Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Няма голям писател доносник
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:80 Страница 1 от 4 1 2 3 Следваща »
FL
03 Юли 2006 01:15
Мнения: 6,942
От: Canada
"Голями" писатели през комунизъма няма!Има лъжци и предатели на българският дух.
Всички писатели през комунизъма индоктринираха българският народ с неморалноста и антилогиката на тази най дивашка идеология!
Но българските писатели не са най голямите доносници!
Този отвратителен приз печелят българските "историци" които не жалеха перо и жлъчка да помогнат на ДС в преследването и малтретирането на хиляди честни и невинни българи.
Shako
03 Юли 2006 02:06
Мнения: 1,638
От: Bulgaria
Вече повече от 15 години след падането на комунизма няма нито един български писател да е написал и стихче срещу ченгетата от ДС. След разчекването на Трайчо Костов и изгарянето жив на Трифон Кунев, почти дваесе години писателите не смеят да пръднат камо ли да пишат.
Я да каже кви са ме творческите терзания сега Константинов?
Одма давам дваесе бона да му напишат мислата на хартия, стига да има мисла...
Антибиотик
03 Юли 2006 03:13
Мнения: 2,905
От: Bulgaria
Да бе няма, Алфред дьо Мосе и Греъм Грийн да не са малки. Виж в България ще се знае кой е бил голям писател чак след сто години. Засега само си чешем езиците ....
За сетен път казвам, че списъците с доносниците са отдавна продадени. Американският посланик казва, че нарушаа принципа да не се коментират разузнаателни въпроси публично и отрича да е вярно. Ами да. не е вярно, тъпо е даже да се твърди, че всичко е копирано и изнесено. Продадено е само това, което трябва, а то е по малко от една книга пет-шестотин страници..
Да ви светна, че Израел изпраща в България едно от най-опитните си ченгета, Ноа Гандлер - понастоящем шев на отдел "Кадри" във външното им министерство.
Това значи че България е станала нещо твърде привлекателна за *****,
а вие си дерете очите за досиетата, евреите този път не само ще дадат огромни суми на секртетните ни служби (както случая с радиопостовете в арабските страни) ами ще ходят на гости през нощта в президентскта спалня...

Редактирано от - bot на 03/07/2006 г/ 09:36:15

EBachev
03 Юли 2006 04:22
Мнения: 614
От: USA
Прав е Константинов, че големите писатели не са доностници.Но това означава, че в България след 1944 няма големи писатели!
Обичам те до тук, до розата на светофара!
EBachev
03 Юли 2006 04:31
Мнения: 614
От: USA
Малък урок от логиката:

Съждение1-Големите писатели- не са доностници.
Съждение2-Аз Георгий Константинов- съм голям писател.
----------------------------------------- ---------------------
Аз не съм доностник!

Смях!
цуцурко
03 Юли 2006 04:43
Мнения: 1,588
От: Bulgaria
Мда, това са "големите" БГ писатели - вместо да пишат книги за хората, те си пишат писма един на друг... във вестниците
ПЕНове непоръбени!
А_така
03 Юли 2006 05:01
Мнения: 2,194
От: Bulgaria
Този иска да каже, че Тошо Тошев е малък писател, сякаш. Но не е прав, като един Бор се извисява белетриста, документалиста и журналиста Тошев в родната литературна гора, над всякакви Липи и други дендрофилски явочници. И не върви да наричаш хора над 60 г. възраст 'малки'.
Kar Lukovski
03 Юли 2006 06:08
Мнения: 2,427
От: 0
Само някои работи са им малки.
СветлоПиво
03 Юли 2006 06:09
Мнения: 8,839
От: Canada
В комунистическото "минало", ако не си доносник, няма да си голем писател. Просто и ясно. Отново някой се опитва да внушава неистини на хората. ......
Сърдитко-Петко
03 Юли 2006 06:30
Мнения: 712
От: Bulgaria
Г-н Константинов,
Макар, че и аз имам някои разногледища по повод на Вашето открито писмо, като цяло съм съгласен с тезата. Не виждам обаче защо трябва да се извинявате - стига да не отправяте груби нападки и нецензурни изрази, Ваше право е да опонирате на автори като Дайнов, който има от какво да се срамува.
Бедата е в друго. Доносниците, а покрай тях и всички сътрудничали на разузнавателните и контраразузнавателни служби по време на "социализма" (какви ли са били доносниците по времето на Царство България и можем ли да се гордеем с тях?), в повечето случаи са действали под натиск, принуда или в отделни случаи с мисълта, че вършат нещо полезно за държавата си.
Досега не съм чувал за някой, който да е отказал такова сътрудничество. Обърнете обаче внимание на голяма част от коментаторите в настоящия форум - та най-големите и истински доносници са там. Прикрити от анонимността и безопасността от преследване, те с най-груби и вулгарни изрази и измислици попържат всеки, що е по-известен. Обясняват, каква е сестра му, какво прави майка му, когато баща му е в командировка, колко е откраднал от хазната и т.н. В най-добрия случай крещят: "Само ЦСКА! Долу Левски!" (или обратното), като едните са обикновено "червени боклуци", а другите - "свине". Това е тя, българската народопсихология.
Lee
03 Юли 2006 06:32
Мнения: 104
От: Bulgaria
Аха... Само дето авторът себеуслужливо пропуска да уточни, че мразовитите думи, които е чул преди 18 години, ги е слушал в качеството си на партиен секретар на писателския съюз.
Чичо Фичо
03 Юли 2006 07:14
Мнения: 24,838
От: United States
Не само досиетата на писателите, нито само досиетата на читателите, а всички архиви на ДС трябва да се отворят.
gudjonsen
03 Юли 2006 07:27
Мнения: 885
От: Bulgaria
при комунизма имаше трима, които могат да претендират за такъв статут - голям писател - Ал.Геров, Коста Павлов и Борис Христов. Те, разбира се, са по-неизвестни за озверялото от простотия общество, защото им запушваха устата за сметка на партийни секретарки като афтора или ЛЕВчев. Нагли бездария, цървули цървени, само дето я нема Людмила Живкова да я подлизнуват.
oIo
03 Юли 2006 07:35
Мнения: 8,618
От: Bulgaria
Има-нема месец, и хоп - Константинов пак се разлял у печатнио орган. Вече всички знаем, че кумунизите от номенклатурата не ги вербуваха, щото бяха длъжни да снасят by default. Всички знаем, че поетът е бил заместник-министър при катастрофата "Виденов". Обаче нема празно, братя, Он продължава да ни поучава:


