих, че той вчера каза нашата партия - за пръв път той се държа като партиец.
(айде да не се лъжем той сега е на 68, какво ще представлява партията му когато той е на 72 и с два колебливи мандата - или левите ще го изядот или десните). Ако неговата партия иска да има бъдеще, то трябва да е в опозиция или квази-опозицията (както се съхрани БСП досега). Идат президенстки и местни избори - как ще се справи една грандкоалиция от типа БСП-НДСВ или Всички-с/у-БСП. Че тя ще се разпадне ...
А правителството БСП-ДПС ще се стартира с 5-6 гласа въздържал се я от Атка , я от по-заблял се царист
Amazon
26 Юни 2005 15:59
Мнения: 5,842
От: Congo, the Democratic Republic of the
Perkoles, пилотите, най-вероятно са си мислили "Алах Акбар", което в превод на български е "Глей ся ко шъ напрая"!!!
А иначе паралела е съсвсем верен - поведенческия модел при терористите-камикадзе и при гласувалите за АТАКА е почти еднакъв...

Дрънди Хасанов
26 Юни 2005 16:02
Мнения: 614
От: Bulgaria
Свежарка,
Успокой се мен!
Избърши пяната, пийни студена вода, пипни се отзад да не би някой анадолски манафин да ти се готви, после погледни под леглото да няма някои чифутин или чифути и ни обясни:
Какво искат хората?
Щото хората искаха едно и също допреди петнайсе години. Все си мисля, че сега е мъъъничко по-различно.
P.S. А онова, размножаването всички го искаме де.
bashmaistora
26 Юни 2005 16:04
Мнения: 377
От: Bulgaria
Комунистите....за съжеление пак ни изработиха, колкото и да ми е непрятно , в интерес на истината трябва да си го признаем.
"Атака" си е абсолютно чиста проба сбирщина от класически Комунисти, пореднят ход на интелектуалният тръст на БКП.
Само им вижте снимките на атакуващото -полит бюро/....коментара е Абсолютно излишен.....
Натиснете тук
LordBaiHui
26 Юни 2005 16:05
Мнения: 7
От: Bulgaria
Господа!

България е протекторат на САЩ!
Тук управлява гауллайтер Пардю!

Ако Вие сте на негово място какво решение бихте взели

а) Да подкрепите бившите комунисти в съюз с техния агент Доган?

б) Да дадете цялата си подкрепя за едно ново правителство на Царя?

Кой бихте избрали?

а) Съветският гражданин Сергей Димитриевич

б) възпитаника на Уест Поинт

Бихте ли позволили да се наруши статуквото?

Очаквам Вашите отговори!!

antiyuppie
26 Юни 2005 16:08
Мнения: 830
От: Bulgaria
Perkoles
По три неща Сидеров не е отворил уста и не е споменал нищо - странно мълчи:

1. Какво смята да прави с НАТО- не споменава въобще за излизане от него???

2.По въпроса за издирване и връщане на външния дълг, създадени от чадата Лукановци и 30-те фамилии около Т.Ж.(знаят се имената им , къде и колко.Филипините си върнаха изнесеното от Маркос за броени години заедно с натрупването и въртяното, сиреч с лихвите.)???

2. Какво ще се предприеме с имотите на Симеон???

Това създава размисъл-помъчи се да поразмислеш ?


Редактирано от - antiyuppie на 26/6/2005 г/ 16:10:47

Дядо Виктор
26 Юни 2005 16:09
Мнения: 316
От: France
Драги volog,
Позицията на Иван Кръстев очевидно търпи развитие. Последната му теза е за правителство САМО на БСП, подкрепяно стратегически от останалите партии. Ето какво казва той пред радио Нова Европа:
Малцинствено правителство на БСП е най-чистият вариант

политологът Иван Кръстев пред радио Нова Европа

25 Юни 2005


Г-н Кръстев, как вие прочитате резултатите от изборите и кое е най-значимото, което се случи на това гласуване?

Големият проблем е какъв тип печеливши управленски формули за страната има - формули, които ще позволят съставяне на работещо правителство и в същото време избирателите да нямат усещането, че са отново излъгани. Ако у избирателите се появи такова усещане, това задължително усилва позициите на протестни партии като “Атака” и затова мисля, че големият проблем е дали политическите партии ще мислят стратегически или ще се опитват да решават краткосрочни проблеми.

