Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Срещу кризата ли се борим, или за големи молове и данъци?
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:87 Предишна Страница 3 от 5 1 2 3 4 5 Следваща
galia2
30 Мар 2010 08:55
Мнения: 1,418
От: Bulgaria
Косвените данъци са много по-трудни за прогнозиране и са подложени на повече колебания.
Модифициран ДДС не можеш да прилагаш в ЕС, защото има Директива за ДДС.


___________________________
Бюджет 2010: държавни заеми от Световната банка – 250 млн.лв. за укрепване на железопътната инфраструктура в периода 2009-2011; 158 млн.лв. развитие на общинската инфраструктура.
Brightman
30 Мар 2010 08:59
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Мисля, че нямаме различия, че когато говорим за индустриализация на България визираме високотехнологична наукоемка индустрия без мръсни производства ? Индустрия, която създава сравнителни предимства на България и се опитва да превари и моделира бъдещето.
-
И тук отново това, че в момента нямаме индустрия ни е предимство. В другите страни има отдавна готови разработки, които обаче изчакват, защото биха сринали сега съществуващи производства. При нас няма какво да се срине.
-
Проблем може да бъдат единствено български правителства, които козируват на чужди лобита и интереси. Защото пробивайки с експорта им ядем от пазарите.
-
Разбира се и биологично селско стопанство, осигуряващо чисти храни и суровини.
Brightman
30 Мар 2010 09:01
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Модифициран ДДС не можеш да прилагаш в ЕС, защото има Директива за ДДС.

И за това съм помислил. Нищо не пречи да се прилага 10% ДДС и 10% данък оборот, като ДДС се връща изцяло и на крайният клиент. Двата данъка вървят в пакет. Практически са получава същото.
tub
30 Мар 2010 09:24
Мнения: 1,267
От: Italy
Мечтайте си за индустриализация....я погледнете матриала, всичко що ставаше за нещо отдавна работи зад граница(като мен например), и никога яма да се върне, защото няма как да му предложите адекватно заплащане...а, подрастващия матриал не става и за кърска работа...по добре залагайте на престъпността и проституцията...те са далеч по реална переспектива за подрастваща България
генек
30 Мар 2010 10:06
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
всичко що ставаше за нещо отдавна работи зад граница(като мен например),

Първото - извън скобите - е донякъде вярно.
Baldur
30 Мар 2010 10:11
Мнения: 458
От: Bulgaria
Матрял за индустриализация има, лошото е, че бизнеса е превзет от селяндури тип Гергов.
Old_BG
30 Мар 2010 10:17
Мнения: 22,342
От: Kiribati
"А иначе Бойко е не само най- добрия икономист на държавата , но и лекар , генерал... ,"
Бай Драгане,
Не боКохулствай!

3. Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог.
Old_BG
30 Мар 2010 10:24
Мнения: 22,342
От: Kiribati
Tub,
по добре залагайте на престъпността и проституцията