Пак всички свои грешки

ни прощаваш ти.

И пак си прав -

макар подгънал колената...

Не спира твойта мисъл

да лети.

Със скоростта на тъмнината


балдъза
03 Юли 2006 07:54
Мнения: 228
От: Djibouti
Този писател е изрекъл голяма глупост. Доносници в ДС не е имало, имало е агенти и сътрудници. Доносниците донасяха на началство ов службата, в предприятието, в учреждението. Донасяха на комсомолски и партийни секретари, на кварталния или направо в МВР.
Известни и дори големи писатели също са сътрудничели тайно на тайните служби по света и у нас. Георги Малков е такъв, някои го считат за голям. Несериозна статия
Mrx++
03 Юли 2006 08:05
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
чичо Фичо
....Не само досиетата на писателите, нито само досиетата на читателите, а всички архиви на ДС трябва да се отворят....
*****
бълдъза Имало е доносници и сред писатели и във всички области. Ние нашите си ги знаехме в института.

Редактирано от - bot на 03/07/2006 г/ 09:37:54

Zmeja
03 Юли 2006 08:38
Мнения: 35,948
От: Bulgaria
"Афинитетът между писателския и шпионския занаят не е от вчера. Това като че ли най-добре се осъзнава в Обединеното кралство, но важи и за другите части на света. Много писатели са били шпиони и много шпиони са прописвали книги. Даниел Дефо, Греъм Грийн, Ян Флеминг, Юлиян Симеонов и така нататък, да не изброяваме. Да бъдеш шпионин обаче, не значи непременно да работиш за някое зловещо разузнавателно управление, колкото и престижно да изглежда на пръв поглед. Има частни шпиони, така както има и частни детективи. Има и шпиони, които работят единствено за себе си - или поне така си мислят." (Алек Попов, Ролите на писателя)
Натиснете тук
------------
Всеки доносник на САЩ, НАТО или Хелзинския комитет е патриот! (Змейска констатация)
milcho
03 Юли 2006 08:59
Мнения: 13,257
От: Bulgaria
Уж затваряхме глави, уж това ти, уж онова ти, сега старите отворковци пак искат да отворят нещо, което отдавна е отворено и ограбено за лични интереси...Остава да почнат да пеят: "шестнадесет години стигат, стигат, дайте ни пак член първи...Свобода на гладно си е чиста заблуда..." Ха Ха.
Яна
03 Юли 2006 09:56
Мнения: 172
От: Bulgaria
Едно си знае баба, ебно си бае. Защо бе уважаеми форумци да е нямало големи писатели при социализма. Или факта, че вие определено не сте от тях определя мнението Ви?!
Какво да се прави творчеството не е като оплюването.
Сеирджия
03 Юли 2006 10:02
Мнения: 266
От: Belgium
Срам.
FL, Shako и др. - обиждате нацията си.
Нямоло големи писатели, никой не бил написал стихче против ДС (ами дали писането на стихчета проотив ДС е литература?).
Неграмотни сте. Не сте чели, не говорете за писатели, не ви е ясно какво е това. Любопитен съм какво ли въобще смятате за писател.
Сеирджия
03 Юли 2006 10:07
Мнения: 266
От: Belgium
Един по-горе е изредил само 3 имена на големи писатели по онова време:
Ал.Геров, Коста Павлов и Борис Христов.

Ал.. Геров написа следния стих:

На другаря Тодор Живков

В теб има нещо от Левски,
В теб има нещо от Ботев
И мойто сърце ръкоплеска
Във името на живота

Публикувано е в "Априлски сърца", първия сборник.

Мъка. И Геров пак е поет, не може да му се отрече.

А Радой Ралин, Валери Петров, Радичков какви са? Малки писатели?
Дрънкате си глупости за досиета и комунизми, ама маай не сте чели достатъчно
Добави мнение   Мнения:80 Страница 1 от 4 1 2 3 Следваща »