Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Банкерски мечти
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:309 Предишна Страница 3 от 16 1 2 3 4 5 Следваща »
внимателният
22 Май 2012 23:08
Мнения: 3,095
От: Bulgaria
На някой ще му се е@е майката, ама май няма да са кредиторите ...

Пред кредиторите има две възможности:
А/ Да излязат от играта с минимална печалба, 70-80% и то в банален кеш. Предоставили 150 милиарда, изчакали ги да станат 350, "опростили" 100, инкасирали 100 печалба. Мършаво, разбира се, но не е чак толкова лошо. Това е, да я наречем "капиталистическата" възможност
Б/ И "социалистическа" - да ударят джакпота, като придобият 70-80% от реалното, непаричното богатство на страната. Ще кажете "Ама чакай! Нали при социалистическия модел - отказ от плащане на дълга и бързо преразпределяне, тези 70-80% от производствените активи ги придобиват местните прогресивни сили?" Така е, но каква е първата работа на всяка прогресивна, преразпределяща сила? Да изнесе плячката по-далеч от бившите собственици и да я върне под сигурното крило на кредиторите. Все същите и вездесъщите, организаторите на този многовековен и безотказен кръговрат.
cisco
22 Май 2012 23:20
Мнения: 7,737
От: Italy
В Гърция от "активи" са останали само разните железници и телекоми пълни със стачкуващи и високоплатени служители, на никой не му трябват, а останалото си е частна собственност.
E6
22 Май 2012 23:31
Мнения: 29,550
От: 0
Резюме:
Джимо, хареса ми.
maxilianus
22 Май 2012 23:34
Мнения: 324
От: Bulgaria
Не зная какъв е този „Телевизионен наблюдател“, но нали наблюдавам видеопотока на „Евронюз“ -- Натисни тук -- от няколко дни ми прави впечатление, че Европа се е запътила към истинска глобализация, а не към федерация, и това Турция, Русия или Китай би трябвало да са го разбрали преди мен. Естествено, мечтите за Конституция на международноправната общност датират от доста време, когато не са и мечтали за Интернет, мобилни комуникации или сателити в геостационарна орбита. „Ако справедливостьта пропадне, нҍма стойност люде да живҍятъ на земята“, написал още Имануил Кантъ, например, в превод от немски на проф. Цеко Торбов, 1940 г.
Danibus
22 Май 2012 23:42
Мнения: 4,832
От: Bulgaria
вропа се е запътила към истинска глобализация


Истинска? Хмм.... Глобализация? Хмм... Не думай.
Dumbara
23 Май 2012 00:12
Мнения: 287
От: Bulgaria
Днес на пъпа на моето село, през което пропътувах, имаше табела на една страхотна къща: Продава се! Закъде пътуваме? Ба ли го, буууу, както казал стария орел... Г-н Иванов, радвайте се на София, аз, ако мога да се отделя, ще черпя на границата.
Ernest_Everhard
23 Май 2012 00:39
Мнения: 46
От: Bulgaria
Кайли, ти и ДИ бъркате по отношение на "безкрайния растеж", както сбърка и Римският клуб навремето. Римският клуб сбърка заради това, че когато писаха "границите на растежа" поставиха условието да не е налично почти никакво технологично развитие. Да, растежът има граници, но само ако допуснем, че технологиите ще застинат на днешното си ниво, т.е. в бъдеще да се нуждаем от същите суровини, които са от ключово значение за икономиката днес. На Римският клуб не му се ще да има радикално различо технологично развитие, така както не им се ще на банкерите, политиците и ТНК (от чиите среди бе съставен самият римски клуб), защото в момента всички те седят на кранчето на най различни важни суровини - петрол, храни (свързани с петрола, чрез интензивното земеделие), минерали и т.н. Всички тези групи имат един кошмар - неконтролирано разпространение на закриващи технологии (термина съм го чул от Иван Попов, може да го о на е взаимствал от някого), това са технологии, които при въвеждането си биха закрили цели отрасли на икономиката. Например плевелоподобна ГМО пшеница, която може да се развива във всякакви условия, не изисква торене, хербициди и специална обработка, такова растение (ако е възможно) би закрило (засегнало) както традиционната ГМО индустрия, така и всички свързани с традиционното интензифицирано земеделие отрасли - производство на част от селскостопанската техника, добивите на горива за съответната техника, производството на хербициди, изкуствени торове и т.н. подобни примери могат да се дадат и за енергетиката, идустрията и останалите отрасли. Технолгичният напредък и свързаният с него разтеж могат да бъдат безкрайни, предвид, че в основата си са базирани на нематериални по своята природа ресурси - знанията, идеите и абстракциите. Такъв вид растеж обаче означава и това, че бъдещето няма да е линейна екстраполация на настоящето, той би анхилирал както традиционните икономически отрасли, така и свързаните с управлението им институции (държавни, корпоративни и банкови).
venstar
23 Май 2012 00:56
Мнения: 1,954
От: Germany
На г-н Иванов мога само да вдигам палчета, когато си мисля, че съм го разбрал и да си трая в останалите случаи, но тук искам да изразя несъгласието си с изказването, че галите нямали свои пари. Преди години гледах един документален филм на БиБиСи за митовете около варварските народи. Може да се намери в Тубата - Terry Jones' Barbarians. Та там се казва, че келтите или галите са секли пари много преди римляните. Има и други интересни нещица. Препоръчвам го.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: venstar
SPQR
23 Май 2012 01:05
Мнения: 8,503
От: Bulgaria
неконтролирано разпространение на закриващи технологии
A закриващи бюрокрации, може и "европейски" ?
crossfit75
23 Май 2012 01:09
Мнения: 1,604
От: Bulgaria
Ernest Everhard,
само за тебе, отново....
http://physics.ucsd.edu/do-the-math/2012/04/economist-meets-physicist/

