Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Защо са ни много циганите?
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:120 « Предишна Страница 4 от 6 2 3 4 5 6 Следваща
swordfish
14 Яну 2007 09:39
Мнения: 342
От: Bulgaria
Haralampi, защо му протягаш лапа на Асана, морков или тояга му искаш.Циганите са подвластни на доганоглу и ДПС са отговорни за техните нужди.След като ги подкупва да гласуват за партията му , би следвало и да им се отблагодари по някакъв начин.
fractal
14 Яну 2007 09:45
Мнения: 9,824
От: Bulgaria
за разлика от българите ромите имат семеен кодекс на честта женат се млади и раждат млади
докато българския социален модел е объркан младите и здравите момчета са оставяни без работа или са ниско платени и ги възпитават да са мачовци т.е. да са безкомпромисни със другите мачовци пред женския индивид кои е по отворен демек
жените масово са назначавани на работа да имат шефовете избор коя да онодат или да им се радва окото
жените менкат мъжете да открият принца от приказките и не раждат
та с едно изречение
на криви българи рома им е много
valiko27
14 Яну 2007 10:33
Мнения: 177
От: Bulgaria
Където няма цигани, винаги се намират други, които да правят циганията - вижте в Ню-Йорк, Париж, Лондон, навсякъде. Дали са араби, сомалийци, турци, негри, пакинстанци, няма значение
генек
14 Яну 2007 11:01
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
НА ВСИЧКИ!
По темата. Обетована земя сме за циганите, Круелке, по две причини. Първата е наистина варварството на Запада. У нас е неизвестен броят цигани, във Франция са 300 000, в Норвегия под 200, в Англия - 2 000. Причините? Ами вземете Холандия на оная де Хрун, дето македонски циганин оправя. В политиката като съветник, не ме разбирайте правилно. Та там цигани НЯМА! Има 10 000 , водещи се бежанци от Югославия и вече ги репатрират постепенно. Всички цигани в Холахдия са избити или прогонени още през ХIХ век. Почти така е в Норвегия, но с други средства. Помните ли лекия шум около биологичното кастриране на циганите? При женските задължителни консултации биели по една специална инжекция и... Затова дадоха по 750 евро на русенската циганска група и ни ги върнаха. Унгарските цигани са получили след 1989 година къщи, условия за отседнал живот...и ги продали, та повечето зацепили на запад.
Толерантни сме, затова са при нас!
А второто е свързано с това. Прави сте - кодът на душата е близък. И не знам дали ние поцииганяваме или просто изпускаме парата по цигански, връщаме се към първорбитното състояние. Векове усилия българинът да се цивилизова, направи държава, създаде и понякога спазва законите, схване, че образованието води напред и нагоре - всичко това отива на вятъра. Защото все повече ни харесва циганията и волния вятър на незнанието какво ще направиш след малко.
ЦИГАНСКИЯТ ПРОБЛЕМ ДНЕС Е БЪЛГАРСКИЯТ ПРОБЛЕМ УТРЕ!
Cruella de Vil
14 Яну 2007 11:38
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Стерилизация е приложена в Швеция (не в Норвегия) през 50-те години, не в такива огромни мащаби върху психично болни, скитници и просяци. Подбирани са по тези критерии, а не по етнически състав.
Сега нещо, което сигурно ще шокира широката публика: стерилизация на Запад се прилага и в момента към децата с тежки умствени и физически недъзи по желание на родителите. Това е напълно законно и даже се препоръчва от лекарите.
В Англия циганите не са 2000 а поне 10 пъти повече, щом само в Ирландия са около 5-6000. Казват им Travellers, демек пътуващи. Една купчина организации ги защитават. Водят скитнически живот в каравани, правени са опити да им осигурят къщи, измъкват всичко, което може да се измъкне, потрошават и пак тръгват да скитат. Преди няколко години номерът им беше да се настанят в нечия земя и да искат по 2000-3000 евро откуп от собственика за да напуснат. Инак съдебните процедури са минимум 6 месеца. Ха познайте за това време колко боклуци и отпадъци се трупат там! Преди време измениха закона и сега ако до 24 часа не напуснат чуждата земя идва полиция и ги изхвърля. То бяха протести, то беше чудо! Законът бил специално срещу тях. Ми то в него никъде не бяха визирани отделни етнически групи.

