Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Македонците ще влязат в ЕС, но поединично
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:118 Предишна Страница 2 от 6 1 2 3 4 Следваща »
Хулиган
12 Дек 2012 22:58
Мнения: 1,969
От: Bulgaria
Ето, че и Славчо Терзиев се е включил в ехидния хор срещу една все още оперетна държава. И в същото време е подминал стратегическата издънка на управляващата хунта в София. Издънка, сравнима само с дипломатическото признаване на наркотериторията около Прищина от хермафродитите, сглобили Тройната коалиция. От какъв зор, питам аз, не оставихме Гърция сама да шамаросва Скопие, както го прави от години, ами и ние решихме да се запишем сред възпитателите? А моментът беше изключително удобен София да направи жест, който да се запомни. Уви, дефицитът на сиво вещество в управлението на България през последните 135 години отново си казва думата и пак се прави точно обратното на логиката и здравия разум: Налагаме вето на Скопие, а гласуваме без резерви за Анкара...
zdran
12 Дек 2012 23:18
Мнения: 5,272
От: Saint Kitts and Nevis
Тя македонската работа е ясна - хубава ама българска. Що злорадства авторът обаче?
абулафия
12 Дек 2012 23:26
Мнения: 1,653
От: Bulgaria
На мен ми е интересно друго - какви биха могли да бъдат прагматичните цели на това действие? Какво искаме конкретно от Македония? Декларацията да станела договор? Ами те приеха пък и основните неща в тая декларация са пожелателни алабализми от сорта на "пусть всегда будет сонце" - като го кръстим договор, какво ще се промени? По техните вестници журналистите да не пишат злобно за нас? Да ни заобичат масово? Външното им министерство да събере историчарите и да им каже, че сменят курса? Как да стане всичко това? Как една Европейска държава може да иска подобни неща? Страхувам се, че се вкарваме в капан. Вдигнахме висока топка, а нямаме легитимни конкретни искания и ще изглеждаме като поредните тъмни балкански субекти, които организират поредната цигания на исторически теми. От цялата работа накрая ще стигнем до там - изрично или косвено да признаем, че те имат право на своя идентичност и своя интерпретация на историята - пък била тя и "обща". Поредното късогледо действие в преследване на моментна имиджова изгода. Ама какво да очаква човек от мозъчния тръст Плевнелиев, Младенов, Борисов?
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: абулафия
абулафия
12 Дек 2012 23:33
Мнения: 1,653
От: Bulgaria
И друг въпрос ме гложди - това да не е лула на мира към МвНР след "Ама друг път"?
GreenEyes
12 Дек 2012 23:39
Мнения: 4,538
От: 0
Какво искаме конкретно от Македония? Декларацията да станела договор? Ами те приеха пък и основните неща в тая декларация са пожелателни алабализми от сорта на "пусть всегда будет сонце" - като го кръстим договор, какво ще се промени? По техните вестници журналистите да не пишат злобно за нас? Да ни заобичат масово?


Не става дума за политика на вестници и прочее щуроотии, става дума за официална политика на антибългарската сърбоманска клика в Скопие, която изкоренява по най-брутален начин всичко българско във Вардарска Македония в последните 67 години. Антибългарската кампания по скопските медии е само видимата отдалеч (от България) страна на тази политика. И не става дума за договор, той не върши работа, тук си прав. Става дума за вето на една кандидатура за европейско членство. Вето на един враждебен на България режим. И това вето отговаря на българските интереси и на интересите на хората с българско самосъзнание в БЮРМ ( ако имам време някой ден ще ти обясня това второто).
бонго-бонго
12 Дек 2012 23:42
Мнения: 26,313
От: Swaziland
Налагаме вето на Скопие, а гласуваме без резерви за Анкара...

Откъде следва "гласуваме без резерви за Анкара"?
Напротив, показва се, че няма "безрезервна подкрепа, защото си комшия".
Аз дори бих желал референдуми в България по приемането на всички съседни страни, когато ги поканят за членство.
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: бонго-бонго
абулафия
12 Дек 2012 23:46
Мнения: 1,653
От: Bulgaria
Абе всичко това - добре. Но то само емоции и прилагателни. Онези в Брюксел ни показаха ихтибар, но сега ще искат конструктивност - т.е. да кажем какво искаме 1.2.3. конкретни стъпки, които са във властта на тяхното правителство. Та - какви са тези стъпки? Да спре антибългарската кампания в медиите - еми как едно европейско правителство ще се меси в работата на медиите? Ако не знаем какво искаме - изглеждаме глупаво
щурчо
12 Дек 2012 23:48
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
Какво да те гложди, след като нямаме нито дипломация, нито разузнаване, нито история, нито нищо. Поставяме тъпо условие: съвместно да си честваме не знам какви празници. Вместо да поискаме свободна обмяна на информация между двете държави и ред други много по-важни неща.
абулафия
12 Дек 2012 23:49
Мнения: 1,653
От: Bulgaria
Ако за нас бяха направили референдум, в която и да е страна-членка, щяхме да видим ЕС през крив макарон. Дали не е добре всепак да си спестим допълнителното смразяване със съседите?
абулафия
12 Дек 2012 23:53
Мнения: 1,653
От: Bulgaria
Ами - тя обмяната на информация е пазарен въпрос. Някой твърди ли, че се правят пречки пред вноса на литература на български в Македония? Освен това - в ерата на интернет е доста странен.
-
Общите чествания - насила хубост не става. Освен това - какво един два пъти ще направят заедно и като почнат или минат преговорите - ще спрат. Ще искаме от Брюксел да ни ги кара със съдия изпълнител, що ли?
-
Мачкали идентичността на българите - ако има такива конкретни случаи. На тях трябва да се реагира твърдо, но конкретно. Къде са? Те трябва да са във фокуса на работа на МвНР, а освен за онова момиче, за други нещо не се е чуло.
бонго-бонго
12 Дек 2012 23:57
Мнения: 26,313
От: Swaziland
Ако за нас бяха направили референдум, в която и да е страна-членка, щяхме да видим ЕС през крив макарон. Дали не е добре всепак да си спестим допълнителното смразяване със съседите?


