Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Тероризмът в мрежовото общество
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:45 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3
Нели
20 Авг 2005 14:50
Мнения: 5,661
От: United States
Круела, а при нас претърсването е далеч по-коректно. Нюйоркската полиция в метрото не спира млади мургави мъже, с горящи и фанатични очи, с бради или без, а всеки. Преди няколко седмици наблюдавах как претърсват чантата на руса дългокоса девойка, 158 см висока и около 44 кг. Предполагам, че се изпълват с гордост от своята мултиетническа толерантност.

А иначе, смятам, че използването на мрежата от ислямистите е по-скоро "всяко чудо за 3 дни" и няма нужда от каквото и да е цензура. На психолозите е известно, че подобно нещо може да влияе на милиони, ако е ново, модерно и с вкус на недостъпност. Но след като има 4000 сайта на терористи, където се пишат какви ли не простотии, и които трудно се следят (чисто физически) от надъханите ислямисти, ефектът е почти нулев. То е като да имаш избор от 20 натурални сокове и изморен от нуждата да избереш само едни тях си поръчваш минерална вода.

Не казвам, че съответните служби не трябва да следят и осмислят тези сайтове. Напротив. Казвам просто, че ефективноостта на внушението им е под очаквания от ислямистите и ще се минимизира все повече в бъдеще. Съвсем като преди 20 години в България - момчетата разглеждаха жадно всяко попаднало им под ръка порнографско сръбско списание. Днес децата на същата възраст минават без какъвто и да е интерес покрай сергиите с десетки подобни списания. BTW, време е България да има някаква политика относно излагането на тези списания на показ на обществеността. Подтискащо и грозно е. Да се направят съответни магазини и са се продават само там, както е във всяка нормална европейска страна..
meida
20 Авг 2005 15:18
Мнения: 73
От: Bulgaria
Сещам се за един много показателен пример за влиянието на медиите върху моделирането на обществените нагласи.
САЩ, след неколкомесечни опити, си осигуриха мълчаливото съгласие на Русия за войната в Ирак в замяна на ненамеса и липса на критика към политиката на Русия по отношение на Чечня. В следствие на това "независимите" телевизии като CNN, Sky News и др. започнаха да наричат чеченските сепаратисти първоначално "борци за свобода /freedom fighters/, после "бунтовници", и накрая - "терористи".
D-r Zvezdnikov
21 Авг 2005 20:32
Мнения: 1,522
От: USA
meida-медиа, я кажи пак кога и къде американците са бомбардирали `превантивно, според теб`, Никарагуа? И за тези 17 милиарда? = А, че Сталин и Г. Димитров са яли прясно заклани деца, два пъти в седмицата - нищо не казваш? Избягваш да коментираш тези малки, незначителни неща от нашият мирен, щастлив живот.
Дай малко повече подробности...
meida
22 Авг 2005 13:39
Мнения: 73
От: Bulgaria
D-r Zvezdnikov, очевидно сте останали с погрешното впечатление, че съм едва ли не поддръжник на сталинистко, болшевишко, тоталитарно и прочее тип управление, след като си позволих да пиша за не дотам демократичните прийоми на САЩ. Уверявам Ви, че грешите.
За сталинизма и тоталитаризма се е изписало и изговорило много в последните 15 г. и в този смисъл те са доста по-познати на обществото, още повече, че България живя в тоталитаризъм 45 години и изпита (и все още изпитва) на гърба си последиците от него.
Не съм чувала до момента Й. В. Сталин и Г. Димитров да са правели нещата, за които споменавате и, откровено казано, много се съмнявам да са истина, но дори и да са, ще ги прибавим към многото други зверства, извършени от тях, доказателства за които има достатъчно...
Разбирам, че не сте запознат с историята на Ю. Америка и ролята на САЩ в нея (в което няма лошо), но можете да потърсите и прочетете туй-онуй. Литература по въпроса има вече доста. И може би ще откриете с изненада, че геополитиката на САЩ не се различава съществено от тази на Сталин, особено по бруталността на средствата за осъществяването й. И, разбира се, това се прави за добруването на тези страни
Бъдете здрав!
Добави мнение   Мнения:45 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3