Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Ирландия ни подля вода в ЕС
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:66 Страница 1 от 4 1 2 3 Следваща »
/\\eko
17 Юни 2008 00:06
Мнения: 4,397
От: Bulgaria
"Ирландия ни подля вода в ЕС".Или още-кой ни сра в гащите.Все другите са ни виновни.
paragraph39
17 Юни 2008 00:35
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
На политиците и управляващите в "Старата Европа" по` им харесва, май, нещо като Варшавски договор и СИВ- сиреч, Лисабонски договор и ЕС на "големите" и "малките"?!?
МАНИПУЛАЦИЯТА е, че Мнозинството от ирландците били против ЕС! Истината е, че Мнозинството от ирландците/ а преди това Мнозинството от французите и холандците/, е против тенденцията, творена от чичковците и лелките в Брюксел, държавите-членки на ЕС да губят все повече от своя национален Суверинитет, в полза на НЕясни, БЕЗконтролни и БЕЗотговорни "наднационални" Интереси!
ЕС трябва да служи на Нациите, а НЕ Нациите да служат на ЕС/ на "марионетните" чичковци и лелки в Брюксел и НЕпубличните и НЕофициални Сили, които им дърпат конците/!!! КАЗАХ!
П.П. Да припомня, например, "политическото" решение за затварянето на реакторлите в АЕЦ "Козлудуй"- уж взето, уж НЕ взето в Брюксел, но със сигурност във вреда/ГОЛЯМА!/ на българската Нация, а и във вреда на европейските данъкоплатци, които платиха и плащат стотици милиони евро за затварянето на БЕЗопасните от техническа гледна точка ядрени реактори в България!

Редактирано от - paragraph39 на 17/6/2008 г/ 00:39:18

генек
17 Юни 2008 05:54
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Първо, не ни е Виновен Брюксел за престъпната небрежност, некадърност и неадекватност на нашите политикани.
И, второ - предлагам ви нещо, взето назаем от другаде:
----------------------------------------- --
След като парламентите на много от страните на ЕС ратифицираха Лисабонския договор - между тях и българският, Ирландия най-неочаквано взе, че устрои референдум. Под предлог, че така е най-демократично да се решават важни за бъдещето на държавата проблеми. И народът си каза думата - отхвърли предложението. С което, както отбелязаха някои коментатори, напъхаха ЕС в задънена улица. Интересното е, че на 5 юни и долната камара на холандския парламент отхвърли договора, а в горната обсъжданията се усложняват. Така става ясно, че няма шанс Лисабонският договор да влезе в сила от 1 януари 2009 г. И се отлага консолидацията в една система, избирането на един европейски президент, възможността на една държава да бъде налагано неприемливо за нея решение, увеличаване тежестта на някои страни за сметка на други. Подобни неща бяха заложени и в неуспешната Европейска конституция, отхвърлена на референдуми от Холандия и Франция. Хората вече забелязват опитите националните закони да се подменят с международни споразумения, които влизат в действие без излишните - по мнение на чиновници и политици - обществени дебати. Прави впечатление фактът, че има огромно разминаване между мненията на избиратели и политици. И, като казват скептиците, май ще трябва референдумите да бъдат забранени със закон, тъй като пречат на разбиранията на демократичните политици за демокрация.
Интересното е, че според много наблюдатели във всяка една европейска държава (и в България!) биха гласували против Лисабонския договор, ако се подложи на референдум. Още по-сигурно става това, ако хората се запознаят с документа, а не им се поднасят само мантри и заклинания от политиканите. Най-опасното в него е възможността съюзът да се раздели на "големи" и определящи тона държави и на сателити. Което на нас ни е познато. Още повече че не се предвижда да има комисари от всяка държава член. Наистина, може би някои още вярват, че идеята за споделянето и постепенното преминаване на законодателната и политическата компетентност от отделните правителства в Еврокомисията ще е достатъчна да убеди народите в поредното светло бъдеще. Или - директно казано, презрението и дори омразата към родните политикани ще накара гражданите да предпочетат външния, страничния, независимия уж чиновник. Но на хората им писна от глобализацията, от съсипването на изконното, извечното. Вече не са странни материали как отделни нации не искат да работят, та се наемат гастарбайтери. За няколко десетилетия англичани, германци, французи са се развалили? Или просто не желаят да се трепят за жълти стотинки в полза на някакъв международен консорциум? Нашият стремеж да догоним социалните условия в развитите държави се сблъсква с нежеланието на техните граждани да слязат до нашите реалности.
Просто гражданите на отделните държави не желаят да загубят суверенитета си - та дори в името на благородни (според налагащите ги еврократи) цели. Още повече че ЕС се намесва все повече в икономиките на страните. И дори в частния бизнес. Франция и Германия, например, открито говорят за унифициране на данъчните системи по посока на увеличаване на корпоративните, а сетне и личните данъци. Въвеждат се куп регулационни ограничения, намесват се в свободната конкуренция. Хората усещат, че повсеместната глобализация ги превръща от граждани на една - макар и малка, но суверенна - държава, в работници на един глобален гигант, в мечтата на товарищ Сталин - винтчета на машината. За което спомага и наскоро пръкналата се идея за въвеждане на европейско гражданство. Та Европа е силна с разнообразието си, а не с унификацията! Как ще се унифицират един грък и един финландец? Нещо като хермафродит? Но има и друга опасност. Какви толкова епохални решения се канят да вземат еврократите, та мнението на една или друга - демократична! - държава би попречило? Което е част от проблема с референдумите. Най-висшата форма на пряка демокрация явно е пречка за някого. Или за някои.
paragraph39
17 Юни 2008 06:47
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
ГЕНЕК,
Прав си!
Така Е!
paragraph39
17 Юни 2008 06:51
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
Впрочем, и Сенатът на Чехия се е заинатил/НЕ ще!/, май, за ратифицирането от Чехия на т.нар. "Лисабонски договор"?!? А президентът на Чехия направо го "погреба" след Референдума в Ирландия- а той има право на вето!
Art
17 Юни 2008 07:13
Мнения: 563
От: Bulgaria
Ирландия наистина подля вода на БГ.
Отсега нататък ще бъде по-трудно да се краде от еврофондовете.
Мето от Факултето
17 Юни 2008 07:28
Мнения: 1,071
От: Bulgaria
В момента ЕС е обхванат от т.н.синдром “Патйомкин”, който се отнася до систематично представян мизансцен, различен от действителността.Това е един вид манипулация, целяща да създаде конкретно възприятие за действителността сред обществото и да го накара да повярва в една илюзия от задоволителен характер.Този метод доста често се прилага от институции и политици, за който нещата се свеждат до явното им желание да създадат на всяка цена някакъв мит по даден въпрос, за постигането на определена цел.

