Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Краят на „държавата на благоденствието“
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:53 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3
Maximus II
13 Ное 2012 01:53
Мнения: 9,741
От: Bulgaria
Разбира се че в Америка има умни хора и отдавна знаят това. Отговорът им е политиката на наводняване на Стария контитент с чужди раси, измислицата за мултиетническо общество не е "филантропска" прищявка, а стратегия за убиване на коренните народи и култури в Европа, за унищожаване на най-качествения генофонд. В тази война са вложени нечувани ресурси в опит англо-американския елит да запази статуса си на световен господар.
Редактирано: 3 пъти. Последна промяна от: Maximus II
Шако
13 Ное 2012 18:30
Мнения: 1,224
От: Saudi Arabia
Ако , примерно, 30 години САМ си отделяш за пенсия 10% от заплатата си, ще имаш за пенсия(с размер на заплата ти!) за 3 години- ако е за пенсия с размер 50% от заплатата ти, ще имаш за пенсия за 6 години!!! Ако си ги държал в банка, заради лихвите, ще имаш за пенсия за още 1 година- т.е., за 7 години!

Параграфе, а защо ти е въобще "пенсия"?
Та човек свободно може да си работи, бъде полезен на обществото до към 70 и повече години. Естестевно не това което е работил на младини когато е бил със свежи мозък и мускули. После си сяда на дупето и младите край него са длъжни да му осигурят достойни старини докато му спре часовника, както той на тях е осигурявал храна и подслон докато станат човеци.
Ако се е случило да няма деца и е толкова урсуз, че не се погажда с никой би трябвало да е спестил маса пари без харчовете за поколението.
Ако няма деца, нищо не е спестил и квото изчукал-изпукал на мигас кеф като му дойде времето просто ляга умира и толкоз.
westerntwilight
13 Ное 2012 20:03
Мнения: 359
От: Bulgaria
Лошо Седларов! Лошо!
WesternTwilight
ttanchev
14 Ное 2012 21:43
Мнения: 1,880
От: Bulgaria
Притесних се яко. Ще вземем да изядем бъдещето на поколението на Цар Киро.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: ttanchev
Nafarr
17 Ное 2012 00:17
Мнения: 2,780
От: 0
Хомо економикус означава себичног човека који тежи превасходно материјалној, економској користи. Хомо економикус све своје потребе и циљеве подређује економској моћи као врхунској вредности.
mittag
18 Ное 2012 19:55
Мнения: 9
От: Bulgaria
Авторът Хърсев знае отлично, че дълговете на съвременните държави се измерват в пари, които нямат златно или някакво друго покритие, а се създават от централните банки с посредничеството на търговските банки (според някои тази зависимост е обърната) - тоест по усмотрение. Това усмотрение най-често е задържането на инфлацията ниска, за да се предпазят натрупаните богатства. Парите извън банките днес са наказващо малко, затова и изплащането на дълговете изглежда толкова драматично.
Официозните икономисти, в това число Хърсев, се преструват, че парите по природа, според някакъв естествен закон, са силно ограничени и съответно дълговете трябва да се платят с пот и кръв. Напротив - дълговете могат да се платят с труд - както и с малко по-гъвкава монетарна политика, но по-важна в депресия като сегашната е проактивната фискална политика. Под това разбирам амбициозни обществени проекти и данъчна солидарност. Тоест повече, а не по-малко държава на благоденствието.
Разбира се, злоупотребите и спорните привилегии трябва да се премахнат, но още повече трябва да бъдат орязани рентите, които дават хляба на школата на Хърсев.
Новата формула за излизане от депресията е "осуетяване на намеренията на търсачите на капиталови ренти", а не ликвидиране на най-голямото социално и културно завоевание на човечеството. Austerity е изпитан инструмент на търсачите на ренти. Те мразят толкова силно държавата на благоденствието, защото тя им оставя по-малък приход като рента.
Въпрос с повишена трудност: какво щеше да стане, ако близо 10-те трилиона долара, с които бяха подпомогнати финансовите институции в кризата, бяха отишли в реалната икономика или дори в хазната на правителствата? Авторът на този материал отлично знае за какво иде реч, но хвърля пред публиката заблуди. А форумът на "Сега" не е убедителен в реакцията си на тази провокация.
Димитър Събев
rmarkov
18 Ное 2012 23:29
Мнения: 245
От: United States
До mittag (18 Ноември 2012 19:55),

Хубав коментар. Искам само да добавя, че според мен фискалната политика е винаги по-важна от монетарната независимо в депресия или не.