Единствената страна-член на ЕС, с която граничихме тогава, беше Гърция и аз съм убеден, че гръцки референдум би бил положителен към България.
Отделно, че България не беше готова за членство и няма какво да се лъжем за това. Добре, че американците зорлем ни набутаха вътре.
Аз лично бих гласувал за всички балкански страни да станат член на ЕС, без Турция.

абулафия
12 Дек 2012 23:59
Мнения: 1,653
От: Bulgaria
Бонго, турция и така няма да стане член на ЕС. По-добре е да не сме точно ние, дето ще я стопираме. Или - нека опре до там, пък тогава
Васик
12 Дек 2012 23:59
Мнения: 14,574
От: Bulgaria
Бойко ни изложи пред половината свят, а Цветанов пред другата половина.
sorry
12 Дек 2012 23:59
Мнения: 817
От: Bulgaria
А с референдум няма влезнат нивгъж в ЕУ,като гледам анкетата във вестника. Аз лично в анкетата на СЕГА подкрепих ''макетата''. Чувствам ги прекалено близки,та да им се сърдя за глупостите дето списват от време на време,подминавам всичко прочетено с усмивка и лек смях,но все се чудя каква е тази омраза към България от толкова близък по нрав и душевност народ?
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: sorry
Knight Лонгин
13 Дек 2012 00:00
Мнения: 746
От: 0
..моментът беше изключително удобен София да направи жест, който да се запомни.


както през януари 1992 се запомни ли ?? когато България (правителството на ФД) първо се реши докато другите държави се помайваха и "изчакваха" ...??!
бонго-бонго
13 Дек 2012 00:03
Мнения: 26,313
От: Swaziland
Ами - тя обмяната на информация е пазарен въпрос. Някой твърди ли, че се правят пречки пред вноса на литература на български в Македония? Освен това - в ерата на интернет е доста странен.

На това е отговаряно - не може местната полиция да бъде безучастна, когато "хулигани" нападат български посланик.
Не може на български граждани да им бъдат създавани всякакви административни пречки и да бъдат дискриминирани.
Българска литература трябва свободно да бъде достъпна в Македония - интернет няма никакво значение.
Не може македонската държава да спонсорира анти-български публикации м представяйки ги за "независими".
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: бонго-бонго
бонго-бонго
13 Дек 2012 00:05
Мнения: 26,313
От: Swaziland
По-добре е да не сме точно ние, дето ще я стопираме. Или - нека опре до там, пък тогава


Съгласен съм да не сме ние, които ще я спрем. Винаги съм застъпвал тази позиция.
Но, ако се опре до там, референдум единствено за Турция би демонстрирал избирателно отношение и безпринципност.
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: бонго-бонго
Хулиган
13 Дек 2012 00:20
Мнения: 1,969
От: Bulgaria
Дори и да има референдум, герберастите така ще го изредактират, че на едната бюлетина ще пише "Съгласни ли сте?", а на другата "Кой смее да не е съгласен?". Още повече, тази вечер Боко сериозно се закани, че ако продължаваме да се държим непочтително, като нищо ще ни сложи Цецо за министър-председател...
бонго-бонго
13 Дек 2012 00:42
Мнения: 26,313
От: Swaziland
Боко сериозно се закани, че ако продължаваме да се държим непочтително, като нищо ще ни сложи Цецо за министър-председател...

Да си призная това е сериозно изнудване....
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: бонго-бонго
Brightman
13 Дек 2012 00:54
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
В "Голямата шахматна дъска" Збигнев Бжежински много точно описва и програмира американската геостратегическа политика. Изненадващо, но за 15-те години след излизането на книгата американската геополитика видно я следва, като сценарий.
-
Та там има едно понятие "американско стратегическо предмостие" и едно признание и отношение - Европейският съюз се разглежда, като конкурент, който не бива да му се позволява да се превърне в силен геостратегически съперник на САЩ. За целта трябва, както интеграцията му да бъде задържана, така и във военно-политическо отношение да бъде под контрола на САЩ, както, чрез НАТО, така и чрез американско военно и политическо присъствие, включително и в еднозначно контролирани от САЩ предмостия.
-
Македония има лошият късмет да е на ключовото място за контрол над Балканите. Който контролира Македония, контролира и Балканите, а значи и има и лост за вляние в Европа. Приемането на Македония в ЕС означава лишаване на САЩ от този стратегичмески пункт и предаването му под контрола на Брюксел, а значи на Париж и Берлин. Нещо, което САЩ не иска да допусне. И от гледна точка на своите интереси са прави - те имат нужда от тези дупка на картата на ЕС в която да са те, а не ЕС.
-
И естествено Плевнелиев и Борисов изведнъж се присещат да спъват Македония за ЕС. И обслужват американските интереси срещу европейските, а и срещу българските. Последното, защото вместо падане на границата и взаимна интеграция между България и Македония въздигат стени. Защото само луд може да си мисли, че с враждебност може да се постигне любов, а не омраза. Да се подобряват, а не влошават отношения.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Brightman
Добави мнение   Мнения:118 Предишна Страница 2 от 6 1 2 3 4 Следваща »