Ако трябва да мислят стратегически, как си представяте да изглежда следващото управление?

Макар и не по начина, по който искаше, БСП спечели тези избори и най-нормално е да състави правителство. Но мисля, че тези избори показаха, че в българското обществено мнение също има много силни резерви към засилена роля на ДПС в управлението на страната. Бих казал, че арогантността в политическото поведение на ДПС беше един от факторите и за появата на “Атака”.

Затова, за мен най-добрият вариант е малцинствено правителство на БСП, което обаче разчита на стратегическата подкрепа от всички други опозиционни партии за европейските приоритети на страната. Това би позволило на БСП да състави функциониращо правителство, а в същото време би дало право на другите политически партии да не позволят на БСП да не прави това, което е извън политическия консенсус. За мен това е от една страна национално отговорно, тъй като удържа европейската перспектива, но от друга страна не прави коалиции, които бяха забранени от самите политически партии в рамките на предизборната кампания.

Реалистично ли е това да се случи?

Дали е реалистично или не зависи от хората, които ще вземат решения. За мен проблемът с други коалиции - например БСП-НДСВ - е фактът, че тя допълнително ще засили усещането в голяма част от избирателите, че онова, което партиите говорят преди избори, няма значение, че самите избори нямат значение. Основното послание на протестни формации като “Атака” е “политическите партии непрекъснато ви разиграват зад гърба ви, те правят каквото си искат и единственият начин да ги накажем е да гласуваме срещу тях”.

Аз се притеснявам от свръх реакция срещу “Атака”. По същия начин на втория тур за президентските избори във Франция, Републиката реши да застане срещу Льо Пен и резултатът до голяма степен беше това “не” на Европейската конституция миналия месец. Причината е, че когато решите да застанете срещу партията на протеста, тогава вие препотвърждавате тяхното деленничество – “ние” и “те”, “ние-народът”, а “те-политическата класа”. Затова, според мен, колкото и екстравагантно да изглежда, тезата за малцинствено правителство на БСП е единствено кризисно решение, което удържа и двете неща. Партиите остават верни на това, което са обещали преди изборите, а същото време остават верни и на този европейски консенсус, на базата на който водихме кампанията.

Възможно ли е точно обратно – да има правителство, което да бъде дясно-центристко на същия принцип, защото ако се сумират гласовете, подадени за десните и за центристките партии те се получават повече, отколкото БСП?

Аз не вярвам във варианта на дясноцентристко правителство, защото все пак социалистите спечелиха тези избори. Когато в едно толкова фрагментирано и разкъсано политическо пространство изолирате партията, която е спечелила изборите, усещането за безсмислието на изборния резултат се увеличава. Ако десните партии бяха декларирали преди това готовност за такива правителства, това щеше да бъде едно, но в момента имаме “Атака”, имаме ДПС и да ви призная честно, трудно си представям правителство, в което участват г-н Доган и г-н Костов.

Какво ще означава, ако вместо малцинствено правителство на БСП, бъде съставена коалиция на БСП с ДПС, с открито участие на ДПС в изпълнителната власт и евентуално трети субект?

БСП и ДПС са на границата на мнозинство. Това правителство би било политически легитимно, проблемът е, че ще създава определени електорални рискове за БСП. Въпросът в момента е дали БСП след тези изборни резултати мисли, че това е правителството, което отговаря на нейния резултат. Не забравяйте, че след година-година и нещо България отива на президентски избори и от тази гледна точка позицията на президента Първанов също няма да е без значение.

Мисля, че проблемът на БСП в едно такова правителство е видимото нежелание в рамките на техния електорат за управление с ДПС. Част от гласовете, които отидоха за “Атака”, според мен, бяха и гласове срещу евентуално правителство на БСП и ДПС. В същото време БСП не може да си позволи каквито и да било игри с “Атака”, защото това би създало голям проблем на европейската легитимност на БСП. Всъщност за партиите в Социнтерна, които са много важни за БСП, партия като “Атака” е табу. Това поставя социалистите в трудна ситуация, тъй като те лесно могат да съберат 125 или 130 гласа оттук или оттам. Въпросът е как да направиш правителство, което да е работещо, но и легитимно.
Христо Тамарин
26 Юни 2005 16:13
Мнения: 160
От: Bulgaria
До съфорумника volog:


А правителството БСП-ДПС ще се стартира с 5-6 гласа въздържал се я от Атка , я от по-заблял се царист



Това е фактическа грешка. При избор на правителство и при вот на доверие са нужни 121 реални гласа "за". Въздържалите се все едно гласуват "против".


