Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Пекин отмени данъците за селяните
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:76 Страница 1 от 4 1 2 3 Следваща »
Душко
06 Мар 2006 00:52
Мнения: 11,027
От: Austria
"През тази година правителството ще отмени напълно данъка, който е в сила от 2600 години" -Мъдра политика на ръководството на Най - Древната и Най- Бурно развиваща се нация на земното кълбо - Суперсилата на XXI век .
G5
06 Мар 2006 00:53
Мнения: 1,696
От: Bulgaria
точно щях да вметна че няма начин Душко да не се разпише под поредния китайски буламач в газетата и той вече финиширал
Зую
06 Мар 2006 01:32
Мнения: 3,322
От: Bulgaria
Правителството се отказва от по петнадесетина долара на селянин и ще налее догодина по около 40 долара на човек. Няма и за по един велосипед. Само за рамката. През следващата година сигурно ще се погрижат и за каплите.
oIo
06 Мар 2006 01:38
Мнения: 8,618
От: Bulgaria
Нов гениален ход на китайските другари! За 13 милиарда долара кинезите точно ще имат парички да ваксинират 14 милиарда кокошки от настъпващия птичи грип. Като резултат всеки кинез ще яде по 20 яйца всяка лунна година. Само за 70-те милиона комуняги, политбюро ще отпуска специален бонус - ¼ куче.
Зую
06 Мар 2006 01:48
Мнения: 3,322
От: Bulgaria
Не бива да се подценяват успехите на ККП. Всеки селянин с колело! Защо не е жив Мао, за да види мечтите си изпълнени!
Нищо чудно да вземат решение на конгреса и да пуснат велосипедите на изплащане. И ето ти още един крупен успех на комунистическата партия. Нали Душко?
VOCI
06 Мар 2006 02:17
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Душко в предишния си живот е бил петио член на Бандата на Четиримата. Понеже цензурата го резнала - и духът му неспокойно броди из форума.
Пройчо
06 Мар 2006 02:18
Мнения: 1,846
От: Bulgaria
Някои хора се присмиват на Китай, пък не погледнат на какво приличат нашите села и в каква мизерия живят българските селяни след разгрома на селското ни стопанство през 90 - те години! Спорно е да ли българския селянин има по - голям доход от този на китайския?

Китай променя курса от експортно ореантирана страна, към повишаване на вътрешното потребление. Нямаме причина да се съмняваме в способността на Китайската Комунистическа Партия да постигне целта си. Тоталитарното управление има механизми решенията да бъдат реализирани. И при мащабите на Китай това ще доведе до рязка промяна на балансите в световната икономика! 1.2 милиарда, ако повишат потреблението с 10 долара на година? Ами с 100?? Китай е на път да стане втора световна икономика след САЩ и преди ЕС, пък кой знае може и да надмине и САЩ?
oIo
06 Мар 2006 02:50
Мнения: 8,618
От: Bulgaria
Разбира се, че ККП ще трябва да обърне поглед към вътрешния си пазар. Ако това не стане под мъдрото ръководство на ККП, то със сигурност ще бъдат принудени от Индия, която и досега им дишаше във врата. От два дни индийците са в официалния клуб на ядрените държави. Това им осигурява достъп до върховни технологии и колосални инвестиции от америка. Конкурентните индийски продукти ще се налагат все по-масово над китайските си аналози.


За да се задържи на върха по темпове, китайската икономика трябва "да научи английски", трябва да се справи и с огромните екологични и социални проблеми. Не на последно място, китайската икономика ще трябва да си осигури подходяща политическа среда за развитие. На определен етап комунистическата диктатура ще се окаже спирачка пред развитието на Китай. Така пазарното стопанство ще доведе след себе си и политическия плурализам.
Пройчо
06 Мар 2006 03:26
Мнения: 1,846
От: Bulgaria
oIo!
Когато Китай се превърне от "фабриката на света" във "пазара на света", тогава който ще иска да продава, ще трябва да учи китайски! Индия е "телефония оператор" на САЩ, затова за тях английския е критичен!
Що се отнася до промяна на политическата система, ако погледнем Япония където една партия управлява от 50 - те години, не виждам голям плурализъм и демокрация! Но Китай за разлика от Япония има много по - динамична и отворена икономика, въпреки тоталитарния режим! Китай е много по - капиталистически от Германия например! Както Дън Сяо Пин казваше - "Не е важно какъв цвят е котката важното е да лови мишки"!
Икономиката определя политиката, а не обратното! Комунизма рухна в Европа, защото неможа да се приспособи икономически!
Ако ЕС не успее да се приспособи икономически, ще има политически трусове!
Malthus
06 Мар 2006 03:38
Мнения: 41
От: Bulgaria