Редактирано от - Cruella de Vil на 14/01/2007 г/ 13:46:46

Mrx++
14 Яну 2007 11:44
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Така ще открием, че повечето исторически постижения същевременно свидетелстват и за някогашно варварство. И (да прощава Макс Вебер) ще схванем, че в известен смисъл е историческо предимство страната ти да няма протестантска етика и дух на капитализъм, но пък да има много цигани
Ето тук е заровено кучето.
Проспиритетът на Запада се гради на много кръв и пот, масови убийства, огромна експлоатация. Западното Среднивековие е пълно с насилие - Инквизията, феодализма, реформационните войни за установяване на протестанския морал, завладяването на Америка с избиването на местното населения, Нидерландската, Английската и Френската револщции, след това насиелието и безкруполната експлоатация на буржуазията, колониазирането и екплоатацията на Азия и Африка, револ
циите 1830, 1848-49, 1870г., двете световни войни, неоколониализма след тях. На всичко това се гради западния проспиритет.
Статията е чудесна.
Mrx++
14 Яну 2007 11:49
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Круелка
Като краен десен защитник на Запада пак се е изпуснала във Форума. Там е работата, че тя не говори истини. Беше писано обаче, че стерилизацията в Швеция и Норвегия се е прилагала спрямо имигранти.
beagle
14 Яну 2007 12:21
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Така е , Приятелю Денков... Като наливаш "история" в пробити лейки...

Cruella de Vil
14 Яну 2007 12:44
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Марксе,
Тези, които са били подложени на стерилизация са били подбирани по критериите, които посочих. Между тях е имало и шведски граждани с "чист" произход. Имаше документален филм за това. Целта е била да се ограничи размножаването сред най-бедните слоеве на обществото и сред хората с умствени недъзи. Жертвите далеч не са само цигани. Не казвам, че такава акция е нещо добро и подлежи на адмирации, напротив - това е срамно петно в историята добре уредената Швеция. Доколкото си спомням от края на войната с малки прекъсвания естраната е управлявана от социалдемократи. Ъ-ъ-ъ?
Къде Средновековието не е пълно с жестокости и насилие? По българските земи? И само срещу циганите?
Да кажеш, че двете световни войни са донесли просперитет на Запада е направо смешно. Някои държави са били разрушени почти до основи, да не споменаваме огромния брой жертви. Колониалната система се разпада през 50-60 години на миналия век. Огромните колонии кати Индия и Пакистан получават независимост. Има европейски държави въобще без колонии: Австрия, Швейцария, Финландия, Норвегия, Италия, Ирландия и др. Обаче левите си пеят една песничка: Запъдът е виновен за всичко! Хайде да вземем за пример Индия - след получаване на независимост страната запазва структурата на администрацията, съдебната система, образованието, войската и полицията. Оказва се, че тези структури са най-ефективни. Както и масовото изучаване на английския език. В момента Индия се възползва от тези си предимства за развитие на икономиката. След придобиване на независимост стандартът на населението пада и се задържа нисък в течение на десетилетия. Коя е причината за това? Незрелостта на обществото.
Да вземем за пример и Африка - колонизацията подтиска междуплеменните противоречия, създава държавна администрация, поставя началото на здравеопазването и образованието. След изтегляне на колонизаторите по правило започват граждански войни, серии от преврати, геноцид по етнически признак. В резултат на некадърно и диктаторско управление процъфтяващото Зимбабве например се върна десетилетия назад. На практика се оказва, че няма значение дали една държава е била колония или не (Етиопия, Либерия), обществото се връща в изходната точка на общественото си развитие. Пример са също и Средноазиатските републики. Т. е. насила хубост не става, етапи не се прескачат и всяка държава трябва самостоятелно да си извърви пътя на развитие на обществото до просперитет.

Редактирано от - Cruella de Vil на 14/01/2007 г/ 13:47:37

Doctora
14 Яну 2007 12:53
Мнения: 19,503
От: Bulgaria
За да няма приказки ангро Натиснете тук. Достатъчно обстойно съм конспектирал законодателствата в Европа и то от надежден източник:Доналд Кенрих, Циганите -исторически речник, Отечество, 2001
beagle
14 Яну 2007 13:04
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Круела ,
Да беше преминала на примера на България ... Аз като почнах да ги броя , в началото бяха едно число ... Докато стигна края на улицата , същите "глави" преброих още два пъти и бройката им се утрои... Ако разбираш това , което директно ти реквам , образование не ти трябва...

