Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Къде отидоха парите
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:135 « Предишна Страница 7 от 7 5 6 7
hamel
22 Окт 2008 21:29
Мнения: 65,681
От: Bulgaria
Ъхъ
Пламен Кафадаров
22 Окт 2008 21:31
Мнения: 901
От: Bulgaria
не rki, на хората каквото им е обещано им е дадено!
Хората имат свободна воля , да избират по кой път да тръгнат, без никой да им се меси и манипулира, и да отределят кое е ДОБРО и зло!
rki
22 Окт 2008 21:47
Мнения: 20,973
От: Albania
Хората имат свободна воля , да избират по кой път да тръгнат, без никой да им се меси и манипулира, и да отределят кое е ДОБРО и зло!


Именно!
Образно казано всички революционери и прочие фичовисти се опитват да отнемат първородният грях, вярвайки, че по този начин ще създадат рая на земята.
Естествено те се изживяват в ролята на бог, който ще решава вместо хората кое е добро и кое е зло за тях.


__________________________________________ _____________________
Once the government socializes losses, it will soon socialize profits. If we lose our ability to fail, we will soon lose our ability to succeed. If we bail out risky behavior, we will soon see even riskier behavior.
Zmeja
22 Окт 2008 21:59
Мнения: 35,948
От: Bulgaria
Парите не са отишли никъде. Тях просто не ги е имало реално, а т.н. "ценни книжа" в същност са били документи с невярно съдържание. Като всички финансови пирамиди и тези имат ограничени обем на разрастване и срок на съществуване, след което неминуемо се сриват. Наливането на виртуални пари от държавата не може да ги спаси защото е равносилно дали данакоплатците ще бъдат ощетени като им се вземат парите от влоговете (при фалит на банките) или от данъците (както е в случая).
Apolitichen
22 Окт 2008 22:12
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
"Социализмът в бившите социалистически страни загуби битката" Битката за какво?
Какво означава "нормалното функциониране на една космополитна система"? И защо САЩ да са длъжни или по-точно единствено длъжни?

Никога не съм отричал регулацията, но примерът Ви беше микро, при все че се затрудних за критерия за награда (първи стига и изпотъпква лозето или пречи на другите; бере най-много и обира неузрялото).
Но това, което става в България, по принцип, не е същото в САЩ. В САЩ има произвеждаща икономика, въпреки изнесеното и изнасянето производство в други страни, въпреки нарастването на сферата на услугите. Икономика, в същността на която е заложено конкурентността, ефективността, иновациите (при нас -бюджетно "усвояване" или приватизация под масата). Сривът във финансовата система, без да оправдавам банкерите и мераците, както техните така и на клиентите им, за печалба, беше предопределен от бързоразвиващите се експортно-ориентари икономики (Корея, Китай, Индонезия, Бразилия, Мексико, Сингапур, Виетнам и др.). Получава се така, че те изпреварват по ефективност западната икономика, задръстена от лицемерни "социални" привилегии. Генерират печалба в пъти по-висока от западната икономика. Част от тази печалба се връща в САЩ (по-голямата остава в офшорките), но тези средства отиват за "лукс", услуги (второ жилище - или се дава под наем, или се препродава, един вид брокерство), камъни за показ, кой да е по-кулл и фашън и т.н. (не без подкрепата на държавата с бюджетния дефицит). При толкова много пари и високи печалби, банкерската "екстраполация"/(само)регулация напусна "гравитационното поле" и... лавината тръгна.
Пламен Кафадаров
22 Окт 2008 22:16
Мнения: 901
От: Bulgaria
Образно казано всички революционери и прочие ............... се опитват да отнемат първородният грях, вярвайки, че по този начин ще създадат рая на земята.







И с това не съм съгласен.Доказателсто:

Моята молитва
Христо Ботев


"Благословен бог наш..."




О, мой боже, правий боже!

Не ти, що си в небесата,

а ти, що си в мене, боже -

мен в сърцето и в душата...



Не ти, комуто се кланят

калугери и попове

и комуто свещи палят

православните скотове;



не ти, който си направил

от кал мъжът и жената,

а човекът си оставил

роб да бъде на земята;



не ти, който си помазал

царе, папи, патриарси,

а в неволя си зарязал

мойте братя сиромаси;



не ти, който учиш робът

да търпи и да се моли

и храниш го дор до гробът

само със надежди голи;



не ти, боже на лъжците,

на безчестните тирани,

не ти, идол на глупците,

на човешките душмани!



А ти, боже, на разумът,

защитниче на робите,

на когото щат празнуват

денят скоро народите!



Вдъхни секиму, о, боже!

любов жива за свобода -

да се бори кой как може

с душманите на народа.



Подкрепи и мен ръката,

та кога въстане робът,

в редовете на борбата

да си найда и аз гробът!



Не оставяй да изстине

буйно сърце на чужбина,

и гласът ми да премине

тихо като през пустиня!...