"А форумът на "Сега" не е убедителен в реакцията си на тази провокация."

Мисля, че нямахте предвид моя коментар.

http://bulgaria-mmt.blogspot.com/2012/11/blog-post_12.html


Rakita
19 Ное 2012 09:16
Мнения: 22,828
От: Bulgaria
Парите извън банките днес са наказващо малко, затова и изплащането на дълговете изглежда толкова драматично.
Да, през 2008 г. банките и големите корпорации "седнаха" върху парите си и капиталовите и имотните пазари се сринаха. Досущ като през октомври 1929 г., когато кофите за боклук около Уолстрийт са били пълни с обезценени акции и облигации. Сега богоизбраните ще си напазаруват на безценица нужните им активи и до някоя и друга година ще пуснат отново кредитната въртележка, за да продадат същите активи по-скъпо на балъците. Противното, т.е. прекалено продължителното прилагане на политиката на austerity ще причини убийствена дефлация и имплозия на постиндустриалния капитализъм.
Под това разбирам амбициозни обществени проекти и данъчна солидарност. Тоест повече, а не по-малко държава на благоденствието.
Как точно да стане това? Прекомерното данъчно бреме гони платежоспособните данъкоплатци - примерът с Франция е пред очите ни. Държавните разходи могат да се финансират по два начина - чрез увеличаване на държавния дълг и чрез приватизация. Друг способ не е измислен. Алтернативата е, преразпределяне на разходите вътре в бюджета, без да се увеличава бюджетния дефицит, т.е. да се вземе от училищата, болниците, музеите, пенсионерите и държавните служители, за да се дадат за пътища, язовири и заводи. Нещо подобно се случи у нас през последните 4 години, но то нито стимулира икономиката, нито предизвика обществено одобрение.
Интернационалният банково-корпоративен капитал ни се надсмива и иска да ни каже: "Без нас не сте да никъде. Затова слушайте и изпълнявайте, каквото ви наредим!". Допускам, че до година-две примката на ликвидността ще бъде отпусната, кредитната въртележка отново ще се завърти и всички ще бъдат доволни и щастливи, ръкопляскайки на банките. До следващата изкуствено предизвикана финансова криза.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Rakita
Rakita
19 Ное 2012 11:03
Мнения: 22,828
От: Bulgaria
Я какво имаме тук:
Най-богатите бизнесмени загубиха $26 млрд. за една седмица
Натисни тук
Maximus II
19 Ное 2012 14:43
Мнения: 9,741
От: Bulgaria
mittag
18 Ное 2012 19:55
гошо
21 Ное 2012 02:03
Мнения: 4,631
От: Bulgaria
Притесних се яко. Ще вземем да изядем бъдещето на поколението на Цар Киро.


Ето го отговорът защо не можем да стигнем американците. Кофти бъдещо поколение -- ниски заеми -- нисък стандарт!
Mitev
21 Ное 2012 22:00
Мнения: 20,056
От: Bulgaria
Кризата си има ясен причинител - нежеланието на развиващият се свят да поддържа свръхпотреблението на златния милиард.
Ако желае да бъде златен и занапред, да плаща. В злато, не във виртуални единици и нули по неговите си банкови сървъри.


Han,
най-важното е да плаща с реални потребителни стойности, с неща, които могат да се ползват за лично и производствено потребление. Защото ако плащат само в злато, пак ще трябва златото да се сменя срещу нещата, без които потреблението и производството не могат да се развиват. За останалото съм съгласен с теб
Добави мнение   Мнения:53 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3