чети бе пич, чети и смятай. Щото сметките не излизат. И тва ти го казва един от сметкаджиите
и въпроса за технологичния растеж също е застъпен...
SPQR
23 Май 2012 01:11
Мнения: 8,503
От: Bulgaria
Преди години гледах един документален филм на БиБиСи за митовете около варварските народи.
Историята не е наука, а изкуство. По-точно – измишльотина.
venstar
23 Май 2012 01:20
Мнения: 1,954
От: Germany
SPRQ, ти да не се засегна на римска линия?
Eisblock
23 Май 2012 01:58
Мнения: 9,157
От: Iceland
Както винаги, г-н Иванов е брилянтен!

По темата "Банкери", т.е. иженаречените "Банкери-сатанисти" и за краха на фед - системата:

- Ето тук един линк които, както се казва, "Ще ви освободи". Нещата са изнесени 1:1. Ако нещо не се разбира, може да се прочете материала "Финансовата тирания":
Натисни тук - същия материал го има и на английски в сайта на Дейвид. Явно материалите са дублирани на двата езика и поместени на различни места заради понятни съображения...

За пълнота, ето и линка със статиите: Натисни тук - една от друга по-интересни.

Приятно четене г-н Иванов !!
бонго-бонго
23 Май 2012 02:39
Мнения: 26,313
От: Swaziland
Но всичко ще е за добро. Европа ще тръгне към федерация по US образец. Иначе Европейският съюз ще се разпадне като Съветския съюз. Вярно, ще е федерация без Англия, Турция и Източна Украйна, които само ще пречат, и без културно увредените македонци, косовоалбанци и цялата западнобалканска сбирщина, която аз не наричам ethnic trash (етнически боклук), както я наричали Маркс и Енгелс.


Засега срещу федерализацията на Европа стоят егоистичните националниинтереси, не интересите на банкерите. Срещу федерализацията биха се възправили преди всичко германците, които помнят колко струва обединението на Германия за редовите данъкоплатци. Германците, скандинавците, хората от Бенелюкс са скучни хора. За тях "Няма да платим" е пиеса от Дарио Фо (италиянец!) без реално отражение в действителността. И със сигурност не одобряват гръцката постановка на пиесата.
Омразните банкери, които даваха заеми на простодушните гърци, не даваха свои пари. Да, те вземат лъвския пай от печалбата, но, давайки заеми те влагаха парите на свои вложители и акционери в гарантиран от еврозоната дълг. Те са си взели комисионите, бонусите и прочее благинки, които им се полагат при подобни сделки, но последствията от "отписването на дълговете" са за банките с техните вложители и акционери. Отписването на дълга ще ги засегне, ще засегне и кредитирането в Еврозоната и няма как да не засегне обикновените данъкоплатци. Същите данъкоплатци точно по тези причини скоро няма да подкрепят федерална Европа. It's as simple as that.
Чичо Фичо
23 Май 2012 04:01
Мнения: 24,838
От: United States
В Гърция от "активи" са останали само разните железници и телекоми пълни със стачкуващи и високоплатени служители, на никой не му трябват, а останалото си е частна собственност.


