Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Скопие поставя условия на София за добросъседство
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:67 Страница 1 от 4 1 2 3 Следваща »
Pojar
28 Апр 2010 23:52
Мнения: 1,204
От: Bulgaria
Тия ще видят членство в Европейскивт съюз през крив макарон. Гърция и надявам се и България ще им го приготвят. Бахти келешите.
Pojar
29 Апр 2010 00:00
Мнения: 1,204
От: Bulgaria
България е "фашистки окупатор"

Така е, все пак сме на страната на Оста. Но сме освободители на територии откъснати от България. Чакаме сърбите да направят магистралата до Ниш, че да стигнат танковете ни по- бързо до там
плямпало
29 Апр 2010 00:12
Мнения: 1,090
От: Bulgaria
България най-официално трябва да постави два въпроса пред БЮРМ:
1. Езикът който се говори в БЮРМ е български език и не може да се нарича по друг начин.
2. Историята на БЮРМ започва от 1945г.
Pojar
29 Апр 2010 00:24
Мнения: 1,204
От: Bulgaria
3. Историята на БЮРМ е измислена.
Pojar
29 Апр 2010 00:25
Мнения: 1,204
От: Bulgaria
Поправка, открадната.
THX_1138
29 Апр 2010 02:15
Мнения: 218
От: Bulgaria
"Сега", толкова ли е трудно да дадете на читателите връзка към публикацията на македонския "Време"? Езикова бариера, както всички знаем, няма. Ето:

Натиснете тук
THX_1138
29 Апр 2010 02:36
Мнения: 218
От: Bulgaria
Според мен в така описаната рамка договор със сегашното арогантно антиквизаторско, българофобско, непроевропейско, инатчийско и недиалогично правителство в Скопие не бива да се подписва. Струва ми се, че македонската дипломация предпочита да съсредоточи преговорите върху малцинствените проблеми, като с това добие официално договорно признаване на съществуване на македонско малцинство в България, докато в същото време игнорира както българските претенции към антибългарската пропаганда в македонските училища и средства за масова информация, така и очакванията да се признае от македонска страна общото историческо наследство. Да не говорим пък за особено грозното от хуманна гледна точка нежелание на скопската върхушка да позволи възстановяване на българските войнишки гробища и паметници на македонска територия. Вероятният смисъл от напразното усилие в такива условия би бил Македония да се доведе до положение да откаже да приеме искания, които в контекста на евроинтеграцията и добросъседството изглеждат приемливи, с което правителството на Груевски да бъде дискредитирано пред европейската администрация за целите на предстоящата дипломатическа война между двете страни. А такава война, мисля си, има защо да се очаква. След дипломатическия му разгром по спора за името с Гърция българофобският политически елит в Скопие едва ли ще преглътне лесно ново идеологическо поражение и от смятаната за по-слаба и отстъпчива България. Но... въпреки скептицизма ми бих предпочел бъдещето да опровергае песимистичните ми пророчества.

Редактирано от - THX_1138 на 29/4/2010 г/ 03:35:02

Чичо Фичо
29 Апр 2010 04:45
Мнения: 24,838
От: United States
Сърбомакедонистите правят всичко да не влязат никога в ЕС, защото в ЕС македонизмът няма да може да се възпроизвежда. В наш интерес обаче е Македония да влезе в ЕС и каквато е сега.
К
29 Апр 2010 05:05
Мнения: 1,258
От: USA
Много е важно македонците просто да се игнорират. Все едно няма такава държава. Ще минат няколко месеца и ще приплачат. Горе долу това дето го е писал горния, но не толкова вулгарно.
Babrak Obrama
29 Апр 2010 05:17
Мнения: 366
От: Bulgaria
Тези от Вардарско им замириса на мърша, виждайки съкращаването на БГ армия и започнаха да поставят условия.
Споко...и ултиматумите ще последват...
вила
29 Апр 2010 07:04
Мнения: 15,014
От: Bulgaria
Ще се държат арогантно, докато един достоен български държавник-президент, премиер, не заяви официално, че президентът Желев е допуснал груба грешка като призна независимостта на Македония безусловно.След това България, а не Македония, да поставя условия.
otvrat
29 Апр 2010 08:19
Мнения: 22,522
От: South Africa
Никви компромиси с тея маке измекяри, никва Европа. Само тояга и морков без вазелин за них. В макеглава акъл се вкарва с гьостерица.
pecheneg
29 Апр 2010 08:22
Мнения: 1,228
От: Bulgaria
фичо да не се надяваш че в ЕС македонизмът ще бъде забранен със закон.
и как си я представяш да стане тази работа.
май още не си се излекувал от манията да виждаш македония като втора българска държава.
Muktadasaxkoburgidiotski
29 Апр 2010 08:26
Мнения: 14,528
От: Mali
Ако управляващите ни са късогледи и нямат стратегия по "Македонския въпрос" достатъчно е просто да повтарят действията на Гърция. Все пак - страна членка на ЕС...
ludo-mlado
29 Апр 2010 08:45
Мнения: 2,466
От: Bulgaria
България нито е била "фашистки", нито е била "окупатор" поне що се отнася до Македония. А ония тито-югославски смешници в Скопие ще видят ЕС през крив макарон.
BOLGAR
29 Апр 2010 09:38
Мнения: 5,074
От: Bulgaria
Трябва га ги оставиме да си се окат, онождат, онуждат и там к'то още сакат да правят. Като рекат да циливат ръчичка - ша им предложим и пура с червен мундщук дето към днешна дата е отлежала и е веке на 1329 години (2010-681 поне според официалната история). Като си подръпнат от пурата на мъдростта ке им дойде акало
Neglasuvacht
29 Апр 2010 09:52
Мнения: 1,861
От: Bulgaria
Вила прочети Натиснете тук
вила
29 Апр 2010 10:13
Мнения: 15,014
От: Bulgaria
Neglasuvacht