Правилната позиция, както писа Ив. Кръстев (за пръв път да се съглася с него) е правителство на малцинството: БСП+ДПС. Това са и единствените партии, които пускаха нишани, че могат да се коалират преди изборите. Едно голямо мнозинство от типа БСП+НДСВ(+ДСП) или (Всички - БСП - Атака) просто ще доведе до същата арогантщина и злоупотреби, които наблюдавахме досега и още повече ще радикализира българите в посока към Атака и подобни.



Не ми се вярва това да се избегне. Положението се влошава и изгледите са влошаването да продължи. Т.е. намирайки се в блатото, колкото по-неумели движения правим, все повече затъваме.


Офертата БСП + ДСП + НДСВ вече е направена и за всички гореизброени тя е приемлива. Няма да рискуват с малцинствено правителство.


Приемливата част от идеите на "Атака" загуби, понеже бяха използвани от посредствени хора. Свестни хора, изповядващи тези идеи, трябваше да се внедрят в другите партии (това не е проблем - всички партии изпитват кадрови недоимък) и да работят оттам. А с такава отделна партийка стана по-лошо и по-лошо ще става.
antiyuppie
26 Юни 2005 16:16
Мнения: 830
От: Bulgaria
Малцинствено правителство на БСП е най-чистият вариант
политологът Иван Кръстев пред радио Нова Европа

На този вариянт ще се съгласят всички останали мастодончета .Та казва ли БСП с нещо да им развали статуквото? Всички те са двете страни на един и същ медал.БСП на нищо не казва RE, дори мълчи за имотите на Сакса .
Въпросът е доколко народът ще подкрепи едно такова правителство на малцинството и колко ще търпи този парламент, огледало на предишния?
Не повече от 2 години ....ще има нови избори...



volog
26 Юни 2005 16:18
Мнения: 3,826
От: Reunion
Драги дядо, наистина леко преиначих позицията на Кръстев - той като философ е по-идеалист.
Естествено правителство само на БСП с 80 гласа няма как да мине , ако ще и ДПС и Атака да се въздържат. (който натисне бутон ЗА ще бъде обвинен че е част от мнозинството)
Аз като малко по циник мога да го нарека и провокатор- иска веднага да бъде отстрелян мандата на левицата
А иначе идеята не е лоша, но смятам, че БСП-ДПС ще има по-голям образователен ефект - и Доган трябва да бъде научен как се правят компромиси, а и БСП има много грехове към българските турци.
volog
26 Юни 2005 16:21
Мнения: 3,826
От: Reunion
Христо Тамарин, не съм сигурен дали сте прав. Но и да е така, не виждам Атака като винаги натискащи само бутона НЕ. Смятам, че 5-6 гласа ще се намерят (зависи кои от Атака влязат).
volog
26 Юни 2005 16:25
Мнения: 3,826
От: Reunion
Смятам, че риска правителство на малцинството си струва - именно защото лесно ще бъде сменено при грешка. Досега правителствата показоха, че по-скоро ще си повтарят грешките отколкот да се учат (е винаги с бодрото уверение, че за следващия мандат ще се поучат).