Клакьорите на икономическия двойкаджия САЩ са се развилняли да дават съвети на икономическия отличник Китай. Тази година се очаква резервите на китайската централна банка да достигнат 1 трилион (да едно по десет на 12 ста) гущера. Само дори леко дивесифициране на резервите ще изпрат и долара в свободно пладане, америка пред хипер инфлация и новата голяма депресия. 1929-1941 ще бъде именувана малката депресия.Китай няма нужда да настига САЩ , те сами ще се сринат, както казва Сун Дзъ остави врага сам да се срази. Оло тука говори за някакви американски инвестиции Оло такова животно няма страна с отрицателни спестявания неможе да инвестира . Колкото до сравненията с Индия и дума не може да става, защото Китай има нещо, което Индия няма пазарна диктатура. В Китай правителството може лесно да изхвърли селяните, за да построи най-големия язовир, магистрали с по 6 ленти във всяко платно или атомна електроцентрала. Това в Индия е невъзможно, там е демокрация и съответно инфраструктурата на страната е от 19 век, а без инфраструктура няма как да отворят тяхната евтина работна ръка за света . А що се отнася до демокрацията сакън от личен опит знаем какво става при деморация. Само можем да гадаем какъв хаос щеше да е в Китай ако демократите бяха спечелили на Тянън Мън. Целия мит за демокрацията в Азия е смешен, само човек, който не познава района може да си мисли че там има демокрация. В Сингапур си е на практика диктатура, а в Япония либералната партия оправлява практически от 1945 досега. Така е общо взето навсякъде в Азия. Демокрацията е вредна за икономическто развитие щом всякакви червеи и мързеливци могат да гласуват да ти вдигнат данъците или да се противопставят да кажем на нова рафинерия както става в САЩ и Европа.
Богатството по принцип се измества от запад на изток, докато САЩ, а след това и Европа загубят единственото, което им остава техните валути. Това почти сигурно ще маркира края на фидуциярния капитализъм и началото на нов златен или друг стоков стандарт. Фидуциярния капитализъм може и да служи добре в ерата на консумацията, но не и в ерата на ентропията, в тази ера парите трябва да съхраняват ниската ентропия, която е била разпиляна за да бъдат създадени.
Зую
06 Мар 2006 03:48
Мнения: 3,322
От: Bulgaria
В "пазар на света" ще се превърне, когато всеки китайски селянин има трак или някаква друга кола, компютър, хладилници, печки, телевизори, климатична инсталация, автоматична напоителна система, яде и пие до надебеляване и още много други неща. Моге би ще стане и това, но всяко нещо по реда си. Нека тази петилетка купуват велосипеди на изплащане. Другата нещо друго...
Шегата дотук. Аз не си представям всички китайци, потребяващи като американците. Както и всички индийци и някои други многочислени народи. Ще има ли Земята ресурсите, за да им осигури това потребление?
oIo
06 Мар 2006 03:58
Мнения: 8,618
От: Bulgaria
Дай Боже, Пройчо, Китай да се демократизира колкото Япония. Прочие, за да видиш демокрацията и плурализма трябва да свалиш червените очила, да махнеш пролетарските капаци, и да се освободиш от болшевишките пранги. Тогава светът става хубав.


Ако не ти изневерява паметта, ще си спомниш как през 80-те години всички комуняги бяхте вперили поглед в Япония, където самураите, аха - щели да изпреварват Щатите. Тва детски хорове ли не пращахте, тва гимнастички и тракийски изложби ли не бяха, то книги ли не се писаха за японците. Но въпреки напъните, пасиансът не излезе. Патологичният антиамериканизъм на българските болшевики за пореден път изтече в канализацията. Япония и днес е велика държава, но в блатото на историята се оказаха българските комуняги.


