Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Туморчета по демокрацията
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:264 Предишна Страница 2 от 14 1 2 3 4 Следваща »
Iezuit
25 Мар 2008 04:23
Мнения: 17,521
От: Pitcairn
Еее, аз се надявах на по-як кьотек - я вижте Ламбовски как пише двуплюснеправилно! Я бой по дудушката му кратуна! Сал с по постинг-два не става, трябва усилно писанье и дуднене, за да се изобличи сърбомана и комуняката!

Редактирано от - Iezuit на 25/3/2008 г/ 05:23:21

Дъртанян
25 Мар 2008 04:44
Мнения: 5,253
От: Bulgaria
Та, вървим си ние с жената из едно малко градче, и по едно време гледам - точно в центъра стои един с размерите и формата на тия, еднообемните коли, ванове ли, как им викаха. Бутвам жената с ръка: "Мутра!" Малко по-нататък още един, и малко по-нататък - още един. "Тука пълно с мутри, бе!" - казвам. "Ти пък откъде ги разбра, че са мутри?" - пита жена ми. "Ами виж им габаритите!" Тя ме изглежда отгоре до долу, и заявява: "Ами значи ти си най-голямата мутра!" "Глупости!" - казвам. "Мене никой няма да ме помисли за мутра!" "Откъде знаеш?" "Ами питай хората!" И решаваме да питаме хората. Нещо на майтап ни беше избило и двамата - вървим си, смеем си се, и си измисляме дивотии. Та вървим още малко и гледаме един строеж. Със стоварено до него арматурно желязо. Ама много желязо. До желязото стоят двама египтяни и го разглеждат. Трябва им значи. "Ей!" - изревавам аз с цяло гърло. "Я елате тука, бе!" - и те пристигат. По уплашени хора не бях виждал. Хващам единия за врата и питам: "Я кажи сега бе, аз мутра ли съм, или не съм мутра?" Той, горкия, само дето не се попика от страх. "Квото искаш, бате, туй ще ти кажем! Квото искаш, бате, туй ще ти кажем!" - и тъй няколко пъти. Повтаря като развален грамофон. А жена ми се е скрила зад гърба ми и си учмира от смях. Тя е по-дребничка, събира се там, зад гърба ми, де.
Та - скептичен съм и относно питането, и относно отговарянето. Както питаш, тъй ще ти отговорят. Пък и до компетентност опира. И до акъл. А акълът и глупостта, както правилно съм отбелязвал на най-различни отгворни места, обикновено са в съотношение едно към много. Понякога - особено много.
Артиста
25 Мар 2008 04:49
Мнения: 5,204
От: Canada
За отличниците в ориентирането, демокрацията е peace of cake.
Преди: Всяка крива, успоредна на Априлската бе права.
Сега: Всяка крива, успоредна на Американската е права.
Аре, бегом към хоризонта!
Дъртанян
25 Мар 2008 04:58
Мнения: 5,253
От: Bulgaria
Артисте, да не би нещо за конформизъм да намекваш? Щото аз при Ламбовски специално нито комунящина, нито сърбомания бих търсил. Тука Йезуитина не е прав. Пък и не вярвам ТИР да има човека. То господ не ги раздава току-така тия ТИР-ове. Някои си имат, а други - не.
Iezuit
25 Мар 2008 05:19
Мнения: 17,521
От: Pitcairn
Дърти, аз пак само насъсквам всичкото Правомислещи дудукогормители. Усещам как ги сърбят ръчичките да нацепят Ламбовски, че не мисли и пише правилно, и ги подкокоросвам...
Дъртанян
25 Мар 2008 05:22
Мнения: 5,253
От: Bulgaria
Шшшшт! Това е ясно - ние, магаретата, през девет рида, нали знаеш, ама що се издаваш? Ша са усетят, и после - кво? Никакъв кеф!
Дъртанян
25 Мар 2008 05:24
Мнения: 5,253
От: Bulgaria
А това, дето ги сърби, не са ръчичките...
Iezuit
25 Мар 2008 05:25
Мнения: 17,521
От: Pitcairn
Абе те че се усещат - усещат се, ама пак няма да могат да се сдържат. Враг е Ламбовски, ей! Не е шега работа! Та пак ще се изокат.
paragraph39
25 Мар 2008 05:30
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
OLO,
/:/ "...др. Ламбовски е трябвало възпее предимствата на народната демокрация, като форма на диктатурата на пролетариата. Оттам нататък вече е фасулска работа!"
......................................... ......................................... ...............................
Теоретичните ти познания куцат!
"ДИКТАТУРАТА"/на Пролетариата/ НЕ е "форма" на Народната Демокрация, а е необходим и НЕизбежен Етап при ВСЯКА революционна СМЯНА на обществения Строй/ сиреч, при смяна на Формата на Собственост върху Средствата за Производство и/или на формата на държавното Управление и Устройство/!
Диктатури, като необходим и НЕизбежен Етап, е имало при всякка смяна на Обществения строй- при смяната на първобитнообщинният с робовладелски, при смвяната на робовладелския с феодален, при смяната на феодалния с капиталистически/буржоазно-"ДЕМОКРАТИЧЕН"/, така и при смяната на капиталистическия със социалистически/комунистически, "пролетарски"/!