Редактирано от - volog на 26/6/2005 г/ 16:28:44

Христо Тамарин
26 Юни 2005 16:32
Мнения: 160
От: Bulgaria
До съфорумника Volog: Сигурен съм. Процедурата за този случай изрично изисква 121 гласа "за". Други такива случаи са вот на недоверие и преодоляване на президентско вето. За останалите случаи трябва мнозинство от присъстващите.


arhiman
26 Юни 2005 16:34
Мнения: 2,069
От: Bulgaria
БЪЛГАРСКОТО ПОДПАЛВАНЕ НА РАЙХСТАГА. УТРЕ - ЗАБРАНА НА "АТАКА" И ОТМЯНА НА ИЗБОРИТЕ:

Ген. Борисов е бил в автомобила си по време на пътния инцидент

26 юни 2005 | 16:20
Агенция "Фокус"

София. Ген. Бойко Борисов е пътувал в автомобила си, по време на пътния инцидент, научи репортер на Агенция “Фокус”. Както “Фокус” съобщи, шофьорът на тежкотоварен камион, червен на цвят, е блъснал “Ауди”-то на ген. Борисов, след което е избягал. Инцидентът станал по обед на Околовръстен път в София. В следствие на сблъсъка, колата на ген. Борисов се е ударила в автомобил “Шкода”. Пътуващият в нея мъж е леко пострадал. След катастрофата на ген. Борисов са направени медицински изследвания.
Полицията продължава издирването на червения ТИР.
Дядо Виктор
26 Юни 2005 16:34
Мнения: 316
От: France
Един кратък коментар по тезата на Кръстев за правителство на малцинството на БСП - подобно решение изисква Симеон да се съгласи напълно да "изпусне юздите" и да слезе от сцената. Отделен въпрос е доколко той изобщо е в състояние да контролира ситуацията сред депутатите си сега, при този резултат. Неговият залог в тези (както и в предишните) избори беше да държи изпълнителната власт. Всичко друго означава той да заложи на "дистанционно" управление на депутатите си - а досегашните му опити в това отношение не бяха много успешни. И това е нормално - "лидерският" характер на НДСВ просто "изисква" партията да е на власт.
Така че правителство на малцинството, но с министър-председател, който не е Симеон, означава всъщност разпадане на НДСВ. Как точно - предстои да видим. Аз лично съм любопитен да видя как се е застраховал царят срещу подобна ситуация.
Пейчо Пеев
26 Юни 2005 16:34
Мнения: 9,854
От: Bulgaria
Perkoles, пак си точен идват президентски избори, е не става БСП навсякъде, дааааааааа, малко шаренийка и пак сме 6, даже +
Djok
26 Юни 2005 16:38
Мнения: 4,498
От: Bulgaria
Гръмки фрази и нищо незначещи заглавия!? Искат или не, одобряват или не- Атака е факт и няма как да си крият журналята главата в пясъка и да пригласят отново на неразбралите политици. Това е чиста проба поведението на щрауса: главата в пясъка, а зад.ика вирнат нвисоко?! Защо се получи така, че едно движение на месец и нещо отнесе бивши мастодонти в политиката за един ден? Кога политици и политолози не бяха в час и пропуснаха едно зараждащо се явление което ако в момента е екзотично утре може да стане много опасно, ако не изпълнява декларативните си намерения, а се впусне в крайно национаялистически изяви? Какво породи нуждата 10% от гласувалите да заложат на националистичната карта като се има предвид , че 15 години и преди това още 45 им се е промивал мозъка към посока на интернационализъм и на глобализъм? И нека не излизат с номера за лумпените, защото както стоят политици, политолози и журналисти с пръст в устата май лумпените не са в лагера на избирателите....
volog
26 Юни 2005 16:45
Мнения: 3,826
От: Reunion
Дядо, всичко зависи кои ще са на Н.Ц.В. депутатите. Аз съюз между Тошо Пейков и БСП не виждам със или без Симеон. От друга страна водачи на листите му са все министрите му, така че не знам какво ще стане. Каквото и да е правителството няма да има място и за Паси и за Свинаров и за Христова и за Велчев, че и за бате Борисов. А както Костов се е запънал за Симеон като премиер не виждам как ще мине Симеон*, особено ако наистина се изискват 121 гласа, за да мине. Съмнява ме, че БСП ще подкрепят чужд лидер - някоя фигура (професионалист ) като Б. Борисов - да, ама Царя - надали ....
*по-скоро го виждам като кандидат-президент или пък да играе ва банк - твърдо не на БСП и след това твърдо срещу Костов на нерви ....

Редактирано от - volog на 26/6/2005 г/ 16:47:21

Добави мнение   Мнения:341 « Предишна Страница 9 от 17 7 8 9 10 11 Следваща »