Редактирано от - Мето от Факултето на 17/6/2008 г/ 07:40:51

alin
17 Юни 2008 07:33
Мнения: 10,233
От: Bulgaria
Ирландия май единствена подложи този договор на референдум. Ако това бе направено и в други страни, със сигурност несъгласните щяха да са повече.
Да не говорим, че вече много държави съжаляват за последното разширяване на ЕС с Ромалеску и Булгаристанлар...
alin
17 Юни 2008 07:34
Мнения: 10,233
От: Bulgaria
Забравих - НАШИТЕ го били приели... Че те за влизането в ЕС си дадоха задниците, а няма да подпишат някакво си договорче...
Сократ-май
17 Юни 2008 07:43
Мнения: 30,841
От: Bulgaria
Европо-о-о-о!
Не се ослушвай, давай парите, че нашата мафия с кремък ще ни дере.
За пари.
И как да не ни дере? Яхтите вече са купени. Вилите в Калифорния, Флорида и на Канарите - също. На кредит, естествено. А парите спряха. Няма как, ще ги изстискат от нас. Той, българският народ, е като брашнен чувал - колкото и да го тръскаш, все пуска по нещо.
bloody mary
17 Юни 2008 08:45
Мнения: 4,698
От: Bulgaria
Гоце отвръща на удара - две по битиви
основни теми
- бойко дагоду
- ширака страна мая радная - припев : пей сърце, до брюксел цял месец, царя в кричим
Pavlik Morozov
17 Юни 2008 09:10
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
ирландците усетиха, че иде време да почнат да плащат за десетилетията щедра ЕС помощ и взеха да се дърпат. нормално. няма да им се размине.
скоро на селските тарикати и троянските коне в ЕС силно ще се ограничи възможността да пречат на единствената надежда на западния свят да бъде някаква опозиция и противовес на азиатците.