Редактирано от - paragraph39 на 25/3/2008 г/ 05:33:30

Дъртанян
25 Мар 2008 05:45
Мнения: 5,253
От: Bulgaria
С цялото ми уважение към теб, Параграфе (а то не е малко - много пъти съм ти го казвал), в случая отсъствието на информация е точно при теб. (Sorry за тавталогията.) Измежду класиците на марксизма-ленинизма си пропуснал един от най-големите: Джордж Оруел. И по-специално: "1984".
Дъртанян
25 Мар 2008 05:51
Мнения: 5,253
От: Bulgaria
Нещо трябва да дава смисъл на живота ни, Йезуитино, и какво друго, ако не благородната ненавист към неправилно мислещите! Вече три поколения го гледам: значим и наистина жив се чувстваш само когато громиш идеологическия враг. А ако първи си го разобличил - о, щастие! Кой може да разбере тихия огън в сърцето на Правоверния!
paragraph39
25 Мар 2008 06:02
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
ДЪРТАНЯН,
НЕ съм чувал Оруел да се е самоопределял, или основателно да е бил определян, като "класик на марксизма-ленинизма"?! Ако беше така, щеше да е "марксизъм-ленинизъм-оруелизъм"?! А НЕ е, нали?! Или?!
П.П. Уважението е ВЗАИМНО!
Iezuit
25 Мар 2008 06:10
Мнения: 17,521
От: Pitcairn
На Оруел е също много препоръчително да се прочете "Фермата (на животните)". Обяснява много неща от днешната действителност...
Дъртанян
25 Мар 2008 06:19
Мнения: 5,253
От: Bulgaria
Искам да ти направя едно делово предложение. Някъде около 1985 година окончателно приключи периодът на осъзнаването ми като марксист- ленинец. Тогава прибрах в една ракла пърните събрани съчинения на Маркс и Енгелс, и пълните събрани съчинения на Ленин, и още толкова коментарна литература, и започнах да чета други книжки. Тях повече не ги извадих, но си мисля (дано не е празно самомнение), че все още знам поне малко повече от тебе. Та: деловото ми предложение е следното: има една извадка (три тома) от "Изследване на историята" на Арнолд Тойнби. Ако ги прочетеш с разбиране - до степен, да ги обясняваш, както обясняваш марксизма, обещавам пак да отворя раклата. Разбира се, Тойнби посочвам случайно. Можеха да бъдат поне още няколко автора. Каква ми е идеята? "Нещата се познават чрез сравнение" (Това май беше при Платон.) Мисля, че си се хванал в един стар капан - всеки, който ДОБРЕ познава само една идеология, и вярва безусловно.