генек
14 Яну 2007 13:07
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Круелке, за Норвегия информацията ми е вярна. Оказва се, че и в Швеция са решавали така проблема. И не само там май. Но нещо за нашата циганизация? А западът го остави - Константинов вчера се пънеше, ч е в СССР били измислени концлагерите, а те са плод на английското милосърдие /по Ботев /, създадени по време на Англо-бурската война. Но първият е по време на гражданската война в САЩ - 60 000 затворници зад тел, без храна и вода, масова смърт.
Та - циганите са екзотика на запад. Аз ясно писах -в Англия са 2 000, не в Конгдома. Проблемът - и ние ли ще сме част от екзотиката за западния турист?
А за себе си? И какво ще оцелее в българина -номадско-първобитно-циганското? Или силното?
Cruella de Vil
14 Яну 2007 13:10
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
И какви са причините за строгото законодателство срещу циганите? В Средните векове кражбите са се наказвали даже със смърт.
Като говорим за Европа и се връщаме с векове назад - има ли цигани в ислямските държави и колко са на брой? Пример - за стотина години в Саудитска Арабия на около 350 000 души са им отрязани ръцете за кражба, практиката продължава и сега. Е как могат да виреят цигани при подобни условия?
Cruella de Vil
14 Яну 2007 13:16
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
О.К., признавам, бях чувала и чела само за Швеция, но в източниците не се акцентираше върху циганите защото имаше и други засегнати от най-бедните слоеве. Не вярвам и в Норвегия да са подбирали единствено и само цигани.
Doctora
14 Яну 2007 13:25
Мнения: 19,503
От: Bulgaria
Циганско и чергарско население:


Ирландия- 23 000
Норвегия-750
Дания-1 750
Финландия -8 000
Швеция- 17 500

Натиснете тук

Редактирано от - Doctora на 14/01/2007 г/ 13:30:42

beagle
14 Яну 2007 13:53
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Докторе ,
Средновековна и раннокапиталистическа Европа е била безпощадна към циганите... Хитлер е скромна проява ... Днес , Континента пише "литература" за тях... Имаме историческия си опит и досега да сме сетили надеждата ... Щото , крепител на "българщината" , за зло и за добро , по места останаха циганите-християни ... Етнографите го потвърждават ... Затуй , те са надеждата , без която не биваме , а вече и не можем ...

suhar
14 Яну 2007 13:55
Мнения: 6,222
От: Bulgaria
Стерилизация на българските цигани /мъже и жени/, може да се извърши по два начина:
1. Доброволна, по пътя на убеждението, като могат да се прилагат известни стимули - например някакво жилище, както и се прави. Става дума за онези, които имат вече 2 деца.
2.Чрез съдебно решение, след като се докаже, не не се грижат за децата си. За това се иска промяна на законите и мисля, че може да се получи подкрепа от ЕС.
paragraph39
14 Яну 2007 14:03
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
НЯМАМ/е/ нищо против циганите, а имаме против Циганията им!
От векове, по нашите земи и държава, хората са казвали и казват:
-"Краде, като циганин!"
-"Лъже, като циганин!"
-"Мръсен, като циганин!"
-"Мързелив, като циганин!"

и т.н.
Което, със сигурност, НЕ е случайно и НЕобосновано хрумване на хората по българските земи и държава през вековете!
НЯМАМЕ причини да се съмняваме във вековния опит на поколенията по българските земи и държава, нали?!
ИМА и достойни, почтени, работливи и коректни цигани! Но, очевидно, НЕ те и НЕ такива от тях са определящите за представителите на циганския етнос у нас!
Тогава?!
веролом
14 Яну 2007 14:06
Мнения: 1,844
От: Bulgaria
С тия призиви за стерилизация... Верно ного толерантен народ... Браво...
Писна ми
14 Яну 2007 14:07
Мнения: 2,086
От: Bulgaria
Писна ми,
нещо не схващам основната идея на автора текста на статията. Излиза, че трябва да сме горди, че допускаме беззаконието на циганите, а останалите страни от ЕС /без Румъния/ трябва да се срамуват, че прилагат законите, нал' тъй?
Добави мнение   Мнения:120 « Предишна Страница 4 от 6 2 3 4 5 6 Следваща