29.4.2010 г. 09:52:03 Вила прочети
Благодаря за подхода, препрочетох интервюто.Но моят въпрос е защо признаването е безусловно.И от тук тръгват проблемите.
Neglasuvacht
29 Апр 2010 10:26
Мнения: 1,861
От: Bulgaria
За това големият брат зад окияна
rego
29 Апр 2010 10:52
Мнения: 1,846
От: United States
Македонизмът е доказал, че може да се разширява и възпроизвежда, и то много добре, когато Македония получи някаква нова степен на международно признание. Так бе преди 18 години, след обявяване на независимост и след признаването и от редица държава. МПО в САЩ и Канада (македонската патриотична организация), до този момент категоричен бранител на българската национална кауза по македонския въпрос, започва да се обръща постепенно към македонизма и днес е изцяло на македонистки позиции, въпреки някои пробългарски сантименти и на предишния председател на МПО Джордж Лебамоф, и на сегашната лидерка Ендрия Алушеф.
Тезата, че бързото влизане на РМакедония в ЕС е в интерес на България, е напълно погрешна. Влизането само ще втвърди позициите на македонизма и ще направи днешния политически и културен елит на тази държава още по-арогантен спрямо България. Сега е момента ние да притиснем Скопие и да поставим условия, свързани с признаването на факти от историята и миналото.
Ние няма какво да си правим илюзии по отношение на обикновените македонци, че с отварянето им към Европа историческата истина щяла да се открие за тях те щели да признаят бългаските си корени. Вместо това е необходима прагматична позиция- обръщане към тези, които се чустват с български корени, защита на техните права, създаване и легитимиране на по-значително българско мнозинство там и пр.
Трябва да сеподпомагат електронни и всякакви издания на хора съзнаващи българските си корени.
Лаладжии и празнодумци като министър Божо не са необходими- те повече пречат, отколкото помагат на българската кауза в качеството си на официални български длъжностни лица. Нека си пишат книги за лъжите на македонизма, но да стоят далече от официалната политика.
Скопският журналист с българско съзнание Виктор Канзуров обясни наскоро в медиите как Божо Димитров се опитва да се прави на единствен посредник и ментор за българите там - много често заради собствени финансови и други интереси.
В миналия европарламент някои български депутати вършеха добра работа в посока на представяне на българската гледна точка за Македония- спомням си как Биляна Раева организира заедно с един унгарски депутат промоция на сборник за Македония, доказващ българския характер на населението там до началото на 20 век. Новите евродепутати, особено тези на ГЕРБ, са много апатични и неангажирани по темата "Македония", а там, в европарламента е мястото да се даде повече гласност на българската кауза.
Необходимо е окриване на български културни центрове в Охрид, Струмица, Щип, а защо не и на консулство в Щип. Сега в цяла Източна РМакедония няма нито една българска консулска служба.
Evasion
29 Апр 2010 11:25
Мнения: 17,258
От: Korea, Democratic People's Republic of
Аз нещо не мога да ги разбера македонците от БЮРМ - за какво им е да влизат в Европа По-скоро трябва да се мисли дали Европа заслужава да влезе в БЮРМ. Както е широко известно, на запад македонските земи през Албания, южна Италия и Сардиния, достигат чак до Корсика, където се е родил известният военачалник, станал и френски император - роденият На поле Боню Партоски, на юг македонските земи стигат чак до вътрешността на Египет, там едно македонче - Сашко Филипоски, по известен като Македонски къв град издигна - Александрия го нарече. Негов учител беше А Ристо, той пък се учеше от Плетю, той пък от един, дето му викаха Со кротце. Ама гърците всичко заграбиха и ги преименуваха на Сократ, Платон и т.н. На изток чак до Индия - се е македонско. Сашето го превзе и македонизира. За македонските земи на запад ще си траеме, че там Белград казва до къде е македонско. Та не Македония в Европа, а Европа в Македония, или БЮРМ - както предпочетате. и много здраве от Х___ОМО "Илинден"!
Добави мнение   Мнения:67 Страница 1 от 4 1 2 3 Следваща »