Пламен Кафадаров
22 Окт 2008 22:28
Мнения: 901
От: Bulgaria
"Социализмът в бившите социалистически страни загуби битката" Битката за какво?


За съществуването си , като обществено политически системи.

Но това, което става в България, по принцип, не е същото в САЩ.


Естествено, че не е същото, ако се гледа "микро".
Както не едно и също дребен джебчия, и голям банков измамик.
Ако се гледа "макро" е едно и също само с различни размери.
Пламен Кафадаров
22 Окт 2008 22:39
Мнения: 901
От: Bulgaria
Какво означава "нормалното функциониране на една космополитна система"? И защо САЩ да са длъжни или по-точно единствено длъжни?



Защото го искаха, години на ред се бореха за ТОва, да станат единствените ръководители на една космополитна система , впоследствие наречена глобална.И когато го получиха, не можаха да я управляват.Оплетоха се като пате в калчища.Не знам дали се спомняш но по едно време се бяха нарекли и "световен полицай", президента си го бяха обявили дори за "пророк божи", колкото и смешно да ти изглежда това днес, когато става въпрос за Дж.Буш младши, който между впрочен по същото време се ликуваше от алкохолизъм/ според световните информационни агенции/, да дори днес да е смешно, това си е факт и се разпространяваше с необходимата сериозност по целия свят.
Предполагам , че с "микро" мислене трудно ще разбереш защо са го ислкали, но ако поглед "макро" би ти било по разбираемо.
Apolitichen
22 Окт 2008 22:54
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Куба и Северна Корея още съществуват. Народът там все още не е спечил битката с "обществено политическата система".
Не може нещо да съществува, заченато по неестествен път! Е и Маркс го е казал - може, но при достатъчно развити производителни сили и производствени отношения. А това "достатъчно" звучи като "ако достигнем достатъчно високи скорости, близки до тая на светлината, ще пътешествуваме (десетилетие за една екскурзия) до близките звездни системи". Галактики-комунизъм, вятър работа.
И що в цялата икономика забравяте ресурса?! - Ще стане, ако има ресурс. А Щатите, ако са искали нещо, то е именно ресурса. А всеки се бори за него.
Пламен Кафадаров
22 Окт 2008 23:09
Мнения: 901
От: Bulgaria
И що в цялата икономика забравяте ресурса?! - Ще стане, ако има ресурс. А Щатите, ако са искали нещо, то е именно ресурса. А всеки се бори за него.


Пак разсъждаваш "микро".Едно време при социализма ни обясняваха , че империализма/демек САЩ/ , се стремят към тотална световна хегемония, и явно можем да им признаем в това не са се лъгали.
Колкото до ресурса, тук с пълна сила действа поговорката:
"Апетита идва с яденето!"
morehappyman
22 Окт 2008 23:23
Мнения: 2,666
От: Austria
Оригиналният Бретън Уудс
Ядрото на финансовата система след Втората световна война е задължението на всички страни да поддържат стабилен курс (+/-1%) на националните си валути към фиксирано количество злато. На практика това става чрез връзването на всички парични единици към щатския долар, като Федералният резерв поема ангажимента да обменя неограничени количества при съотношение 35 долара за унция. Освен това се създават и Международният валутен фонд и Международната банка за възстановяване и развитие (сега Световната банка), които трябва да предоставят ликвидност при нужда. Всичко това превръща долара в световна резервна валута. Системата започва да изпитва трудности, когато засилената световна търговия води до глад за долари. През 1971 г. САЩ се отказват от фиксирания курс на долара към златото и две години по-късно вече всички основни валути са минали на плаващи курсове.

Ето ви едно просто обяснение защо валутите са в режим на свободно плаване/падане
Линка е от капитал: Натиснете тук
Зевзека
22 Окт 2008 23:33
Мнения: 7,255
От: Bulgaria
А доляра расте ли расте. Днес е 1.48лв. на парче. А беше 1.22лв. преди месец. А ойля пада ли пада. Днес е 68 доляра на барельче. Преди месец беше 140 доляра за същото барельче. Криза.
hamel
22 Окт 2008 23:53
Мнения: 65,681
От: Bulgaria
Биржевые торги в США в среду, 22 октября. закрылись резким падением основных индексов. Так индекс Dow Jones по итогам биржевой сессии потерял 509, 83 пункта (5, 64 процента) и был зафиксирован на уровне 8523, 83 процента. Nasdaq снизился на 4, 77 процента, индекс широкого рынка Standard & Poor's 500 упал на 6, 02 процента.

Възход!

Редактирано от - hamel на 22/10/2008 г/ 23:54:15

xyzzz
23 Окт 2008 00:00
Мнения: 343
От: Bulgaria
А Dow Jones пада ли, пада ...


Dow Jones Industrial Average
8, 519.21 -514.45 / -5.69%

Oct 22 4:05pm ET †

Добави мнение   Мнения:135 « Предишна Страница 7 от 7 5 6 7