(като мен например),

Има ли връзка - извадка от поста ти- питам просто, нищо лично?
товарищМаузер
30 Мар 2010 11:02
Мнения: 9,625
От: Bulgaria
Ох, мощният кръжок на маразматиците-антибоковици се поокапа със сладки мечти за реиндустриализация на България.
Индустриализация може да има медени мои, когато има подходящата инфраструктура, която да подмами индустриалците да кацнат у съответната териториална данъчна служба. И не ви дуднем само за асфалт, ами и за транспортни терминали, ЖПрелси, газ , вода, електроенергия, па ако щете и интернет. Другата част от инфраструктурата е не по-малко важна - депа за индустриални отпадъци, индустриални пречиствателни станции. С две думи - това което държавата обещаваше (и като правило не изпълняваше) на инвеститорите първи клас. Ама понеже БСП винаги е била партия на индустриалците, последното правителство раздаваше с лека ръка сертификати за инвеститори първи клас на "моладжиите". Та да обобщим - парите които се изсипаха върху България по време на Станишевото управление (благодарение на личният му чар и компетентност разбира се) трябваше да се налеят в инфраструктура за няколко индустриални зони, не у бетон по Черноморието и ски-курортите. Сега вече е късно либе за комисион, пардон китка. Следващият дъжд от пачки (ерго следващата възможност за изграждане на такава инфраструктура) следва да се очаква (при нормален икономически цикъл) при следващият мандат на Булгарбаши. Ама дотогава ще е хептен късно за комисион, поне за вас щото от плюнки по Боко и матриала, ще са ви изсъънали слюнчените жлези, дори и да уцелите правилния сфинктер
Паисий
30 Мар 2010 11:04
Мнения: 3,940
От: Bulgaria
Brightman само една поправка, не
При нас няма какво да се срине.
, а "вече всичко сринаха и разпродадоха на скраб".
В.Лянча
30 Мар 2010 11:04
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Как един икономист не излезе пред българското общесктво да каже, че селското ни стопанство е в плачевно състояние и се нуждае от спешна реформа

