Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Оксфорд не би могъл да се акредитира у нас
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:151 « Предишна Страница 8 от 8 6 7 8
Caravaggio
09 Фев 2010 20:32
Мнения: 13,610
От: Italy
Никакъв проблем. Остава да обясниш какво се случи с офисите и слотовете. Имах нещастието да пътувам с "Балкан" в онези мътни времена, та знам за какво говоря.
Die Hexe
09 Фев 2010 21:22
Мнения: 7,841
От: Bulgaria
за да защитава обществения интерес срещу този на гилдията, щото те са противополжни

Чайче, ти изби рибата, бе! Науката като противообществена проява! Сега трябва да се обадиш на ГДБОП да освободят сградите на БАН от учените-терористи
Die Hexe
09 Фев 2010 21:46
Мнения: 7,841
От: Bulgaria
Завършил е египтология в Санктпетербургския държавен университет

А тов. Игнатов кога е завършил, че е учил в Санкт Петербургския университет?
л-т Грубер
09 Фев 2010 22:04
Мнения: 1,446
От: France
Е, имаше полза от днешната дискусия. Получихме поне едно признание, че има проблеми в основното и средното образование. Материалът бил идиотски, учениците претоварени, учебниците като за професори. Това е безспорен успех, въпреки че признанието идва чак от Америка. По всичко личи, че във висшето образование проблеми нямаме. Всичко е наред. Стига само да не споменаваме кой е писал професорските учебници, идиотските програми и кой е подготвил калпавите учители.
Ачо
09 Фев 2010 22:09
Мнения: 692
От: Bulgaria
Caravaggio,
mоля за извинение, но само с летене познаване на конкретната история трудно се добива.Аз не само съм летял, ами работих през всички периоди, начиная от социалистическата авиокомпания, който плащаше горивото по 60-70 рубли/тон, а продаваше билети на нормални цени, после започна да затъва, в този процес се направиха опити за модернизация, с нови западни самолети, но структурата и табиетите си останаха същите, само алчността и лакомията на някои и разпада на дисциплината, особено финансовата, ни дозакопаха.За последно работих за последните синдици, т.е.сегашните.Те са още там, защото делото по несъстоятелност не е приключено.
За слотовете се изказах, мисля.Други слотове не са продавани, защото нямаха стойност.
За имуществото зад граница:всичко, което можеше да бъде продадено, продадоха последните синдици, т.е.сегашните.Останаха непродадени имоти със спорна собственост или нередовни документи за такава.Примерно:къщата в Амстердам е купена от Балкан, но по документи се води на промишленото министерство.В крайна сметка синдиците плащат за поддръжката, чиновниците от министерството не желаят да имат нищо общо и така положението е в разкрачен стоеж.Има още доста такива случаи.За повечето претенции има МВнР, в някои случаи с известно основание, доколкото апартаментите се намират в посолския комплекс/примерно Виена/, и независимо от документите, доказващи собствеността на бившия Балкан, до споразумение не се достига.Навремето се правиха много опити да се стигне до споразумение, но главен секретар на МВнР беше един прост турчин и нищо не стана.
В БГ евреите продадоха фиктивно административната сграда на летището, хотел Плиска и хотела в Бургас, не му помня името, на свор дружество, което после ги препродаде на някаква офшорка.Мисля, че още първите синдици заведоха дела, тъй като сделките имаха пороци, и, доколкото зная/вече работя другаде/, са спечелени.Напоследък имаше някакво обжалване, май на последна инстанция, може и да е приключено.

Митко,
Емил Велчев няма никакво отношение към сагата Балкан след откриването на процедурата по несъстоятелност.Вече беше напуснал.По времето на Велчев-син и министър имаше един капут начело на АДВ, дето миналата година го обвиниха в убийство заедно с един несъстоял се синдик на Балкан, той бая пречеше на синдиците и се месеше в търговете и продажбите, ама дали е било по искане на министър Велчев или самостоятелно, не мога да зная.Май беше Михайлов.
Шломо З.
09 Фев 2010 22:18
Мнения: 3,562
От: Bulgaria
Налага се към Санкт Петербургския елемент (великият град и до днес е в Ленинградска област на РФ ), да добавя, че оправянето на бакиите в образованието е карма на проф. Игнатов:


Син е на Симеон Игнатов - секретар на Централния комитет на ДКМС и на Окръжния комитет на БКП във Видин по идеологическите въпроси.
(Уикипедия)


Сега ще му се наложи да играе Немезида за престъпленията на каманяшката идеология и феодалната старещина.


Съжалявам, не намерих египетски понятия за карма и Немезида, но г-н Игнатов определено има Ка.



Редактирано от - Шломо З. на 09/2/2010 г/ 22:29:26

Caravaggio
09 Фев 2010 22:30
Мнения: 13,610
От: Italy
Ачо, летенето беше най-безкахърната част от приключението. Преди него се правеха резервации, потвърждаваха резервации, издаваха билети, плащаха билети, получаваха билети и т.н. Преди разрухата "Балкан" имаше апартамент в Милано, после дадоха половината под наем, после съвсем изчезнаха. Последно бяха натикани в един килер на Малпенса, където час преди полета пристигаше един чичо с куфарче, пишеше билетите на ръка и прибираше парите - само кеш. Пред килерчето стоеше винаги един вцепенен италиански полицай, който се чудеше какво прави тази тълпа с куфари в сервизната част на летището.
Perdekiriz
09 Фев 2010 22:39
Мнения: 747
От: Bulgaria
Leutnant Gruber! За жалост от днешната дискусия никой (с четири изключения) не пожела да разбере, че такова ВИШЕ УБРАЗУВАНИЕ и настоящата система за получаването му - не са ни нужни! И ако не се направи първа крачка в правилната посока, макар и малка - но в правилната посока, жална ни майка нататък! И днес "... умните смятат за луди!"

Die Hexe
09 Фев 2010 22:42
Мнения: 7,841
От: Bulgaria
по идеологическите въпроси

Брей, той баш ЗКПЧ!
Ачо
09 Фев 2010 23:06
Мнения: 692
От: Bulgaria
Caravaggio,
по тази част от историята нямам възражения.Единствено за имотите и слотовете се възпалявам, защото публиката се подвежда по измислени или изопачени твърдения, после те заживяват собствен живот и са като бурени.И това важи не само за нашия случай, нели?Та ще ме прощаваш, че спамя извън темата/хъм, впрочем, този оф-топик май го въведе ти, а?/, вече се повтарям, и ми е неудобно, че въртя латерната до изнемога, ама като пукна аз и малцината, които знаят какво точно се случи, кой ще оборва фалшивите митове?
А този апартамент в Милано беше някаква пернишка трагедия, аз наемах тамошен адвокат за него, но не помня подробности.Старост-нерадост, като във вица.Май още се водят дела.Със сигурност не е продаден.
Baciamo le mani.
Добави мнение   Мнения:151 « Предишна Страница 8 от 8 6 7 8