Pavlik Morozov
17 Юни 2008 09:17
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
никоя важна реформа в историята не е приета с гласуване и не е наложена со кроце и со благо. никоя империя не е създадена демократично. архитектите на ЕС виждат, че потенциала на мирното разширяване се изчерпва. оттук нататък някой трябва да задава темпото и посоката, а другите да влизат в крачка или да търпят последствията. затова над законодателната власт на брюксел сега се надграждат изпълнителна и съдебна. до няколко години ще е факт и обща ЕС армия. това вече е повече от съюз или общност - това е свръх-държава. всеки отвъртре или отвън, който иска да и се пречка, по-добре да има силен гръб

Редактирано от - Pavlik Morozov на 17/6/2008 г/ 09:27:47

Гойко Горисов
17 Юни 2008 09:25
Мнения: 2,639
От: Bulgaria
Щом са ни подлели вода, няма да останем на сухо поне.
Неверния Тома
17 Юни 2008 09:44
Мнения: 11,681
От: Bulgaria
Павлик: "Никоя империя не е създадена демократично". Да живее империята, долу демокрацията!
OLDMAD
17 Юни 2008 09:46
Мнения: 45,665
От: Bulgaria
Г-н Терзийски, в поредния вторник дава поредния добър полит-анализ!
Поздравления за което
.
Само че нещо не се връзва, май!
Вкл. и с мнението на Вишеградската четворка, а най-по с настроенията в Чехия, чийто президент директно се изцепи: - "Лисабонският договор е мъртъв по рождение"!
За Холандия няма да споменавам...
За да съм по-точен, ще пусна малък каламбур с цитат от анализа на Терзийски:
- Няма никаква логика европейските лидери да проявят твърдост към Ирландия на срещата си на високо равнище на 19 юни и месец по-късно Еврокомисията да покаже снизходителност към България...
- "Няма никаква логика европейските лидери да проявят снизходителност към Ирландия на срещата си на високо равнище на 19 юни и месец по-късно Еврокомисията да покаже твърдост към България!"
.
P.S. -Ей гиди родни политици...пак ли не сте в час?





Редактирано от - OLDMAD на 17/6/2008 г/ 10:13:05

Cruella de Vil
17 Юни 2008 10:00
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
ирландците усетиха, че иде време да почнат да плащат за десетилетията щедра ЕС помощ и взеха да се дърпат. нормално. няма да им се размине.

Павлик, не пиши глупости. С или без договора Ирландия е в ЕС и
ще си плаща вноските както й се полага. За това си има междудържавни договори, от които никоя нормална държава няма да се оттегли. Никой не си е правил илюзии, че това няма да стане и никой не го е изтъквал като аргумент за отрицателния вот. Една държава, отказвайки да плаща задълженията си, моментално отива в изолация.
Договорът, колкото и да е привлекателен за политиците е преждевременен. Конфедерация се прави между страни, близки по обществено и икономическо развитие и стандарт на живот, а не конгломерат от държави, които са много различни по тези показатели. По простата причина, че решение с положителен ефект за една развита държава може да има точно обратен ефект върху по-слабо развита. Народите от ЕС го усещат интуитивно и затова не са съгласни с договора, ама кой ги пита тях? Да бяха показали социологически проучвания и в другите държави, ама те си траят. Защото може да се окаже, че мнозинството е против, а сега лесно могат да се оправдаят само с Ирландия.
Pavlik Morozov
17 Юни 2008 10:07
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
Неверни Тома, не бъркайте репубиканството с демокрация. едното изисква съобразяване и зачитане и на най-малкия, и съществува предимно в учебниците и пропагандата, а при другото мнозинството просто прави каквото реши за добре. дори на запад малкия рядко го зачитат и повечето управления са си диктатура на мнозинството, тъй че промяната е по-скоро в риториката, отколкото в същността на политиката която се води вътрешно и между държавите.

Caravaggio
17 Юни 2008 10:14
Мнения: 13,610
От: Italy
Защото може да се окаже, че мнозинството е против



Мда, какво да кажем, когато мнозинството е за, а политически и икономически гиганти като Чехия или Полша наложат вето? Ще седи и ще чака, докато на съответното истерично правителство му се накриви щапката ли?
Cruella de Vil
17 Юни 2008 10:19
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Ако бяха попитали и останалите, може би щяхме да знаем. Или поне да бяха публикували социологически проучвания. А те - нищо!
Засега можем само да гадаем, но защо ли ми се струва, че далеч не само ирландците са против.
OLDMAD
17 Юни 2008 10:22
Мнения: 45,665
От: Bulgaria
Caravaggio, чехите и поляците са доказани тарикати...еврейска школовка!
Припомни си Полша какви преференции изкрънка за селското си стопанство.
Не че в момента са "цъфнали и вързали"...
.
P.S. заради Кру - Цоциологията е много точна наука, немой се подбъзиквай

Редактирано от - OLDMAD на 17/6/2008 г/ 10:25:04

Добави мнение   Мнения:66 Страница 1 от 4 1 2 3 Следваща »