Споменавам старата история с "японските надежди" за да те предпазя от вече преживени разочарования. Защото какъв цвят е котката наистина няма значение, но ние не говорим за котки.

Malthus
06 Мар 2006 03:59
Мнения: 41
От: Bulgaria

Няма зую спокойно в света няма толкова нефт, метан, въглища, сребро, мед, талантий, паладий, платина и никел, че да позволят това да се случи. Китаеца никога няма да достогне дори и една трета от сегашния стандарт на американците. Затова пък икономическите закони на инфлацията и хиперинфлацията ще се погрижат азиятците като цяло да запазят по-голямата част от нещата, които произвеждат за себе си, а американците да видят как парите и целия капитал който са инвестирали, заедно с инфраструктурата им губят 99% от стойността си. Taка американците ще трябва най-накрая, заедно с повече от европейските страни, да си намерят продуктивна работа и да спрат да разчитат на стари лаври.
oIo
06 Мар 2006 04:08
Мнения: 8,618
От: Bulgaria
Много гробокопачи изпълзели от агитпропа тая вечер. Малтус, справи ли се с разредките в текста. Беше като бродерия върху марксистка панама от австрийската школа.
By_Ganio
06 Мар 2006 04:21
Мнения: 398
От: Bulgaria
Хи-Хи.Дрогарю , да не стане само като последния път с прогнозите , щрак да видим какво пише по нета -
In forming his dark forecast Malthus failed to take several factors into consideration. The industrial revolution transformed the very nature of Western society, so that his principles, which assume that agriculture forms the center of the economy, lost their validity by mid-nineteenth century
Зую
06 Мар 2006 04:25
Мнения: 3,322
От: Bulgaria
Малтус,
прочетох ти писанията от миналия път. Мога да отлича два бисера. Как Щатите надували спекулативно цените на имотите и така си увеличавали националния доход. Като знаеш как става това, предложи го, па надувайте и вие цените в България, и забогатявайте! Също и това, че след сгромолясването на американската икономика, което ти прогнозираш, китайците щели да си печатат тяхните пари и да забогатяват. Това също може да го приложите в България.
От зловещите ти прогнози ме успокоява само едно, според твоите думи, че преди 20-30 години САЩ пак са били на ръба на икономическата катастрофа, но еди кой си икономист ги спасил. Щом веднъж са се спасили, пак ще се спасят.
Не те зная какъв икономист си, но ще ти кажа , че Щатите изобщо не се притесняват от икономиката в глобалния свят. Именно те са стожерите на либералната икономика. Преди много години, в Щатите разрешават въпроса за националния бизнес по следния начин. Фирмите започват здраво да лъжат държавата с данъците. Започват да се явяват на пазара като чуждестранни фирми за голяма част от изделията си, или като фирми от офшорни зони и т.н. С глобализацията бизнесът придобива голяма мобилност. Прехвърля пари из цял свят като магьосник от ръкав в ръкав. Държавата намира следното решение. В Америка да се произвежда наукоемката част от изделието, в Америка да е квалифицирания труд, скъпоплатеният, а нископлатеният, неквалифицираният, непривлекателният, мръсният- във всяка друга точка на планетата. Така стои въпросът с китайските стоки, продавани на американския пазар. Голямата част от китайските стоки са с американски инвеститори, ноу-хау, мениджмънт, дизайн, търговия, машини. Китай просто се явява една свободна икономическа зона. Утре инвеститорите ще се разочароват от Китай, ще вдигнат производствата и ще ги пренесат другаде. Така, че китаеведите, плюйте си в пазвата това да не стане.
By_Ganio
06 Мар 2006 04:28
Мнения: 398
От: Bulgaria
А неговия адаш от Булгария, май е проспал инф. революция(каква хубава думичка само).Хей , другарю(ти какво решил си тука..) та нали ако долара се сгромоляса, китайските гащи ще станат много скъпи и шиенето им ще се премести в някоя друга бимбинистанска държава или дори в самите Щати.Да ама това е защото факаните юдомасони гледат печалбата , а не чакат партията-майка да нареди какво да се произвежда.Duhh
Malthus
06 Мар 2006 04:40
Мнения: 41
От: Bulgaria