40% от БВП на Гърция се формираше в държавния сектор (вкл. чиновническите услуги) и над 50% от платежоспособното търсене зависи от държавата. Фалитът на държавата ще е и фалит на цялата гръцка икономика, на първо място на банките, а после и на повечето частни фирми.

Гръцките железници - в 2008 г. (с една жп линия) имаха 114 млн евро приходи и 700 млн разходи, в т.ч. 400 млн за заплати. Средната заплата беше 65 хил евро.
cisco
23 Май 2012 04:13
Мнения: 7,737
От: Italy
Е и? Гърция има едно 60 милиарда сива икономика , ще им хванат дедовия, сивото фалит го не плаши! На черно и за контейнер плащаш на солунската митница, това как се осчетоводява не знам, висш пилотаж е...
Туризма на първо време ще позагуби от фалит, но като падне еврото и цените на гръцките хотели станат на половина на същите в Турция да видиш дали ще намаляват резервациите или ще е всичко пълно.А и не ги жали държавните служители, те ако на заплатата чакаха....Да си чул полицай или примерно митничар да напусне поради ниска заплата?Може отвъд гьола и да напускат, но тук никога няма да стане.
Medovina
23 Май 2012 05:23
Мнения: 704
От: Bulgaria
summa sumaris
Туткалчев
23 Май 2012 08:12
Мнения: 30,781
От: Bulgaria
ДИ ме е изчел издълбоко
Тезите за банкерите, които ще издухат супата, и за безкрайния растеж невъзможен ги развивам обстойно и редовно и почти само тях напоследък.
Само е трябвало да сложи щипка маи и съвсем турлю а ла Кайли.

Кайле, що не си си гледаш квантовото преобразяване, рептилиите и Ошовците, а се вреш където не ти е работата?
десет
23 Май 2012 08:39
Мнения: 1,263
От: Bulgaria
джимо, неотбирам подобно тебе от икономика, макар да не съм я изучавал, математик е икономиста, със сложно мислене снабден, пространстени модели матрици може да гради и икономика така е само средство, инструментариум за стигане на цели наспроти счетоводителство и култ към неживо, число, показател, печалба, или тренд сегашен ръст продажби заменил акъла, ей тъй с изтичане на време человекът с ум омотан от вериги изковани от предприемчиви е изгубил дарбата да размишлява, няма музика от песни а хаосоподобия названи клубна музика за пари да капят, кой му дреме за инвента, подобно с проекти, инсталациии и серсемии, модата е съща жертва на продажби, храната ни отдавна индустрия и микс добавки, удължили срока гадност до неприличие .... де го пазарът регулатор на живота, пазар възниква за размяна излишъци измежду производители и в следваща година излишния излишък не се произвежда.... примерите бол с което те приканвам да си заемеш трона на философа
нейде изчетох в тогова тема ирационалност на религии и вън от фанатизъм, институционалност и интелектуално мракобесие на инквизитори, всички религии се строят върху противоречива същност човек животно и се стремят да култивират човешки общества, в които съзнанието пре­одолява злото и обръща лице към доброто, към Господа, и туй е същност за морала, с латински корен дума и в превод нрави, правила за поведение на хората, щото да могат живеят сносно в обществената си среда, човекът наред с всичко друго не може да съществува сам, моралът и законът му е повеля в човешките общества, предпоставя съществуването на рода человечески, и началото на всеки морал е май­чинството, най силно безпомощно същество при появата си на този свят oт всички, е човекът
SPQR
23 Май 2012 08:42
Мнения: 8,503
От: Bulgaria
venstar
23 Май 2012 01:20
Хареса ми!
Добави мнение   Мнения:309 Предишна Страница 3 от 16 1 2 3 4 5 Следваща »