Не си прав, Лайстна. Има един такъв икономист. И пред обществото във форума, и в прав текст до НП посланика на САЩ във връзка с ГМО, и по други поводи многократно казвах и повтарям - сегашното ни селско стопанство е икономическият и демографски проблем №1 на България. Не си прав и за уедряването на селското ни стопанство. То е част от проблема, а не от решението.
Ти и днес можеш да пътуваш с километри покрай блокове със зърнени или маслодайни - видимият белег на нискоефективното земеделие.
В.Лянча
30 Мар 2010 11:04
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
В селското стопанство, целта не е толкова намаляване на производствените разходи, колкото увеличаване на добавената стойност. Чрез разнообразяване на продукцията, повишаване степента на преработване и диверсификация на износа. Преди 20 години нашето земеделие бе най-разнообразното в Европа. Първи места по производство на всички видове продукция per capita, без домати и ориз - Италия, памук, маслини и цитрусови - Турция и Гърция и цветя - Холандия. 85% от земеделската ни продукция се изнасяше, почти изцяло в преработен вид: консерви, вина, сокове, цигари, скъпи месни и млечни продукти, кожени изделия. Разбира се, имаше и сезонен износ на плодове, зеленчуци и животни, пак с цел увеличаване на добавената стойност, вследствие по-високите им сезонни цени.
Polkovnik Ivan
30 Мар 2010 11:19
Мнения: 1,500
От: France
Хубаво нещо е индустриализацията, но не непременно нефтохим или белене.
Нефтохима от 10 години се преструктурира като запазава (и модернизира) производството на горива и закрива химическото, тоест от "нефто-химически" остава само "химически".
Нови рафинерии никъде в Европа и Америка не се строят (последната рафинерия в САЩ е от 80-те години на 20 век.
Old_BG
30 Мар 2010 11:21
Мнения: 22,342
От: Kiribati
Боже, ...Лянча ти ли си или някой ти е хакнал Nick-a
Hugin
30 Мар 2010 11:28
Мнения: 8,461
От: Bulgaria
Сещам се за един епизод от "Параграф 22".
Йосрян пуска партенка за някакво оръдие - 344мм Льопаж,
което стреляло с лепило и залепвало цяла ескадрила на небето,
та после немците да си я стрелят на спокойствие.
Вечерта партенката се върнала при него и той изревал от ужас...
mamut
30 Мар 2010 11:34
Мнения: 4,182
От: Bulgaria
Но за да е прозрачно и честно, трябва да стане чрез фондовата борса. - ха-ха-ха , толокова прозрачно виж продажбата на БТК на фондовата борса.Там такива врътки се правят , че на диян може да се замае.Отделно при продажба на борса , купувача не поема никакви ангажименти към
продавача. Брайти Белене не трябва да закъснява (отлага с 2 или 3 години ) защото се губи ефекта и темпото , до тогава ще са напреднали други проекти за АЕЦ в съседни страни(Турция, Румъния, Чехия) и наистина тогава няма да има смисъл да се строи, защото другите проекти ще са напред и ще дръпнат потенциалните клиенти на енергия, кой първи постори и пусне той най-много ще кяри. Прочети какви са изискванията за строеж на АЕЦ , нашата е с година и половина на пред защото вече площадката е сертифицирана от АЯР и Магате, в момента трява да се вземе разрешение от регулатора за самия проект (документацията) до лятото трабва това разрешение да е готово и може да строи. Руснаците много напъват и са готови да плащат за да не изпуснат поддоставчика, поради следната причина 30%от проекта- оборудването за Белене са на КАРСИБ(консорциум Арева -сименс) (20%от проекта за български поддоставчици отделно)което включва - контрола и управлението на реактора , командна зала+ тренажор за операторите , целия КИП, генератори(сименс), тъй като на Арева системата за контрол и управление е сертифицирана. Ако се посторят Белене в този варинт ще имаме руски реактор (вода-вода качествата са му известни) + качествена европейска автоматика , нещо като финладските АЕЦ но подобро, защото специално реактора е проектиран да работи с това оборудване , а вески реактор се проектира по отделно всеки за себе си и някога се стига до 80% разлика от между еднотипни ако строят в разлбично време и ще е първия съвместен проект руско -европейски , просто руснаците с реализацията на този проект гледат много напред , затова българиските пиндероси най-много клявкат , защото още реактора на устингхауз(тошиба)ар-1000 не сертифициран от американския регулатор поради големи конструктивни грешки, който иска да търси в интернета.
В.Лянча
30 Мар 2010 11:34
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Искрено се надявам, че г-н Алекперов ще обяви програма за затваряне на Нефтохима. Впрочем, няма и да се учудя, щото "Лукойл" вече ликвидира химическите производства в комбината, както и рафинирането, което поначало бе по-малко застъпено. "Нефтохим"-ът с почти 15 хил. заети отдавна го няма, сега има нефто-дестилерия с 8 хил. От затварянето й няма да загубим нищо, т.к. "Лукойл" и бездруго ни продава бургаските горива по цени на Средиземноморския пазар. Хората ще се пренасочат към вноса на горива и даже няма да стигнат, защото ще бъде необходима нова инфраструктура, в т.ч. и кораби. Нали няма да спрем да караме коли? Да плащаме акцизи? А в Бургас най-после ще може да се диша.
товарищМаузер
30 Мар 2010 11:50
Мнения: 9,625
От: Bulgaria
щото "Лукойл" вече ликвидира химическите производства в комбината, както и рафинирането, което поначало бе по-малко застъпено.

Бе барем хванете един учебник по химия за девети клас (тогава май се учеше органичната химия), па си изяснете материята.
XYZxyz
30 Мар 2010 12:04
Мнения: 26,211
От: Antigua and Barbuda
Доста хаотична статия, достатъчно точно отговаряща на хаотичните действия на ГЕРБ.
В.Лянча
30 Мар 2010 12:15
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
щото "Лукойл" вече ликвидира химическите производства в комбината, както и рафинирането, което поначало бе по-малко застъпено.
Бе барем хванете един учебник по химия за девети клас (тогава май се учеше органичната химия), па си изяснете материята.

Маузер, остави папищашкия тон и кажи, каквото имаш да казваш. Ти си химикът. Продължавате ли в Бургас да произвеждате синтетичен каучук, полиетилен, полистирол, гликолит и полиакрилни влакна? Правите ли рафинирани продукти, освен горивата - масла, добавки, вазелин? Има ли го още етиленопроводът до Девня?
Добави мнение   Мнения:87 Предишна Страница 3 от 5 1 2 3 4 5 Следваща