Абе то за комунистите не знам какво са говорили за Япония ама за това Японията как изпреварва САЩ говореха по света и в Америка през 88-90та, както говореха и че цените на американските акции ще продължат да растат до небесата през 1999-та, че недвижимото имущество е сигурна инвестиция 2004-2006та, че Америка ще доминира света поне в следващите 30 години. Едно нещо лесно се забелязва това, което хората си мислят и говорят е винаги погрешно затова живота се отплаща на тези, които мислят сами и стигат до изводи различни от тези на тълпата.
Китай няма да настигне САЩ, те сами ще паднат. За съжаление икономическите закони са непримирими по въпроса държави длъжнички зависими от чужд капитал, за да поддържат нивото си на живот като САЩ и България, като се изправят пред икономически проблеми резултата е (хипер)инфлация, така държави кредиторки износителки(САЩ 29та, Япония 91, Китай след някоя петилетка) като изпитат криза във системата, резултата е дефлация.
А пък за държава потънала в две партизнаски войни и дългове, с външнотърговски дефицит от 7% от БВП, бюджетен дефицит уж от 3% всъщност от 8-9%, с население, на което му е обещано като се пенсионира да получава големи пенсии и добро медицинско обслужване, с икономика изцяло зависима от балона на недвижимите имоти и с шеф на централна банка с прякор хеликоптера шансовете за монетарна криза е не вероятност, а сигурност.‌ Въпроса е не дали, а по-скоро кога.
Зую
06 Мар 2006 04:53
Мнения: 3,322
От: Bulgaria
Малтус,
аз ти обяснявам, че инвестираните в Китай капитали са чуждестранни. Това са капитали в глобалната икономика, за които няма граници. Днес са тук, утре са там. Представи си, че голямата част от капиталите в китайската икономика са американски. Те не са китайски. Те не са на китайската държава. Всяка една от фабричките, всяко производство може да бъде преместена за нула време другаде. И доларът ако се обезцени стотина пъти, то какво ще спечелят китайците? Тези капитали, тези средства за производства не са тяхни. Те не държат пазарите. Те нямат власт над този капитал. Те предоставят само терен и работна ръка. Като поевтинява доларът, ще поевтинява и работната ръка. Недай боже да се затворят производства. За по-лесно, представи си гръкът-инвеститор в България, който е отворил шивашки цех и шие за Западна Европа. Китай са толкова вързани в глобалната икономика, че в никой случай не могат да клатят долара, защото ще се наложи да вземат обратно колелата от селяните.
Malthus
06 Мар 2006 04:56
Мнения: 41
От: Bulgaria

Ми зую то тъй забогатяват хората в България. Изведнъж апартамента им струва по 1000евро на квадрат, а къщата на село 25000 паунда. И какво да прави човека продава и си купва вносни дефицитни стоки. Или чувствайки се богат си взема кредит, за да си позволи същите тези стоки.

Както казах през 1980 ги спасиха ама тогава Америка бе индустриална икономика, сега не е, тогава американциете спестяваха 15% от БВП сега -1%, Америка все още беше страна кредитор сега длъжник. Ти като си в Америка, кажи ми как средния американец ще си плати ипотеката и кредитните карти при ливи от 21%, докъдето Пол Волкър ги вдигна през 1981 и спря печатниците.

Колкто за това как американците/европейците ще мислят, а азиятците ще се потят пълна фантазия и пропаганда. Все повече американски компании прехвърлят R&D в Азия.
Зую
06 Мар 2006 04:59
Мнения: 3,322
От: Bulgaria
Малтус,
пак повтаряш за "балона с недвижимите имоти". Казах ти, надуйте го в България, като може така и живейте добре! Въпросният балон не е в американските недвижими имоти, а в нечии глави. Някой е подхлъзнал австрийската икономическа школа, те пък теб...
Добави мнение   Мнения:76 Страница 1 от 4 1 2 3 Следваща »