Редактирано от - Дъртанян на 25/3/2008 г/ 06:45:29

paragraph39
25 Мар 2008 06:27
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
IEZUIT,
Днешната, предишната и бъдещета Действителност ги обяснява най-добре, според мен, "Принципът на Питър"/която навремето, преди Демокрацията, беше "забранена" и конфискувана от книжарниците!/! Тази книга е малко по-различна от "Законът на Паркинсон", макар и да има доста общо-Идеята и Целта! Е, верно, изказът и езикът на "Принципът на Питър" са доста нестандартни и творбата е трудно асимилируема с едно прочитане, но, струва си да се прочете два, че и три пъти, даже! Истински шедьовър е- "рецептурник"/"Аптека" и "Църква" в едно!/ за оцеляване в този "луд, луд Свят", чрез РАЗБИРАНЕТО на Закономерностите му!
Su38
25 Мар 2008 06:31
Мнения: 13,718
От: Bulgaria
Чичо Фичо, твоите желания не винаги отговарят на желанията на мнозинството. Не знам и не искам да прогнозирам какъв би бил резултатът от референдум ЗА или ПРОТИВ влизането в НАТО, ЕС и пр...
paragraph39
25 Мар 2008 06:43
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
ДЪРТАНЯН,
Постингът ти от 25.3.2008 г. 06:19:13 към мен ли е адресиран?!
Ако е към мен, отговорът ми е следният: аз, за разлика от теб, отворих след 1990 г. затънтените чекмеджета на домашната ми библиотека и изтупах праха от "Капиталът" на Маркс и започнах да го чета/ и го прочетох/ ОТНОВО, с молив в ръка- този път НЕ като за изпит в Университета, а като за изпит в Живота! Направих го, подтикнат от всичко, което виждах да се случва около мен, в държавата, в "Обществото" и в Икономиката/завръщането на КапитализЪма/ с идването на "Демокрацията"! И "прогледнах"/ така се чувствам/! Препоръчвам и на всеки друг да го направи- да прочете отново "Капиталът"! И да "прогледне"!
Апропо, според мен, ти НЕправилно слагаш абсолютно Равенство между "Глупост" и "Недообразованост/Неначетеност/?! Според мен, човек може да е "глупав", но образован или да е умен, но НЕобразован- и в двата случая е лошо за човека и околните му! Най-добре е човек да е умен и образован- и за него ще е добре, и за околните му, ако НЕ са му врагове!
Чарли Дарвин
25 Мар 2008 06:46
Мнения: 8,816
От: Bulgaria
САЩ, нашият флагман и ориентир в дългия поход към демокрацията и хуманизма, нещо дават крен. Тази страна твори кризи, плоди язви и сее мизерия там, където уж се е впуснала да инжектира антибиотика на демокрацията. Тя отива да налага мир, където няма война, да открива супероръжие, където то липсва, и да предизвиква хуманитарна катастрофа там, където уж нахлува, за да я предотврати.


Е те тука чичо фичо и Fичо Lелин газ пикая


За протокола - они пикат клекнали
Дъртанян
25 Мар 2008 06:53
Мнения: 5,253
От: Bulgaria
Коригирах си постинга - беше неадекватен и безтактен. И нямаше как да го отнеса към теб - а писанае просто заради красивия цитяат е глупост. Извинения! Но основната ми критика остава същата: докато си ВЪТРЕ в марксизма, той е безкрайно убедителен - абстрактинте му схеми са безупречни. Ако съумееш да видиш реалността (пак ОТВЪТРЕ) чрез нечие друго разбиране, вече не изглежда така. Концептуална рамка - понятията, с които работим, създават прозореца, през който виждаме света. Други понятия - друг прозорец. А и при самия Маркс - колкото по-назад се връщаш, към ранното му творчество, толкова по-късното става не чак толкова безусловно убедително. Защо му е трябвало, например, дяа обяснява, че "пролетариат" и "лумпен-пролетариат" са различни неща?
paragraph39
25 Мар 2008 06:58
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
ЧИЧО ФИЧО,
/:/ "За любителите на референдуми - първия референдум трябваше да е за лустрацията. Това беше въпроса на въпросите, по който няма нито парламентарен, нито национален консенсус..."
......................................... ......................................... .....................................
Според мен, първият Референдум трябваше да бъде Референдум за...РЕФЕРЕНДУМИТЕ! И с него да се реши: КОЙ и КАК и по КАКВИ въпроси има Право да иска и получи Референдум и задължително ли ще е или НЕ за управляващите решеното с Референдум/и/! Нещо като "Конституция на Референдумите"!
Евентуално, в тази "Конституция на Референдумите"да става въпрос за два вида Референдуми: Задължителен-т.е., решеното с такъм Референдум да е дадължително за изпълнение от управляващите/ а, ако НЕ искат или НЕ могат- да си ходят!/, и Консултативен- с Право на Избор на управляващите дали да изпълнят или НЕ решеното с такъв Референдум! Като, Очевидно, "Консултативният" Референдум ще е по искане на управляващите/които ще имат Право и на инициатива и за Задължителен Референдум, разбира се!/! Но, и при двата вида Референдуми трябва ИЗРИЧНО да е посочено предварително от кой вид е предлаганият Референдум! И, разбира се, в "Конституцията на Референдумите" да е указано, че промени в нея могат да се извършат САМО с Референдум/ евентуално и с квалифицирано мнозинство на участници в такъв Референдум и квалифициран резултат/! КАЗАХ!

Редактирано от - paragraph39 на 25/3/2008 г/ 07:02:14

Добави мнение   Мнения:264 Предишна Страница 2 от 14 1 2 3 4 Следваща »